Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 17 ян. 2008, 14:37 ч.

Вредно ли е?

• 558
  • 9
  •   1
Отговори
Здравейте, моето момиченце още смуче биберон(залъгалка), притесняваме това, че винаги като я лапне я обръща на обратно(долната част отива отгоре, от ортопедичните е), как мислите дали може да си увреди захапката или въобще да и навреди по някакъв начин този навик. Дали е по добре да и купя от кръглите(които не са "сплескани")биберони, или направо да и взема този и да свиква без такъв.До сега не исках да и го взема, защото има да изкарва още много зъби, а тогава спи много неспокойно и само бибата я успокоява.Има ли и други бебоци, които правят така?

# 1
  • София
Мойта щерка не е ползвала биберон, та чисто теоретично ще се изкажа  Grinning според мен замени биберона с такъв, който е еднакъв от всички страни - кръгъл или леко сплеснат.

# 2
  • С най- страхотния човек
Чак пък да и обърне захапката не вярвам,но по добре и купи обикновен.Защо не се консултираш с личната ти лекарка като водиш детето на консултация?Пробвай с друга и виш как ще е .УСПЕХ

# 3
  • Варна
И аз мисля,че е по-добре да й вземеш кръгъл.Щом й помага за зъбките по-добре да не я мъчиш да го махате.
Дано само да го приеме,защото е напълно вероятно да не й хареса формата.

# 4
  • у дома
И ние сме с такава, но от 1-2 месеца сам си обръща биберона в правилната посока.
Скоро се скъса и пратих татито да купи нова и той донесе кръгла, само я смукна 2-3 пъти и я захвърли не я пожела.

# 5
  • Германия
Ами то и крьглите като не са ортопедични може да увредят захапката... Просто като я видиш, че го обрьща я научи да го извьрта. Моята така се научи, като й кажеш обратно е бибата и тя веднага я завьрташе. Нямаше още годинка и го схвана, а после взе да усеща разликата и си я слагаше все правилно. Аз бих взимала само ортопедични, просто бих я контролирала дали ги лапа правилно. За махане изобщо не бих си и помислила, по-добре не го прави  Wink

# 6
  • София
От биберона няма да се увреди захапката какъвто и да е той!
Големия ми син до 3 годишен беше вечер със залъгалка а има идеални зъби и захапка.

# 7
  • по света
Незнам дали е вредно,мисля че не.Ако пък толкова се изкривят зъбите ще сложа машинка,нервните ми клетки обаче не се възстановяват.

# 8
  • Плевен
Незнам дали е вредно,мисля че не.Ако пък толкова се изкривят зъбите ще сложа машинка,нервните ми клетки обаче не се възстановяват.

smile3521

# 9
  • Earth

Добър коментар  thumbsup

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт