Детето ми отказва да яде мляко?

  • 422
  • 6
  •   1
Отговори
Дъщеря ми отказва да яде мляко нито АМ ,нито кисело .Какво да правя ? Тя е на четири месеца и половина.

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Е, на четери месеца не прави опити да й предлагаш кисело мляко.Обърни се за съвет към педиатъра!Може причината да се растеж на зъби или неудобен биберон.

 Най-добре се довери на лекарско мнение!

# 2
  • Мнения: 27 524
Много е рано да отказва. За кисело на тази възраст и дума не може да става. Както ти е казала Биляна, може да е някакво неразположение или некомфортен биберон. Потърси съвет от педиатъра ви, на тази възраст е все още изключително важно основното и преобладаващо хранене да е мляко.

# 3
  • Мнения: 814
Блонди и Биляна са го казали най-точно  Peace
А с какво се храните през цели ден тогава?

# 4
храним се с каша и пюре и един ,двапъти с по50-100 мл мляко

# 5
  • Мнения: 161
И ние имахме такъв период - но бяхме малко по-големички, на 7,5 мес. Остана без мляко напълно за около седмица, но след това отново го пропи. Оказа се, че му никне зъбче, дори две наведнъж. Когато избиха, всичко се нормализира. Сега търси преди всичко мляко / минахме от Милумил на Лактана био/. Пие го с удоволствие, даже иска повече като количество от предишното мляко. Може би е свързано с калоричността или нуждите му са нарастнали.

# 6
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
оххх и моя синковец сега  не ще да пие много много мляко ама аз го тъпча..драстично си намали количеството на млякот...или  предполагам е заради зъбите щото много го тормозят или е заради захранването..преди 5 дена въведох каша

има 3 периода когато децата  могат да станат злояди

1.когато се захранват
2.когато преминат на кухня или  по точно казано  (това кото ядем ние и те да го ядат)
3 в тинейджърски години (когато им почне пубертета)

това ми казаха и май има нещо вярно Peace

Общи условия

Активация на акаунт