Неразрешим проблем

  • 7 650
  • 110
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 274
Изводът е:
Докато се жените за селяни, неразрешимите проблеми ще са ваши спътници. Whistling


Криси здравей Simple Smile (Помниш ли Вежливия Лос Simple Smile )



То и други хора го казаха това, но не слушат Simple Smile

# 46
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Предлагаш на мъжа ти тои да закупи жилището от твоите родители.Явно не е добре материално и  не може да го купи.При това положение иска жилището да го прехвярлят на теб и по-този начин при положение ,че имате сключен брак тои получава половината.Така човека се снабдява с жилище.

Не е задължително. Аз бях вече омъжена, когато родителите ми ми ДАРИХА апартамента, в който живеем. Само чрез дарение, дори и ако се разведете /не дай си Боже/ той няма да получи нищо.

# 47
  • София
  • Мнения: 3 064
Изводът е:
Докато се жените за селяни, неразрешимите проблеми ще са ваши спътници. Whistling

 Peace Така де!!! Аз подобни проблеми нямам.

Мъчно ми е донякъде на нейните старци - "Направи добро, изяж ...."

# 48
  • Бургас
  • Мнения: 702

 Peace Така де!!! Аз подобни проблеми нямам.

Мъчно ми е донякъде на нейните старци - "Направи добро, изяж ...."


И аз  ги съжалявам. Едва ли са им излишни парите, които дават всеки месец, а вече не се виждат с детето и внуците (ако има), само и само мир да има.

# 49
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Била съм и в полужение и целожение, та те разбирам.
Joy
Аз съм в подобно полУжение, но пак не разбирам наглостта на зетя.
Да вземат вашите направо да пишат апартамента на негово име щото е правил ремонт hahaha
Вече е коментирано най-доброто решение и нямам какво да добавя.

# 50
  • Мнения: 885
Явно е до разбирането и характера на човек.Ние също живеем в къщата,която родителите ми са построили преди 20 години,но нямаха възможността да живеят в нея.Когато забременях,ни дадоха единият етаж да го ремонтираме.Етажът беше карабина(така мисля,че се казва Blush).Парите за "началният ремонт"са от родителите ми,сега изплащаме заем,който изтеглихме за да си направим някои подобрения,НО никога не е имало проблем от негова страна ,че жилището е на името на родителите ми.Даже напротив,благодарен е ,че има къде да правим ремонти и да живеем,без да се притесняваме,че утре може и да ни изгонят.Проблемите,че не е на наше име ги създават неговите роднини,макар че не са ни помогнали с една кибритена клечка за ремонтите или за каквото и да е било по къщата.Не че някой им обръща внимание.Вече.Стана дългичко,за което се извинявам,но не мисля,че е толкова голям проблем чие е жилището.Нали живеете вие там,каквото и да правите е за вас и вашето семейство?А ако жилището беше на неговите родители той дали щеше да има претенции на чие име е?

Последна редакция: пт, 18 яну 2008, 18:54 от mar4ela

# 51
  • София
  • Мнения: 323
Явно е до разбирането и характера на човек.Ние също живеем в къщата,която родителите ми са построили преди 20 години,но нямаха възможността да живеят в нея.Когато забременях,ни дадоха единият етаж да го ремонтираме.Етажът беше карабина(така мисля,че се казва Blush).Парите за "началният ремонт"са от родителите ми,сега изплащаме заем,който изтеглихме за да си направим някои подобрения,НО никога не е имало проблем от негова страна ,че жилището е на името на родителите ми.Даже напротив,благодарен е ,че има къде да правим ремонти и да живеем,без да се притесняваме,че утре може и да ни изгонят.Проблемите,че не е на наше име ги създават неговите роднини,макар че не са ни помогнали с една кибритена клечка за ремонтите или за каквото и да е било по къщата.Не че някой им обръща внимание.Вече.Стана дългичко,за което се извинявам,но не мисля,че е толкова голям проблем чие е жилището.Нали живеете вие там,каквото и да правите е за вас и вашето семейство?А ако жилището беше на неговите родители той дали щеше да има претенции на чие име е?
Напълно подкрепям това изказване. Аз съм в подобно положение, но от другата страна. Живеем в къщата на бащата на съпруга ми. Направихме основни ремонти по къщата, сменихме дограми, водопровод, канализация, ел.инсталация, обзавеждане-всичко. Изплащаме кредити на обща стойност повече от 25000 лв., всичките отпуснати на мое име. Но никога не ми е минавало през ум да съдя съпруга си за това, че къщата не е наша. Ние живеем там и смятам, че това е начина да създадем добри условия за живот в обитавания от нас дом.

