За солта след годинка...

  • 1 952
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 517
Мами, бях се оплакала от кухнята, но въпреки това продължаваме да ходим, понеже иначе ми е много трудно да измислям всеки ден супа, второ, трето... Всъщност не готвят чак толкова зле, но сега ме притеснява, че слагат сол в яденето - като го опитам, ми се струва нормално солено, като за нас. Дали е правилно да й давам толкова солени ястия? Предполагам, че децата нямат нужда от толкова сол. Досега е яла почти или съвсем безсолно, а сега ме е страх да не свикне с по-солено и безсолно да не иска.  Sad По колко сол се слага в ястията след годинка и има ли въобще нужда от нея (според вас)?

# 1
  • Мнения: 7 106
По принцип човешкият организъм има нужда от сол, друг е въпроса, че спокойно може да си я набави от зеленчуците, примерно.
Мисля, че не трябва да се безпокоиш за количеството на солта в храната от кухнята, все пак тя е съобразена (надявам се), че храната се приготвя за бебета. А и до този момент Маринка е папкала готови пюрета, които със сигурност ги осоляват, поне тези които съм взимала аз на Хип месните специално имат сол.
Аз за сега все още не добавям сол в храната на Ева, но така или иначе скоро тя ще започне да яде от нашата храна, а аз колкото и да ограничавам соленето, немога пък съвсем безсолно да готвя.

# 2
  • София
  • Мнения: 18 679
За разлика от Шали, аз пък не съм оптимист Sad Нямам грам вяра на детските кухни, изобщо не мисля, че менюто и начинът на приготвяне на ястията е съобазен с оптималните стандарти в готвенето за бебета.Мисля, че се съобразяват само с това кое ще им излезне по-евтино и колко ще могат да отмъкнат с торбите у дома след работа Imp Абе те с прясно мляко правят кремчета за деца на 7-8 месеца, ти за едната сол си се размислила.....Еми това е....не ме мисли за някаква фльорца, дето си гледа детето под похлупак, но детската кухня специално си е пълен отврат.....

# 3
  • Мнения: 423
А според мен, нито бебетата, нито децата, нито големите имат нужда от неорганичен натриев хлорид, каквото всъщност представлява солта!
Човешкият организъм, разбира се, се нуждае от натрий, който може да се набави от зеленчуците,  соята, морските водорасли и т.н. И в тях се намира в такава форма (органична), че да може да се усвоява от организма. За разлика от солта, която само натоварва бъбреците, а и останалите органи. Мога още много да напиша по въпроса...но не искам да прекалявам  Embarassed И все пак мисля, че солта не само не е нужна, но е и ВРЕДНА!
Аз се опитвам да я избягвам по всякакъв начин: готвя с много  малко сол, и то защото не готвя само за мене си, а и за всики вкъщи; на салати и др. подобни не слагам изобщо и така... На бебка не слагам и грам сол в пюретата, а когато купувам готови гледам на етикета изрично да е написано че не съдържа сол ( не знам обаче колко е вярно това)

# 4
  • Мнения: 1 517
Цитат на: belinda
За разлика от Шали, аз пък не съм оптимист Sad Нямам грам вяра на детските кухни, изобщо не мисля, че менюто и начинът на приготвяне на ястията е съобазен с оптималните стандарти в готвенето за бебета.Мисля, че се съобразяват само с това кое ще им излезне по-евтино и колко ще могат да отмъкнат с торбите у дома след работа Imp Абе те с прясно мляко правят кремчета за деца на 7-8 месеца, ти за едната сол си се размислила....

На мен пък прясното мляко по- не ми се струва притеснително, отколкото солта...  Rolling Eyes Но не виждам какво печелят, ако слагат сол. Едва ли така ще им излезе ли по-евтино. Иначе захарта в десертите поне пестят, не мога да се оплача.  Grinning

# 5
  • София
  • Мнения: 18 679
Ами не ти се струва притеснително, Пети, защото ти е голямо детето.В някои градове приемат дечица по на 6-7 месеца на детска кухня.Знаеш ли какво представлява прясното мляко за бебешко стомахче на 6 месеца?Някоя майка с алергично дете да ти разкаже....

# 6
  • Мнения: 198
balinda,bi li mi raziasnila vaprosa s priasnoto mliako -naistina ne sam zapoznata.pak i ot okolo mesez sme v bg s malkata i mi se stori normalno da ia zapi6a na detska kuhnia-na 9 mes. e -iade s udovolstvie,no ti me ozada4i s kremovete prigotviani s mliako-kakvo pri4iniava to?

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
Цитат на: belinda
В някои градове приемат дечица по на 6-7 месеца на детска кухня.

Мдааа...сега ще ви шокирам ли, ако ви кажа, че в Стара Загора 90% от бебетата се записват на детска млечна кухня още на 4 месеца? #Shocked
И че първите порциони включват зеленчуково пюре и кисел с прясно мляко?
Всъщност за прясното мляко не съм съвсем сигурна, но пък определено този кисел го дават и на по-големите бебета...изобщо киселът е един и същ за бебе на 4 м. и за дете на 3 год. (до тогава може да взема кухня), та това ми дава повод да мисля, че не се занимават с адаптирани млека Imp

# 8
  • Мнения: 713
http://www.babycentre.co.uk/refcap/546661.html - за въвеждането на храните, вкл. прясно мляко и млечни продукти. От 8м нататък може да се дават кис мляко, сирене, но прясно мляко за пиене се дава след 1-та година. От същата възраст може да се готви с прясно мляко обаче, като се добавя към сосове и кремове.

# 9
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 823
Мисля че има нужда от сол - но да бъде йодирана (което е ценното в нея), по възможност бедна на натрий. На ХИП готовите ако имат сол то тя е бедна на натрий (но и аз не съм сигурна в това което пише на етикета).
Един случай на алергия към кравето мляко:
След ваксината ДТК, майката дава шишето мляко на бебо. Адаптирано мляко, което е приемал досега. Но в комбинация с ваксината против коклюш (алергизираща е) бебо започва да заспива. Майката решила, че се е нахранил и го оставя да поспи. Добре, че бащата (ветеринарен ленар е) го е видял. Детето се е задушавало и е заспало от недостиг на кислород. Едвам са го спасили в болницата. После диета и мляко изписано по протокол (с рецепта). Сега е на 1г и 6м и едвам го захранват с НАН хипоалергенно мляко.
Моята също е с алергия към млякото. Затова само кърма докато иска. По-късно кисело мляко и след 3год сигурно прясно мляко.
А за даването на кисел с прясно мляко на 4месечно бебе   #Cussing out #Sniper

# 10
  • Мнения: 431
Цитат на: tomase
...... На ХИП готовите ако имат сол то тя е бедна на натрий (но и аз не съм сигурна в това което пише на етикета).
....:

Абе пишат много работи, ама я се опитай да намалиш натрия в солта -в NaCl -кое по точно от молекулата да намалим- виждаш, че "намаляването на натрия" си е чиста глупост=рекламни стратегии, защото народа се е пощурил

# 11
  • София
  • Мнения: 18 679
Цитат на: silvia2
Абе пишат много работи, ама я се опитай да намалиш натрия в солта -в NaCl -кое по точно от молекулата да намалим- виждаш, че "намаляването на натрия" си е чиста глупост=рекламни стратегии, защото народа се е пощурил


Хахахахаха, това страхотно ми хареса  Hands Clap

# 12
  • Мнения: 3 927
Цитат на: silvia2
Абе пишат много работи, ама я се опитай да намалиш натрия в солта -в NaCl -кое по точно от молекулата да намалим- виждаш, че "намаляването на натрия" си е чиста глупост=рекламни стратегии, защото народа се е пощурил


silvia2,
това че ти не си чувала за такава сол, не означава, че няма такава. Е, има - профилактична сол се нарича, или калиева, или както още искаш; тя е именно с намалено съдържание на натрий.....има теми назад за солта, ако искаш да прочетеш нещо повече. Simple Smile

# 13
  • Мнения: 3 927
Предлагам ви едно интересно четиво, в което пише и за солта. Надявам се да ви хвърля в размисъл Wink

Лекция на д-р Уолък: "УМРЕЛИТЕ ДОКТОРИ НЕ ЛЪЖАТ"

тук:

http://www.visionjan.com/article/health%20and%20beauty%20with%20 … 20dont%20lies.htm

# 14
  • София
  • Мнения: 18 679
Цитат на: Taneto
профилактична сол се нарича, или калиева, или както още искаш; тя е именно с намалено съдържание на натрий.....


Ама тя май не е с намалено съдържание на натрий, ами изобщо без натрий, просто не е натриев хлорид, ами е калиев хлорид.Доколкото си спомням от часовете по химия Wink

Общи условия

Активация на акаунт