Aspettando i carnevali - 76та италианска тема

  • 19 118
  • 291
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 6 167
Дани, стискам палци! Дано скоро всичко мине лесно и бързо.


Проди ще ходи в парламента в 15ч. да иска вот на доверие. Имам чувството, че през април ще има избори  Twisted Evil

# 61
  • Мнения: 359
Синьорки как сте?
Аз чакам един хладилен техник,който щял да мине днес или утре,че нещо се е повредил фризера.Само незнам днес да го броя ли като приключил ,или да чакам още.
Тука се е завихрил един вятър,бучат аларми,врати се отварят,на мъжа ми саксиите изпопадоха,абе ужас.Аз викам ,чакай да не съм капо и си оставих главата на прозореца дано вятъра  ми оформи прическата (гратис),но изглежда ,че и мозъка ми също се е разместил,та немога да се съсредоточа.

# 62
  • Мнения: 708
Ов4ева   Mr. Green

Така ми се спи,а пак пред компа се забутах.Може след това и книжле да по4ета.Така ми се 4ете напоследък пък време никакво.

Днес времето бе6е хубаво та изведох бебка за цели 3 4аса.Ходихме в един парк,после по магазините (купихме дре6ка за карнавала...6те сме ме4енце  Laughing),после на Мак Доналдс и се прибрахме.
Та хубаво каталяса и сега спи сладко  Wink

Хайде лека ви но6т.Да видим з кога 6те легна....4е утре 6те ставам в 7.00 за работа  ooooh!

п.с.Дани,леко раждане на красива принцеса  Hug

# 63
  • Мнения: 5 462
Я кажете къде беше предизборната и после след изборната тема , че не се сещам в коя тема спорехме колко ще е живота на това правителство ????Някой спомня ли си ???Абе трябваше да залагаме тогава , ама а де .. язък . hahaha hahaha Joy Joy

# 64
  • Мнения: 359
За Продито не страдам,но виж ,ако дойде пак Берлускони,ще страдам.Виждам се вече принудена да ям от канолите на Куфаро.Щом при кондана от 5 год.човека черпи ,представям си при по голямо престъпление какви банкети ще се дават.А аз съм на диета все пак.
Още чакам техника ,който последно щял да мине след 15.Тази сутрин отидох в Карефур позд нас да напазарувам,но междодругото влязох в един магазин.Абе гледам една жена се навърта около карелото ми,но нищо.Излизам после,товаря си покупките в колата и когато отидох да оставя количката,вместо 1 евро което бях поставила -празно място..Разбрах тогава жената защо се е навъртала и ми стана едно смешно,но толкова започнах да се хиля,че не можех да мръдна от мястото си.по едно време се приближава една жена и ми вика"Момиче,добре ли си всичко ли е наред"Разправих и накратко на жената,а тя ми вика."Оооо ,ама личи си ,че не си тукашна.Та това е стар номер.Хората пари направиха така".Еииии аз да не го знам този номер

# 65
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Сонитка , ти сериозно ли страдаш за бат Проди ??? newsm78 Confused
Аз тъкмо мислих да ви честитя , вие сега разправяте че страдате . Tired Shocked Rolling Eyes


За какво то4но...  Crossing Arms
НеЩо не успявам да схвана  Thinking
Правителството падна,да. То4но както се и о4акваШе.И разни хора взеха да ска4ат и да празнуват. Искали предсро4ни избори...А някой замисли ли се какво то4но озна4ава "предсро4ни избори". Парите за тези предсро4ни избори дали Ще да капнат от небето или Ще излязат от джобовете на данъкоплатците за да може някой си да си на4еШе крастата. На вас дали ви е ясно как Ще се отрази тая полити4еска нестабилност на и без това нерозовото икономи4еско положение на страната. Ама нали Проди са го разкарали,дайте да ска4аме и да се напием,ей така за купона. Не ми е симпати4ен,не ми е мъ4но за него персонално,но сега изобЩо не беШе момента за такива ексцесии. Crossing Arms
 

# 66
  • Мнения: 6 167
За 50г тази страна има 61 правителства.
Не мисля, че хората са шокирани. Дори ми се струват инертни.
Сякаш знаят, че е ред палачинката да се обърне за пореден път.
Берлускони днес вече се държи като победител и дори обеща падане на ичите веднага щом дойде на власт.  Иначе, да - не е хубаво да се дават пари за избори час по час, но както се казва " прост народ, слаба държава".

# 67
  • Italia
  • Мнения: 4 492
ЛоШото е,4е негативните или съответно позитивните промени,резултат от управлението на дадено правителство не се прояват веднага.За това е нужно време.Няма я тая приказка с вълШебната пръ4ка дето я размахват и хоп,неЩата се оправили или разтурили. За това ми е безкрайно смеШно като слуШам как еди кое си правителство ниЩо не било направило в положителен или отрицателен смисъл. За година и половина е малко трудно да се правят такива генерални заклЮ4ения. Thinking

# 68
  • Мнения: 6 167
Така е, да. За това малко време, той докато си осигури политическа подкрепа и те го свалиха.
Моето скромно мнение е, че тези коалирания в стил не 'за една политика', а 'против друга' са твърде нестабилни и в един момент всяка малка пионка може да си изиграе хода и да те бутне. Както и стана.
Но не знам особено много за тукашната политика, всъщност. Малко ме е срам от което.
Засега наблюденията ми не са добри - италианците умират за популистки обещания, бетер циганите от Филибето.  Спомням си ясно, че Проди обеща веднага да увеличи пенсиите. Сега Берлускони пък ведната щял да махне ичите. Смех.

