Сериозно, за чалгата! Възможно ли е?

  • 10 459
  • 255
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 835
Мнението ви за въпроса във втората част от подписа ми! Пускам темата сериозно, с огромната молба да се въздържате от първосигналните си реакции да се хванете за гушата! Защо чалгата и последствията от нея се приемат толкова несериозно, което пък е причината за съществуването й, освен парите, разбира се. Надсмешката, високомерието, не признаването на проблема са в основата на съществуването й. Съществува ли според вас този модел на възпитание и дали можем и как, да опазим децата си?

# 1
  • Мнения: 39
Днес се срещнах с една известна чалга-певица.....излъчване на к.....ужас.Не е възможно да сме паднали толкова ниско.

# 2
  • София
  • Мнения: 4 423
Нещо не разбрах въпроса, от какво точно да опазим децата си?
Какви стават децата, които слушат поп фолк, какви са хората, които слушат поп фолк? Thinking

# 3
  • Мнения: 6 417
Никога не съм виждала чалгаджийка на живо. Само по телефона съм си говорила. Разговорът с Дачо на Софи Маринова е в "златния ми фонд"  Crazy

# 4
  • Мнения: 6 992
Без телевизор в детската стая.
Вкъщи пускаш само музика, която на теб ти харесва, ако щеш Моцарт, ако щеш Диму Боргир. Разнообразна, че и натякването на една музика може да го подтикне да търси различна и току-виж му харесала чалгата.
Четене на много книги.
Аз съм от поколението, което тъкмо, когато започва да си оформя музикалния вкус на 11-12 години, се появи чалгата и то оная просташката...Нашите ме опазиха с горния метод - Бийтълс, Юрая Хийп, Дийп Пърпъл, Пинк Флойд, Лед Цепелин всяка вечер, събота и неделя по цял ден  Laughing ... Но много от приятелите ми я слушат чалгата...и техните деца ще я слушат Confused
А дали я промотират властимащите не знам - не чета вестници, не гледам тв...Не мога да преценя. Знам само, че ни заобикаля стряскащо...

# 5
  • Мнения: 2 013
Чалгата се маскира леко, напудри се и реши да излезе извън "Планета"... Пропуснала съм кога и как точно е станало това, но в един момент чалгаджиите намериха трибуна на много места, извън обичайните чалга кръчми и дискотеки, извън техните си телевизии. "Резнаха опашките си" (по Илия Павлов) като мутрите навремето, които от борци се превърнаха в костюмирани застрахователи и бизнесмени, и взеха да говорят за изкуство.
Предполагам, че е следван модела follow the money.
Първи фактор за горното е, че огромен процент от българското население е фен на чалгата.
Медиите, заради рейтинги и тиражи, са склонни да експлоатират това, което продава. А чалгата, уви, продава. Певците извън чалга бранша също усетиха, че ще се продадат по-добре, ако правят дуети с чалгаджии, и това също се превърна в мода. И сега има интервюта със всякакви чалга звезди по всякакви уж сериозни медии, Азис води шоу в национална телевизия, Глория журира на Мюзик Айдъл и т.н. Примерите са във всяка телевизия и всяка печатна медиа. Няма да се учудя, ако скоро ги накарат да се изказват и по обществено-политически въпроси в "Панорама".... След като по БНТ веднъж показаха снимки на голата "слива" на Камелия...

Как да опазим децата?
Не знам
За моите 8-годишни чалга е мръсна дума, защото така съм им внушила. Но най-добрата приятелка на дъщеря ми слуша чалга, "но само българска, не турска, гръцка или сръбска", обяснява наследничката.
Синът ми, в редките случаи когато попада на Азис по телевизора, показва осведоменост, че се бил правел само на жена, че се бил омъжил и т.н. Не съм аз тази, която му е разказвала...
 

# 6
  • Мнения: 4 292
Много неща мога да кажа за чалгата, но наистина мога да остана криво разбрана. Не харесвам чалга, но не защото трябва да не я харесвам, а защото не ме кефи самата музика. От друга страна, не понасям крайни изказвания от рода на "смърт за чалгаджиите" или "всички чалгаджии са прости". Хората слушат тази музика и далеч не смятам, че тя е най-сериозния проблем на страната. Айде сега, че чалгата е виновна за всичко, как ли пък не.  Rolling Eyes Имиждът който градят певиците не е кой знае колко по-различен от този на световните звезди. Смятам, че не се налага да давам примери. Не казвам, че ми харесва, но определено тенденцията за разголеност, пошлост и силикон не е преоритет единствено на родните певачки.

# 7
  • Мнения: 6 206
Всяка нация, е почти всяка, има чалга
В САЩ музиката на работническата класа е кънтрито
Нямам притеснения, че детето ми ще слуша чалга

# 8
  • София
  • Мнения: 1 783
Деца се възпитават с личен пример. Това не се отнася само за чалгата.

# 9
  • Мнения: 6 167
Не е възможно да сме паднали толкова ниско.

Възможно е.  Чалгата вече е лайфстайл.

# 10
  • London, baby
  • Мнения: 800
Каквато музика слушам аз, такава ще слуша и детето ми. То ще оцени качественото и ще се отсее от масата!

# 11
  • Мнения: 3 835
Нещо не разбрах въпроса, от какво точно да опазим децата си?
Какви стават децата, които слушат поп фолк, какви са хората, които слушат поп фолк? Thinking

Не знам какви стават, рано е да се каже, може само да се предполага. Знам само, че не искам моето дете да е възпитано и да му се промива мозъка с чалга и всички производни от това. А пък аз да трябва да се тормозя и да се боря с този модел, при положение, че съм положила толкова усилия да създам основата в първите седем, както се казва. Всички знаем колко е силно въздействието на средата извън дома, улицата, приятелите, влиянието на медии, налагане на модели на подражание.........Какви са хората слушащи поп-фолк? Наши приятели. Защо я слушат, не знам, явно им харесва. На мен обаче не и много повече от това, затова питам сериозно.

# 12
  • Мнения: 165
А някой изобщо намира ли разлика между поп-фолка и чалгата, защото според мен масово (както и във въпроса на teo7777 от подписа и) двете думи се употребяват като синоними. Според мен разлика има и то съществена. Този вид музика се зароди като чалга. В последствие някой от певците и авторите се поокротнаха и се зароди и попфолка. Аз попфолк слушам: не всички песни, но има някой, които много ми харесват. Чалга ако съм на няколко ракии и то не с особен кеф.  А пък политиците се снимат с тези ПОПФОЛК-звезди, защото това е масово слушаната музика в момента и защото тези певци ползват в предизборните си кампании. Незнам някой политик да се е снимал с Амет или Кондьо, или други новоизгрели с подобни имена. И не е задължително като слушаш музиката да подражаваш на поведението. Но аз не виждам как на купон или събиране ще слушам само DEEP PURPLE (въпреки че ги харесвам). Настроението е друго с този вид музика.

# 13
  • Мнения: 192
Чалга модела - аз го разбирам така:
- Децата се учат да играят компютърни игри много преи да са прочели и една страница
- Нацията ни държи ужасно на показността - джипки тоалети псевдо светски елит
- Политиците ни - точно такива каквито си ги заслужаваме.

И още ред такива мисли, които просто ме мързи да пиша... Ами на такова общество точно чалга културата си му подхожда.
В тоя случай какъв модел да се промотира - ами точно тоя!

Бтв, познавам хора които слушат чалга но не са засегнати от чалга културата.

В момента слушам "Смоуки" и ми се повдига само от мисълта за чалга (или попфок).

# 14
  • Мнения: 6 417
Каквато музика слушам аз, такава ще слуша и детето ми. То ще оцени качественото и ще се отсее от масата!
Не е баш тъй, защото аз чалга не слушам, но детегледачката на дъщеря ми беше върла чалгаджийка. Даже ме беше скарала със съседите, защото всеки ден пускаше чалга до дупка, а съседите психясваха. Дъщеря ми, естествено знаеше имената и песните на всички фолкпевици, а е от музикантско семейство с традиции в класическата музика.  Rolling Eyes

# 15
  • Мнения: 2 013
Каквато музика слушам аз, такава ще слуша и детето ми. То ще оцени качественото и ще се отсее от масата!
Не е баш тъй, защото аз чалга не слушам, но детегледачката на дъщеря ми беше върла чалгаджийка. Даже ме беше скарала със съседите, защото всеки ден пускаше чалга до дупка, а съседите психясваха. Дъщеря ми, естествено знаеше имената и песните на всички фолкпевици, а е от музикантско семейство с традиции в класическата музика.  Rolling Eyes


В минало време говориш, нали?
Не бих позволила на човек, на когото плащам, да слуша чалга така, че съседите да пропищят. Докато е на работа, ще изпълнява твоите правила.

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Тази тема ми е непонятна.
Сещам се поне за няколко форумски купона с яко чалга и доста активно клубно участие по дансинга... по масите също.

# 17
  • London, baby
  • Мнения: 800
Каквато музика слушам аз, такава ще слуша и детето ми. То ще оцени качественото и ще се отсее от масата!
Не е баш тъй, защото аз чалга не слушам, но детегледачката на дъщеря ми беше върла чалгаджийка. Даже ме беше скарала със съседите, защото всеки ден пускаше чалга до дупка, а съседите психясваха. Дъщеря ми, естествено знаеше имената и песните на всички фолкпевици, а е от музикантско семейство с традиции в класическата музика.  Rolling Eyes
Аз не бих позволила такова нещо, детегледачки бол... после тази "страст" към фолка до живот.. Била съм детегледачка и съм изпълнявала това, което ми се нареди.

Последна редакция: чт, 17 яну 2008, 00:13 от viessmanka

# 18
  • Мнения: 212
Тази тема ми е непонятна.
Сещам се поне за няколко форумски купона с яко чалга и доста активно клубно участие по дансинга... по масите също.
Ами и мен ми е непонятна ама явно авторката много държи да се дистанцира от форумските купони с яко чалга и хора по масите

# 19
  • Мнения: 165
Нещо не разбрах въпроса, от какво точно да опазим децата си?
Какви стават децата, които слушат поп фолк, какви са хората, които слушат поп фолк? Thinking

Не знам какви стават, рано е да се каже, може само да се предполага. Знам само, че не искам моето дете да е възпитано и да му се промива мозъка с чалга и всички производни от това. А пък аз да трябва да се тормозя и да се боря с този модел, при положение, че съм положила толкова усилия да създам основата в първите седем, както се казва. Всички знаем колко е силно въздействието на средата извън дома, улицата, приятелите, влиянието на медии, налагане на модели на подражание.........Какви са хората слушащи поп-фолк? Наши приятели. Защо я слушат, не знам, явно им харесва. На мен обаче не и много повече от това, затова питам сериозно.

Ама кво общо има въздействието на средата извън дома с поп-фолка? Айде да не гледаме и филми, щото водят до насилие. Да нямаме приятели, щото някой може да се окаже таен наркоман. Да не гледаме телевизия, защото там ни втълпяват, че не трябва да си мием зъбите,а да дъвчем Орбит. Децата се възпитават не като ги ограничаваш от всичко, а се опитваш да им обясниш кое е нередно в това което виждат и чуват. Да слушат чалга, тва не значи, че ще забременеят от Коко Динев.

# 20
  • Мнения: 6 417
След като детегледачката се засели при други жертви, чалга-манията вкъщи се изпари. Следите й обаче останаха-имаме си кукла-момче, която се казва Азис, много ясно  Flutter

# 21
  • Мнения: 391
Мислила съм по този въпрос. Смятам да я затрупам с "моята " музика и с музиката, харесвана от  баща й ,за да усети многообразието и да го търси .

# 22
  • Мнения: 391
Тази тема ми е непонятна.
Сещам се поне за няколко форумски купона с яко чалга и доста активно клубно участие по дансинга... по масите също.
Ами и мен ми е непонятна ама явно авторката много държи да се дистанцира от форумските купони с яко чалга и хора по масите

На мен пък ми е непонятно защо когато някой каже ,че не харесва чалга ,има хора ,които считат ,че  не е искрен.Ами приемете ,че не всички харесват чалгата.Текстовете на песните  и кравешкия поглед на изпълнителките нямаше изобщо да ми пречат ,ако не ме атакуваха постоянно.Превключвам канала ,защото така ми идва отвътре.   

# 23
  • София
  • Мнения: 6 743
Тази тема ми е непонятна.
Сещам се поне за няколко форумски купона с яко чалга и доста активно клубно участие по дансинга... по масите също.


Тео, и аз не мога да разбера какво искаш да разбереш от тази тема и какви отговори очакваш да получиш?! Peace

# 24
  • Мнения: 414
По принцип всеки има право да слуша това, което му  харесва. Но аз лично не мога да приема факта, че малки бръмбъзъчета на по 2-3-4 години не могат да говорят още нормално, но рецитират чалга песни и се кълчат с микрофон - дезодорант, а когато ги питаш какъв искаш да станеш като пораснеш, ти отговарят певец като ... ( тук са имена на чалга 'звезди' )  Sad Да не говорим, че доста от тях са подстрекавани от майките си, които просто не могат да се сдържат да не слушат тази музика пред децата си. Любителките/ любителите на чалга би трябвало да намалят до минимум достъпа на малките до безсмислените и поняга дори пошли песни поне в собствения си дом.  Peace

# 25
  • Мнения: 5 622
Всяка нация, е почти всяка, има чалга
В САЩ музиката на работническата класа е кънтрито
Нямам притеснения, че детето ми ще слуша чалга

Между другото има не лошо кънтри. Grinning Някои парчета са страшно веселяшки и ти вдигат настроението. Подобно на поп фолк музиката, впрочем...  Peace

# 26
  • Мнения: 2 563
Чалгата е начин на живот, ценностна система, стремеж, мечта, което е страшно, защото чалгата е нещо изключително пошло. Абе с две думи - голяма гнусотия.

И аз мисля, че Тео не говори за музиката, а за ценностната система зад нея, в която най-важното са скъпите дрешки и аксесоари, пошлия сексапил, опиянението от простовата мелодийка с простоват текст, рустикалното като цяло.

Като се каже "чалга", аз се сещам за в-к Труд и Биг Брадър и за евтини жени.

# 27
  • Мнения: 214
Старая се да си възпитам детето далеч от този стандарт, не съм фен.
Страхувам се да не стане футболист, обаче. Laughing

# 28
  • Мнения: 5 940
По принцип всеки има право да слуша това, което му  харесва. Но аз лично не мога да приема факта, че малки бръмбъзъчета на по 2-3-4 години не могат да говорят още нормално, но рецитират чалга песни и се кълчат с микрофон - дезодорант, а когато ги питаш какъв искаш да станеш като пораснеш, ти отговарят певец като ... ( тук са имена на чалга 'звезди' )  Sad Да не говорим, че доста от тях са подстрекавани от майките си, които просто не могат да се сдържат да не слушат тази музика пред децата си. Любителките/ любителите на чалга би трябвало да намалят до минимум достъпа на малките до безсмислените и поняга дори пошли песни поне в собствения си дом.  Peace
  202uu 

Последна редакция: чт, 17 яну 2008, 06:11 от valerie

# 29
  • Мнения: 281
Не е по темата, но държа да кажа:
Хубаво да се въздържаме от обощения от типа "Настроението, не е същото" или "Като се напие човек..." Настроението ми е прекрасно под звуците на INXS цяла вечер. Да слушам попфолк и да газя в шопска салата - не ме радва. Или още по-лошото - INXS, Азис, U2, Малина... "Защото слушаме всякаква музика".
Съвестта ми е чиста, не съм подскачала никога на попфолк или чалга.  Не слушам и сръбско. Другите няма да ги изреждам, че някой все ще подскочи.
За сина ми не се притеснявам, освен ако не ми доведе някоя фолк мацка (влюбен и сгоден)... Ама дотогава има време.

Последна редакция: чт, 17 яну 2008, 07:41 от Мария Лу

# 30
  • Мнения: 25 599
Съществува ли според вас този модел на възпитание и дали можем и как, да опазим децата си?

Можем. Ние с мъжа ми успяхме.

ПП Е, съществува теоретичната възможност и синът ми някой ден да подскача като маймуна по масите с бутилка в гащите, но тогава определено вината няма да е моя. Не ми се вярва да се случи, обаче...  Thinking

# 31
  • София
  • Мнения: 2 210
Ами и мен ми е непонятна ама явно авторката много държи да се дистанцира от форумските купони с яко чалга и хора по масите

Хич не държи мен , ако питаш, ама не виждаш разликата. Авторката друса кълки по форумските купони, заради....купона. Тук въпроса беше съвсем друг.

Ако чалгата беше просто музикално направление, харесващо се на определени хора като кънтрито, като рока, метъла и пр, и пр, щеше да е едно, а тя е наистина своеобразна "култура" и модел на поведение, световъзприятие и пр. Друг е въпроса, че напоследък нещата са мноооого култивирани. Попаднах на попфолк канал- е това вече са си хеви метъл клипове-огньове, дръм енд бас секции отзад, и чалга внушението почти го няма.
Въпросът е за нашите деца-на мен не ми харесва да се опошлява музикалния вкус на детето ми (например в градината), нито пък в един момент да иска да подражава на тези хора. Против романтично-наивистичните текстове нямам против, но нека стане достатъчно голям  , за да отсява кое би му било ценно.
Но, Тео, аз мисля, че масовостта на явлението и неговата крайност са доста редуцирани, така, че не е чак такъв проблем  Peace

# 32
  • Мнения: 281
Хич не държи мен , ако питаш, ама не виждаш разликата. Авторката друса кълки по форумските купони, заради....купона. Тук въпроса беше съвсем друг.

Е обяснете ми го това "заради купона".
"Не слушам попфолк, ама заради купона". "Не обичам/мразя попфолк, ама заради купона".

# 33
  • Мнения: 5 940
Хич не държи мен , ако питаш, ама не виждаш разликата. Авторката друса кълки по форумските купони, заради....купона. Тук въпроса беше съвсем друг.

Е обяснете ми го това "заради купона".
"Не слушам попфолк, ама заради купона". "Не обичам/мразя попфолк, ама заради купона".

И аз не разбирам какво значи, заради купона? Нали човек е най-весел и купонджия, като слуша любимата си музика?

# 34
  • Мнения: 281
Имиждът който градят певиците не е кой знае колко по-различен от този на световните звезди. Смятам, че не се налага да давам примери. Не казвам, че ми харесва, но определено тенденцията за разголеност, пошлост и силикон не е преоритет единствено на родните певачки.

Да, така е. Не виждам разлика между стилът на Fergie, Sugarbabes и т.н. и този на фолкпевиците.

# 35
  • Мнения: 6 029
Когато родителите слушат чалга, децата също слушат. Дъщеря ми се радва на Менуър, Металика. Също и на Ред Хот и Депеш Мод. Най-безстойностната музика, която слуша е тази по телевизия Сити. Разпознава чалгата, ако я чуе някъде, заявява, че не й харесва.
Моите родители слушаха Бийтълс, Флойд и подобни. Родителите на децата около мен слушаха Лепа Брена.
Демек ние възпитаваме музикалния вкус на децата си, не държавата. Престанете да обвинявате държавата за всичко.

# 36
  • София
  • Мнения: 4 423
Аз все пак не разбрах.
Значи ли, че като слушаш поп фолк си простак, или може би си невъзпитан или не си интелигентен?

# 37
  • Мнения: 6 029
Буболина, слушай си каквото искаш.
Въпроса е дали държавата е виновна, че децата ни слушат чалга.

# 38
  • София
  • Мнения: 4 423
Аз не искам разрешение да слушам нещо, просто питам за определение.
Не разбирам за каква вина става въпрос в този случай.
Има престъпление ли?

# 39
  • Майничка
  • Мнения: 12 581
...Да, така е. Не виждам разлика между стилът на Fergie, Sugarbabes и т.н. и този на фолкпевиците.

Честно казано, мен това влияние ме притеснява дори повече, защото се тиражира в световен мащаб и дори тъй наречените "елитарни" лайф-стайл издания го промотират.
А културата се възпитава в домашна среда и нищо не може да ме убеди, че "първите седем" и последващите ги не оказват влияние. Все си мисля, че ако на едно дете му бъде дадена възможност да погледне на чалга, поп-фолк или каквито и да е изпълнители като на едни от многото и различни продукти на пазара, а не му се набива в главата тяхната изключителност (положителна или отрицателна), то ще ги намести в общата си култура, без да набляга излишно върху тях или да ги идолизира.

# 40
  • Мнения: 6 029
Ами когато си недоволен от музикалния вкус на детето си явно има проблем. Не престъпление, а проблем. И се пита кой е виновния за този проблем.
А за мен си е направо престъпление да съществува тази музика, но това си е мое мнение.

# 41
  • Мнения: 1 072
Много чуждоезични в този форум. Не разбират.  Grinning

На 3 водки и фолк започвам да танцувам и сръбско да пея, секс в асансьорите също.......... Е така, заради купона. И няма да го обяснявам. На трезво ми е неприятно да слушам как фолк-чудовища се пънат да извиват трели.......  

Тео, мисля, че тази култура не е изкуствено създадена за да задържа духовността на ниско ниво. Точно обратното, мисля, че ниското ниво на духовност стана гостоприемна среда за този вирус.

Смятам, че в къщи се слуша доста разнообразна музика. От ДГ още Кати ни донесе "Погледни ме в очите" и "Шампанско и сълзи". С това се приключи. Вече няма шанс да бъде облъчена без мое знание.

# 42
  • София
  • Мнения: 4 423
И за мен е престъпление да съществува метъла, но уважавам правото на хората да слушат каквото искат.
Една Десислава пред Burzum, Mayhem, Immortal, Satyricon.... - предпочитам я, не само за себе си, но и за децата.

# 43
  • Мнения: 351
Каквато музика слушам аз, такава ще слуша и детето ми. То ще оцени качественото и ще се отсее от масата!
Напълно сигласна с теб! Peace

# 44
  • Мнения: 1 072
И за мен е престъпление да съществува метъла, но уважавам правото на хората да слушат каквото искат.

Абсолютно. И аз не намирам особенна разлика между Мадони и Кати / т.н. певица /. Много се кълчат и не могат да пеят. Разликата е само в мащаба на проектите и парите в оборот.

# 45
  • София
  • Мнения: 4 423
А, точно!
Мадона!
Ужас! Peace

# 46
  • Мнения: 2 829
Плетяща крава---съгласна съм с мнението ти!!! Peace
 

# 47
  • Майничка
  • Мнения: 12 581
Ами когато си недоволен от музикалния вкус на детето си явно има проблем. Не престъпление, а проблем. И се пита кой е виновния за този проблем.
А за мен си е направо престъпление да съществува тази музика, но това си е мое мнение.

А от каква възраст може да се говори за "музикален вкус" у дете? Защото за мен някое фърфалаче от детската градина, дето се подрусва в ритъма на песен на Ивана, да речем, не демонстрира музикален вкус, а нормална спонтанна реакция на ритмична музика. Ако слуша ламбада или Шакира или Лас Кетчуп, ще прави същото, само че ще му е по-трудно да запее. Това му пускат, това танцува и пее. Ако ти е проблем, промиваш му мозъка вкъщи с латино или рап, пускаш TV-то само на MTV, научаваш го думите на 2-3 по-популярни за момента песни и това ще ти подкара.

Мисля, че е нормално докато стигне 30-на години, всеки човек с достатъчно широк кръгозор (чието придобиване е редно да започва в домашни условия), да мине през различни музикални и стилови пристрастия, преди да започне лека-полека да се консервира в соса на някое от тях.
 
Когато бях на 15-16, за мен беше престъпление съществуването на траш-метъла (особено в спалните помещения по време на бригади  Wink). Сега си слушам, даже ми харесва. 

# 48
  • София
  • Мнения: 2 271
Е, да, ама Мадона ни е възпитавала нас - майките, в друго.... Ммммм, в какво друго??? Ха, не се сещам. Май не е в друго.... Май е в същото - като помисля за Мадона, само за креват пълен с мъже върху нея се сещам. А доста я харесвахме и слушахме... Аз се чудя защо съм толко проста, а тя музиката ме възпитала. Пък държавата е била виновна  ooooh!

А с какво е по-различен Азис от Мерилин Менсън? А на Кристина Агилера какво  и е излъчването? Бритни Спиърс е най-лошия пример за жена и майка - защо не ревете срещу нея - държавата да я забрани!

В зародиша на поп-фолка у нас, наистина имаше доста пошлост и простотия. Но сега какво и е на музиката? Според мен клиповете отразяват действителността в Бг, а не обратното. Ако не въздишахте всички по джипове и луксозни вили, мислите ли, че Глория щеше да снима само такива клипове?

Когато не ти харесва дадено нещо, просто го отмини, не е задължително да спреш и да го наплюеш!

# 49
  • Мнения: 5 940
Lara, предполага се, че тези, които не слушат чалга, не слушат и изброените от теб..

# 50
  • Мнения: 6 029
gargamela, подрусват се бебетата. Децата на три знаят какво слушат.

Мадона ще я помним още дълги години, ще я помнят и внуците ни сигурно. Докато... хъм, Андреа (има и такава, нали?) никой няма да я запомни. Това трябва да ви говори достатъчно.

# 51
  • София
  • Мнения: 4 423
Въпроса не е дали ще запомниш Мадона или Кърт Кобейн, а с какво.
Ужас.

# 52
  • Мнения: 6 029
Е какво му е на Кърт Кобейн пък сега  ooooh!

# 53
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Чалгата определяно е изместила всякакъв музикален стил в България. Възмутена съм от следния факт. Как може по концертите на чалгаджийките, които се организират по стадионите да се допускат непълнолетни деца при положение, че тези концерти са един порно парад. Едната цалгаджийка се появила по цици, други без гащи и открито показват курвенската си същност. И после ходи налагай на детето си друг модел на поведение. Признавам, че понякога слушам такава музика дори си имам и любима певица, която много харесвам, но предпочитам други музикални стилове пред чалгата  Grinning

# 54
  • Мнения: 281
Въпроса не е дали ще запомниш Мадона или Кърт Кобейн, а с какво.
Ужас.

Е как с какво?
Наистина ли питаш?
Ужас.

# 55
  • София
  • Мнения: 4 423
А Мерилин Мейсън?
С какво?

# 56
  • Мнения: 9 903
Е какво му е на Кърт Кобейн пък сега  ooooh!
начинът, по който умря, Джули, и това е неособено светъл пример.

# 57
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Е, да, ама Мадона ни е възпитавала нас - майките, в друго.... Ммммм, в какво друго??? Ха, не се сещам. Май не е в друго.... Май е в същото - като помисля за Мадона, само за креват пълен с мъже върху нея се сещам. А доста я харесвахме и слушахме... Аз се чудя защо съм толко проста, а тя музиката ме възпитала. Пък държавата е била виновна  ooooh!

А с какво е по-различен Азис от Мерилин Менсън? А на Кристина Агилера какво  и е излъчването? Бритни Спиърс е най-лошия пример за жена и майка - защо не ревете срещу нея - държавата да я забрани!

В зародиша на поп-фолка у нас, наистина имаше доста пошлост и простотия. Но сега какво и е на музиката? Според мен клиповете отразяват действителността в Бг, а не обратното. Ако не въздишахте всички по джипове и луксозни вили, мислите ли, че Глория щеше да снима само такива клипове?

Когато не ти харесва дадено нещо, просто го отмини, не е задължително да спреш и да го наплюеш!

Не можеш да сравняваш световно признати звезди с простите никуму неизвестни български чалгаджии. Е има и такива които с държанието си  си направиха черен пи ар, но рано или късно отново са на върха.

# 58
  • Мнения: 6 029
тити, стига де. И Майкъл Хътчинс не умря за пример, както и Фреди Меркюри. И какво? Да им заклеймим музиката?!
Абе шегувате ли се бе хора?!?!?!

# 59
  • София
  • Мнения: 4 423
Аз не се шегувам.

# 60
  • Майничка
  • Мнения: 12 581
gargamela, подрусват се бебетата. Децата на три знаят какво слушат.
Мадона ще я помним още дълги години, ще я помнят и внуците ни сигурно. Докато... хъм, Андреа (има и такава, нали?) никой няма да я запомни. Това трябва да ви говори достатъчно.

Естествено, че знаят какво слушат. Обаче дали знаят алтернативите?
Вкусът е избор, който правиш съзнателно или несъзнателно, ама трябва да имаш и възможността за избор. И ако аз не дам на детето ми възможността за избор (не като й наложа моя), какво право имам да се жалвам, че познава най-добре избора на някой друг (лелката в градината или барманката в кафенето до детската площадка)?

А тази Андреа също биха могли да я запомнят нашите внуци, хипотетично, ако имаше амбициите и възможностите за PR-а на Мадона. Второто обаче едва ли е възможно за българин, дори и за амбиции от типа на Азис Wink (той отдавна ми стои най-близо до Мадона като хамелеонски способности).

# 61
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Е какво му е на Кърт Кобейн пък сега  ooooh!
начинът, по който умря, Джули, и това е неособено светъл пример.

хахахааа а Елвис как е умрял? А милиарди хора почти век по-късно пощуряват на неговата музика!

# 62
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Гаргамела, естествено, че имат избор. Поне моите деца не живеят в бункер- всеки ден слушат от детски песнички в детската, през чалга в таксито, до денс по телевизионните канали.
И са ми много сладки като ми покажат знака и кажат "хеви метъл, мамо!".  Peace

# 63
  • Мнения: 9 903
тити, стига де. И Майкъл Хътчинс не умря за пример, както и Фреди Меркюри. И какво? Да им заклеймим музиката?!
Абе шегувате ли се бе хора?!?!?!
не бе, не, просто за всичко могат да се извадят примери. Сега Азис като е противяга на външен вид и поведение, да му отрека пеенето ли? Не мога да го отрека.
Лили Иванова има безспорна кариера, достойна е за възхита, но е дръпната и не става за подражание.

а, да Бритни Спиърс трябва да се забрани.


# 64
  • София
  • Мнения: 2 271
тити, стига де. И Майкъл Хътчинс не умря за пример, както и Фреди Меркюри. И какво? Да им заклеймим музиката?!
Абе шегувате ли се бе хора?!?!?!
И аз това питам!!!
Поведението на музикантите не може да те формира, като личност, ако домашното възпитание ти е добро!
Повечето световно известни личности са известни именно с клюките за тях (дали са истина не е важно) но не може да живеем в някакъв измислен свят, както в комунизма, когато нямаше информация за негативните страни на живота.
Нека да има, нека да виждат децата разнообразието, а ние да ги възпитаме да го разбират и да го отсяват. Така ще станат хора, не като кодираме тв. Планета на телевизорите в къщи.

