Отново за захранването.

  • 1 209
  • 15
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
Мили мами моля ви кажете как се прави това захранване,защото съвсем се обърках.Някои педиатри почват със зеленчукови пюрета,други с плодови,трети с каша.Моля ви кажете,защото съвсем се обърках.Бебка е почти на 5 месеца и май е време.Вчера и дадох да пробва 2 лъжички пюре от моркови на HIPP и след това млякото.Също така как и кога да преминем на 5-кратно хранене тя сега си пие млякото 6 пти през 3 часа по 150 мл ,но май започва да не и достига.

# 1
  • София
  • Мнения: 15 219
Може да започнеш със зеленчуково пюре, с плодово пюре или с каша-по твой избор.
Аз започнах с млечно-зеленчуково пюре.
Много майки, които са започнали с плодово, се оплакват, че след сладкия вкус на плодовете бебетата им отказват зеленчуци, така че не бих се спряла на този вариант.
Моето дете не харесваше кашите чисти, без добавен плод в тях, така че от своя гледна точка, не бих ги въвела преди плодовите пюрета. Разбира се, при повечето бебета такъв проблем не съществува, макар че не съм единствената, която е писала, че бебето й не харесва каши.
От собствения си опит, бих ги подредила  при захранване така: зеленчуково пюре-плодово пюре-каша.
Ако мислиш, че 150мл мляко не й достигат, увеличи количеството. Вероятно ще се увеличат и интервалите между храненията и така ще преминете на 5-кратно хранене.

# 2
  • Мнения: 508
Като цяло Виви е права,но аз започнах с плодово половин месец,после плодово-зеленчуково половин месец,после преминавайки на изцяло зеленчуково  малко след това въведох и кашата.Като давах на обед зеленчуково,а след обед каша+плодово.Не СЪМ ИМАЛА ПРОБЛЕМИ,разбира се всяко дете е строго индивидуално.Успех Peace

# 3
  • Мнения: 195
аз за разнообразие редувах веднъж зеленчуково веднъж плодово. нямах никакъв проблем. ядем всичко сега-без предпочитания плпд или зеленчук. даже май зеленчуците ги обича повече. като въведох повечко зеленчуци и плодове почнах и кашите. но доста хора започват с каши-въпрос на избор

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Няма никакво значение кое ще избереш. Единствения аргумент, който съм срещала срещу плодовите пюрета Виви го е описала. Така или иначе до колкото чета вече си избрала зеленчуковите, в твоя случай морковите, така че просто продължавай с тях.
За 5 кратното хранене, не виждам къде е логиката да преминавате на него при положение, че 6 кратно такова не и стига. Води се по бебето не по схеми и книги.

# 5
  • Мнения: 57
ние започнахме с плодово, после плодово-зеленчуково и зеленчуково. Проблема,който имахме е да свикнем с лъжицата и какво да прави с храната попаднала в устата й, не толкова с храната. като се замисли човек наистина няма значение с какво ще се започне стига да е от подходящата възрастова група и разбира се всичко се започва с по 1 лъжичка и постепенно се увеличава количеството.

# 6
  • Мнения: 55
Здравейте!
Аз захраних моят син на 4м и 6 дни. Започнах с домашно приготвено картофено пюре, първият ден две лъжички на нестле, вторият ден три и така до 10 ден. Приготвям го по следния начин - едно сварено картофче го намачквам добри и прибавям 2 мл АМ, разтворено в 60 мг вода. След това го минавам с пасатора. Вначалото го правех по-рядко, а след десетия ден постепенно започнах до го посгъстявям.Купих си зеленчукови пюрета на Хип /морков + картоф, тиква + картоф, тиквички + картофи /. За да ми излиза по - евтино, разделям едно пюре за два дена, като към половинката хип прибавям сварен картоф. Направих си и домашно приготвено пюре от тиква - настъргах я и я напълних в бурканчета от старите пюрета. Варих ги два часа за стерилизиране. Едно бурканче също го деля на две, като към тиквата прибавям картоф и ам.
Две седмици след като захраних със зеленчуково пюре, започнах преди второто и следобедното хранене с ам да давам и по няколко лъжички плодово пюре, като за всеки плод отделях по четири дни, пак едно бурканче на два пъти, но плодови на Ганчев. От днес ще заместя следобедното хранене, което ми е към 16,30 часа с бананова млечна каша без гултен на Хумана. след две седмици от въвеждането на кашата, ще въведа и зеленчуково - местните пюрета. Тях ще ги редувам на обяд със зеленчуковите - един ден зеленчуково, един ден зел - месно. След още две седмици ще въведа и киселите /домашно приготвяни/, с които ще редувам кашите. Към кашите и към киселите ще прибавям и различни плодови пюрета, за да има разнообразие. Това ми е схемата до края на седмия месец, която след доста четене сама съм си направила. След това мисля да минем и на детска кухня. Сега моят син е на 5 м и 10 дни.
Надявам се, моята схема да бъде полезна на някои от вас, които все още се чудят, как да захранят децата си! Да им е сладко!!!