# 69
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Така е, да. За това малко време, той докато си осигури политическа подкрепа и те го свалиха.
Моето скромно мнение е, че тези коалирания в стил не 'за една политика', а 'против друга' са твърде нестабилни и в един момент всяка малка пионка може да си изиграе хода и да те бутне. Както и стана.
Но не знам особено много за тукашната политика, всъщност. Малко ме е срам от което.
Засега наблюденията ми не са добри - италианците умират за популистки обещания, бетер циганите от Филибето.  Спомням си ясно, че Проди обеща веднага да увеличи пенсиите. Сега Берлускони пък ведната щял да махне ичите. Смех.



Няма за какво да те е срам.Мисля,4е и за това трябва време.Да се огледаШ,да се ослуШаШ,да им погледаШ сеира и 4ак тогава да си създадеШ мнение по въпроса.И мен първите години вятър ме вееШе на бял кон и се 4увствах безкрайно отег4ена и дале4 от полити4еската тематика като цяло.Лека полека оба4е разбираШ,4е всъЩност не е все едно кой,какво и как,заЩото от това зависи бъдеЩето на децата ни и техните деца. Thinking

# 70
  • Мнения: 2 617
Все пак, парите, похарчени за предсрочни избори (стига да не са всяка година, най-малко, а и технически не би било възможно), са за предпочитане пред загубите, които може да прични едно несполучливо политическо управление.
Говоря общо, защото не мога да претендирам, че познавам добре политическата обстановка в Италия, включително и в ретроспекция, но ме учуди, колко лесно се премина от крайността с радостта за правителството на Проди, към едва ли не, облекчението сега, че може отново нещо да се промени.

Последна редакция: сб, 26 яну 2008, 10:07 от Tsugumi

# 71
  • Мнения: 232
Сонитка , ти сериозно ли страдаш за бат Проди ??? newsm78 Confused
Аз тъкмо мислих да ви честитя , вие сега разправяте че страдате . Tired Shocked Rolling Eyes


За какво то4но...  Crossing Arms
НеЩо не успявам да схвана  Thinking
 
kak какво,сега като дойде Берлускони,ще направи така,че магазините да заработят в понеделник сутрин,лично ще отваря нощни аптеки в Citta di Castello,ще намери работа,пардон,тя работата се е намрила вече и без него,животьт ще стане  по-хубав и  от предното му управлние...
А сега сериозно-често като чета тук се питам как може хора,божем коскуджа ми ти икономисти, с перфектни няколко чужди езици/за тЕя с Бг.измислени университети и специалности,и тЕя без такива нямам сьмнение/ да не виждат колкое тежко положението по света,Саркози,дето на маймуна се обьрна,да посреща и посещава не много желани хора,Меркел,хванала се за главата и тя не знае какво да прави ,берящите душа американци  и  да правят едни ,граничещи с цинизьм, сравнения с Бьлгария.
И за да не каже някой,че си нямам понятие от Италия,щото не сьм там постоянно,а аз езици не знам ,вестници и тв при нас няма,да не завадя паспорта,както пред канадски гранични власти,давам пример сьс зет ми-почти 50год.политически опит,потомствен християн-демократ,тосканец от около 200 год.,по предните избори беше с много надежди за Берлускони,после с годините на прекрасното му управление все по-тьжен ,накрая нямаше сили да ми отговаря на заядките.Ама вие сте млади,радвайте се,като в Бг.-купон да става!
Markrit,извини ме за толкова личния вьпрос,моля,ама все ми се ще да те попитам какво чак толкова са ти направили комонистите,че само като чуеш"левица"грабваш #2gunfireи трьгваш да я громиш по всички земни кьлбета?

# 72
  • Мнения: 1 100
Макдирок4е, отдавна не се беШе появявала Heart Eyes

По въпроса с правителството: съгласна съм и със запетайките ти  Peace А и не ясно как Ще стане това с гласуването, като няма нова ледже еллтторале... абе обърквация голяма. Масово хората няма да гласуват, Щот са обезверени..не виждам какво има да се празнува, наистина... Tired

# 73
  • Мнения: 3 425
Аз съм за промяната  Peace В случая беше неизбежно!
А пък аз вече хич не се интересувам от политика,но едно е ясно ПОЛИТИК в услуга на обществото и който няма да се възползва от положениято си НЯМА и НЯМА И ДА ИМА,така че излишно е да се занимавам с някой, за който аз съм просто електорална единица  Crazy



# 74
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Все пак, парите, похарчени за предсрочни избори (стига да не са всяка година, най-малко, а и технически не би било възможно), са за предпочитане пред загубите, които може да прични едно несполучливо политическо управление.

Ако имаШ предвид излизаЩото от полити4еската сцена правителство ми е интересно да разбера на какво се базира определението ти "несполу4ливо полити4еско управление" Thinking


Говоря общо, защото не мога да претендирам, че познавам добре политическата обстановка в Италия, включително и в ретроспекция, но ме учуди, колко лесно се премина от крайността с радостта за правителството на Проди, към едва ли не, облекчението сега, че може отново нещо да се промени.

И тук не мога да схвана....Отново неЩо може да се промени? Може би като Берлуска се добере за енти път до кокала  Twisted Evil Мисля ,4е доста хора Ще се въздържат от глас при така 4аканите и желани от някои предсро4ни избори освен ако не се появи нова алтернатива,за която да си заслужава да се рискува и да се пусне бЮлетина. Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт