За пилешкият пай на marulka_s?

  • 884
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 126
Извадих рецептата за пилешки пай на който се каня отдавна и искам да попитам авторката или някой който го е правил.Предварително ли се нарязва,преди печене,пая?И с тези продукти ми се вижда ,че става огромно количество newsm78
Абе дори и никой да не ми отговори поне ще дръпна рецептат напред,може някой да се възползва.
marulka_s,дано не възразяваш Embarassed

А ето я и нея:
Ето рецептата за една вкусотийка:

Пилешко филе около килограм
1 кг. бутер тесто
една малка заквасена сметана
1 кг лук
джинджифил, сминдух, сол, череп пипер,
2-3 с.л. бяло вино
1 с.л. горчица

Филето се нарязва на жулиени и се запържва до бяло. Изважда се и се запържва нарязаният лук на полумесеци.
Пилето и лукът се смесват. Отделно се кипва сметаната, горчицата, виното и подправките, след което се добавят към пилето и лука. Сместа се оставя да се охлади.
В тавичка се разстила единият лист от бутер тестото, като краищата му се опъват да излезнат от тавата. Върху този лист се слага плънката, след което се покрива с другия лист. Краищата се притискат, след което на места се пробожда с вилица.
Пече се до готовност на тестото.

Имам и снимки, но за съжаление, не работи BG photo и не мога да ги пусна сега. По късно ще приложа и снимков материал.

Дано ви хареса и да ви е сладко!


# 1
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
И аз чакам да се включи marulka_s - дори и със снимки ако може  Hug

# 2
  • Berlin
  • Мнения: 11 180
звучи невероятно вкусно! Simple Smile чакам също снимки Peace

# 3
  • Мнения: 2 126
Oooo има снимки в "Любими рецепти",където марулка си има темичка с нейните рецепти.Вижте ги,страхотно изглежда Grinning

# 4
  • Мнения: 22 867
Аз снощи правих Пилешката наслада с чушки, голяма е вкусотия, препоръчвам го. Снимките са от gsm и не са много качествени, но манджата е Heart Eyes    bouquet за рецептата на marulka_s !!!



Ще пробвам и пая в скоро време.

# 5
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
Благодаря момичета, радвам си, че ви харесват рецептите ми.

Именно, заради вас си направих наскоро темичка и в любими рецепти.

# 6
  • Мнения: 2 126
Марулка,имах едно питане в първият ми пост-нарязваш ли предварително,преди печене пая?
labrex,а каква е рецептата за тази вкусотия с чушки?

# 7
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
Ами не го нарязвам предварително, става голямо да, но е достатъчно за една вечеря.

А за пилешкото с чушки, ето тук рецептата http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=258128.0

Общи условия

Активация на акаунт