# 52
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 639
Аз пък искам на мен някой да ми купи апартамент и да няма никакви претенции после. Обещавам да съм благодарна  Peace
С подробностите около недоволството на някои хора наоколо ще се справя лесно Mr. Green

# 53
  • Мнения: 3 092
Вярно е че е важно това , че имате къде да живеете .
Отделно че на мен не би ми хрумнало дори да си помисля че някой трябва да ми плаща ремонта .
Аз ще се въздържа от класификация за това дали е селянин мъжа ти или не е , защото не той , а ти четеш тука и вече и без друго ти е досaтъчно тежко .
не мога да те посъветвам нищо различно от това ,което са ти казали отделно че аз нямам никакъв шанс да попадна в ситуация подобна на твоята ...наистина не знам какво повече да кажа . Tired

# 54
  • Мнения: 33
Според мен родителите ти са искали да ти помогнат, като ти купят жилище, но явно не са съвсем сигурни в здравината на брака ти и затова не са го купили на твое име.
А мъжът ти с реакцията си просто им доказва, че са постъпили правилно.
абсолютно съм съгласна  Peace

# 55
  • София, Западен парк
  • Мнения: 295
А мъжът ти какво решение предлага?

# 56
  • Мнения: 983
Предлагаш на мъжа ти тои да закупи жилището от твоите родители.Явно не е добре материално и  не може да го купи.При това положение иска жилището да го прехвярлят на теб и по-този начин при положение ,че имате сключен брак тои получава половината.Така човека се снабдява с жилище.

Не е задължително. Аз бях вече омъжена, когато родителите ми ми ДАРИХА апартамента, в който живеем. Само чрез дарение, дори и ако се разведете /не дай си Боже/ той няма да получи нищо.
Ми и аз това обяснявам....

# 57
  • Мнения: 71
Rodititelite ti sa vi pomognali. Moje samo da im se vyzhitq.
A otnosno myja ti - NE E PRAV.
Che dori da jivehte na kvartita, vie pak shtqhte da napravite remont, za da vi e priqtno da jiveete tam.
Taka che spored men myja ti ne trqbva da ima pretencii za remonta.
A na roditelite trqbva da se obqsni (kakto edna dyshterq samo moje) do kyde e tqhnata granica.
Bi bilo mnogo glupavo ako sa go napravili tozi jest s cel da vi karat da se 4uvstvate zavisimi ot tqh.

# 58
  • Мнения: 1 986
Кажи му на твоя любим да си натиска парцалите или му тегли една... Какви са тези мисли, че вашите са ти навредили?! Ремонт бил направил, Ще направи разбира се, да не би да иска да спи на голи стени. Навремето всяка година в Студентски град ако ни сменяха стаята, с приятелките си правехме ремонт, че иначе как се живее в мръсотията. Не стига, че му осигурили място за живеене, а ще смята че ремонта сега струвал колкото цялото жилище преди години. Нещо са му много криви сметките. И аз искам да мога да се върна назад във времето и да си понапазарувам някой и друг имот с парите, които изкарвам сега, ама няма. Натискам си парцалките в малкото жилище, което ни купи свекърва ми след сватбата и искам по-голямо, ама не ми стиска да тегля кредити и да ги плащам. Навремето и тя си го писа на нейно име и сега май го е дарила на мъжа ми, но не ме интересуват изобщо подробностите. Не ми стана хич приятно тогава, ама като се замислих, откъде да е сигурна жената, че ще живеем добре и няма да отиде труда й на вятъра ако го запише на двамата, а пък ние се разведем. Нали вече почти 10 години си живеем без претенциозни хазяи и без големи наеми.

Последна редакция: нд, 20 яну 2008, 14:03 от VAVA

# 59
  • Мнения: 143
Я го виж ти!!!!Като не му изнася адеее!Кви са тия работи,не стига че не плащате наем ами има и претенции!!!!Ми да му купят техните тогава като знае толкова!

Общи условия

Активация на акаунт