Колко време продължава тоя пусти грип?

  • 36 343
  • 184
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 9 846
 Даа,вече имам чувството че половината форум питах на лични,та май е време да си пусна питанката в тема.
 Децата ми-на 6 и 3 г-от събота са с температура,кашлица.Миналата седмица аз бях така.Първите дни бяха с висока т,до 39,5,неповлияваща се от нищо почти.Каката е на Аб-в събота беше дежурна лекарка,която прецени,че е с червено гърло.Ок,взехме Аугументин.Ясно е,че той за грипа няма да помогне.Обаче,ей го на-днес е 6ти ден,а те и двете продължават да имат Т.Е,не е много висока-малката до 38,каката-37,5 най -много.През ден ги гледа личната.Последно-тая сутрин я викнах.Смятам,че много време продължава Т.Тя не смята така-грипа продължавал до една седмица.Децата са весели,играят,хранят се добре.Личната смята,че до утре ще спрат да вдигат Т,ако ли не-утре следобяд ще ги снимаме,макар че според нея е безсмисленно.Миналата година грипа при тях мина по същия начин-за 7 дни.Това обаче не ме успокоява.Мога ли да пропусна нещо,страх ме е да не развият някоя пневмония..Вашите деца как минаха грипа?
Оф,дано наистина днес е последен ден,защото неиздържам от мисли вече. Rolling Eyes

# 1
  • София
  • Мнения: 39 740
При Дияна продължи 10тина дни. Висока темп. поддържаше първите 2-3 дена.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 100
мъжа ми вече месец е с температура 37.2-37.5.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 5 018
Всички вкъщи го изкарахме/караме в момента. При децата, те първи се разболяха, в събота и понеделник, започна с кашлица, висока темп.- 39 - 39.5, но аз не давам нищо за свалянето й, червено гърло, отпадналост, безапетитие...От вторник каката не е вдигала темп., а малкият от вчера сутринта. Вчера бяхме при джипито - нямат усложнения, справили са се, каза че АБ се изписва само при усложнения от грипа, самият грип не го лекува...Нищо не ни изписа, само ни даде бележки за училище  и градината... Simple Smile
Аз до днес бях с темп., днес съм по-добре, и аз съм със същите симптоми, и мен ме прегледа вчера джипито много внимателно и въпреки темп. прецени, че за момента не съм за АБ/не че щях да го пия де/...А сега и мъжо се разболява май...
Не прибързвайте с АБ, оставяйте организмът сам да се справи, според мен просто трябва да се изчака, и само при крайна нужда да се прибягва до АБ.  Peace

# 4
  • Мнения: 1 044
мъжа ми вече месец е с температура 37.2-37.5.
Това не е грип със сигурност.
Аз бях с температура, кашлица и хрема, отпадналост и мускулни болки 7 дни. Три дни поддържах температура, на 8 ден се почувствах здрава. Синът ми поддържа 5 дни температура. Днес му е 8 ден и вече се почувства здрав. Апетитът му се върна, лудее. Толкова трае -7 дни с лекарства, седмица без. Само не разбрах, това грипът от Соломоновите острови ли беше или онзи още не е дошъл. Ако и него ще караме, тогава става страшно.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 5 018
Соломоновият е...джипито ни вчера така каза.   Simple Smile

# 6
  • София
  • Мнения: 9 846
И на нас джипката ни каза,че е именно Соломонови острови. Peace
Мен най-вече Т ме интересува-колко време продължава?Както писах-при нас е 6-ти ден.Най-зле беше първите дни,после на третия ден аз даже мислех,че им е минало,защото имахасъвсем лека Т.Но не-ето че все още поддържат.Каката днес не е пила лекарства-ту вдига до 37,5,ту пада под 37.Малката си поддържа-до 38 вдига,пада под 37..и така.Много съм притеснена дали е нормално толкова дни и все да имат Т.
Иначе за ядене-ми те не са спирали да се хранят и двете,грипа не им повлия на апетита.И настроение си имат,не лежат.Обаче температурата много,ама много ме тревожи.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 5 018
При нас, а аз следя темп. по няколко пъти на ден с терм. няма такова нещо- два дни с висока и един ден с ниска-37 и нещо и на следващият вече е под 37...

# 8
  • Мнения: 546
И мойте кукли са така - едната от неделя, другата от понеделник. Вече в чудо се виждам с тая температура. Не е висока. През нощта и днес не са вдигали. Тъкмо мислех, че минава, а сега - пак имат Т. И вчера беше същата работа. Днес ни видя личната за пореден път. Нямат проблем с гърлата или гърдичките. Продължаваме без лекарства. Ще следя темата. Дано вече пишем само за оздравели дечица Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 9 846
Ох дано оздрвяват вече. PraynigМиналата година беше абсолютно същото,абсолютно,че и с по-високи Т тогава се борих.И мина точно за една седмица,като през това време си поддържаха температура всеки божи ден.

