2 въпроса???

  • 1 811
  • 14
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 5 289
Незная дали така е по-добре,но реших вместо да пускам 2 теми да задам двата си въпроса които ме вълнуват в една.
1. Искам да ви попитам,знаете ли колко кръв загубихте при раждането със секцио?Аз чух че съм загубила 700мл кръв и незная защо мисля че е много,просто подучух някои неща и имам известни съмнения около операцията та затова се вълнувам по тоя въпрос.
 
2.Колко са/били  дълги бебетата ви на 3 мес.?Моя Мишо се роди 52 см,а сега на три месеца е 59см,и като сравнявам с други тримесечковчета ми се струва че е много малко това,да не ми стане детето тапишонка-нямаме ниски хора в родите ама знам ли и аз..........

# 1
  • Мнения: 1 645
По първият въпрос не мога да ти отговоря, защото не съм раждала секцио.Синът ми на 3 месеца(записва всичко в тефтер) е бил 64см. и тегло 7.150.Роди се 3.350 и 49 см.Всички деца растът със различен темп,затова не се притеснявай , а пък и бебо е още малък - колко още има да расте..........

# 2
  • Мнения: 1 645
По първият въпрос не мога да ти отговоря, защото не съм раждала секцио.Синът ми на 3 месеца(записва всичко в тефтер) е бил 64см. и тегло 7.150.Роди се 3.350 и 49 см.Всички деца растът със различен темп,затова не се притеснявай , а пък и бебо е още малък - колко още има да расте..........

# 3
  • София
  • Мнения: 39 739
по 2рия въпрос: всяко бебче е различно
мойта се роди 2.670кс и ръст 49см (20 дена по-рано), на 3м е била 4.940кг и ръст 57.
Ако е качил повечко на тегло ще дръпне по-малко на сантиметри и обратното.

# 4
  • София
  • Мнения: 6 541
1. В протокола от операцията ми пишеше 400 мл ( не зная дали има значение, че бебетата са били 2)
2. Цвети се роди 47 см и на 3 месеца беше 56 см т.е. + 9 см., а на 6 м. + 20 см. от раждането - расте и не си поплюва Mr. Green , Плами се роди 51 см, на 3 м. - 57 на 6 м.- 67 см.
Така, че при всяко дете е различно. Не виждам нещо, което да те притеснява  Rolling Eyes .

# 5
  • home!sweet home!
  • Мнения: 506
аз родих секцио и то продължи час и половина,защото много съм кървяла, а и доктора ми се показа целия в кръв и каза,че съм имала"дръндава" матка-той ми беше близък,защото лежах при него в МД, но мисля,че съм загубила много кръв,но след това не съм имала проблеми!
Виктор се роди 53см. а сега е 63!

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 917
За кръвта при секциото открих това:
Цитат
The average amount of blood loss after the birth of a single baby in vaginal delivery is about 500 ml (or about a half of a quart). The average amount of blood loss for a cesarean birth is approximately 1,000 ml (or one quart).
или:
Средното количество изгубена кръв след нормално раждане на едно бебе е около 500мл. (или около половин кварта*). Средното количество кръвозагуба при цезарово сечение е приблизително 1000 мл. (или 1 кварта*)

*кварта е мярна единица равна на 1,14 л. - бел. моя
Значи място за притеснения няма Wink

По втория ти въпрос също мога да те успокоя, като ти кажа, че моята щерка на 3 месеца беше точно 59 см, а при това се роди 53 Shocked  Според мен нещо в родилното са объркали при меренето и вероятно е била по-късичка, защото малко вероятно ми се вижда да качи цял кг. за един месец и само 0,5 см на височина (толкова беше на 1 месец)
Та значи и по този въпрос няма място за притеснения Grinning

# 7
  • София
  • Мнения: 3 052
И аз не мога да ти кажа нищо по първия въпрос, само по втория: Моя Мишо се роди 49см и 3кг на 3месеца беше 60см и 5.800, на 6 месеца 7.800 и 68см. В книгите пише - първо тримесечие +9см, но за всяко бебе си е индивидуално! Спокойно, бебо се развива абсолютно нормално!

