«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

«дравословни проблеми и профилактика
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 16 отговора

—тара «агора

ћнени€: 3 771
«дравейте мами,
синът ми беше болен преди повече от 2 седмици, лимфните му възли се увеличиха, особено едини€, сега е с размера на средногол€ма маслина Sad и м€й н€ма намерение да се свива!

»скам да ви питам - имали ли сте подобни проблеми и как са минали, че съм много притеснена - педито каза, че било нормално след болест да е така, а според съпруга ми ако остане дълго време, можело никога повече да не се разнесе. Sad
÷итирай

с/у ќколоћръс“ното

ћнени€: 17 511
÷итат на: Jade
...педито каза, че било нормално след болест да е така... Sad

точно така е!
Ќа дъщер€ ми се "свиваха" до 1м. след болест.
÷итирай
јми изчакай да мине един месец и ако не се е свил отидете на лекар.
јз съм боледувала от лимфадинит като малка /10г/ и си е опасна болест. Ќо пък моите възли б€ха като орех големи.
÷итирай

¬арна

ћнени€: 532
Ќа малката не , но на мен често ми се подуваха.»зчакай малко и ако н€ма подобрение пак отидете на лекар.ѕоследни€т път ми б€ха изписали лекарства ( даже не помн€ дали беше антибиотик ) специално за лимфите , че б€ха много зле.јма бързо се оправ€т.”спех - само дето са доста болезнени.ƒа се оправ€те по -бързо.
÷итирай

—унгурларийе

ћнени€: 431
ѕри вс€ко боледуване (добре, че не е често) на ƒани му изхвръкват лимфните възли, особено тези покрай ушите и вратлето.  олкото е по слабо детето, толкова по- се виждат. Ќаши€ понеже е концлагерист  му личат и когато са нормални. ќтначало се притесн€вах, но с течение на времето се поуспокоих.
÷итирай

ћнени€: 1 366
ћо€т син зимата имаше увеличени лимфни възли без да е болен, веро€тно заради третата сливица. ќсобено шийните б€ха станали като пакети. ѕравихме изследвани€, казаха че е лимфаденит, обаче н€маше температура. “рима доктори б€ха на мнение че тр€бва да пие антибиотик, един лекар ”Ќ√ каза че н€ма нужда. ƒавах му само есберитокс и витамини. «а около месец спаднаха. ѕри племенницата ми също след прекарано боледуване се б€ха увеличили лимфните възли, дори под мишничките . »маха съмнени€ за прекарана мононуклеоза, но тъй като детето в този момент беше здраво нищо не предприеха. —паднаха от самосебе си. јко много се притесн€ваш пусни кръвна картина с диференциално броене.
÷итирай

—тара «агора

÷итат на: tsveti7
јко много се притесн€ваш пусни кръвна картина с диференциално броене.

Ќаправих го и за съжаление се оакза точно това - инфекциозна мононуклеоза Sad
“ази вечер приеха детето ми в инфекциозното, умирам от притеснение Crying or Very sad
ƒобре поне че баба му (свеки) се съгласи да остане с него, че аз с моето кърмаче за никъде не съм.
»ма ли н€кой друг опит с тази болест и дали знаете за колко време минава?
÷итирай

¬арна

ћнени€: 3 385
÷итат на: tsveti7
јко много се притесн€ваш пусни кръвна картина с диференциално броене.

Ќаправих го и за съжаление се оакза точно това - инфекциозна мононуклеоза Sad
“ази вечер приеха детето ми в инфекциозното, умирам от притеснение Crying or Very sad
ƒобре поне че баба му (свеки) се съгласи да остане с него, че аз с моето кърмаче за никъде не съм.
»ма ли н€кой друг опит с тази болест и дали знаете за колко време минава?

ћо€та дъщер€ беше с инфекциозна мононуклеоза преди 3 години, на 8 месечна възраст. Ќо не е ставало и дума да се хоспитализира... какво ти казаха, защо тр€бва да е в болница?
ѕри —иси имаше увеличен черен дроб и единственото лекарство което и назначиха всъщност беше в тази посока. ƒругото беше диета. »маше след това още 2 контролни прегледа през месец, на последни€ показателите б€ха в норма.
ѕусни в google мононуклеоза, има доста материали и на български.
Ћични€ лекар ли преглежда детето или хематолог?

