Заслужава/ше ли си?

  • 5 467
  • 128
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 593
Момичета и момчета Laughing първо ЧНГ да се много здрави щастливи и обичани.
Нека през 2008г. Слънцето изгрее/знаете къде/  bouquet  bouquet  bouquet
А на малките бонбони животът им във всеки момент да има вкус на бонбони smile3502

А сега да ви питам имам тук една дилема и само вие можете да ми помогнете.
Та струва ли си да се ожениш ако после трябва да преживееш развода и най-вече децата ни.
Всичките дела документи и изобщо този АД.
Защото раздялата е нещо страшно болезнено и за нас и за децата ни, но трябва ли да се премине през този "цирк " само за да си свободен.
Та по-лесно ли е просто да си вземеш децата и вещите и да тръшнеш вратата без дела съдилища и пр.?
Бихте ли се оженили отново в смисъл изобщо да встъпите в брак ако знаехте за ада наречен развод ?

# 1
  • София
  • Мнения: 593
 newsm50 ехо никой ли няма?

# 2
  • Мнения: 5 299
Е, то ако всеки се женеше с идеята, че после  ще се развежда.....нямаше да го има "цирка" наречен Брак. Mr. Green
Все едно да не ям, защото после ще го изакам...
Освен това не е задължително да минеш през АдА, за да се разведеш. Има и кУлтурни разводи.

# 3
  • София
  • Мнения: 593
Ами има и културни разводи но като чета тук ми се струва че някак си са кът.
Схващам ти идеята но се чудя ако приятелка поиска подобен съвет как ще й отговориш?
Иначе идеята ми е за малко съвет от опит и от камбанарията на която в момента се намират хората тук.Защото много ви уважавам пък и някак си не може и да се вярва в до гроб по дефолт нали?

# 4
  • София
  • Мнения: 6 999

Има, ама аз специално не сключих брак... Crossing Arms

Мога да кажа следното: Няма как да се опазим от грешките в живота. Във всяка моя връзка е имало нещо хубаво и си е струвало да я изживея ако не за друго, то за поуките, които съм си направила, за това как са ме променили хората, с които съм била... Това дали ще сключим или не брак няма да промени болката или 'ада' ако ги има.
Сега съжалявам, че не сключих брак. Не за друго, а за да довърша някак цялата връзка. Вярно щяхме да се разведем и какво от това? Просто усещах, че ще се разделим или и аз не знам какво... но се изплаших и отказах брак и ето сега си мечтая да съм булка  Crazy
Що се отнася до страданието на децата - мнението ми е същото - животът не е само цветя и рози. Понякога малко нещастие ни се отразява по-добре от живот под похлупак.  Peace

# 5
  • Мнения: 6 576
Някой ще се жени и май го тресе предстартова треска.
Честито и само хубави неща по дългия път!!!
От скромния ми опит, ако хората живеят заедно известен брой години и имат деца, независимо дали имат сключен брак или  не, раздялата никога не е лесна. Даже в някои случаи е и по-гадна и унизителна. Децата не се интересуват дали мама и тати са се женили, важното е да са заедно.  Как ще се разделят за пред закона не е особено важно. А и при припознати деца, общи имоти и т.н. дела и документи пак се намесват.
Още веднъж честито и смело напред!

# 6
  • Мнения: 6 315
Аз се омъжих с мисълта, че ще е вечно Simple Smile. Разведох се с ясната мисъл, че не искам и няма смисъл да се опитвам да спася нещо, което е умряло вече  Simple Smile. Но в резултат на брака и любовта ни се роди сина ни, който е най-хубавото нещо, което ми се е случвало (колкото и банално да звучи - аз искам да имам дете от 15-годишна, откакто си имам племеник демек).

Раздялата е болезнена за всички. В голяма част от случаите е по-малкото зло. Всичко се преодолява, вярвам че ни прави и по-силни и по-добри. Дали си струва да се ожениш и разведеш? За мен лично, според това, което преживях - да! Макар че сега вече не бих се омъжила, освен ако обстоятелствата не го налагат наистина. Всичко е опит, до известна степен е и късмет. Човек ако не рискува поне веднъж в живота си кой знае колко много шансове ще пропилее.

П.С. Разводът сам по себе си не е особено страшен Simple Smile. Страшното е преди това. Така че наистина раздялата си е най-страшна.

# 7
щом мислиш за развод преди да си се омъжила ,това не е добре.Моят съвет е-първо помисли добре ,брака е за цял живот.Успех Simple Smile

# 8
  • Мнения: 911
Що се отнася до страданието на децата - мнението ми е същото - животът не е само цветя и рози. Понякога малко нещастие ни се отразява по-добре от живот под похлупак.  Peace

да, на мен все ми навират тая мъдрост, че безоблачното ми детство било причина подсъзнателно да търся повече екстремни преживявания във връзките си и да се натрисам на все по-голямо ЕРД...както и да е

а на въпроса: ми аз след дебелашката реплика "и ко ся, ша се женим ли?", което аз може би трябваше да прозра, че е неумело и притеснено...предложение за брак, отправено с много любов, доколкото му беше възможно на БНД - отвърнах в същия тон: "да се чудя как да се развеждам после?"....и дотам беше.
И към сегашния момент съм предоволна, че отговорих по този начин - бележката от длъжностното лице по гражданско състояние нямаше да го направи нито по-свестен човек, нито по-любящ баща, нито пък мен - по-щастлива.

# 9
  • София
  • Мнения: 6 999
...брака е за цял живот...

A?  newsm78 Joy Joy Joy

# 10
  • Мнения: 911

объркало е подфорума момичето

# 11
  • Мнения: 911
П.С. всъщност, не се разбира дали е момиче, ама...репликата е, меко казано, неуместна  Crazy

# 12
  • София
  • Мнения: 6 999

По-скоро е объркало епохата  Thinking Whistling

# 13
аз самата съм разведена,но все пак не мисля че е нормално като се жениш да мислиш за развод.Между другото разведена съм от 9 год и все пак вярвам в брака.

# 14
  • Мнения: 6 315
Бракът е отживелица. Истинско е, когато двама души са заедно просто защото се обичат, а не щото са се подписали и ли са се врекли пред бога.

Общи условия

Активация на акаунт