# 8
  • Мнения: 934
При цезаровото сечение загубих около 600 мл. кръв. Мисля, че е нормално.

# 9
  • Мнения: 6 320
Абсолютно нормално и няма място за притеснение.
Имам два броя секцио - при първото 800 мл., при второто - 600 мл. кръвозагуба.

Синът ми е бил с абсолютно същите размери - при раждането 52 см, на 3 месеца - 59 см.
Да го видиш сега какъв е дънгалаг на 3 години - в момента носи дрехи на сестра си от миналата година, а все пак тя е с 4 години по-голяма от него.

# 10
  • Мнения: 2 978
Кръвозагубата - 420мл (запомних го заради една смешна случка Wink )

Малката се роди 47см...в 3-ия месец беше 59см.

# 11
  • Мнения: 639
Цитат на: Jade
За кръвта при секциото открих това:
Цитат
The average amount of blood loss after the birth of a single baby in vaginal delivery is about 500 ml (or about a half of a quart). The average amount of blood loss for a cesarean birth is approximately 1,000 ml (or one quart).
или:
Средното количество изгубена кръв след нормално раждане на едно бебе е около 500мл. (или около половин кварта*). Средното количество кръвозагуба при цезарово сечение е приблизително 1000 мл. (или 1 кварта*)

*кварта е мярна единица равна на 1,14 л. - бел. моя
Значи място за притеснения няма Wink

По втория ти въпрос също мога да те успокоя, като ти кажа, че моята щерка на 3 месеца беше точно 59 см, а при това се роди 53 Shocked  Според мен нещо в родилното са объркали при меренето и вероятно е била по-късичка, защото малко вероятно ми се вижда да качи цял кг. за един месец и само 0,5 см на височина (толкова беше на 1 месец)
Та значи и по този въпрос няма място за притеснения Grinning


Не знам от къде са ви тези цитати, обаче като акушерка в родилна зала и като операционна категорично мога да ви кажа нормите- 250 - 300 мл. за нормално раждане и 400-500 мл. за цезарово сечение. При кръвозагуба над една единица кръв ( около 581 мл.) се препоръчва кръвопреливане в зависимост от състоянието на жената. Как ще е нормално 1 литър кръвозагуба?? #Crazy Ми това е една четвърт от кръвта на бременната!! При такава кръвозагуба се явяват нарушения в хемодинамиката, променя се и качестения състав на кръвта- губят се елемени на кръвосъсирването, нарушава се подвоза на кислород до тъканите, нарушава се електролитния баланс и още и още...

# 12
  • Мнения: 2 641
Мами родих секцио но никой не ми е казал колко кръв съм загубила. Това което чух е че не съм кървяла и операцията минала  като по учебник. нямах и дренаж даже.

# 13
  • Мнения: 514
Аз родих секцио и съм загубила 300 мл кръв.
А за детето - не се притеснявай. Всяко дете расте различно. Дани се роди 4150 гр, изписаха ни от болницата 3850 и на един месец беше 5000 гр, на дължина - 52 см, на един месец беше 60 см и педито се шашна. Тези 8 см някои бебета ги израстват за два месеца...

# 14
  • Мнения: 8 769
Кръвозагубата и двата пъти ми е неясна и незнайна. Никой не ме е уведомил, протоколи не съм чела #Silly
Първия път ме караха да пия някакви хапчета с желязо, втория път не.
За ртазмерите-хич не се притенявай, всяко дете расте с различни темпове. От височината му през третия месец не мисля,че можеш да съдиш дали ще стане тапишон или не. Аз самата растях много дребна, но в пубертета израснах до сравнително нормалните за една жена 165 см. и се оказах по-висока от 90% от съученичките си. Stuck Out Tongue

Общи условия

Активация на акаунт