Вашите ритуали преди лягане

  • 2 009
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 44 041
Вече нямаме, просто си лягаме и заспиваме.
Преди ако може да се нарече ритуал той гасеше лапата и пиеше мляко ......

Абе никога сме нямали ритуали май...

# 31
  • Мнения: 9 973
къпане,обличане,ядене и сладки сънищааааа Flutter

# 32
  • Мнения: 1 701
На тази възраст ритуалът включваше къпане, мазане, масаж, обличане, гушкане с пожелания лека нощ и сънища с птички и тревички... целувки, прегръдки... и така...  Heart Eyes
Сега е същото, но без мазане и масаж.  Peace А, и някоя песничка.

# 33
  • Мнения: 367
Скачене по леглото,след това играене на Ку-Ку под завивката,временно укротяване,ходене при баба му,връщане ,изпиване на 1-2-3 шишета с мляко,сок вода,през това време гледане на анимация и ако е много добро дете-заспива към 23.30ч.

Ехаа, на вас не ви е никак скучно вечер  Laughing

# 34
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Ми нямаме, стандартно - къпане,мляко и заспива   Laughing

# 35
  • Мнения: 378
Слагах дечицата  си да спят винаги в едно и също време - към 20.30 - 21 ч. Загасвах лампата, пусках нощна и една касета с детски песнички. Първата песен беше "Аз съм Сънчо", по-нататък следваха "Ний на толичко сме спали", "На зелената морава"... Много нежни и мелодични песни от Петър Ступел. Докато свърши касетата,  заспиваха. Да не пропусна, че оставах при тях - иначе  ги беше страх.  

# 36
  • Мнения: 1 701
Ми нямаме, стандартно - къпане,мляко и заспива   Laughing
Че то това си е ритуал - нали се повтаря всяка вечер!  Grinning

# 37
  • Мнения: 1 919
къпане, 30 минути ритане в кошарата, мляко .....биба и в страната на чудесата!

# 38
  • Мнения: 756
преди баща му да започне да го съблича , включвам ароматизатол с мирис на лавандула и лайка в стаята , затъмнявам светлините , къпане и игра във ваната , държа го колкото се може повече , за да се измори , след това масаж на фона на музиката на креватчето му като му пея или говоря много тихо , докато го масажирам - бутилка с по - топло мляко ...е не винаги и в леглото ....понякога заспива без мрънкане , но обикновено мрънка около мин за биберон давам му го без да говаря или да светвам лампите целувам си го и на 3-то мрънкане е заспал baby_neutral baby_neutral baby_neutral Praynig Praynig Praynig

# 39
  • Мнения: 232
Бебе на седем месеца не разбира от приказки. Затова преди лягане си играят с каката, след това отварям памперса да порита./ тогава е много щастлив/ Миене, слагаме пижамите, млякото /понякога е изпито по-рано/. Слагам го на кошарата, светвам нощната лампа .Заспива си сам.

# 40
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Чак ритуал не е, но в 20ч отиваме спалнята и се боричкаме на голямото легло, целувам го по коремчето, гъделичкам го (много сладко се смее), гушкам го.
После го къпя, след това докато го мажа с мляко за тяло и обличам пея песничката на Сънчо, разказвам 2 кратички приказки и пак пея Сънчо. След това го гушвам казвам му :Лека Нощ, да спиш в кош и мама много те обича, целувам го и му давам млякото. След като го изпие го слагам в кошарката, завивам го и излизам.
Правя го защото ми доставя огромно удоволствие.

# 41
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
В момента сме на този - първо цоцкаме и ако не заспи докато суче, го взимам на ръце, пускаме детски песнички от компа, мама люшка и пее. Някъде към 15-тата песен заспива.

# 42
  • Мнения: 106
В момента сме на този - първо цоцкаме и ако не заспи докато суче, го взимам на ръце, пускаме детски песнички от компа, мама люшка и пее. Някъде към 15-тата песен заспива.

Simple Smile И ние вече май заспиваме докато се кърмим Simple Smile и се люшкаме. Ще видим докога!

Общи условия

Активация на акаунт