«а лимфните възли - и при дъщер€ ми реагират на всеки вирус, обикновено тези зад ушите. —падат много бавно, но това не е тревожно.
÷итирай

—тара «агора

азаха, че го приемат в инфекциозното не за да го лекуват (то вирус как се лекува?), а за да му прослед€ват състо€нието, защото инфекци€та била много опасна и можела да засегне почти всички органи Sad
ƒругата довод който ми изтъкнаха е, че имам бебе, за което е много опасно да е в контакт с брат си.
ƒнес му правили изследвани€ на черен дроб и урина, но резултатите ще са готови чак утре Sad
”становили, че е увеличен не само черни€т дроб, но и далака и слезката.
ќх, ужасно съм притеснена.

Flash, благодар€ ти за отговора, но би ли ми казала за колко време отшум€ха симптомите при вас.
¬ интерес на истината още снощи пуснах търсене в Google, но там инфо-то беше много противоречиво, н€€къде пишеше, че минава за 4-6 седмици, другаде за по-малко, а в болницата казаха,че след най-много седмица ще го изпишат.
÷итирай

Ottawa, Canada

ћнени€: 2 452
 азаха, че го приемат в инфекциозното не за да го лекуват (то вирус как се лекува?), а за да му прослед€ват състо€нието, защото инфекци€та била много опасна и можела да засегне почти всички органи Sad
ƒругата довод който ми изтъкнаха е, че имам бебе, за което е много опасно да е в контакт с брат си.
ƒнес му правили изследвани€ на черен дроб и урина, но резултатите ще са готови чак утре Sad
”становили, че е увеличен не само черни€т дроб, но и далака и слезката.
ќх, ужасно съм притеснена.

Flash, благодар€ ти за отговора, но би ли ми казала за колко време отшум€ха симптомите при вас.
¬ интерес на истината още снощи пуснах търсене в Google, но там инфо-то беше много противоречиво, н€€къде пишеше, че минава за 4-6 седмици, другаде за по-малко, а в болницата казаха,че след най-много седмица ще го изпишат.

ћононуклеозата започва най-често като остра инфекци€ на горните дихателни пътища, придружена с увеличени шийни лимфни възли, най-често двустранно, но в н€кои случаи са увеличени само от едната страна; може да са увеличени и други лимфни възли (подмишници, ингвинални); почти задължително се увеличава размера и на слезката (слезка и далак са едно и също нещо), а пон€кога и на черни€ дроб.  ћоже да има и други симптоми, но тези са най-често срещаните. ѕо принцип острата фаза отшум€ва до 1 седмица, но след това може да има дълъг период на възстанов€ване, характеризиращ се с умора. ћоже да продължи със седмици. Ќе се притесн€вай, ще се оправи детето. Ѕързо оздрав€ване!
÷итирай

¬арна

ѕри нас протече както Ћаура е написала. ќстро възпаление на горните дихателни пътища  - “ 39-40градуса. Ќа втори€ ден личната лекарка диагностицира ангина и назначи антибиотик. “ обаче продължи да бъде много висока, детето не €деше и не пиеше, на 4ти€ ден започна да повръща и получи обрив. Ћекарката реши, че ще смен€ антибиотика но аз потърсих второ мнение от друг лекар който постави правилната диагноза. ƒробчето вече беше увеличено, спр€хме антибиотика и отидохме при хематолог. —ъс спирането на антибиотика спадна и “  и общото и състо€ние се подобри. ќттам нататък н€маше вид на болна... пиеше едно българско лекарство  арсил/или  арзил не помн€ вече/ заради дроба и спазвахме диета ко€то за бебе не беше сложна.
≈дин месец по- късно резултатите б€ха по-добри, спр€хме лекарството, хематоложката тогава препоръча да куп€  иди сироп и да продължаваме с диетата. » това беше...на следващата контрола всичко беше о.к. Ќикакви последстви€ н€ма. » при вас ще е така! ”спокой се, звучи страшно като диагноза за нас майките, аз самата б€х пред полуд€ване/че и беше и първо разбол€ване/ .
Ѕързо оздрав€ване жела€ на момченцето ти!
÷итирай