# 65
  • Мнения: 25 599
Хайде, спорът пак се обърна в кой какво слуша!  ooooh!
А целта беше друга, май. Не музиката, а начинът на живот, който налага е темата, ако не се лъжа.  Laughing
Имам син и за мен е малко по-лесно, но ако имах дъщеря, честно казано, бих предпочела да я гледам облечена с черна тениска и кубинки, отколкото като проститутка от Околовръстното. Въпрос на вкус.  Rolling Eyes

# 66
  • Майничка
  • Мнения: 12 581
...И са ми много сладки като ми покажат знака и кажат "хеви метъл, мамо!".  Peace

Julie, bouquet, аз всъщност не се дърля с теб. И мен подобна сценка би ме умилила, но при малки деца ще ми подскаже само, че мама и тати са метъли Laughing.
Иначе щерката е почти на 9, пише по лексиконите, че любим певец й е Емил Димитров, изравя някакви идиотски (според мен) негови песнички от типа "Ех, да имах чук" или "Калинка-малинка" (чак толкова ретро дори и бабите ни не са Mr. Green) и демонстративно си запушва ушите, като си пусна фадо в колата. Обаче това за мен все още не е вкус, а просто временно увлечение.

Как`Сийке, аз бих предпочела да си се облича нормално, пък да слуша каквото си иска. Обаче дали ще ни питат? newsm78

   

# 67
  • Мнения: 6 029
gargamela, тя и моята си пада по подобно творчество. Емил Димитров и Паша Христова. В градината ги пяха и много й бяха харесали. Аз не съм метъл. Моля ви. Не мога да слушам траш, дет и т.н. метъл Grinning

# 68
  • София
  • Мнения: 2 271
Добре де, наистина ли вярвате, че толкова странично нещо може да формира характера и светоусещането на вашите деца?
Аз не смятам. Специално за своето дете знам, че аз ще го възпитавам, не телевизора.
Как Сийке, за мен черната тениска и кубинките са също толкова лош стил за едно момиче, колкото и този на проститутките от околовръстното. Никоя крайност не е  добра за мен.
За това се целя някъде по средата.

# 69
  • Мнения: 6 029
Lara, ама именно ти ще го възпитаваш. Не Азис или Мадона! За това иде реч.... че ако нещо не ви харесва в децата ви - търсете грешката във възпитанието, което сте им дали, а не в чалгата, Кърт Кобейн или държавата.

# 70
  • София
  • Мнения: 2 271
Lara, ама именно ти ще го възпитаваш. Не Азис или Мадона! За това иде реч.... че ако нещо не ви харесва в децата ви - търсете грешката във възпитанието, което сте им дали, а не в чалгата, Кърт Кобейн или държавата.
Екзакли!

# 71
  • Мнения: 677
А Мерилин Мейсън?
С какво?


Мерилин Менсън, само за протокола.
Чалга винаги е имало, бе. Навремето в крайните квартали се слушаше само сръбско и некви ресторантьори. После изпълзяха от селата, настаниха се в градските ресторанти, после по ТВ и сега са звезди. Селтащината, настанила се по градовете все някъде трябва да се забавлява. Или градската селтащина, се тая. Гюбеци и Мерцедеси и купон до зори. Класика.
Аз искам лично да чуя възгласа: Чалгата няма да умре! Което моментално означава, че тя си заминава. Но до тогава има доста време, май.

# 72
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Никой от обкръжението ни не слуша такава музика... от време на време мярвам по телевизията  разголена жена с визията на порнозвезда ... не гледам "Шоуто на Слави" и не нося минижупи ... не се притеснявам, че детето ми ще прихване от този стил, дори да се сблъска с почитатели на улицата или в училище ... има всякакви хора, но малкия по- скоро ще стане пънкар или металист, от колкото чалгаджия   Sick ...

# 73
  • Мнения: X
Аз съм от тези, чието тийнейджърство мина с черни провлачени тениски и падащи косища от двете страни на лицето. Гледах като булдог и ритах камъчета по улиците.
Сега ми се иска като девойка да съм била малко по-женствена, по-кокетна, по-фръцлеста. Все повече се замислям, че днешните тийнейджърки - чалгаджийски тип имат определени предимства. Трудно ми е да го формулирам всъщност. Някак си по-бързо и лесно осъзнават женската си привлекателност...което на мен ми отне доста време. newsm78

Сега се сещам и за Латинска Америка, където разните му там салси и меренгета са си всъщност чалга и музика на простолюдието. Но колко са привлекателни и секси тамошните мадами "от простолюдието" и как им личи дори и от походката, че го знаят.
Може би всъщност не е толкова лошо да си отворен и към тези стилове музика - от които кръвта ти закипява, а тялото ти се поклаща в страстен ритъм. Дори и този ритъм да е двутактов и елементарен.

Последна редакция: чт, 17 яну 2008, 10:32 от Анонимен

# 74
  • Мнения: 25 599

Как`Сийке, аз бих предпочела да си се облича нормално, пък да слуша каквото си иска. Обаче дали ще ни питат? newsm78


Няма да питат, можеш да бъдеш сигурна.  Laughing
Идва един момент в живота, когато се налагат "униформите", показващи принадлежността към някаква група. Слава богу, обикновено се изживява след края на пубертета, но за жалост, не от всички. Някои така и продължават да са си "униформени" цял живот, без никакви опити да изградят собствен стил.

Сега ми се иска като девойка да съм била малко по-женствена, по-кокетна, по-фръцлеста. Все повече се замислям, че днешните тийнейджърки - чалгаджийски тип имат определени предимства. Трудно ми е да го формулирам всъщност. Някак си по-бързо и лесно осъзнават женската си привлекателност...което на мен ми отне доста време. newsm78

А това плюс ли е?  newsm78 За ранния пубертет по-скоро е минус, според мен.  Thinking

# 75
  • Мнения: 7 110
Кой каквото иска да слуша. Стига да го прави така, че аз да не съм засегната от чужд музикален вкус. Волумето на мах, но само в кръчмата. У дома да си слуша със слушалки.  Peace

# 76
  • София
  • Мнения: 259
Стига бе! Мадона от десетилетия вече е символ на феминизма, символ на свободната воля и избор на една жена, как да живее живота си без да се притеснява от това какво ще кажат другите, и между нейния пълен с мъже креват и този на някоя чалга "звезда" има разлика от земята до небето, защото пропагандират коренно различни неща.
Кърт Кобейн беше като гуру за едно поколение, така както преди години са били Лед Цепелин и Флоид за нашите родители, и не с това че е имал мазна коса и е ходил раздърпан, а с бунта който е олицетворявал, бунта срещу това с което не ни е харесвало в света на "големите хора" и през който минава почти всеки човек в определена възраст.
и т.н.

С какво толкова обаче нашите чалгаджии са променили света, че да ги сравнявате с подобни хора, аз не разбирам.
Та в тази връзка, музиката възпитава и то много неща, косвено или пряко. В пубертета човек се олицетворява с музиката която слуша, оттам и с хората с които общува, някой от тях остават за цял живот...

# 77
  • Мнения: 677
защото пропагандират коренно различни неща.

Пропагандират какво чалга звездите, не разбрах?

# 78
  • Мнения: 516
Какво е чалгата за мен?
 Неуместен сексизъм и неудачна демонстрация на плът, изречения, замършващи на "ма" и  "бе", сапунени сериали, розови романи (в по- лошия случай книга е мръсна дума), ниска социална и емоционална култура, безсмислена показност и още, и още. Не ми пука, дали съседът ми е такъв. Приятелите ми не са.

# 79
  • Мнения: 765
  Чалгата е прекалено евтина и затова не се притеснявам за детето си. Няма какво по -интересно  да му предложат, което аз да не мога. Лично смятам да я заведа в Най - клуб, за да се посмее.
   Чалга - поколение не само , че има, ами са вече повече от едно - хвърлете поглед на тазгодишният конкурс за абитуриентките в Дир-а. Много са забавни.
 Аз съм женствена, винаги съм била, грижа се за себе си и не слушам чалга. Детето ми ще си оформи стила от списанията и книгите, които има вкъщи, а не от поредното безумие по Планета. Ще ги съжаляваме заедно, защото аз не мразя фолка, нито Ивана, нито Азис, просто смятам, че нямат вкус. Представям си Ивана след 15 години.
 

# 80
  • Мнения: 2 891
Четох едно изказване, но сега не мога да се сетя чие. Гласеше следното - ако човек е изсвирил поне една нота на пиано в живота си,  няма да слуша чалга. Мисля, че е вярно, но вижте Десислава какъв концерт направи на нова година.

# 81
  • Мнения: 9 903
ако човек е изсвирил поне една нота на пиано в живота си,  няма да слуша чалга.

не е вярно, заявявам го абсолютно отговорно.

# 82
  • София
  • Мнения: 1 783
тити, стига де. И Майкъл Хътчинс не умря за пример, както и Фреди Меркюри. И какво? Да им заклеймим музиката?!
Абе шегувате ли се бе хора?!?!?!
А Рудолф Нуреев...
Мопасан е умрял от сифилис.

 Чалгата е прекалено евтина и затова не се притеснявам за детето си. Няма какво по -интересно  да му предложат, което аз да не мога. 
 Аз съм женствена, винаги съм била, грижа се за себе си и не слушам чалга. Детето ми ще си оформи стила от списанията и книгите, които има вкъщи, а не от поредното безумие по Планета. Ще ги съжаляваме заедно, защото аз не мразя фолка, нито Ивана, нито Азис, просто смятам, че нямат вкус. Представям си Ивана след 15 години.
 

Ами да!

# 83
  • Мнения: 9 903
понеже говорехме за подражание и пример, предполагам, че Рудолф Нуреев и Мопасан не са ви обект на подражание  newsm78 не и такива, на които бихте искали детето ви да прилича, предполагам.


дааа, Елвис е страхотен и велик, но не искам да е пример за детето ми.

# 84
  • Мнения: X
Добре, нека да не говорим само за музика. Все пак чалгата е начин на живот.

В тази връзка - има ли чалга в спорта? Чалга ли е да гледаш футбол, вместо примерно конна езда? Щото за мен си е чалга - евтина, долнопробна емоция, пък си гледам чат-пат с кеф /относно конната езда нямам  мнение  Wink/
Чалга ли е да гледаш Биг Брадър? В този форум не помня друга тема, чиито страници да са се превъртали с такава скорост и която да е приютявала по 100 потребителя наведнъж!  Mr. Green Епа чалга си е!

# 85
  • Мнения: 2 891
Аз не мисля, че ние можем да определим идолите им. МОжем, евентуално да ги насочим, но толкова.

# 86
  • Мнения: 765
Четох едно изказване, но сега не мога да се сетя чие. Гласеше следното - ако човек е изсвирил поне една нота на пиано в живота си,  няма да слуша чалга. Мисля, че е вярно, но вижте Десислава какъв концерт направи на нова година.


Което означава, че вътре в себе си една талантлива певица, рано или късно разбира, че с чалга не може да се развива. Чалгата докарва добри пари в България, но талантът има нужда от нещо повече. Десислава би била страхотна поп-певица и го знае, би се чуствала по-доволна от себе си и дано да успее.

# 87
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз не мисля, че ние можем да определим идолите им. МОжем, евентуално да ги насочим, но толкова.

Не мисля, че човек с вкус  би залитнал по чалга ...

# 88
  • София
  • Мнения: 1 783
понеже говорехме за подражание и пример, предполагам, че Рудолф Нуреев и Мопасан не са ви обект на подражание  newsm78 не и такива, на които бихте искали детето ви да прилича, предполагам.

Принципно смятам подражанието за вредно. Възпитана съм да не го правя. Така възпитавам.
Велик творец в никакъв случай не означава велика личност в смисъла на човешки качества. Научаваме се да  разграничаваме едното от другото.

# 89
  • Мнения: 2 891
Аз не мисля, че ние можем да определим идолите им. МОжем, евентуално да ги насочим, но толкова.

Не мисля, че човек с вкус  би залитнал по чалга ...

Да, де. Но ти не можеш да определяш приятелите им, нали?

# 90
  • Мнения: 2 070
Много сте забавни.
Освен да ходя да се засрамя в ъгъла аз, защото от една седмица с детето в плейлиста сме си сложили както Мусоргски, така и Софи Маринова /Ти си бурята в сърцето мии.../. Приспиваме се с Азис на талавизора, но гледам и всички сериозни и дълбокомислени /уж/ обществени и политически предавания. Имам всякаква етно музика, джаз, фънки, но обичам като ида на дискотека да танцувам на черна музика, а не да куфея с метъли. С тях си пия бирата и се хилим и обсъждаме вселенските въпроси. С тях понякога слушаме и Тодор Колев по купони.
Ей сега баш в тоя момент слушам Stakka Bo - We vie.

# 91
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз не мисля, че ние можем да определим идолите им. МОжем, евентуално да ги насочим, но толкова.

Не мисля, че човек с вкус  би залитнал по чалга ...

Да, де. Но ти не можеш да определяш приятелите им, нали?

Мога, разбира се ... човек търси приятели, които да приличат на него или на онова, което иска да бъде ... тука е моята роля и от сега знам, че чалгата няма място ...

# 92
  • Мнения: 677
За чалга е темата, нали? Моля, придържайте се към нея или ще влюча еврейската мафия, колумбийските наркотрафиканти и глобалното затопляне.

# 93
  • Мнения: 765
Аз не мисля, че ние можем да определим идолите им. МОжем, евентуално да ги насочим, но толкова.

Не мисля, че човек с вкус  би залитнал по чалга ...

Да, де. Но ти не можеш да определяш приятелите им, нали?
Донякъде е възможно да го правя. Като начало първите и приятели ще са моите приятели. Оттам нататък е по-лесно. Няма драма да иде в чалга заведение, няма драма да чува отнякъде чалга, важното е това да не е нейният свят. Аз не мога да спра чалгата, няма защо да го правя, тя не касае живота ми. Разни хора слушат чалга, дори да са мнозинство аз не съм в техният свят , нито те в моят, ние сме в различна среда и детето ми няма как да попадне в друга , ако съм внимателна. Естествено, че ще избирам приятелите и - не явно разбира се , но си има начини. И нямам никакви скруполи да го правя Simple Smile

# 94
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
 Ако детето няма нужда от по-сложни словесни конструкции за описанието на чувствата си, защо пък да се напъва да слуша Ник Кейв или Нова Генерация?  Иначе не виждам особена разлика между т. нар. поп певци в България и поп-фолк изпълнителите, по отношение на съдържанието на текстовете или оригиналността на музиката. Даже при чалгарите понякога има смислена , макар и първосигнална, житейска драма, докато при няколкото поп звезди и т'ва липсва.  А, и повечето каки могат да пеят дори! Ако на детето му е важно да се интегрира в колектива на чалга слушащите, ще трябва да го оставя да се пробва, а какво ще произлезе, никой не може да каже. Всииииииииичките съседи слушат чалга, добри хора са, децата им са по-скоро задръстени, отколкото проститутки. Нас ни мислят за наркомани, понеже не слушаме чалга, но с изненада установяват, че и сред наркоманите можело да има приятни иначе люде. Не мога да си сложа ръка на сърцето и да кажа, че не ми пука или ще ми е приятно детето да се кефи на чалга, но пък и кой знае какво ще се пръкне на музикалния небосклон след 10 години, и чалгата да ни се стори по-приемливият вариант...

Последна редакция: чт, 17 яну 2008, 11:10 от verte

# 95
  • Мнения: 2 891

Мога, разбира се ... човек търси приятели, които да приличат на него или на онова, което иска да бъде ... тука е моята роля и от сега знам, че чалгата няма място ...

 Grinning Казус:

В клас. Момче, което е изявен лидер, всички искат да са около него, но то слуша чалга. Доста са децата, които ще направят всичко възможно да го впечатлят, за да го имат "на своя страна". Може би, един от методите ще бъде опознаване на любимата му музика. Подражание...

# 96
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650

Мога, разбира се ... човек търси приятели, които да приличат на него или на онова, което иска да бъде ... тука е моята роля и от сега знам, че чалгата няма място ...

 Grinning Казус:

В клас. Момче, което е изявен лидер, всички искат да са около него, но то слуша чалга. Доста са децата, които ще направят всичко възможно да го впечатлят, за да го имат "на своя страна". Може би, един от методите ще бъде опознаване на любимата му музика. Подражание...

Не ми се струва възможно  ... начина на изразяване на тези хора е различен, муцка  Laughing

# 97
  • Мнения: 2 891
В 3-ти клас не си говорят на "муцка", нали  Thinking

# 98
  • Мнения: 9 903
сикрет, имаш стари и неактуални спомени за чалгата и хората, които я слушат  Laughing

# 99
  • Мнения: 677
в плейлиста сме си сложили както Мусоргски, така и Софи Маринова /Ти си бурята в сърцето мии.../

Кое парче на Мусоргски? Гледам другото го знаеш.

# 100
  • Мнения: 3 268
Нещо не разбрах въпроса, от какво точно да опазим децата си?
Какви стават децата, които слушат поп фолк, какви са хората, които слушат поп фолк? Thinking

Не знам какви стават, рано е да се каже, може само да се предполага. Знам само, че не искам моето дете да е възпитано и да му се промива мозъка с чалга и всички производни от това. А пък аз да трябва да се тормозя и да се боря с този модел, при положение, че съм положила толкова усилия да създам основата в първите седем, както се казва. Всички знаем колко е силно въздействието на средата извън дома, улицата, приятелите, влиянието на медии, налагане на модели на подражание.........Какви са хората слушащи поп-фолк? Наши приятели. Защо я слушат, не знам, явно им харесва. На мен обаче не и много повече от това, затова питам сериозно.
Няма как да предпазиш детето си от всички негативи на социалното общуване,но работиш в правилната посока с личния си пример.Това е начина.У нас чалга никога не се е слушала и децата ми не слушат.Средата също е важна,в това отношение изкарахме късмет с приятелите на сина ни.Но докато най-гледаната тема е Коя фолкпевица има най-готиното излъчване и Бременна ли е Емилия?,борбата ще е трудна.Но не невъзможна.

# 101
  • Мнения: 172
Закърмена съм с любов към музиката. Сигурно за това не разбирам чалгата.
Не се ограничавам в един стил. Като тинейджър пък съвсем не се ограничавах и по купони не съм подбирала музиката. Но не съм слушала чалга. Повече от пошло ми се е струвало за пеперудата, за радка и тигре-то.
В какво се превръща сега чалгата не знам. Но както и да се промени свидна няма да ми е.
Нямаме дете. Когато имаме няма да го огранича - да слуша каквато музика харесва. Но музика, не чалга.
Надявам се да не обидя някой, но... Супер гнусно ми е като видя на улицата мама и дете с еднакви дрешки - дънки с камъчета, еко палтенце и голо пъпче. Това е чалга.
Чалга е и когато същата тази майка е седнала в открито заведение и под звуците, които телефонът й възпроизвежда кара детето си да врътка дупе. Радва му се. Пляска с ръчички.
Има още много, ама няма смисъл...
Чалгата не е музика. Чалгата е начин на мислене.

# 102
  • Мнения: 765
сикрет, имаш стари и неактуални спомени за чалгата и хората, които я слушат  Laughing
Бойко Борисов, светилото , великият и неповторимият слуша чалга и връчва награди. Президентът кани чалгарки за Коледен бал, големият "магнат"  Краси Гергов плаща луди пари на Азис, Слави Трифонов даде всичко от себе си да "легализира" жанра в национален ефир. Чалгата няма да умре никога тук. Всеки да се оправя както може.

# 103
  • Мнения: 9 903
именно, барабалекс.

# 104
  • Мнения: 2 891
Ако се пренесем 20 години назад, спорът нямаше да е за чалгата, а за пънка или метъла. Пак щяхме да дискутираме облекла, кичари, гребени, фуксин и т.н. Спорът се завърта не около това, каква е музиката, а дали, как и до кога можеш да влияеш на детето си.

# 105
  • София
  • Мнения: 1 783
   Донякъде е възможно да го правя. Като начало първите и приятели ще са моите приятели. Оттам нататък е по-лесно. Няма драма да иде в чалга заведение, няма драма да чува отнякъде чалга, важното е това да не е нейният свят. Аз не мога да спра чалгата, няма защо да го правя, тя не касае живота ми. Разни хора слушат чалга, дори да са мнозинство аз не съм в техният свят , нито те в моят, ние сме в различна среда и детето ми няма как да попадне в друга , ако съм внимателна. Естествено, че ще избирам приятелите и - не явно разбира се , но си има начини. И нямам никакви скруполи да го правя Simple Smile

Тъй, тъй.

Последна редакция: чт, 17 яну 2008, 12:44 от Имелда Маркос

# 106
  • Мнения: 677
Ако се пренесем 20 години назад, спорът нямаше да е за чалгата, а за пънка или метъла. Пак щяхме да дискутираме облекла, кичари, гребени, фуксин и т.н. Спорът се завърта не около това, каква е музиката, а дали, как и до кога можеш да влияеш на детето си.

Преди 20 години нямаше нет. ДжейДжей, стига мести темата, ще се самоцитирам пак. А и чалга си имаше и преди 20 години, не ставай смешна.

# 107
  • Мнения: 765
  Именно да, постът ми беше в подкрепа на твоя. Grinning

# 108
  • Мнения: 2 755
Чалгата се маскира леко, напудри се и реши да излезе извън "Планета"... Пропуснала съм кога и как точно е станало това, но в един момент чалгаджиите намериха трибуна на много места, извън обичайните чалга кръчми и дискотеки, извън техните си телевизии. "Резнаха опашките си" (по Илия Павлов) като мутрите навремето, които от борци се превърнаха в костюмирани застрахователи и бизнесмени, и взеха да говорят за изкуство.
Предполагам, че е следван модела follow the money.
Първи фактор за горното е, че огромен процент от българското население е фен на чалгата.

Медиите, заради рейтинги и тиражи, са склонни да експлоатират това, което продава. А чалгата, уви, продава. Певците извън чалга бранша също усетиха, че ще се продадат по-добре, ако правят дуети с чалгаджии, и това също се превърна в мода. И сега има интервюта със всякакви чалга звезди по всякакви уж сериозни медии, Азис води шоу в национална телевизия, Глория журира на Мюзик Айдъл и т.н. Примерите са във всяка телевизия и всяка печатна медиа. Няма да се учудя, ако скоро ги накарат да се изказват и по обществено-политически въпроси в "Панорама".... След като по БНТ веднъж показаха снимки на голата "слива" на Камелия...

Споделям мнението ти. Това е самата истина. Уви. Извадиха кръчмарските певици от кръчмите и ги направиха елит и модел за подражание на подрастващите. Егати елита. Sick
Вкъщи слушането на чалга е забранено. Имаме достатъчно богата колекция с музика - рок, хеви метъл, балади, реге, ню уейв, класика и т.н. Слушаме чужди и наши групи и изпълнители. Дано детето да си изгради добър музикален вкус. Това е единствената ми рецепта против чалга- инвазията. Дано сработи.

На 3 водки и фолк започвам да танцувам и сръбско да пея, секс в асансьорите също...

Е, на 3 водки е разбираемо. Wink Laughing

# 109
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Навсякъде има чалга. Пуснете си коя да е чужда музикална телевизия. Жени- тип парцал, мъже - накичени с огромни бижута. И музиката им обикновено не струва.  Laughing
Не познавам почитатели на чалгата. Ако някой от познатите ми тайно слуша и гледа, го е срам да ми каже.  Mr. Green
Как предпазвам децата си от леещата се чалга?
У нас не гледаме риалити шоу и много рядко телевизия, не слушаме чалга, говорим правилно (вчера Големият трол ми разказа, че едно момче в градината, представяш ли си, казвало на дядо си "дедо" Joy). Имаме богата фонотека и слушаме "нашата" си музика.
П.П. Същевременно упорито избягвам да се превърна в някое от тези смешилища, в другата крайност. За родния "интелектуалец" ми е думата. За мен той не е по-добър от чалга-почитателя. Понякога е и по-лош, защото е по-глупав и по-фалшив.

Последна редакция: чт, 17 яну 2008, 11:46 от Василиса Умница

# 110
  • Мнения: 2 792
  За поп фолка отношението ми е ясно-не го слушам, не ги знам песните, не разбирам цялата експанзия и еуфория около липсата на вкус и чувство за стил, съпътстваща като субкултура този стил.
  Мен ме плаши прокрадващата се тук  идея,  че децата  изграждат себе си, нагласяйки се и напасвайки се спрямо някой силен на деня, било то в класа, било в градинката и тн. Сериозно ли това ви се струва нормално и как се приема за нормално подобно унифициране с масата, когато става въпрос за собственото ти дете?

# 111
  • Мнения: 2 755

Като се каже "чалга", аз се сещам за в-к Труд и Биг Брадър и за евтини жени.
Аууу, защо обиждаш така? Знаеш ли какви тарифи си имат? Ами този имидж, знаеш ли колко пари струва? Не всеки може да си ги позволи. Mr. Green

# 112
  • Мнения: 3 268

Като се каже "чалга", аз се сещам за в-к Труд и Биг Брадър и за евтини жени.
Аууу, защо обиждаш така? Знаеш ли какви тарифи си имат? Ами този имидж, знаеш ли колко пари струва? Не всеки може да си ги позволи. Mr. Green
Наскоро разбрах,че Камелия струва 5000 лв. за една нощ,Марго-100лв.За секс говоря,не за пеене.

# 113
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Ако се пренесем 20 години назад, спорът нямаше да е за чалгата, а за пънка или метъла. Пак щяхме да дискутираме облекла, кичари, гребени, фуксин и т.н. Спорът се завърта не около това, каква е музиката, а дали, как и до кога можеш да влияеш на детето си.

Преди 20 години нямаше нет. ДжейДжей, стига мести темата, ще се самоцитирам пак. А и чалга си имаше и преди 20 години, не ставай смешна.
Да, имаше "сръбско". Party
По онова време братовчед ми свиреше в "Атлас" (свиреха кънтри). И отива той на небезизвестния Битак да си търси записи. Един чичо продавал всякаква музика.
- Имаш ли блуграс, кънтри - попитал братовчедът.
- К'во!
Братовчед ми се напънал да обяснява. Обяснявал, пял, а чичото се ударил по челото и казал:
- А, АМЕРИКАНСКО СРЪБСКО! Така кажи, бе момче.
 Joy Joy Joy

# 114
  • Мнения: 677
Преди 20 години хитовете бяха на Хисарския поп - Виното със отрОва, Ти остАви ме сам и т.н. драматични и изпълнени с лирика мазни.

# 115
  • Мнения: 2 891

Мен ме плаши прокрадващата се тук  идея...

Ще имам възможността да видя дали съм права или не.



Преди 20 години нямаше нет. ДжейДжей, стига мести темата, ще се самоцитирам пак. А и чалга си имаше и преди 20 години, не ставай смешна.

Ок. Няма повече  Laughing

# 116
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Хисарския поп няма да го бараш! Той не е прост чалгар, той е таткото на чалгата и градска забележителност.

# 117
  • Мнения: 677
Хисарския поп няма да го бараш! Той не е прост чалгар, той е таткото на чалгата и градска забележителност.

Не го барам. Напомням на по-малките само, че и преди 20 години си имаше чалга.

# 118
  • Мнения: 3 268
Имаше,но се слушаше под сурдинка и никой не я лансираше по медиите.

# 119
  • London, baby
  • Мнения: 800
Може да слушам Morphine, Кърт Кобейн, Alice in chains, но не се друсам... нито моите приятели, докато чалга културата ни залива отвсякъде. Спермоядки стават все по-малки деца, ама тъй ще е...

# 120
  • Мнения: 3 423
Аз все пак не разбрах.
Значи ли, че като слушаш поп фолк си простак, или може би си невъзпитан или не си интелигентен?
Най-малкото си тъп селяндур, ако ще и на
жълтите павета до бордюра да си се пръкнал.

Продължавам да чета таз неизчерпаема тема.

# 121
  • Мнения: 5 647
чалга културата ни залива отвсякъде.

Да добавя и курвенския начин на живот.

# 122
  • Мнения: 494
 От гледна точка на умението(професионалното умение за майсторско изпълнение) нашите чалгаджии са направо върха. Раждат се с умението, както се раждат със соула и дяволските, умопомрачителни гласове онези черни певци в далечния Запад. Но тук говоря за истинска чалга-за летящи по струните на джипси-цигулките лъкове или по клавишите на акордеоните, или пък за онези майсторски трели на кларинетите, които нито един бял музикант(сори за определението) не може да изкара. Няма нищо лошо в истинската, циганска чалга. Тя е етно-музика, която можеш да харесваш, да оценяваш или не, както всяка друга такава.
  Но поп-фолка и "културата", която тази музика налага е нещо съвсем различно. Този елементарен, пошъл "сурогат" е толкова разпространен, защото и държавата, и "трудовите и хорица", и манталитета са такива. Че какви са ни и държавниците, че да не им пасва точно тази музика и защо да не я протектират, че и пропагандират, когато тя напълно се покрива с "разбиранията им" за "култура", за държание, за общуване и пр...?!(-това в отговор на Teo).Не виждам нищо ненормално в това. За мен е напълно разбираемо. Не че нещо, ама представете си бъдещия ни премиер(Пази, Боже, ама...)-обожавания ББ... Възможно ли е да го видите в "компанията" на Моцарт? Освен, ако не говорим за едноименните шоколадчета??? Laughing Не, че слушането на Моцарт гарантира наличие на политически разум, разбира се Wink, но по принцип...за паралели си говорим... Wink
  Не мога да предпазя напълно децата си-осъзнавам го(пак в отговор на Тео).То е като да ги предпазя от всичко, което се случва (или не) в тази държава. Мога да давам примери, различни от тези в Биг Брадър, да ги "облъчвам" с различна музика и култура колкото се може повече, да им чета, да ги насърчавам те да четат, да ги подкрепям и да им помагам в неумелите им опити да движат пръстите си по клавишите на пианото, дори никога да не стане от тях нов Лист, да говоря с тях за всичко (включително и за "брака" на Азис и Китаеца)...И мога да се надявам, че всичко това ще има смисъл и че ще натежи в подходящия момент...Знам ли...няма спасение пълно-не могат да живеят под стъклен похлупак, нито пък да се самозалъгвам, че светът "отвън" няма да им повлияе... Мога да стана активист в някоя нарочна организация и да поведа кампания за цензура...,мога да се пробвам да стана министър на културата и да поведа друга държавна политика-такава, която ще показва и пропагандира друго или...алтернативни варианти много...защо не? Може пък междувременно да се появи нова класа политици и да започне промяна в статуквото...(ха-ха...)...Или пък моите пораснали деца и на хората, които започват малко, по малко "да се усещат" да донесат промяната...Лошото е че национален манталитет трудно се променя, ако изобщо се променя...А може би е дошло време за революция, а? ...
  Темата е толкова обширна и въпросите на авторката са толкова сериозни и толкова много,че е невъзможно човек да отговори, без да заеме поне 2 страници от темата...Пък и на този етап въпросите пораждат повече нови въпроси, отколкото категорични отговори...Де да беше темата само "за" или "против'' поп-фолк културата. Тогава просто щях да отсека "против" и точка...

# 123
  • Мнения: 3 423
за една нощ,Марго-100лв.За секс говоря,не за пеене.
Е, сори, ама и най-закъсалата наркоманка
не може да струва толкова за цяла нощ.

Изяснете ми, поп-фолк е софтчалга, така ли.
Вие сте против хард-чалгата, така да разбирам.

# 124
  • София
  • Мнения: 1 783
Имаше,но се слушаше под сурдинка и никой не я лансираше по медиите.
То и ВВС се слушаше нелегално. И Радио Люксембург.
Надявам се няма зажаднели за нови лозунги и забрани?

# 125
  • Мнения: 677
Поп-фолк е чалга, Лисо. Звучи по-приемливо. Като фелацио и свирка.

# 126
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Може би чалга е Руслан Мъйнов ( така ли се пише  Embarassed )  ...  а поп - фолк Анелия, примерно ...или е все тая  .... жанрове в чалгата има ли различни ?

# 127
  • Мнения: 2 070
Може да слушам Morphine, Кърт Кобейн, Alice in chains, но не се друсам...

Тоест напълно възможно е деца отличници, с голи пъпчета, слушащи чалга, също да не са курви. По пътя на логиката. Както феновете на Депеш не са повсеместно хероинови наркомани, така и феновете на чалгата може да са най-обикновени нормални хорица, интелигентни при това.

# 128
  • Мнения: 3 268
за една нощ,Марго-100лв.За секс говоря,не за пеене.
Е, сори, ама и най-закъсалата наркоманка
не може да струва толкова за цяла нощ.

Изяснете ми, поп-фолк е софтчалга, така ли.
Вие сте против хард-чалгата, така да разбирам.

И на мен не ми се вярваше,но един приятел се кълне,че му я докарали за толкова.

# 129
  • Мнения: 677
И на мен не ми се вярваше,но един приятел се кълне,че му я докарали за толкова.

На мен ми докараха Анджелина Джоли за 50 лева, пък.

# 130
  • Мнения: 6 029
Вярвам ти, Сопрано!

Още ли не е заключена тая тема, мислех че с катинар ще я заваря.

# 131
  • London, baby
  • Мнения: 800
Може да слушам Morphine, Кърт Кобейн, Alice in chains, но не се друсам...

Тоест напълно възможно е деца отличници, с голи пъпчета, слушащи чалга, също да не са курви. По пътя на логиката. Както феновете на Депеш не са повсеместно хероинови наркомани, така и феновете на чалгата може да са най-обикновени нормални хорица, интелигентни при това.

Странно защо, моите съучиници отличници слушаха по-качествена музика.. защо ли?

Последна редакция: чт, 17 яну 2008, 13:17 от viessmanka

# 132
  • Мнения: 25 599

На мен ми докараха Анджелина Джоли за 50 лева, пък.

И жена ти не я ли пукна с карфичка?  Mr. Green

# 133
  • Мнения: 3 268

На мен ми докараха Анджелина Джоли за 50 лева, пък.

И жена ти не я ли пукна с карфичка?  Mr. Green
Joy Joy

# 134
  • София
  • Мнения: 4 423
Може да слушам Morphine, Кърт Кобейн, Alice in chains, но не се друсам...

Тоест напълно възможно е деца отличници, с голи пъпчета, слушащи чалга, също да не са курви. По пътя на логиката. Както феновете на Депеш не са повсеместно хероинови наркомани, така и феновете на чалгата може да са най-обикновени нормални хорица, интелигентни при това.

Възможно е, не само е възможно но е и така.

# 135
  • Мнения: 3 423
Шегувате се, нали. Най-обикновени
нормални хорица, че и интелигентни.
Тъпунгери слушат чалга, а децата на
тъпунгерите също ще слушат чалга.
Целият им живот ще е чалга дори.

# 136
  • София
  • Мнения: 4 423
Лисо, както винаги много крайна.
Живота не е само черно и бяло, плюс и минус - търси златната среда, ако можеш разбира се.

# 137
  • Мнения: 3 835
Бойко Борисов, светилото , великият и неповторимият слуша чалга и връчва награди. Президентът кани чалгарки за Коледен бал, големият "магнат"  Краси Гергов плаща луди пари на Азис, Слави Трифонов даде всичко от себе си да "легализира" жанра в национален ефир. Чалгата няма да умре никога тук. Всеки да се оправя както може.

Точно за това питам. Защо се случва и какво ще последва? В един момент си мисля, че нямам повод да се притеснявам, възпитавам детето си в културата и ценностната система, която аз имам и се надявам това да е една добра основа. В друг момент обаче се стряскам и се чудя дали ще се справя. В никакъв случай няма да забранявам и ограничавам слушането на всякакви стилове музика. Забраните и ограниченията са най-сигурния начин да подтикнеш детето да направи това, от което се опитваш да го предпазиш. На теория ми е ясно и на практика до момента мисля, че съм на прав път, но ме е страх от момента, когато аз вече няма да съм този фактор и модел на подражание, който съм сега. Семейната среда е основен фактор до един момент само, после .......става сложно. Отплеснах се.
Невероятно полезни и ценни мнения прочетох в темата. Наистина това са въпроси и притеснения, които имам много отдавна. Други сериозни проблеми по отношение на възпитание и отглеждане не съм имала(да чукна на дърво), за първи път търся сериозно мнение и помощ от форума по въпрос свързан с детето ми.
Действително ли чалгата формира модел на възпитание? Какъв е този модел? Лично моите наблюдения са за създаване на култ към повърхностното, лъскавото и материалното. Не на последно място и чуждото (в основата на въпросния "фолк" не е българския такъв, нали?).
Аз нямам проблем да "друсам кълки" по купоните на няколко чаши вино, Летящата на няколко водки, Еми ...на нея повече й трябват Laughing, обаче аз и те много отдавна вече сме формирали вкуса си, разбиранията си и подобни внушения нямат шанс да ни променят. Правим си купона с приятелите. Но децата ни тепърва ги възпитаваме, сега се изграждат абсолютно всичките им вкусове, възприятия за красиво, грозно, естетично, ценно, стилно, добро, правилно и т.н....и т.н...Когато беше по-малка си казвах, е има време, ще го мисля, обаче вече сериозно си ги мисля тия неща, затова и пуснах темата. Аз нямам готови отговори, разчитам само на интуицията си като родител, затова исках да прочета какво мислите и вие. Нищо и никой не заклеймявам, в никакъв случай не смятам, че аз съм правата, просто това са си мойте разсъждения и въпроси.
Не мога да смогна да прочета всичко веднага, темата ми е много полезна, благодаря!

# 138
  • Мнения: 3 423
Бубси, крайна или не, всекиму е ясно, че
чалгата е лесносмилаема. За да вникне в
нещо отвъд чалгата, на човек му трябва
по-мощна центрофуга в главата. Масата,
разбира се, върти на 800 оборота, не може
на 1600, няма как просто, така е устроена.
Нормално е тогава да носи на чалга-помия.

# 139
  • Мнения: 494
Може да слушам Morphine, Кърт Кобейн, Alice in chains, но не се друсам...

Тоест напълно възможно е деца отличници, с голи пъпчета, слушащи чалга, също да не са курви. По пътя на логиката. Както феновете на Депеш не са повсеместно хероинови наркомани, така и феновете на чалгата може да са най-обикновени нормални хорица, интелигентни при това.

Възможно е, не само е възможно но е и така.

  !!!!!! #Crazy
  
  И кои са тия интелигентни, иначе, хорица, които намират емоционално удовлетворение или обогатяване от слушането на нещо толкова елементарно, повърхностно и, в повечето случаи, цинично облечено в проститутски одежди?
  И не смесвайте нещата, сравнявайки ги с някои от внушенията от западната музика или пък с културата, която налага тя. Това би могло да е тема на друг спор. Тук говорим за поп-фолк "културата"(кавичките не са случайни!!!), която съвсем официално се шири в България, че и се налага повсеместно. И за това какви са нейните внушения и пагубни, за психиката и възпитанието на нашите деца, последствия. И не ми казвайте,че има някаква ценност в това и че е полезно или пък трябва да се подценява?  

# 140
  • София
  • Мнения: 4 423
Въпрос на виждане Лисо, за теб е трудносмилаема, за мен други жанрове са трудносмилаеми, това прави ли те плиткоумна?
Кrisal , какво се пулиш бре моме, кой ти разказа, че емоционално се удовлетворява от чалгата?
Би ли обяснила по - нашироко и за ниско интелигентните хора, кое точно е пагубно за психиката  и възпитанието?

# 141
  • Мнения: 3 268
Темата взема лош обрат.Има хора с различни вкусове,хайде да не се хващаме за гушите!По-добре да заключат темата.

# 142
  • London, baby
  • Мнения: 800
Kristal, според мен е безсмислено да убеждаваме хора, в това кое е правилно или не. Деца на 12 години водят полов живот, пушат, дрогират се... и все още помнят песента на Азис  "....напипай го...."  Sick

# 143
  • Мнения: 293
За да вникне в
нещо отвъд чалгата, на човек му трябва
по-мощна центрофуга в главата.

О, тук винаги ще се вмъкнат коментари: ми аз слушам и Моцарт, и Азис. Демек - имам мозък колкото п(П)ланета  Grinning

Все повече се замислям, че днешните тийнейджърки - чалгаджийски тип имат определени предимства. .. Някак си по-бързо и лесно осъзнават женската си привлекателност...

Лесно и бързо, да. От полза ли е обаче? После Барби за цял живот, мерси.

# 144
  • Мнения: 677
Във всяка тема с чалга се хващаме за гушите. Чалгарите мрът да се доказват как слушали и друга музика и как не знам си кво. Ми, слушайте си.

# 145
  • Мнения: 494
  
Въпрос на виждане Лисо, за теб е трудносмилаема, за мен други жанрове са трудносмилаеми, това прави ли те плиткоумна?
Кrisal , какво се пулиш бре моме, кой ти разказа, че емоционално се удовлетворява от чалгата?
Би ли обяснила по - нашироко и за ниско интелигентните хора, кое точно е пагубно за психиката  и възпитанието?
 По първия въпрос : А, щом не се удовлетворява емоционално или пък обогатява, защо тогава я слуша? Или просто му е кеф да го обливат с помия? И това го забавлява и го разпуска? Айде,бе...
  За другото: не мисля, че има нужда да обяснявам. Вече масово могат да се видят последствията. Примери няма да привеждам-няма нужда! Очевадно е просто. Само се огледай.

# 146
  • Мнения: 25 599
После Барби за цял живот, мерси.


Барбито е до време. После - или самоубийство, или поредната лелка, която се мъчи да изглежда като тийнейджърка, за огромно забавление на околните.  Mr. Green

# 147
  • Мнения: 9 903

О, тук винаги ще се вмъкнат коментари: ми аз слушам и Моцарт, и Азис. Демек - имам мозък колкото п(П)ланета  Grinning


мислиш, че е абсурд ли? Не е.

никой нищо не каза за Бритни Спиърс, но ще ми е интересно да разбера разочаровани ли са досегашните й почитатели, спряха ли да слушат песните й?

# 148
  • Мнения: 7 110
Темата някак се преплете с това Mr. Green

# 149
  • Мнения: 25 599
Бритни Спиърс никога не съм слушала, нито я броя за певица. Но виж, спрях да слушам Майкъл Джексън. И песните, и клиповете му са върховни, но някак си ми се отщя...  Sick

# 150
  • Мнения: 620
"Роднина, милиционер,роднина, милиционер..."
И тук- там по масите кучета- касички.

# 151
  • Мнения: 804
Няма да цитирам Лиска, за да не удължавам поста, но съм абсолютно на нейното мнение.
Няма такова нещо като "чалга за купон и забавление", чалгата си е чалга - проса, тъпа и ...
Черно БМВ, черни очила и чалга до дупка...

"... Отглеждат ни. Отглеждат си публика и избиратели. Отглеждат ни така, че вместо да ги притискаме да си вършат работата, да спорим силиконова глупачка или натурална простачка да вземат сто хиляди лева. Отгледаха ни по старата рецепта, по която се правят киселите краставички - слагаш ги в солена вода и няма как след време те да не станат кисели. Сложиха ни в чалгата - и кой по-късно, кой по-рано, кой повече, кой по-малко - станахме чалгари. Не само ни сложиха, потопиха ни. Наводниха ни, удавиха ни. Политиката ни е чалга, Черноморието ни е чалга, скандалите ни са чалга, коалицията ни е чалга, евроизборите ни са чалга. Толкова сме чалгисали, че взехме да си самодоказваме как народът с гласуването си предпочел майката и домакинята пред чалгарката. Като че ли Здравко и Здравковица са нещо по-различно от чалгата, щом не могат да пеят. Утре Здравко ще стане кмет на Приморско и това ще е такава чалга, че ДесиСлава ще изглежда пред него като първа симфоничка. Вдругиден Азис ще стане министър на културата и ....всъщност какво по-нататък? "

това е цялата статия, за който се интересува: www.novinar.net/?act=news&sql=MjI5MjsxMQ==

# 152
  • Мнения: 6 167
Радвам се, че все пак има 3-4 души , които разбраха темата.
Бабче  Hug

# 153
  • Мнения: 3 447
О, тук винаги ще се вмъкнат коментари: ми аз слушам и Моцарт, и Азис. Демек - имам мозък колкото п(П)ланета  Grinning

Да бе, егати... почти задължително вървят в комплект. Ще взема и аз да прослушам чалга, белким прослушам и класика покрай нея.

# 154
  • Мнения: 3 423
 
Въпрос на виждане Лисо, за теб е трудносмилаема, за мен други жанрове са трудносмилаеми, това прави ли те плиткоумна?
Кrisal , какво се пулиш бре моме, кой ти разказа, че емоционално се удовлетворява от чалгата?
Би ли обяснила по - нашироко и за ниско интелигентните хора, кое точно е пагубно за психиката  и възпитанието?
  По първия въпрос : А, щом не се удовлетворява емоционално или пък обогатява, защо тогава я слуша? Или просто му е кеф да го обливат с помия? И това го забавлява и го разпуска? Айде,бе...
  За другото: не мисля, че има нужда да обяснявам. Вече масово могат да се видят последствията. Примери няма да привеждам-няма нужда! Очевадно е просто. Само се огледай.

Много ясно, че не се обогатява или удовлетворява
емоционално. Слуша, защото е тъп и защото там,
горе, няма никой, който да проумее друг тип музика.
Погледнете текстовете. Всеки начинаещ чужденец
може да докара подобно изящество още на първия
месец след започване на курса по български. Вижте
музиката - повечето е гръцка, турска, циганска или
някаква там друга балканска тумба-лумба, но откъм
маанета леко поизчистена, за да бъде приета и от
гражданите (така наречени). И, Бубси, знаех си, че
няма как да разбереш какво пиша, защото текстът
ми не е чалга. И не, за мен чалгата не е трудна за
смилане, Бубси. Никак не е трудна. Елементарна е.
Бозава. Пошла. Постна. Плиткоумна. Нищожна.
Публиката обаче си я заслужава, така че, моля.

# 155
  • Мнения: 600
за мен чалгата и чалга-културата са нещо страшно.

проблемът не е в музиката и ритъма, а в ценностите, които насажда.

силикон.
танци върху масата с единия крак в чинията.
обичаш заради парите.  
пазаруваш в мола.
колата да е червена. или пък бяла. но да е мерцедес.
гащичките - прашки.
ноктопластика.
не е нужно да можеш да четеш, стига да хващаш ритъма.

не искам да изреждам повече. за мен е страшно.

не мисля, че детето ми може да слуша чалга някой ден. аз все още вярвам, че ще бъда основният фактор при възпитанието на детето си. не улицата. майка ми не излизаше с приятелки вечер, а си стоеше в къщи. така станах човек. най-добрата ми приятелка от основното стана чалгаджийка. не пее, но живее така. дрехите,колите, парите, мъжа, името да детето от латино сериал, запои до сутринта и танци в разни чалга-клубове. детето само в къщи. така и не й казах, защо спрях да й ссе обаждам. не ми е работа да бъда съдник. може би и тя не одобрява дийп пърпъл.

сега аз не правя кариера, а работя от 9 до 5. за да бъда вечер в къщи. проучиш яслите. е, има и родители чалгаджии, но са малко. проучих и бъдещата детска градина. ще избера и свястно училище, в което чалгаджиите не са преобладаващи.все още има такива. всичко това ми струва пари и време, но не бих преживяла такава култура в къщи. не ме е страх. ще се справя.

не съм сигурна защо чалгата ни залива. аз си имам теория за това какво става тук. не са ни виновни онези 500 години, робско ни е мисленето. малки сме в мислите си. големите напускат страната. затова на останалите тук(или поне на повечето) ни стигат жълтите теми. а животът е труден и как по друг начин да се разсееш, освен с леки мисли - за силикон, къси поли, коли. за нещата, които не те карат да мислиш.

# 156
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
О, тук винаги ще се вмъкнат коментари: ми аз слушам и Моцарт, и Азис. Демек - имам мозък колкото п(П)ланета  Grinning

Да бе, егати... почти задължително вървят в комплект. Ще взема и аз да прослушам чалга, белким прослушам и класика покрай нея.
А на телевизора два канала - "Планета" и "Mezzo". Party

# 157
  • Мнения: X
Лиске, верно ли по немско кючекът бил много популярен - на курсове ходели след работа немците, поклащали бирени коремчета, въртели ханшове? Четох някъде...бил много популярен, защото разтоварвал, отпускал нервите. Има ли нещо лошо?

Трябва ли задължително да си нискокултурен да правиш това? Трябва ли да си лумпенизиран, за да се забавляваш понякога по този начин?

Защо поставяте фалшиви граници, някакви рамки? Човек е свободен. Това не е заразна болест.
Обществото е болно. Не е чалгата виновна. Може би просто в Германия обществото не е толкова болно и затова не правят такъв проблем от това кой, къде и как друса кълки? Или правят?

# 158
  • Sofia
  • Мнения: 179
Не можеш да опазиш децата от чалгата, защото в къщи можеш да я забраниш, но навън - в училище сред приятели тя си е налице. Можем само да се надяваме да ги подмине или поне ако ги докосне, да е повърхностно...

Не може без чалга, просто защото българите като мнозинство са най-общо казано БУНАЦИ.
(надявам се детето ми, когато порастне да не е от мнозинството)

# 159
  • Мнения: 293
А, maya, не е същото, като не ти е у вас.
За германците чалгата (допускам, разбира се, не че съм стъпвала там) не изгражда култура, нито културата им поражда чалга-общество.
Нашето общество е болно, дето викаш.
Но за децата си мога само да теоретизирам, поради което, оценете, никога не пиша в Майки, ще се въздържа и тук.

# 160
  • София
  • Мнения: 4 423
Лиске, аз пак не разбрах.
Човек, който слуша чалга не може да слуша и да се кефи, релаксира на друга музика?
Той е тъп, плиткоумен, нищожен...
Нещо не разбирам, това е така, защото познавам много умни, интелигентни, сърдечни, добронамерени, състрадателни хора, които си позволяват да слушат и този жанр.
Оказва се, че форума както винаги е "китеник", тук можеш да се скриеш, да напишеш нещо, което никой не би видял, можеш да се правиш на г-жа Моцарт - никой не би заподозрял, че не си, просто удобно място на което можеш да се направиш на това, което никога не си , а просто ти се иска много.
Тук честния и открит човек, не е удобен.
Всяка истина е такава - неудобна.
Ще пусна тема, но по - късно.

# 161
  • Мнения: 804
Мнението ви за въпроса във втората част от подписа ми! Пускам темата сериозно, с огромната молба да се въздържате от първосигналните си реакции да се хванете за гушата! Защо чалгата и последствията от нея се приемат толкова несериозно, което пък е причината за съществуването й, освен парите, разбира се. Надсмешката, високомерието, не признаването на проблема са в основата на съществуването й. Съществува ли според вас този модел на възпитание и дали можем и как, да опазим децата си?
Позволявам си да ви напомня за какво ставаше въпрос. Може и аз да не съм схванала добре, но ми се струва, че авторката не е имала предвид само слушането на чалга, а по-скоро чалга-културата и чалга-живота ни.

# 162
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Лиске, верно ли по немско кючекът бил много популярен - на курсове ходели след работа немците, поклащали бирени коремчета, въртели ханшове? Четох някъде...бил много популярен, защото разтоварвал, отпускал нервите. Има ли нещо лошо?

Трябва ли задължително да си нискокултурен да правиш това? Трябва ли да си лумпенизиран, за да се забавляваш понякога по този начин?

Защо поставяте фалшиви граници, някакви рамки? Човек е свободен. Това не е заразна болест.
Обществото е болно. Не е чалгата виновна. Може би просто в Германия обществото не е толкова болно и затова не правят такъв проблем от това кой, къде и как друса кълки? Или правят?

Кючекът си е ориенталски танц  ...какво общо има с поп- фолка  Whistling   и аз бих се записала на кючек ... и нямам против музиката на сърбите, турците, гърците, циганите ...за друго нещо е темата , май

# 163
  • Мнения: 9 903
... и нямам против музиката на сърбите, турците, гърците, циганите ...

80 процента от българският попфолк е преводен, оригиналите са сръбска, турска и гръцка музика.

# 164
  • София
  • Мнения: 4 423
Бабче, разбрах темата, но не разбирам от чалга-живот.
Дори някой да слуша чалга, не виждам как това ще влияе на живота му, струва ми се прекалено.
Как влияе в живота примерно Мадона ( на тези, които я слушат)?

# 165
  • Мнения: 804
Лиске, верно ли по немско кючекът бил много популярен - на курсове ходели след работа немците, поклащали бирени коремчета, въртели ханшове? Четох някъде...бил много популярен, защото разтоварвал, отпускал нервите. Има ли нещо лошо?

Трябва ли задължително да си нискокултурен да правиш това? Трябва ли да си лумпенизиран, за да се забавляваш понякога по този начин?

Защо поставяте фалшиви граници, някакви рамки? Човек е свободен. Това не е заразна болест.
Обществото е болно. Не е чалгата виновна. Може би просто в Германия обществото не е толкова болно и затова не правят такъв проблем от това кой, къде и как друса кълки? Или правят?
Не знам как стои въпроса с кючека в Германия, но аз гледах как турски турчин (доста интелигентен млад мъж) танцува кючек на турска музика и повярвайте неговото изпълнение нямаше нищо общо с вулгарното кълчене на пишман танцьорите по нашите земи под звуците на нашенската "музика за купон"

# 166
  • Sofia
  • Мнения: 179
Бабче, разбрах темата, но не разбирам от чалга-живот.
Дори някой да слуша чалга, не виждам как това ще влияе на живота му, струва ми се прекалено.
Как влияе в живота примерно Мадона ( на тези, които я слушат)?
Влияе разбира се - на подрастващото поколение. Като казваш Мадона, имах навремето една съученичка, върла фенка на Мадона - 8ми клас лакирана, гримирана, скъсаните дънки, нарисуваната бенка, вулгарно поведение. Може да кажете, че сега това е нещо нормално, но за мен нито тогава, нито сега е нормално.

# 167
  • Мнения: X
Лиске, верно ли по немско кючекът бил много популярен - на курсове ходели след работа немците, поклащали бирени коремчета, въртели ханшове? Четох някъде...бил много популярен, защото разтоварвал, отпускал нервите. Има ли нещо лошо?

Трябва ли задължително да си нискокултурен да правиш това? Трябва ли да си лумпенизиран, за да се забавляваш понякога по този начин?

Защо поставяте фалшиви граници, някакви рамки? Човек е свободен. Това не е заразна болест.
Обществото е болно. Не е чалгата виновна. Може би просто в Германия обществото не е толкова болно и затова не правят такъв проблем от това кой, къде и как друса кълки? Или правят?

Кючекът си е ориенталски танц  ...какво общо има с поп- фолка  Whistling   и аз бих се записала на кючек ... и нямам против музиката на сърбите, турците, гърците, циганите ...за друго нещо е темата , май
Да, разбирам, че е за друго.  Grinning Темата беше за чалга-културата, за всичко, което разбираме ние тук в България като се каже "чалга" и как да опазим децата си, ама всички упорито говорите за музика и ритми.....
Ритмите са си ритми, а простакът, който си е надул Глория в Мерцедеса и си изхвърля пепелника от прозореца като спре на светофара е от друга стихосбирка.

# 168
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
... и нямам против музиката на сърбите, турците, гърците, циганите ...

80 процента от българският попфолк е преводен, оригиналите са сръбска, турска и гръцка музика.

А какво ще кажеш за текстовете :

Опа,опа чичо Митко
чичо Митко пие всичко.
иска млади хубавици
само палави тигрици

или


Тъпа овца, тъпа овца
тъпа овца, била си
и оставаш си така.
Тъпа овца, тъпа овца,
тъпа овца, била си
и оставаш си така.

# 169
  • София
  • Мнения: 2 271
Ми, слушаме си  smile3533

# 170
  • Мнения: 494
Мнението ви за въпроса във втората част от подписа ми! Пускам темата сериозно, с огромната молба да се въздържате от първосигналните си реакции да се хванете за гушата! Защо чалгата и последствията от нея се приемат толкова несериозно, което пък е причината за съществуването й, освен парите, разбира се. Надсмешката, високомерието, не признаването на проблема са в основата на съществуването й. Съществува ли според вас този модел на възпитание и дали можем и как, да опазим децата си?
Позволявам си да ви напомня за какво ставаше въпрос. Може и аз да не съм схванала добре, но ми се струва, че авторката не е имала предвид само слушането на чалга, а по-скоро чалга-културата и чалга-живота ни.
 Напълно съм съгласна и това се опитвам да правя-да говоря в смисъла, който предполага написаното от teo7777. И именно вложеният от авторката смисъл прави нещата толкова сериозни. За манталитета и поп-фолк" културата", която ОФИЦИАЛНО се налага в нашата мила,  родинка и за това, че е сериозен проблем по отношение на възпитанието и ме тревожи и мен-за това пиша и аз. А не, че слушам само Моцарт (всъщност, слушам го и го свиря на пианото си, но не това е важното!) и просто ненавиждам друг тип музика и заради това плюя(,разбираш ли) по поп-фолка (което е ужасно далече от истината, защото слушам най-малко 5 стила музика).

# 171
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Все едно някой да вземе нашата народна музика и да започне да пее такива вулгаризми и цинизми , съчетани с кичозното облекло, с изскочили цици и силиконови устни, връткайки дупе в мини пола , окичен с ланци, пред потна публика от пияни мъже, вперили погледи в гащите и на изпълнителката ...честно казано, все ми е тая от къде идва музиката, Тити  ...

# 172
  • Мнения: 9 903
сикрет, не владея нито един от балканските езици, за да ти намеря техни текстове, но съм сигурна, че мога да намеря и такива.
Как да го кажа по-точно, не знам  - вие говорите за чалга, като слагате в този термин изключително различни неща. Да, тези текстове са чалга. Глория също е чалга, Азис е чалга, но и ДесиСлава е чалга. Теодора е изключително противна ми чалга, но съм слушала и как хубаво пее народни песни.
Аз през цялото време си мисля, че не говорим за "Чичо митко пие всичко", защото са малцина потребителите на форума, които харесват това нещо. говорим за Азис, Андреа, Емилия, Анелия , Рени, Ивана и пр.  които са достатъчно известни, коментират се усилено, стайлингът им се нищи под лупа, и всъщност те, а не "Чичо Митко", гостуват на президента или там каквото беше.

За мен и Веселин Маринов е чалга, ама всъщност не е. Изобщо терминологията всеки си я уйдурдисва както му е удобно.

# 173
  • Мнения: 804
Бабче, разбрах темата, но не разбирам от чалга-живот.
Дори някой да слуша чалга, не виждам как това ще влияе на живота му, струва ми се прекалено.
Как влияе в живота примерно Мадона ( на тези, които я слушат)?
Буболина, на предишната страница съм написала какво мисля по въпроса за чалга живота.
Не мога да ти обясня и влиянието на музиката върху живота на човека, защото ще трябва да напиша много дълъг пост.
Чудя се обаче, нали не смяташ, че щом музиката влияе дори върху поведението на белите мишки, човек остава неповлиян от нея?

# 174
  • Мнения: 9 903
Чудя се обаче, нали не смяташ, че щом музиката влияе дори върху поведението на белите мишки, човек остава неповлиян от нея?
а какво става с хората, които не слушат музика?

# 175
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Дам, но те са си автентични ...и в нашия фолклор вероятно има вулгарни текстове....

Чалгата обаче е друго ... открадната ориенталска музика, гнусен текст и визия , които представят грешни модели на поведение и кофти ценностна система ...

# 176
  • Мнения: 1 072
........Като казваш Мадона, имах навремето една съученичка, върла фенка на Мадона - 8ми клас лакирана, гримирана, скъсаните дънки, нарисуваната бенка, вулгарно поведение. Може да кажете, че сега това е нещо нормално, но за мен нито тогава, нито сега е нормално.

И от нас хора станаха, нали? Аз остригах дълга до кръста коса, за да си обръсна почти главата. Как е изглеждало това в очите на мама? Още годинка, две и ще се затюхкаме - Ехххх, Боже, Боже, какъв салам имаше на времето! - и никак няма да отчитаме факта, че диабета е променил вкусовите ни усещания........ Mr. Green

Кофтито е, че на времето наред с New Kids On The Block, четяхме и книжки. Сега, четат само вицове и хороскопа си в нета. Та, повиши ли се нивото културата, чалгата ще се удави, тя е ниска летва.

Не вярвам конспирацията да е чак толкова голяма. Вярвам, че мога да се преборя с чалга-културата. И това не означава, че ще забраня късите поли на щерката. Просто ще се опитам да й внуша, че не вървят и с дълбоко деколте. Целта е да се уцели центъра, баланса, равновесието, умереността, ........не мога да измисля повече думички.....

# 177
  • Мнения: 3 268
Чудя се обаче, нали не смяташ, че щом музиката влияе дори върху поведението на белите мишки, човек остава неповлиян от нея?
а какво става с хората, които не слушат музика?
Не вярвам да има такива хора,освен ако не са глухи по рождение.

# 178
  • Мнения: 804
Чудя се обаче, нали не смяташ, че щом музиката влияе дори върху поведението на белите мишки, човек остава неповлиян от нея?
а какво става с хората, които не слушат музика?
Предполагам, че хранят душите си с друг вид изкуство, но тук все пак говорим за хората, които слушат музика.

# 179
  • Мнения: X
Дам, но те са си автентични ...и в нашия фолклор вероятно има вулгарни текстове....

Чалгата обаче е друго ... открадната ориенталска музика, гнусен текст и визия , които представят грешни модели на поведение и кофти ценностна система ...


Опитах се, Сикрет, да те оборя като приложа тук някой ирландски мръснишки текст.  Wink
Писах на една приятелка от Ирландия. Викам й: Дай ми някой текст на ирландска пиянска песен, дето да се пее за цици! Няма, вика, такива. Само за пиене. Ама мръснишки песни нямало. И ирландска чалга нямало!  Thinking
Язък!  Mr. Green

# 180
  • Sofia
  • Мнения: 179



Кофтито е, че на времето наред с New Kids On The Block, четяхме и книжки. Сега, четат само вицове и хороскопа си в нета. Та, повиши ли се нивото културата, чалгата ще се удави, тя е ниска летва.



Много точно си го казала!   

# 181
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Дам, но те са си автентични ...и в нашия фолклор вероятно има вулгарни текстове....

Чалгата обаче е друго ... открадната ориенталска музика, гнусен текст и визия , които представят грешни модели на поведение и кофти ценностна система ...


Опитах се, Сикрет, да те оборя като приложа тук някой ирландски мръснишки текст.  Wink
Писах на една приятелка от Ирландия. Викам й: Дай ми някой текст на ирландска пиянска песен, дето да се пее за цици! Няма, вика, такива. Само за пиене. Ама мръснишки песни нямало. И ирландска чалга нямало!  Thinking
Язък!  Mr. Green

 .. ха- ха ..  Laughing ...

сигурно тя не ги знае

# 182
  • Мнения: 516
Припев:
Напипай го, в ръцете твои нека то да си играе.
Напипай го, сърцето мое само тебе то желае. /2x/

Обичай ме,събличай ме /x2/
И твойте устни с мойте нека да се слеят.

Припев:

Сърцето мое, въобще да вижда друга,
неще, земята ще обърна ти да си добре /х2/

Докосвай ме, поискай ме. /х2/
и твойто тяло с мойто нека стане цяло.

Припев:

Със влажни устни пийме,
със задни части бийме,
земята ще обърна ти да си добре /х2/
Обичай ме, събличай ме/2
и твойте устни с мойте нека да се слеят

Докосвай ме,поискай ме. /х2/
и твойто тяло с мойто нека стане цяло.

# 183
  • Мнения: X
аз не смятам да забранявам на децата си да слушат чалга, колкото повече им забраняваш нещо,толкова повече се стремят към него.Ще се опитвам просто да им давам пример с това,което аз намирам за стойностно и красиво,но не смятам да им го натрапвам,нека те сами преценят Peace

# 184
  • Мнения: 2 891
50 Cent & Olivia - Candy shop

IYeah...
Uh huh
So seductive

[Chorus: 50 Cent & Olivia]
[50 Cent]
I take you to the candy shop
I'll let you lick the lollypop
Go 'head girl, don't you stop
Keep going 'til you hit the spot (woah)
[Olivia]
I'll take you to the candy shop
Boy one taste of what I got
I'll have you spending all you got
Keep going 'til you hit the spot (woah)

[Verse 1: 50 Cent]
You can have it your way, how do you want it
You gon' back that thing up or should i push up on it
Temperature rising, okay lets go to the next level
Dance floor jam packed, hot as a teakettle
I'll break it down for you now, baby it's simple
If you be a nympho, I'll be a nympho
In the hotel or in the back of the rental
On the beach or in the park, it's whatever you into
Got the magic stick, I'm the love doctor
Have your friends teasin you 'bout how sprung I gotcha
Wanna show me how you work it baby, no problem
Get on top then get to bouncing round like a low rider
I'm a seasons vet when it come to this shit
After you broke up a sweat you can play with the stick
I'm tryin to explain baby the best way I can
I melt in your mouth girl, not in your hands (ha ha)

[Chorus]

[Bridge: 50 Cent & Olivia]
Girl what we do (what we do)
And where we do (and where we do)
The things we do (things we do)
Are just between me and you (oh yeah)

[Verse 2: 50 Cent]
Give it to me baby, nice and slow
Climb on top, ride like you in the rodeo
You ain't never heard a sound like this before
Cause I ain't never put it down like this
Soon as I come through the door she get to pullin on my zipper
It's like it's a race who can get undressed quicker
Isn't it ironic how erotic it is to watch em in thongs
Had me thinking 'bout that ass after I'm gone
I touch the right spot at the right time
Lights on or lights off, she like it from behind
So seductive, you should see the way she wind
Her hips in slow-mo on the floor when we grind
As Long as she ain't stoppin, homie I aint stoppin
Drippin wet with sweat man its on and popping
All my champagne campaign, bottle after bottle its on
And we gon' sip til every bubble in the bottle is gone

# 185
  • Майничка
  • Мнения: 12 581
Флор, моля обогати общата ми култура с имената на автора и изпълнителя на тази песен! (вземи пример от Джей-Джей Laughing)

# 186
  • Мнения: 274
ВЪзможно е. Приспивах децата си с Шаде. Аз НЕ слушам така наречената чалга. Да, обаче по-голямата част от деня дъщеря ми я прекарва в училище, а след това - с приятелки. Нищо не казах, стиснах зъби. И всяка вечер пусках VH1 със страшна сила/че МТВ ми идва много.....нестандартна/, докато не започна да се заслушва в нещо по-различно от това, което слушат приятелките й. И в един прекрасен ден просто дойде и каза:"Мамо, вече мразя чалгата и ще слушам друга музика". И си удържа на думата детето - изтри всичките Малини, Къпини и Боровинки от компа и емпе-тройката. Сега слушаме рок и Р&Б.
П.С. И мамите с малки дечица - хич не си мислете, че можете само с личен пример да убиете явлението в зародиш - иска си време и самоосъзнаване.

# 187
Всеки си има вкус за музика,някои харесват хард метал,други харесват поп-фолк.Аз например харесвам много стилове музика,включително и приятен поп-фолк(не обичам просташки чалги и цигански кючеци).
Не мога да намеря връзка между музиката и възпитанието на човек.Незнам дали можем да накараме децата си да слушат музика,която трябва да се слуша,а не такава каквато им харесва.
Може би проблема е в това че за т.нар.чалга певици се говори че са проститутки,облекло ,визия и т.н.

# 188
  • София
  • Мнения: 1 783
Песента е на Азис.

За епохата си Моцарт е бил твърде лековат. Щраус- баща е свирел по паркове, чалгата на 19 век.
Времето намества всичко.

# 189
  • Мнения: 804
Ако случайно ми намалее работата ще се пробвам в писане на текстове.

Твойта обич е измама
Друга обич тука няма
Твойта мама
Ши зарежа тоз живот на скот
Спирам аз да роня сълзи
И да ям компот.
Припев:    Мерцедес и силикон
   Ква мъ мислиш бе тъпон
Твойта гнусна изневяра
Със оная от пазара
Ми го вкара
Ши зарежа тоз живот на скот
Спирам аз да роня сълзи
И да ям компот.
Припев:    Мерцедес и силикон
   Ква мъ мислиш бе репон
Ти ши разбереш чи аз
Ни съм таквас
Дъ тъ чакам тук в несвяс
Ши зарежа тоз живот на скот
Спирам аз да роня сълзи
И да ям компот.
Припев:    Мерцедес и силикон
   Ква мъ мислиш бе гибон
Сто мъже за мен сега
Са готови на мига
Да ми пудъдът ръка
Може и не само тя
Ши зарежа тоз живот на скот
Спирам аз да роня сълзи
И да ям компот
Припев:    Мерцедес и силикон
   Чалга, лайф, купон

# 190
  • Мнения: X
бравооо Party

# 191
  • Майничка
  • Мнения: 12 581
Бабче!  Joy Joy Joy
Като изпълнител виждам попрезряла пищна чалгаджийка, прекваливицирана на бяла рапърка. Laughing

# 192
  • Мнения: 17 407
 Има ли  в тази тема противници на чалгата, които са кефели и танцували по масите на форумските срещи? Питам Додо и Борис, отговорите може и на ЛС Mr. Green

# 193
  • Мнения: 2 891
Аз съм ходила на спамърска среща, но съм танцувала само хора. Това брои ли се  Laughing

# 194
  • Мнения: 17 407
Окоча, не. Аз зададох конкретно въпроса Mr. Green

# 195
  • Мнения: 804
Бабче!  Joy Joy Joy
Като изпълнител виждам попрезряла пищна чалгаджийка, прекваливицирана на бяла рапърка. Laughing
Ето и една за напъпила млада силиконава хубавица
Ти ме забрави и ме остави
ох как болииииииии
много е тешко не ие човешко
знаеш ли тиииии
Сама край вълните си скубя косите
ох как болииииии
твойта поквара какво ми докара
ох как смъдиииииии
Шъ се лекувам и пак ши лудувам
ти разберииииииии
знам ши са върнеш да мъ прегърнеш
с вопъл простиииииииии
тогава обаче, не знам кой ша плаче
май ше си тиииииии

# 196
  • Мнения: 2 891
Леле, Бабче, страшна си. А аватарът изключително много си подхожда  Joy

# 197
  • Мнения: 1 072
Не знаех, че и Надежда Захариева пише тук.  Grinning

# 198
  • Майничка
  • Мнения: 12 581
Ето и една за напъпила млада силиконава хубавица ........

 rotfImbo  smile3501

И задължително да извива на "мьеко"!

# 199
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 833
всеки си има свой вкус.
мен обаче следната случка ме накара бързо бързо са се събудя след един петъчен купон :
тъй като повечето тук сте майки, предполагам гледате по-по-най с бате ви енчо. та във въпросното предаване имаше едно малко момиченце, около 3-4 годишно, което пееше "води ме в някоя квартална кръчма...".  #Crazy е, а сега де...

# 200
  • Мнения: 799
Същите интеУектуалци, които слушат Моцарт и малко Азис, преди заспиване разпускат с някое розово ромначе "Арлекин" (все пак те са интелектуалци и четат книги, но то не може само Умберто Еко) и след всеки европейски филм си пускат някой латино-сериал или екшънче с Ван Дам  hahaha

Хора, слезте на земята, каквото и да си говориме, чалгата не е нищо повече от елементарни текстове, възпяващи първични чувства и емоции, прости ритми и к*рвенска визия. Всеки тираджия със завършен 8-ми клас (ама само до Гергьовден) би изпаднал във възторг. Е*ати интелектуалците....
И да, цялата ни държава лансира чалга-културата. От всякъде ни заливат с малоумни игри, създаващи впечатление, че това е единствения възможен начин да забогатееш, без да си мутра, Азис и Слави Трифонов ни облъчват ежедневно в национален ефир, няма качествено българско кино, "обществената" БНТ се опитва да конкурира комерсиалните БТВ и НТВ с разни малоумщини като Куизо и Залоаложи, вместо да продуцира документални и научнопопулярни филми или предавания за култура, книги, изкуство, последните 10-15 години единствените български автори, които станаха популярни сред народа бяха тези, които пишат за мутри и секс, всяка втора постановка в театъра е на сексуална тематика и преди антракта поне една актриса се е съблякла гола, очаквам скоро и данъчните да предлагат силиконови цици за всеки 10 редовен платец.
Дори да искаш - не можеш да се избягаш от чалгата.
С негативното си и крайно отношение успях да възпитам страхотен музикален вкус (макар и различен от моя) в двете си братовчедки, надявам се да успея и при дъщеря ми. Но както казах -  проблемът не е само в музиката.

# 201
  • Мнения: 2 891
За да докажа, че не е проблем само в България, моля, насладете се на 50 Cent - Disco Inferno   Twisted Evil

Какво беше, за кючека и балканските ритми  Whistling

# 202
  • Мнения: 3 835
...... говорим за Азис, Андреа, Емилия, Анелия , Рени, Ивана и пр.  които са достатъчно известни, коментират се усилено, стайлингът им се нищи под лупа, и всъщност те, а не "Чичо Митко", гостуват на президента или там каквото беше.

Азис е гостувал на президента??? Мили боже....... ooooh! Това сериозно ли? ooooh! А тия останалите в качеството си на какви са му гостували?

Бабче, благодаря ти, че напомни въпроса ми в първоначалния пост! Въздържам се от крайни изказвания, въпреки че подкрепям абсолютно повечето такива направени тука. За мен чалгата и чалгарията наистина е много сериозен проблем в България. Написала съм и защо според мен това се случи и се допусна. Никой не го прие сериозно и продължава да не се приема. Продължава да не се признава, че съществува този чалга модел на подражание и възпитание. А не се признава и не се приема сериозно защото вече няма интерес това да стане, много пари се въртят. А както разбирам щом и действително се лансира и промотира дори и от сериозни политици, е по-страшно отколкото си мислех.  Изброените по-горе певици доколкото разбирам са интелектуалките в поп-фолка. Веднъж си спомням, че една от тези беше в някакво жури, в някакво шоу, е, безумен смях беше, тя дори култура на изразяване нямаше, речник. Не правя обобщения, впечатленията са ми разхвърляни и случайни, но все се потвърждава мнението ми.
В повечето случаи ниско ниво, показност и пари. Тия трите неща като ги събереш няма как да излезе нещо стойностно. А и като ни залива отвсякъде (вече не смея да си превключвам каналите, да не попадна на нещо такова).
Бабче, ей и ти почна, пари можеш да изкарваш. Laughing

# 203
  • Мнения: 9 903
тео, не знам дали са гостували, ей тъй го казах, барабалекс беше споменала президента и ББ, та затова....не го приемай буквално.

не мога да намеря текстове от фолклорните еротикони в нета, да ви пусна автентичен роден фолклор, мръсен до изприщване. А като цяло бабите ни са високоморални жени  Wink

# 204
  • София
  • Мнения: 4 423
Чета, чета, чета....
Оказва се, че никой не слуша поп фолк, но това е само, защото никой не може да влезе в къщата му и с ушите си да види очевадното.
Бях пуснала тема за грандоманите, не искам да пускам за комплексарите, нито пък за спящи принцеси, които се събуждат като прислужници.
Моля да не се припознавате в последното изречение, нямам предвид никой персонално.

# 205
  • С най- страхотния човек
  • Мнения: 182
Аз слушам поп фолк. Харесва ми. bowuu

# 206
  • София
  • Мнения: 4 423
Сакън, сакън, сакън, веднага го изтрий.

# 207
  • С най- страхотния човек
  • Мнения: 182
Сакън, сакън, сакън, веднага го изтрий.
??????????????

# 208
# 209
  • Мнения: 5 940
Още малко сериозно за чалгата. Един текст и от мен.

Мъжете лъжци са,
излъга ме ти и сърцето ми разбии,
за мен ти беше въздух, слънчев лъч,
обичах те кат расов пръч.

Припев:
Щом за нищо ти не ставаш, значи с мен ще се прощаваш.
Вместо да си лягаш с мен, цункай Виторог Овен.

За тебе влизам в "Пълна промяна",
а твойта любов беше измама,
на "Островът на изкушението" ти ме заведе
и станах аз за тебе спомен бледен.

Припев:
Щом за нищо ти не ставаш, значи с мен ще се прощаваш.
Вместо да си лягаш с мен, цункай Виторог Овен.


Над любовта ни спусна се покров,
ти ми изневери с Витомир Саръиванов.

Припев:
Щом за нищо ти не ставаш, значи с мен ще се прощаваш.
Вместо да си лягаш с мен, цункай Виторог Овен.


И няма място за теб в мойта душа,
с Гала ще се утеша.
Тя снима се в "Плейбой" и е моят нов герой.
Припев:
Щом за нищо ти не ставаш, значи с мен ще се прощаваш.
Вместо да си лягаш с мен, цункай Виторог Овен.

Нямам нищо лично против героите в песента. Просто babche ме вдъхнови, но висотите на нейното творчество не мога да постигна.  Hug


# 210
  • София
  • Мнения: 4 423
А ето нещо, което ми е любимо:

Ако до края на света остават 7 дни.
Ако е свършен този свят, и с него аз и ти.
Как би живял тези 7 дни?
Ако до края на света остават 7 дни.
И строги ангели броят с теб греховете ни.
Така ли пак ще мъчиш любовта?

Ако няма нищо да остане на Земята,
и има начин ти да си спасиш душата,
как би живял, тези 7 дни?
Кажи ми ти, сърцето си питай!