# 10
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Аз вече съм се изпълнила с тия нови вируси и грипове.Направо ръце вдигам.Ми то поне един да ни подминеше бе. Crossing Arms

Миналата седмица и двамата бяха само с кашлица.Синът ми имаше ужасни болки и във гърлото,обясняваше,че все едно иглички има.
Криво ляво се оправиха.Мъжът ми все още не обаче,ама това е друга тема.

Сега слушам от познати,че другият вирус,който вече обхваща със пълна сила и нашият град е силно главоболие,висока температура и болки във ставите.
От единият не сме се оправили като хората  и друг се задава.

Миналата година синът ми изкара този със високата Т.Нито АБ му помогна нито нищо.
Поддържаше си висока Т цели 10 дни едва след 10-тият ден вече му светна пред очите и Т му падна нацяло.
Ей затова ,хич не я долюбвам зимата само заради тези болести.Като,че ли една време не бяха толкова много. Rolling Eyes

Бързо оздравяване ви пожелавам.

# 11
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
и при нас продължи малко повече от седмица,симптоми-силно червено гърло но без налепи, в последствие се появи и кашлицата но гърдите бяха чисти на слушалка,правихме и ренгенова снимка,защото педито ни се усъмни за пневмония но не беше това,допълнително ни прегледаха и разчетоха снимката и кръвните изследвания от втора градска защото там са специалисти в белодробните заболявания,със сигурност беше вирусноно,пихме Оспамокс,за да не се развиело в бактериална инфекция,както и сирап за кашлица Мукоплант ... Ема вдигаше и до 39,5 Т

# 12
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Ние всички вкъщи изкарахме този грип в началото на годината. При всеки беше различно, освен симптомите Wink. Вдигане на Т, ужасен гърлобол, кашлица, отпадналост, болки по цялото тяло и много силно главоболие.
Аз имах 2 дни Т (не много висока, до 38,8), не се повлияваше от нищо; таткото беше с Т само 1 ден и се справи най- добре и бързо. Обаче децата се измъчиха ужасно.
При дъщеря ми Т стигаше до 39,5 - 2 дена, повлияваше се за кратко от нурофен и пак вдигаше. На третия ден Т спадна трайно и аз си помислих, че се е оправила. Появи се обаче по- особена кашлица, още по- силна хрема, а на петия ден сутринта вдигна пак 39,5 и се оплака от много силно главоболие и болки в синусите от дясно. Направихме снимка, категоричен синузит вдясно, започнахме веднага АБ. Вече го пием 8-ми ден, трябва да се лекуваме поне 10 дни. Изолирахме и бактерия при нея в нослето.
Малкия поддържаше 3 дни Т между 39 - 39,5. След рязко спадане, и за него реших, че се е справил, но на ден 4 вдигна пак 38,8, а на пети- 39,5. Ясно беше, че има някакво усложнение, но не се разбра така или иначе каква и къде беше инфекцията. Гърдичките снехме- чисти, стрелна урина- чиста, кръвна картина- само ускорена утайка. И на него му включиха АБ за 5 дни.
Това е накратко картината при нас.
От дългогодишния ми опит с пореден вирус пак се убеждавам, че един вирус до 3 дни с мн. висока Т не бива да ме притеснява. Ако обаче след третия ден няма тенденция към постоянно понижаване на Т (дори и с малко), и особено, ако рязко се вдигне висока Т като в началото на заболяването- това говори за някаква инфекция някъде.
Аз чаках 5 дни с малкия (за първи път го правя) и сгреших. Може би трябваше да се включи при него АБ още от 4-тия ден.
Важното е, че вече сме добре. Дано не боледуваме повече тази зима.

# 13
  • Мнения: 1 163
Ами ние сме с кашлица почти от един месец вече. Седи си в къщи и не я пускам на яслата, че аман вече. Гърдите и чисти  само секрети се стичат назад и кашля като стане от сън.
Племенника ми оня ден с много висока температура, болки в главата, ставите и на всичкото отгоре с повръщане. Сега се е постабилизирал но е почнал да кашля много.
Май при всяко дете грипа преминава индивидуално.

# 14
  • Мнения: 179
мъжа ми вече месец е с температура 37.2-37.5.
Знам 4е такава Т се подаржа при проблеми с бабреците или простата .

Общи условия

Активация на акаунт