Зеленчуците сега

  • 539
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 814
Чудя се - напоследък ме "изби на готвене"  Joy (и на мен да ми се случи). Смело използвам всякакви пресни зеленчуци от пазара. Обаче като се замисля - и чушките, и пресния магданоз, и морковите, и копъра, и пресния лук, чесъна (Китайски) и т.н. всъщност или са си парникови или внос. Няма друго, така че ги купувам - следователно и малкия ги яде. Толкова големи и "излъскани" изглеждат всички, че се чудя дали наистина са полезни и не съдържат разни "обогатители", неподходящи за малки деца. Ама каква е другата алтернатива - замразени  newsm78? Разчитам на мнения.

# 1
  • София
  • Мнения: 2 157
Единственото за което се сещам е  като вземеш  пресните зеленчуци да  ги накиснеш за 2 часа в студена вода .
Така се махали нитратите .... Rolling Eyes

# 2
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
За мен не съществува алтернатива. При амразените каква е гаранцията? Пак не знам какво точно са замразявали.
Купувам пресни зеленчуци и плодове целогодишно, като гледам да се придържам предимно към сезонните. Ясно е, че точно по това време всичко е парниково и бухано с нитрати.
Кисна във вода и ядем. Това е положението.

# 3
  • Мнения: 27 524
Пресни или замразени - ако не са домашни, са бъкани най-вероятно с боклуци. Има лек - кисненето на обелени и нарязани и накисанти за поне 20мин в обилно количество студена вода. 99 процента от нитратите падат  Peace

# 4
  • Мнения: 3 376
Това за кисненето във вода не го знаех досега.
Златни сте!

# 5
  • Мнения: 351
Това за кисненето във вода не го знаех досега.
Златни сте!
И аз,благодаря!  bouquet

# 6
  • Мнения: 814
Пресни или замразени - ако не са домашни, са бъкани най-вероятно с боклуци. Има лек - кисненето на обелени и нарязани и накисанти за поне 20мин в обилно количество студена вода. 99 процента от нитратите падат  Peace
И аз много мерси за инфото Peace. Значи пак водата оправя работата  Wink (понеже си спомням как в една много стара моя тема за купешките пилета - Vivi пък ме просветли, че като се хвърли първата вода също падат "боклуците)

# 7
  • София
  • Мнения: 2 734
Аз също готвя със зеленчуци от пазара и за нас,и за детето.Просто нямам друг избор.За малката ги кисна обелени и нарязани за около половин час в студена вода.Когато варя месо за детето,го чакам да заври и изхвърлям първата вода.Чувала съм,че така падат и голяма част от гадостите в месото.

# 8
  • Мнения: 27 524
Когато варя месо за детето,го чакам да заври и изхвърлям първата вода.Чувала съм,че така падат и голяма част от гадостите в месото.

Скоро и аз се зачудих дали кисненето на месото няма да доведе до подобен резултат, но и това със смяната на водата е идейно, мерси   bouquet

# 9
  • Мнения: 814
Когато варя месо за детето,го чакам да заври и изхвърлям първата вода.Чувала съм,че така падат и голяма част от гадостите в месото.

Скоро и аз се зачудих дали кисненето на месото няма да доведе до подобен резултат, но и това със смяната на водата е идейно, мерси   bouquet
Да, да, точно така  Peace. Всъщност горе май не се изразих правилно - хвърля се първата вода от варенето  Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт