Продължителна хрема при двумесечно бебе!!!

  • 1 859
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 157
Мили мами, изчетох доста неща по темата за хрема във форума, но всичко беше за доста по-големи бебоци от моето, та затова си позволявам да пусна питането си. В Шейново заразиха бебчо със стафилококи и още от самото си раждане горкото дете е подложено на непрекъснати вливания в нослето - сменихме пет вида капки, кои правени по реципти кои не, стигнахме дори до антибиотик и най-после при изследване на секрета тъпите бактерии бяха "измрели". Но въпреки това все още има прозрачни секрети, които му карат нослето да хърка. Преди всяко хранене правя промивки с физиологичен разтвор и тегля с помпичка, но секретите си стоят. Вече ще се побъркам Sad Моля майките с опит да ми дадат съвет!

# 1
  • Germany
  • Мнения: 7 866
Моя съвет е да спреш да теглиш секретите с помпичката! Нашия бебчо също имаше хърхорещо носле около месец два след раждането, взеха му секрет които беше чист и педито ми каза да не го тормозя с помпичката защото така се дразни лигавицата и ефекта е обратен. Около седмица след като спрях да изсмуквам сополките и само капех по малко физиологичен разтвор от време на време хърхоренето престана.
Дано да се оправите бързо!

# 2
  • София
  • Мнения: 2 151
Аз пръсках със Стеримар и после обръщах бебето по коремче - каквито секрети има да изтекат. Иначе съм пробвала да капя с капкомер физиологичен разтвор и после - с помпичката, но не успявах много добре да почистя нослето.
Пробвай, може да помогне и при вас Grinning !

# 3
  • Мнения: 514
И аз използвах Стеримар, от помпичката полза нямаше. Хъркащотот ни носле мина като навършихме 2 месеца. Секретите в нослето и почиствам внимателно с клечки за уши.

# 4
Когато дъщеря ми се роди й течаха "разни работи" от нослето. това продължи до третия месец, когато отидохме на почивка в профилакториума в с. Огняново, Гоце Делчев. Там има басейни с топла минерална вода. Къпах я хиляди пъти - тя пие, гълта, през носа, през устата - страхотни промивки. Резултата - абсолютно чисто носле. Отидохме на почивка, а се оказа че ефекта беше и лечебен. Препоръчвам ви го.

# 5
  • Мнения: 1 214
Стеримар ще помогне ,прочети листовката.

Общи условия

Активация на акаунт