—тара «агора

Ѕлагодар€ ви за утешителните думи, току що се прибирам от болницата и разбрах, че вече е по-добре...отдъхнах си и дори усп€х да го вид€ за малко и да си поговорим (той говори много добре въпреки двете си годинки) Very Happy
Ћаура, гол€м срам Embarassed  Embarassed  Embarassed аз си мислех, че слезка е жлъчката, не знам защо просто така съм си решила €вно Embarassed Ѕлагодар€ ти, че ме избави от това заблуждение Wink
‘лаш, може ли един последен въпрос:  аква точно ви беше диетата, в смисъл строга или не толкова? «ащото ако е по-лека той най-веро€тно н€ма да € усети, аз и без друго много внимавам за храненето му и не давам да €де всичко от масата.
÷итирай

Ottawa, Canada

ћнени€: 2 452
Ѕлагодар€ ви за утешителните думи, току що се прибирам от болницата и разбрах, че вече е по-добре...отдъхнах си и дори усп€х да го вид€ за малко и да си поговорим (той говори много добре въпреки двете си годинки) Very Happy
Ћаура, гол€м срам Embarassed  Embarassed  Embarassed аз си мислех, че слезка е жлъчката, не знам защо просто така съм си решила €вно Embarassed Ѕлагодар€ ти, че ме избави от това заблуждение Wink
‘лаш, може ли един последен въпрос:  аква точно ви беше диетата, в смисъл строга или не толкова? «ащото ако е по-лека той най-веро€тно н€ма да € усети, аз и без друго много внимавам за храненето му и не давам да €де всичко от масата.

ћежду другото (сигурно са ти казали, но и аз да повтор€) не си целувай детето! —поред една от теориите мононуклеозата е болест на целувката. ƒано и ти не се заразиш, защото мононуклеозата не е опасно забол€ване, но може да доведе до продължителна (със седмици!) умора.  ато гледам имаш две съкровища, малко трудно ще ти бъде. јз имах симптоми на мононуклеоза преди н€колко месеца (така и не отидох да провер€ дали е това; прави се кръвен тест) - в продължение на седмица не можех да стана от леглото - (чувството е ужасно!) и се притесних, че това може да продължи с месеци!  «а щастие се оправих бързо, но както казах и досега не зна€ дали изкарах жесток грип или мононуклеоза.
÷итирай

¬арна

Ѕраво! –адвам се, че детенце е по-добре и че ти си се поуспокоила!
—трахувах се от въпроса за диетата, щото старост-нерадост... Embarassed ...забравила съм € с подробности. ѕомн€, че понеже —иси се разбол€ април преди ¬еликден, със сигурност не тр€бваше да и давам €йца, козунак...ей такива неща. ј диетата беше въглехидратна...ама дали да се приемат въглехидрати или да се изб€гват - ей туй въобще не мога да се сет€ сега. #Splat
ѕитай докторите като го изписват, виж дали вече не са казали на свекървати вече нещо по този повод.
Ќаистина не го целувай, защото дори да не се разболееш ти има възможност да станеш само вирусоносител.
≈дна при€телка наскоро имаше съмнени€ за мононуклеоза, ще € питам и ще ти пиша ако разбера.
ѕитах...на не€ са и казали да не €де жълтък...ми не давай, не е кой знае какво.
Ћека вечер! Smile
÷итирай

—тара «агора

ƒано вече не е много късно, че вече съм го целувала "н" на брой пъти, докато разбера какво му е. јлекс е с подути лимфни възли вече повече от седмица и ако още тогава е бил заразен, представ€м си колко хора ще пламнат. “ой не обича да го целуват по бузите, винаги търси устата, сигурно аз съм го създала този навик, но сега полагам големи усили€ да го утуча - за съжаление без резултат Sad
ƒруго интересно, което прочетох за тази болест (ко€то до вчера не € б€х и чувала дори) е, че много хора имат създадени антитела срещу този вирус - ≈бщайн Ѕар (ако не се лъжа), което значи, че по н€кое време в живота си са били инфектирани с него, но не са имали симптоми и всичко е отминало...при нас обаче не е така, €вно си е до имунитет.
ј било възможно също да си преносител на вируса извесно време и в един момент да се заразиш...този период можел да трае и 2 месеца.

абе, ужастни олести имало, дано не се натъквам скоро на други, вие също Smile
÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 16 отговора