Първия ден, дали от тебе ще плача,
втория ден ще караш ли да ме боли,
третия ден ще бъдеш ли с мене мрачен,
няколко дни ще ме обичаш ли кажи?

Ако до края на света остават 7 дни.
И откъдето са дошли, обратно ще вървим.
Как би живял ти, тези 7 дни?
Ако до края на света остават 7 дни
и няма време за лъжи и полуистини,
така ли пак ще мъчиш любовта.

Ако няма нищо да остане на Земята,
и има начин ти да си спасиш душата,
как би живял, тези 7 дни?
Кажи ми ти, сърцето си питай!

# 211
  • Мнения: 515
Според мен всичко е до мода , до тенденции, днес  се слуша чалга, утре не толкова. Онзи ден рових в vbox и нявсякъде бяха напускани клипчета с стила "ЕМО", който в момента е много модерен сред тинейджърите... Аз не бях чувала за такъв стил , ноо всичко се променя, може би той е следващата тенденция при подрастващите... За мен по- тъжно и плачевно е това, че дъщерята на моя колежка, която е 3-ти клас  и казала че няма да яде хляб , защото нейните приятелки не консумирали, понеже се напълнявало от него.  Shocked Shocked

# 212
  • Майничка
  • Мнения: 12 581
Още малко сериозно за чалгата. Един текст и от мен.

Мъжете лъжци са,
...
ти ми изневери с Витомир Саръиванов.
...
с Гала ще се утеша.


Валери, оставам с впечатление, че лирическите ти герои са хора на бъдещето. Чудя се обаче еднополови или просто бисексуални? newsm78

# 213
Аз не мисля, че ние можем да определим идолите им. МОжем, евентуално да ги насочим, но толкова.

Не мисля, че човек с вкус  би залитнал по чалга ...
Думата "вкус" е много субективно понятие.Всеки си мисли че има вкус,нали така?

# 214
  • Мнения: 9
и аз слушам чалга и невиждам ништо лошо в това

# 215
  • Мнения: 5 940
и аз слушам чалга и невиждам ништо лошо в това
Личи си. ниЩо.

# 216
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
и аз слушам чалга и невиждам ништо лошо в това
нисшту лошу няма, мила, ни ги слушай тези змии

# 217
  • София
  • Мнения: 4 423
Не можете ли да минете без подигравки Twisted Evil

# 218
  • Мнения: 9 903
ако слушането на чалга означаваше  задължително лош правопис, то следва, че 2/3 от форумките слушат чалга.

# 219
  • Мнения: 804
Бабче, ей и ти почна, пари можеш да изкарваш. Laughing
Тeo, извинявай. Не исках да измествам темата, но се подадох на суетата Embarassed.   bouquet

# 220
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
ако слушането на чалга означаваше  задължително лош правопис, то следва, че 2/3 от форумките слушат чалга.
Следва, да Simple Smile.

# 221
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Аз знам едно -формуките не пият, не пушат и не слушат чалга. Вие защо си мислите, че аз съм в този форум? Ами тук са ангелите  Grinning Ох, и мен гърба започна да ме боли от 2 дена. Никнат ми крила  Hug

# 222
  • Sofia
  • Мнения: 3 028
Мислех участието ми в тази тема да се изчерпа с врътването на ключа на финала.
Мнението ми е известно, но няма нищо общо с това, което искам да представя на вашето внимание.
Това е един страхотен текст, който намерих по разкази и впечатления на потърпевши. От тогава, светът вече не е съшия.
Съвсем добронамерено поздравявам всички участници в тази тема.
Надявам се поне един да се усмихне и моля никой да не ми цитира в отговор текст на Finntroll - Trollhammaren.
Предполагам, че темата ще оживее още няколко страници.
Братя Куленови - Тирбушона LYRICS
Тирбушона в тапатааа
оцета в салататааа
Тирбушона в тапатааа
оцета в салататааа
микрофона в лапатааа,
два пирона в главатааа
микрофона в лапатааа,
два пирона в главатааа


Тирбушона врътка врътка
кофти батка, кофти тръпка,
дръж на мушка, стреля пушката,
дръж на мушка - топна чушката,
дръж на мушка, стреля пушката,
лююютааа, люта ли е чушката...


И кебапчето летиии
право в топлите страни
И кебапчето летиии
право в топлите страни
океана прелетя,
шамандура не видя
океана прелетя,
шамандура не видя

Припев: Тирбушона врътка врътка...

# 223
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Аз поздравявам всички с любимата ми песен  на Тутурутка - на теслата дръжката http://www.vbox7.com/play:26af9060. Абе много добре ми действа форума като ви казвам, вече спрях с ракията и цигарите - минах на кокаин. Ми по-здравословно е бе!

# 224
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Аз да ви върна на въпроса от темата как да си опазим децата от чалгата.
Моя син чалга не слуша, само гледа. Пуска си телевизора на планета без звук, надънва яко рап или рамщайн и гледа как певиците си клатят циците.
Не знам дали не е по-добре да слуша чалга. И без това гледа певиците. А техните текстове са далеч по-прилични от рапа който слуша. Направо не знам как не се изчервява докато си припява. Аз се изчервявам. Освен това слуша Черно фередже. За техните текстове пък да не говорим какви са.

# 225
Ами Слави Трифонов и Веселин Маринов какъв стил музика са?Правите ли разлика от поп фолк до противна чалга?Поп фолка е просто поп музика,да не кажа естрада.
Иначе съм съгласна че  противната чалга се харесва на по-нискоинтелигентни,простовати,некултурни хора.

# 226
  • Мнения: 17 407
Ех, надявах се да получа отговор на въпроса си.... Иначе съм виждала върли противници как "не слушат и не танцуват" чалга Wink Дъщеря ми слуша и харесва Горан Брегович- мръсна, долна чалга ли е? КАжете, за да знам как да реагирам навреме.

# 227
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Черно фередже и аз ги слушам ... много са смешни и текстовете им са мръсни , но са написани с акъл и са си натурални ...  не внушават , че любовта се купува , че чувствата имат цена и не задават тъпи въпроси, като от лексикон на 5- класник  " Ако до края на света остават 7 дни.Ако е свършен този свят, и с него аз и ти.Как би живял тези 7 дни?"  ooooh!  И това не е детска песен  Rolling Eyes

# 228
  • Мнения: 3 835
Черно фередже и аз ги слушам ... много са смешни и текстовете им са мръсни , но са написани с акъл и са си натурални ...  не внушават , че любовта се купува , че чувствата имат цена и не задават тъпи въпроси, като от лексикон на 5- класник  " Ако до края на света остават 7 дни.Ако е свършен този свят, и с него аз и ти.Как би живял тези 7 дни?"  ooooh!  И това не е детска песен  Rolling Eyes

Изпревари ме! Дума по  дума ми взе думите от устата! Peace Laughing

# 229
  • Мнения: 3 835
Аз съм малко изморена, не ме е срам да питам: Татти кво каза? Кои са тия? Добронамерено питам. Mr. Green За текста..........хлъц! Laughing Освен всичко останало питах и дали е възможно, сериозно за чалгата. Явно не е, както и не е възможно да не се хванем за гушите. Някъде си спомням, бях написала, че съм толерантна и добричка, понеже още не ми е дошло до главата. Щерка ми не се е прибирала подрусвайки се на чалга ритъм. Не е имала контакт с тая музика. Късмет, не знам. Обаче не ми се мисли като се случи, вие ще го отнесете, понеже детето няма как, то ще се радва на възпитателните ми методи, музикални преди всичко. Laughing

# 230
  • Мнения: 1 002
тия братя не бяха ли някаква ирония , май са актьори ,
нещо като Бичето в рап- а

# 231
  • Мнения: 4 300
Братя Кулинови възпяха и шкембето- "шкембето, шкембето, люто горещо ни е любимото нещо". Е как да не го запомниш това.

# 232
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
В крайна сметка да ви кажа, че ми е все едно каква музика ще слуша детето ми като порасне и дали ще стане умно ... искам три неща - да стане добър човек, да е здрав и щастлив   Hug
 

Приятна вечер и мир   bouquet

# 233
  • Мнения: 6 167
Ами Слави Трифонов и Веселин Маринов какъв стил музика са?Правите ли разлика от поп фолк до противна чалга?Поп фолка е просто поп музика,да не кажа естрада.

Аз не правя разлика между поп-фолк и чалга. Боза е и води до затъпяване.

# 234
  • Мнения: 804
... искам три неща - да стане добър човек, да е здрав и щастлив   Hug
 

  bouquet  bouquet  bouquet

# 235
  • Мнения: 3 835
В крайна сметка да ви кажа, че ми е все едно каква музика ще слуша детето ми като порасне и дали ще стане умно ... искам три неща - да стане добър човек, да е здрав и щастлив   Hug
 

Приятна вечер и мир   bouquet

И аз така! Права си!

Приятна вечер!


Естествено, веднага го намерих, майтап да става Уили! Ми..........ще се спасяваме поединично!

# 236
  • Мнения: 6 167

Дайте им 5 години на тези братя  и ще се появят в Народния театър да изпълнят нЕкои хитове за "Българската Коледа". На Глория май  й трябваха повече. 

# 237
  • Мнения: 6 618
Пак ли  newsm78 Стига вече всяка седмица някоя интелектуалка решава да покаже как се чуства омърсена от поп фолка.
Слушам музика само в колата и то ако съм изнервена /ако не съм слушам Инфо радио/
С удоволствие слушам Ивана ............ ,че и Азис интелекта ми е минимум на средно ниво ,а морала ми със сигурност по-нагоре. Mr. Green
Ами Слави Трифонов и Веселин Маринов какъв стил музика са?Правите ли разлика от поп фолк до противна чалга?Поп фолка е просто поп музика,да не кажа естрада.

Аз не правя разлика между поп-фолк и чалга. Боза е и води до затъпяване.

От опит ли го знаеш ?Проучване ли прави?
Стига с тези крайности ,моля ви!

# 238
  • СТАНДАРТНО.
  • Мнения: 30
  Лично на мен не ми е приятно малкия ми син да пее Идва края, но аз не желая, искам вечно да си мооооой и разни тем подобни. Предпочитам да пее Зайченцето бяло и Вълкът и седемте козлета. И да не гледа разни разголени лелки, за да става цицоман на 4 години. За мен чалгата е пошлост и комерсиализъм. Има го и при западните певци. Стават все по-разголени..... Така че, нека децата си изживеят детството без да им набиваме в главите на т`слата дръжката.

# 239
  • Мнения: 6 167
Няма нужда от изследване изобщо.  Laughing
Друскай и не му мисли. Животът е кратък.

# 240
  • Мнения: 414
Охоооо тука вече и текстове на песни се предлагали. Или май трабваше да напиша песни в кавички  hahaha

# 241
  • Мнения: 6 618
Няма нужда от изследване изобщо.  Laughing
Друскай и не му мисли. Животът е кратък.

Мила, нямам време за друскане .Иронията ти е просто неуместна ,а високомерието смешно.

# 242
  • Мнения: 6 167
http://www.vbox7.com/play:333d8fbf

Ето това  би спечелило дори Златния Орфей!

# 243
  • Мнения: 3 835
Мила, нямам време за друскане .Иронията ти е просто неуместна ,а високомерието смешно.

Tи пък, не ставай смешна, на кой му пука! Лени, не ми опошлявай темата! Laughing Tatti, плииз, безсмислено е!

# 244
  • Sofia
  • Мнения: 3 028
Охоооо тука вече и текстове на песни се предлагали. Или май трабваше да напиша песни в кавички  hahaha
... Татти кво каза? Кои са тия? Добронамерено питам. Mr. Green За текста..........хлъц! Laughing Освен всичко останало питах и дали е възможно, сериозно за чалгата...


# 245
  • Мнения: 6 167
Хайде сега аз ( пак) виновна  Twisted Evil
Просто казах, че от чалга се затъпява. мое мнение. децата - по-далеч.
Това е все едно да показваш на малко дете порно. Ефектът върху мозъченцето му ще е същия.
И при порното и при тези ... музикални .. жанрове се задоволяват първични нужди.
Евтино разпускане.

# 246
  • Мнения: 6 029
Ау!
Гледам аз тоз прекрасен генератор... и кат се опитвам да го хиксирам, а то не може.. и се ядосвам даже. А то било картинка  Joy

Но е толкова, толкова реалистичен...

# 247
  • Мнения: 6 618
Хайде сега аз ( пак) виновна  Twisted Evil
Просто казах, че от чалга се затъпява. мое мнение. децата - по-далеч.
Това е все едно да показваш на малко дете порно. Ефектът върху мозъченцето му ще е същия.
И при порното и при тези ... музикални .. жанрове се задоволяват първични нужди.
Евтино разпускане.

Децата по-далеч и от някой други жанрове ............. това е моята мисъл .

# 248
  • Мнения: 6 167
Хайде сега аз ( пак) виновна  Twisted Evil
Просто казах, че от чалга се затъпява. мое мнение. децата - по-далеч.
Това е все едно да показваш на малко дете порно. Ефектът върху мозъченцето му ще е същия.
И при порното и при тези ... музикални .. жанрове се задоволяват първични нужди.
Евтино разпускане.

Децата по-далеч и от някой други жанрове ............. това е моята мисъл .

Кой е тоя някой други жанрове? Говорим сериозно за този точно .. жанр.

Аз не бих дала на детето си да слуша чалга, да гледа порно, да се запознае с меките дроги преди 13.... простички неща бих избегнала, ако мога.  Ти като даваш на детето си да друска натежал памперс пред каките от Пайнера с каква цел го правиш ( ако го правиш)? Каква ти е идеята? Да се захласне, за да имаш 'момент спокойствие"?
Или да възпиташ високо естетическо чувство към женските дадености? Или пък от бебе да знае, че  важно да си готина с цици и да имаш евтино излъчване?

# 249
  • sofia
  • Мнения: 1 606
Хора, тази тема е голЕм смЕх Joy Joy Joy Прочетох последните 3 страници и искрено умирам от смях, така че съм амбицирана да прочета утре и останалото. Не я заключвайте, действа доста ободряващо.

# 250
  • Мнения: 17 407
Лени, не с епали, де! НА думи е много лесно да се възпитава по принцип Wink ОБаче на мен ми стана интересна връзката чалга- порно( като жанрове). Неслушащите чалга гледат ли порно и ако да, защо? То си е за отделна тема това, де Mr. Green

# 251
  • Мнения: 6 167
ох, дренка, трябваше да отговоря 'секси и глупава'.  Laughing
хич не се паля, всъщност. забава е голяма.

# 252
  • София
  • Мнения: 4 423
Еййййй, хайде пускай я Peace

# 253
  • Мнения: 17 407
А, не аз. Само давам идея Mr. Green

# 254
  • Мнения: 799
Муахахахахахаха  Joy Joy Joy Joy  

Опцията "Гърди" - "да се виждат ли?" е чек-ната по дифолт   rotfImbo

Татти,  smile3501

# 255
  • Sofia
  • Мнения: 3 028
...А то било картинка ...
Това е картинка, но на картинката си пише от къде може да се дръпне "работещ генератор"
Разбира се всичко е закачка.

Темата е вечна, вкусовете - лични.
Ясно е, че никой, никого в нищо не може да убеди, когато се касае за вкусове и предпочитания.
Сценарият винаги е сходен.
Възпитаваме децата си според собствените си виждания, но светът е шарен.
Даваме им информация и мнението си.
Те растат и под въздействие на всички останали външни фактори формират собствения си вкус.
Не е нужно да има битки.
Наистина няма смисъл темата да се превръща в драма, а заглавието и не предполага да я превърнем и в цирк.
Гледам, че и чат се заформя.
Заключвам.

Общи условия

Активация на акаунт