кои зеленчукови пюрета са най-предпочитани от бебчетата

  • 2 389
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 232
Пробвах най-различни. Нищо не хареса. След много изхвърлени пюрета, накрая съвсем се отказах.Реших поне тиква да му направя в къщи, но се зачудих че трябва да сложа захар. Вие как я правите?

# 16
  • Мнения: 5 940
Пробвах най-различни. Нищо не хареса. След много изхвърлени пюрета, накрая съвсем се отказах.Реших поне тиква да му направя в къщи, но се зачудих че трябва да сложа захар. Вие как я правите?
Въобще не е необходима никаква захар. Тиквата я нарязвам на малки парчета, варя, пасирам и слагам малко масло за по-добро усвояване на каротина. Можеш да комбинираш с моркови, картофи, червено цвекло.

# 17
  • Мнения: 2 131
Да, може да пробваш с тиква. Макар че, в интерес на истината, аз на моя син досега тиква не съм му давала. Страх ме е да не получи разстройство, защото нали тиквата разхлабва, а той е склонен.
Аз наблягам на домашно приготвени пюрета - картоф, морков, ориз, тиквичка, карфиол, броколи, зелена чушка, праз - естествено, в различни комбинации. От купешките евентуално давам единствено месно. Последно яде пилешко със зеленчуци на Ганчев и много му хареса.
Но всяко дете е различно и, разбира се, имат различни вкусове. Не се притеснява, ще стане, търпение се иска.   bouquet

# 18
  • Мнения: 5 940
Тиквата е много полезна през зимата, заради голямото съдържание на витамин Ц. В комбинация с други зеленчуци, които действат стабилизиращо на стомаха, няма да предизвика разстройство.

# 19
  • Мнения: 4 784
Харесваше само на Гербер - Букет от зеленчуци и Крем супа зеленчуци, на Хип - морков и тиква, но смесени с Ам.

# 20
  • Мнения: 636
Значи, за сега папаме морков и картоф, утре ще дам тиква и предполагам ще я яде щом казвате че е сладка. За вдруги ден, мисля да я пробвам с някое от смесените зеленчукови като към него прибавя и тиква. Дали ще стане Thinking? Гледам че някой мами правят миксове newsm78. А да питам още, дали ще и е достатъчно, ако вкарам само 3 зелен4ука и ги редувам  newsm78
Опитай от смесените зеленчуци без да добавяш тиква, за да не свиква със сладкия вкус. Предполагам, че тях ще ги яде, защото имат моркови. Ако даваш миксовете на ХИП ще си въвела картоф, морков, броколи, карфиол, грах, тиква - това е напълно достатъчно. Дай му да опита и тиквичка и спанак, но ако не ги хареса действай с миксовете.

Общи условия

Активация на акаунт