Да излетим от Букурещ-как?

  • 20 543
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 320
Ако си купим самолетни билети за излитане от Букурещ-как да стигнем до там? Какъв е вашият опит?
Идеята е следната-през май да отидем до Барселона. Вариантите: 1. През Букурещ за 100 евро и 2. От София за 200 евро. Но като пресметна разходите, за да се доберем до Букурещ и ми се струва, че ще се изравни с цената на излитане от София.
Моля, кажете ми как вие стигате до летището в Букурещ и на каква цена, за да си калкулирам разходите?

Последна редакция: чт, 17 яну 2008, 10:58 от Момиче

# 1
  • Мнения: 11 747
Нямам опит в това начинание, но това ми хрумва - отивате си с колата до Русе, оставяте я там и взимате маршрутка до Букурещ - има такива. Навръщане пак така.
Другия вариант е направо с колата до Букурещ, ако не ви притеснява да я оставите там, ако имате документи за колата - зелена карта, такива неща.

Би трябвало София- Букурещ и обратно да ви излезе 100-тина лева, а спестявате 100евро на човек, нали така?

Чувала съм и за влак София- Букурещ, но май бил скъп. Може и с автобус да стигнете.

# 2
  • Мнения: 1 207
Зелена карта вече не трябва за колата.
Пътят Букурещ-Русе е 60км.
Не съм ходила до летището и друго не мога да ти кажа,но според мен най-евтиния вариант е да отидете до там с колата си.

# 3
  • Мнения: 11 747
темата не е за зелената карта, но все пак - доколкото разбрах, зелената карта вече не се проверява на границата при преминаването, но в случай, че настъпи застрахователно събитие на чужда територия, става все едно нямаш ГО в БГ.

# 4
  • Мнения: 3 089
аз съм русенка, но живея в софия. и баш същата работа ще правим и топре змарт, така че след месец и малко ще имаш съвсем прясна информация. планираме да оставим децата на нашите и от букурещ летим към барса, от там до мадрид, от там до лима и т.н.
пътят с маршрутка до букурещ преди година беше 20-тина лева в двете посоки. микробусчето тръгва от автогарата. имаше 2 начални часа - в 6 и в 10 сутринта май бяха newsm78. в букурещ те стоварват на площада пред хотел хороскоп, което е в центъра - до огромен търговски център като нашия цум. само че в по-голям  Mr. Green пътят русе-букурещ е около час, дори малко по-малко. мои приятели от добрич предпочитоха да отидат с кола до букурещ и си оставиха колата на паркинга на летището да ги чака. ние обаче ще сме около 17-18 дни 'навън' и не ни се иска да рискуваме. русенските таксита също извършват подобана услига - цената е около 80-100 лева. румънски пари можете да купите от почти всеки чейндж в русе

а защо цената е 100 Е? ние ще летим за 106 Е /вкл. летщните такси/ двамата с мъжа ми  newsm78

# 5
  • Мнения: 1 320
Аз ги изчислявам разходите така: около 200 лв бензин София-Русе-София. Около 20 лв паркинг, ако оставим колата в Русе. Приблизително още около 50-60 лв за автобусни билети до Букурещ и транспорт до летището. И то се събра поне още 270 лв. Значи, за да спестим около 250 лв ще трябва да си удължим пътуването с още поне 12 часа и да сменим няколко транспорта. Не ми се струва оправдано.

Майчето, в момента това е цената с една нискобюджета авиокомпания, не помня точно коя. Вероятно е толкова висока /120 евро на човек/, защото късно се сетихме да пътуваме Simple Smile

# 6
  • Мнения: 11 747
може би не трябва да издребнявам, ама що 200лв София-Русе-София? Колко ви харчи колата? В 100 няма ли да се съберете?
а, гледам, че са 330км... е, пак трябва да ви стигнат 100лв

# 7
  • Мнения: 1 320
Не зная точно колко харчи. Да речем 6-7/100. Четох, че до Русе са 400 км. Бе някъде около 150 лв ще е бензина, но го закръглих на 200. Мисля, че в 100 лв няма да се вместим, но не съм сигурна.

# 8
  • Мнения: 3 089
ние сме с джип и разходът е голям - ок. 15/100. събираме се в 100-120 кинта  Peace все тая де - ние и бе зтов атрябва да метнем децата при родителите ми, така че пътят през букурещ за нас е най-дбрият вариант Peace
инак ние ще летим с тия добри хора:
http://www.clickair.com/view/default.aspx?lang=2

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 563
За тези добри хора се чу, че от 02.02. ще летят и от София, но аз през сайта им не мога да намеря такъв полет. Аз се интересувам от полет до Барселона и обратно в началото на април. В pochivki.net намерих обява за 99Евро от 02.02., което ме навежда на мисълта, че това ще са точно полетите на Кликеър, писах им мейл, но още не са отговорили.

# 10
  • Мнения: 1 320
Гледах сайта на Кликеър, обаче за датите в края на април /абе изобщо за всички дати, които ми хрумнаха до края на годината/ ми излизаше съобщение, че няма полет за тази дата или билетите са продадени. София-Барселона имам предвид, то май друга дестинация от София няма. Та накрая се отказах да проверявам, защото ми абсолютно странно как така пък за всички дати няма вече билети.

# 11
  • Мнения: 143
И ние смятаме да пътуваме от Букурещ до Барселона с КликЕър....вероятно към края на февруари.
Малко ме притеснява пътуването с ниско бюджетна авио компания, когато сме с деца Thinking, но се надявам вси4ко да е наред.
Моля, ако някой пътува по-рано, да напише отзиви .........за КликЕър, Барселона!

# 12
  • Мнения: 2 768
Пътувахме с Germanwings през Букурещ, миналата седмица.
Тръгнахме от Варна с кола, оставихме я на паркинга на летище Банеаса.

Първо, да ви предупредя, ако ще пътувате с ваш автомобил до летището, снабдете се задължително с карта на Букурещ и то по възможност преди да сте влезли в града, там, за мое учудване, карти нямаше.
В противен случай е доста рисковано да се търси летището по табели, защото такива имаше мааалко преди самото летище. Питахме 3-4 човека, всеки път получавахме ралични отговори за посоката.
Навигацията пък има само главните улици на Букурещ и ни прекарваше през околовръстното, а там знам, че стават големи задръствания делничните дни.

Движението е доста натоварено, а шофьорите калпави, така, че оставете си около половин час резерва.

Паркинга на летището вече се плаща, за 5 дена платихме 150 RON или 45 евро.

Това е май в основни линии, иначе пък летят здраво. Капацитета на Банеаса е много по-малък, от това, което поема сега.

За Варна е доста по-лек маршрут за пътуване, в сравнение със София, особено като се отработи веднъж.

# 13
  • Мнения: 395
Така тук мисля, че мога да съм полезна на много от вас решили да пътуват през Букурещ. Първо видях, че някой се интересуваше от полет до Барселона за април месец. Аз също мисля да летя Букурещ-Барселона с WizzAir. Полетът,който си намерих е 25евро еднопосочен билет с включени летищни такси. Ако си търсите полети от Букурещ търсете от летище Baneasa (там кацат нискотарифните полети) , а авиокомпаниите,които по мои наблюдения са най-сериозни са : Sky Europe, Blue Air , Wizz Air, Easy Jet, MyAir. Чета тук за някаква компания КликЕйр...ами не знам никога не съм чувала подобна. Направих си труда да отворя сайта на летището и да проверя, но за съжаление и там не намерих подобна. Естествено има и друго летище- Хенри Коанда или т.н. Отопени. Но там пък няма нискотарифни полети- нито един!!! До Отопени летят големите авиокомпании. Така, че не знам...уверете се, че тази компания е сигурна и надеждна.

Продължаваме с пътуването от Русе до Букурещ. Има автобуси/маршрутки, които за 25лв в едната посока могат да ви закарат до центъра на Букурещ. От там до летището са около 15километра мисля. За да стигнете можете да си вземете предполагам някакъв автобус от градската мрежа или метрото( но идея си нямам дали това е така), или да си вземете такси. Опцията да пътувате с румънско такси за мен не  е много удачна. Чувала съм от познати за разни космически цени...от летището до гарата -100лв. Не си играят хората. Ама то това и в БГ си го има, така, че не ме учудва.
Има и влак, които тръгва от Русе 2 пъти на ден- в 4 и 16ч. Пристига на гара Норд, което си е пак в центъра на Букурещ и пак остава въпроса как се стига от центъра до летището.
Вариянт 3: С такси от русе до Букурещ. Вече почти всички таксиметрови фирми предлагат тази услуга след предварително направена заявка. Има и доста частни превозвачи, които правят курс Русе-Букурещ. Цената варира от 100-150лв(зависи с колко луксозна кола искате да сте, да се предвижда и кратък престой в Букурещ, и тн) Цената е на кола(т.е независимо дали 1 или 4 човека пътуват) и е за двупосочно ходене Русе-Букурещ-Русе. За еднопосочната дестинация пак е същото.
Продължаваме с възможностите и стигаме до "Собствен превоз" Simple Smile
Всички такси,които трябва да платите по моста +винетката са около 20 евро. Трябва ви и зелена карта . Освен това трябва да сте ИЗКЛЮЧИТЕЛНО внимателни с щофирането, тъй като румънските полицаи са навсякъде и вземат книжки като луди. Там не става с пазарене и договаряне. Ако караш с превишена скорост- оставаш без книжка, ако изпревариш неправилно, не спазиш предимство и тн. почти сигурно е ,че получаваш акт. По пътя от Русе до Бук. има доста камери засичащи неправомерните шофьори. Пътят е магистрален и е доста добър и добре поддържан. Проблемът идва с навлизането в Букурещ. Препоръчително е да сте с човек познаващ града, тъй като опасността да се въртите 3-4 часа из улиците на Букурещ е наистина реална Simple Smile
После когато стигнете до самото летище трябва да оставите колата си на паркинг. Никога не съм се интересувала колко е примерно за ден, но за час престой в Букурещ обикновено се заплаща около 3лв. Знам, че излиза наистина солено да си оставиш колата на паркинг. Някой преди мен беше написал 45 евро за 5 дни...амиии напълно е възможно.
Ако пък решите да оставяте колата паркирана на някоя уличка, просто рискувате като се върнете да я няма, или да лиспват ранзи части от нея. Знам, че в момента хитът на сезона сред автоджамбазите са страничните огледала  Joy

Амиии има и доста други неща, но в моемнта не се сещам какво може евентуално да ви интересува. Така, че можете да ме питатае Simple Smile и тук и на лични. Обещавам да отговоря .
Благодаря за отделеното време и приятно пътуване и почиване на всички нас Simple Smile

# 14
  • Мнения: 2 768
Някой преди мен беше написал 45 евро за 5 дни...амиии напълно е възможно.

Не е "възможно", а самата истина - от 16ч на 15 януари т.г. до 12ч на 20 януари - точно 45 евро струваше паркинга на летище Банеаса.
Но и в София струва толкова. Цената е нормална.

Зелена карта вече не се купува, ГО важи за целия ЕС.

Общи условия

Активация на акаунт