# 7
  • Мнения: 5 940
Първият месец въвеждах зеленчукови, вторият плодови, третият месни пюрета.

# 8
  • Мнения: 164
Здравейте!
Аз захраних моят син на 4м и 6 дни. Започнах с домашно приготвено картофено пюре, първият ден две лъжички на нестле, вторият ден три и така до 10 ден. Приготвям го по следния начин - едно сварено картофче го намачквам добри и прибавям 2 мл АМ, разтворено в 60 мг вода. След това го минавам с пасатора. Вначалото го правех по-рядко, а след десетия ден постепенно започнах до го посгъстявям.Купих си зеленчукови пюрета на Хип /морков + картоф, тиква + картоф, тиквички + картофи /. За да ми излиза по - евтино, разделям едно пюре за два дена, като към половинката хип прибавям сварен картоф. Направих си и домашно приготвено пюре от тиква - настъргах я и я напълних в бурканчета от старите пюрета. Варих ги два часа за стерилизиране. Едно бурканче също го деля на две, като към тиквата прибавям картоф и ам.
Две седмици след като захраних със зеленчуково пюре, започнах преди второто и следобедното хранене с ам да давам и по няколко лъжички плодово пюре, като за всеки плод отделях по четири дни, пак едно бурканче на два пъти, но плодови на Ганчев. От днес ще заместя следобедното хранене, което ми е към 16,30 часа с бананова млечна каша без гултен на Хумана. след две седмици от въвеждането на кашата, ще въведа и зеленчуково - местните пюрета. Тях ще ги редувам на обяд със зеленчуковите - един ден зеленчуково, един ден зел - месно. След още две седмици ще въведа и киселите /домашно приготвяни/, с които ще редувам кашите. Към кашите и към киселите ще прибавям и различни плодови пюрета, за да има разнообразие. Това ми е схемата до края на седмия месец, която след доста четене сама съм си направила. След това мисля да минем и на детска кухня. Сега моят син е на 5 м и 10 дни.
Надявам се, моята схема да бъде полезна на някои от вас, които все още се чудят, как да захранят децата си! Да им е сладко!!!


Здравей. Много благодаря за твоята схема. На мен ми предстои да захраня синът ми. Имам само 1 въпрос - какво имаш предвид  с това - "първият ден две лъжички на нестле" .... това са специални лъжички ли? Благодаря за отговора ти.

# 9
  • Мнения: 55
Здравей Надя!
Извинявам се, наистина не съм се изразила правилно, просто ползвам пластмасова лъжичка на Нестле, от тези, които в момента ги има към оризовите им каши.
Днес започнахме с банановата каша на Хумана и дадох една малка доза - 3 мерителни лъжички от ам, които се равняват на две супени, разтворих с ок. 50 мг гореща вода и добавих ок 60 мг бананово пюре на Ганчев, и дохраних с 90 мг ам. Синът ми много хареса банановата каша и утре мисля да увелича дозата. Така няколко дни, докато достигна до пълната доза.

# 10
  • Мнения: 164
Здравей Надя!
Извинявам се, наистина не съм се изразила правилно, просто ползвам пластмасова лъжичка на Нестле, от тези, които в момента ги има към оризовите им каши.
Днес започнахме с банановата каша на Хумана и дадох една малка доза - 3 мерителни лъжички от ам, които се равняват на две супени, разтворих с ок. 50 мг гореща вода и добавих ок 60 мг бананово пюре на Ганчев, и дохраних с 90 мг ам. Синът ми много хареса банановата каша и утре мисля да увелича дозата. Така няколко дни, докато достигна до пълната доза.

Благодаря много за инфото. Аз смятам в понеделник или вторник да започвам да захранвам малкия и се надявам твоята схема да ми е от полза. Относно кашите смятам те да са следващия месец. Ако имам въпроси ще ти пиша. Лека вечер.

# 11
  • Мнения: 757
първо започнах с млечно плодовите пюрета,сокчета после с зеленчуковите и така до кашите

# 12
  • Мнения: 6 441
Аз започнах плодови,зеленчукови,месни,но ти препоръчвам да започнеш със зеленчуковите,защото заради сладкия вкус на плодовите после по-трудно свикват.

# 13
  • Мнения: 1
Здравейте! И на мен ми предстои захранване и колкото повече чета толкова повече май се обърквам, но все пак искам да попитам: Режима на хранене как да го променя? Бебчо в момента след 2 дена ще направи 5 месеца и до сега сме само на кърма през 4 часа:в 6, 10, 14, 18 ,и 22ч. Благодаря предварително.
Извинявам се ако е грешка че си зададох тук въпроса но съм новак и съм много наясно още с публикуването.

# 14
  • Мнения: 6 441
Здравейте! И на мен ми предстои захранване и колкото повече чета толкова повече май се обърквам, но все пак искам да попитам: Режима на хранене как да го променя? Бебчо в момента след 2 дена ще направи 5 месеца и до сега сме само на кърма през 4 часа:в 6, 10, 14, 18 ,и 22ч. Благодаря предварително.
Извинявам се ако е грешка че си зададох тук въпроса но съм новак и съм много наясно още с публикуването.
Кърми си го детето,не е нужно да променяш.Може при храненето в 14 ч всеки ден да добавяш по една лъжичка пюре от един вид.

# 15
  • София
  • Мнения: 435
Здравейте! И на мен ми предстои захранване и колкото повече чета толкова повече май се обърквам, но все пак искам да попитам:
Режима на хранене как да го променя? Бебчо в момента след 2 дена ще направи 5 месеца и до сега сме само на кърма през 4 часа:в 6, 10, 14, 18 ,и 22ч. Благодаря предварително.[/quote]режима на хранене мяма да променяш просто при храненето в 14 започваш да въвеждаш пюрета,каквито си си избрала аз бих препоръчала да се започна със зеленчукови ама всеки сам си преценява .И така за около една седмица до дестина дни заместваш изцяло това хранене.След около две седмици като въведеш малко повече зеленчуци или плодове с каквото си започнала, въвеждаш и другия вид който още не си давала и замествашп и храненето в 16 часа.Успех
.

Последна редакция: пн, 21 яну 2008, 16:48 от ronita55

Общи условия

Активация на акаунт