Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 17 ян. 2008, 00:20 ч.

Иска да гледа латино сериали

• 3 440
  • 51
  •   1
Отговори

Свекърва ми гледа много латино сериали и дъщеря ми - скоро стана на 5 е запалена по 1 от тях, но проявява интерес и към други. Не живеем със свекърва ми, но детето често стои при нея. Чудя се дали ще и се отрази зле и как да я откажа. Мъжът ми ме обвиняна мен, че не съм я отказала. Аз обикновено не давам, но понякога отстъпвам, защотото тя само за това говори, плаче и т.н.
  Дайте съвет.

# 1
това все едно аз съм го писала с разликата,че,Алекс е на 3 г.и 1м.  Shocked и се гледа "горчиво" и после някакъв сериал!!!
...незнам какво да кажа-правя тънък намек понякога на свекърва ми,но тя ми отговаря - виждаш ли ,аз не ги гледам ,защото ми харесват,а за да си почина  ooooh!
детето постоянно ходи и говори за някакъв си Валентин и Алехандра,Деметрио и т.н.  Rolling Eyes

# 2
  • София
И дъщеря ми -6г.- беше по същия начин."Зарази се" от свекърва ми.Оставих я известно време да следи сериала и след около месец и омръзна.После тръгна на градина и съвсем го забрави.

# 3
  • София
Латино сериалите не са опасни ,според мен.
В тях добрите хора са красиви и умни ,борят се за щастието си и на края побеждават,
като героите от приказките .

# 4
  • София
Съчувствам ви за сериалите. Явно повечето баби си падат по латино-сериалите, а покрай тях и децата. Така, както го описваш, прилича на пристрастяване. Не, че детските сериали са кой знае какво, но поне са детски и на едно дете можеш да му наложии забрана за сериали, но на възрастен е трудно. Ако те притеснява гледането на сериали, говори с бабата да спестява това удоволствие на детето, защото му се отразява зле. Предполагам, че ще е по-трудно на бабата, а детето лесно ще се адаптира, особено ако през това време може да прави нещо друго и по-интересно.

На една моя позната внучато се беше нагълтало с хапчета, защото гледало много често, че в сериалите се тровят и винаги после ги спасяват, обгрижват и др. Та, тази ми позната, вече не гледа сериали пред детето. Ще кажете, това е изключение. Съгласна съм, но е истински случай, за който се сетих покрай тази тема. Няма да се впускам в сравнения и анализи на сапунките и други сериали, но явно на децата им влияе по някакъв начин това, че изглеждат реалистични. (явно могат да правят разлика между измислица и реалност в рисуваните филмчета по-лесно, отколкото ако на екрана има живи хора, но това е мое предположение и не задължавам с него никого)

# 5
Моите когато се върнат от баба си разбирам, че са гледали сапунки. Но какво може да се направи, жената си ги гледа, а това е нейно право. Е не съм доволна, че децата също се зазяпват, но пък щом съм ги пратила ... тя ми прави услуга като се грижи за тях. Просто ги пращам рядко и толкова.
Виж в къщи няма начин да гледат подобни простотии, а това че може да реват изобщо не ме впечатлява. Те утре може да реват за ракия и салата, да взема да им сипя по една  newsm78  Wink.

# 6
  • София
Срам не срам, и аз в кюпа. Лятото дъщеря ми прекара 2 седмици с баба си и резултатът е ясен Embarassed. Сега си имат тайна тема за разговори - бабата й разказва какво се е случило...
Вкъщи забраната е категорична. Иаше едно две мрънкания, но тя знае, че "не" значи "не" и си остана само с тайните.

# 7
  • София, ж.к. Гоце Делчев
В тях добрите хора са красиви и умни ,борят се за щастието си и на края побеждават,

И аз не виждам нищо лошо в това и не виждам защо да забранявам.

# 8
  • София
И какво толкова лошо има в тези "сапунки"?! Нима в другите филми се предлага нещо по-добро, освен известни актьори? Кое е по-различното? Просто филми, които представят нещата от живота в най-реалния им вид, а пък ние си нямаме друга работа, та се представляваме!
Моят племенник, който е 3-ти клас, още гледа такива филми и не виждам да се е "развалил" нещо, нито да е по-лош, нито позле възпитан. Напротив, едно нормално момче, отличник, с много приятели.
Така че, не се притеснявай изобщо. Просто младите хора вземат да се самозабравят, подражавайки на мнението на други, казвайки че това били филми за 5 стотинки и т.н. Съвсем нормални филми, които са нискокасови, защото в тях не участват известни холивудски актьори. Но затова пък показват живота такъв, какъвто е в действителност.

# 9
  • София
Според моята терапевтка 'сапунките' са изключително разтоварващи. Аз самата бих гледала нещо латино ако има кога, за съжаление вече няма, а и нямам прочутата ТВ - Романтика.

Единственото, което мен би ме притеснявало е времето прекарано пред ТВ.  Thinking

# 10
  • Карлово
И моята, ако и се отдаде възможност не пропуска сапунките. Преди 2 години бях много възмутена и казах, че като стане пенсионерка ще гледа колкото си ще сериали. Принудих се да вземам антенния кабел, когато оставям детето само.
За мене е загубено време, не виждам с какво допринасят за развитието на едно дете латиносериалите.

Последна редакция: чт, 17 яну 2008, 11:37 от chanoir

# 11
  • софия
и аз така мисля ,ще отмине периода
и аз съм гледала със захлас "Робинята Изаура",като дете  Joy а сега не гледам сериали

# 12
  • В светлината на слънцето
Оооо, аз щях да съм много твърда в такава ситуация. Вкъщи сериалите и чалга-каналите са абсолютно забранени.  Naughty Не бих искала да промивам мозъка на детето си с нещо подобно.

# 13
Съвсем нормални филми, които са нискокасови, защото в тях не участват известни холивудски актьори. Но затова пък показват живота такъв, какъвто е в действителност.

не бих казала,че тези сериали представят живота такъв какъвто е...повечето са абсурдни !
преди година имах тежка операция-трябваше да лежа минимум месец и гледах всичко възможно по каналите,и един сериал даже-ами какво да кажа глупости от класа...то не бяха разни видения и т.н.

и съм твърдо против тях,а и далеч има по-приятни занимания с които да се разнообрази детето!

# 14
Добре ,че нашите баби не си падат по тези сериали... Grinning,поне  за сега.
Не се знае пък... Mr. Green

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт