Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 27 апр. 2005, 22:23 ч.

Лапароскопия

• 602
  • 4
  •   1
Отговори
  • Canada
Здравейте! Моя въпрос е следния:
Преди седмица отидох на лекар след закъснение 8 дни и положителен тест за бременност. Имам доста силни болки (като при цикъл), направиха ми ултрасаунд и решиха, че бременността е вероятно извънматочна. Предложиха ми с лапароскопия да отсранят плода от тръбата бързо, за да не се стигне до разкъсване. След направената лапароскопия се оказа, че извънматочна бременност няма.
Другата седмица ще имам друг ултрасаунд и проверка за налична нормална бременност. На някой случвало ли му се е подобно нещо? Аз съм много притеснена от направената операция и най-вече от пълната упойка.
 Confused
Дали ако имам нормална бременност тази операция и упойка ще се отразят на бебето????
Много се нуждая от съвет, благодаря ви!

# 1
  • toronto
zvezde,osven da te posavetvam da se konsultira6 s niakolko razli4ni spezialistta drugo ne bih mogla.takav problem sam niamala,no dokolkoto sam 4uvala se slu4vat podobni gre6ki-ne znam to4no zasto-vaobste triabva da sa nedopustimi,no...
ne se trevoji vsi4ko ste bade nared
kasmet

# 2
  • Canada
silvia, благодаря ти много за отговора!
За съжаление не съм в БГ и ще ми е трудно да се срещна с друг лекар тук (чака се с месеци за час при нов лекар). Наистина искам да чуя и друго мнение, но засега ще трябва да се задоволя и с приятелска утеха и надеждата, че някой е чувал за подобен случай и ще сподели...
Не видяха на ултрасаунда нормална бременност в матката (може да е било рано), а в тръбата казаха, че има нещо (оказа се, че няма). Имах прекарана инфекция преди години, подозираше се, че може нещо с тръбите да не е наред, макар че правих рентген преди няколко месеца, който показа нормални резултати.
Търсих инфо в нета, но до момента не намерих и затова реших да попитам тук...

# 3
  • FR
Здравей, не съм компетентна по въпроса, но в началото на моята бременнист също се съмняваха за извънматочна бременност... Явно съм имала повече късмет, понеже навреме видяха плодния сак в матката и не се стигна до лапароскопия. Най-добре да се посъветваш с лекар за съмненията ти, но мисля, че пълната упойка не може да е чак вредна за плода - има случаи когато я прилагат  по време на бременност (серклаж се казва процедурата до колкото знам).
Намерих една статия в БГ Мама за Истмикоцервикална недостатъчност (ИЦН) копирам ти цитата по-долу... Мисълта ми е че щом се използва пълна упойка за това, може би не е вредна и не трябва да се притесняваш... (но лекар е най-добре да го каже това!!)

"Ако бременността е настъпила, а диагнозата ви е застигнала впоследствие, не се огорчавайте, има методи за корекция на ИЦН. С обща анестезия (пълна упойка) на шийката на матката в областта на вътрешния отвор се правят шевове с копринен или найлонов конец, а в редица случаи се слага специален пръстен. Тук всичко зависи от анатомията на шийката и от уменията на хирурга."

# 4
  • Canada
Здравей:) Благодаря ти за отговора!
Наистина се надявам всичко да е наред. Бях много уплашена и повярвах, че бременността не е наред. Може би трябваше да изчакам за още изследвания и втори ултрасаунд, но казаха, че 1 седмица по-късно тръбата може да се разкъса и да правят животоспасяваща операция  Cry
Иначе продължавам да си имам всички признаци на бременност, но се страхувам да се зарадвам, да не се окаже, че нещо не е както трябва, или не мога да задържа бебето заради случилото се  Confused  Трудно се съвзех от упойката, седмица по-късно още съм отпаднала и ми се вие свят и се замислих как би се отразило това на няколкоседмичен зародиш..
Другата седмица съм на лекар, но една седмица сега ми се вижда цяла вечност!

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт