Кога бебето е готово за захранване?

  • 1 829
  • 24
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 801
Синът ми е на 5 месеца, само на кърма. Искам да изчакам да навърши 6 месеца преди да го захраня, но незнам дали вече не е готов. На 27. 12. 2007г. беше 7800 кг., роден 3350, т.е. с удвоено тегло (този месец още не са ни претеглили). Набира се и иска да сяда, макар че все още не може. Незнам дали не си внушавам, но си мисля, че ни гледа доста втренчено, когато се храним. Ако е в мене и си хапвам нещо, посяга към ръката ми да го вземе. Възможно ли е вече да проявява интерес към нашата храна? Как мога да разбера дали наистина е готов да започна със зеленчукото пюре или каша? Все си мислех, че ще разбера, когато е готов, но май съм само объркана... Sad

# 1
  • Мнения: 254
Фактът, че си стигнала дотук без да му дадеш друго освен кърма е достатъчен. Всичко е индивидуално, но ако се довериш на детето няма да сбъркаш. То само ще ти покаже дали дали има интерес към нещо друго освен кърмата.
Аз захраних Симона на 5.5 месеца, защото сметнах че и тя, и аз сме готови за това. Но никога не съм брояла колко лъжички е изяла и винаги ми е било странно майка ми като ме питаше "колко изяде". Ми викам "откъде да знам"  Laughing.
Та в началото минах както съм чела във форума - с оризова каша (въпреки че Симона е доста едричко детенце) и т.н., а не по методите на българските педиатри - сокчета, пюрета, каши...., и мисля че не сбърках.
Разбирам объркването ти. Досега всичко ти е било доста лесно, а т.е. само млечице. Бързо ще му хванеш цаката. Другото, което трябва да имаш предвид е, че при децата всичко е на периоди - ту се хранят с апетит, ту със седмици отказват всякакви манджи. В такива случаи просто нямаш представа какво облекчение ако кърмиш.

# 2
  • Мнения: 385
И ние бяхме на същото дередже преди да навършим 6 месеца, но според мен беше по-скоро любопитство! И до ден днешен не се храним редовно и "нормално" с човешка храна и само си се кърмим!

Та моя съвет е да кърмиш изключително колкото се може по-дълго! Така или иначе, някой ден ще се захраните, а кърмата има само плюсове! Пък и наддавате доста добре, няма от какво да се притесняваш!

# 3
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 875
За мен по-важното е да се гледат сигналите на бебето, а не календара. Както когато кърмиш на поискване гледаш сигналите на бебето, а не часовника. Големият ми син е захранен на 5,5 месеца поради тази причина. Прояви интерес, взе да посяга, дадох му, хареса му и така тръгнаха нещата. Започнах с оризова каша. Дадох му да я оближе от пръста ми.

Последна редакция: сб, 19 яну 2008, 02:03 от Червената Кралица

# 4
  • София
  • Мнения: 197
Аз се чудя например дали му стига само кърмата и се замислям дали да не започна да го захранвам скоро. Макар че ми се иска да продължим на кърма по-дълго...
Съпруга ми чул за някакви бисквити, които може да се разтварят в млякото, за да е по-засищато - има ли такова нещо изобщо?

# 5
  • Мнения: 254
Какво те кара да мислиш, че не му стига кърмата? Дава ли някакви индикации да е гладничко? И не е ли малко раничко за бисквитки  Laughing?
Аз още се чудя Симона като ми откаже да се храни с манджи как успява да изкара на кърма почти цял ден и само вечер като седнем всички на масата на хапне. А пък имай предвид, че мойто диване е като необязден кон по цял ден - направо не се спира. Даже съм спряла да й готвя, защото направо полудявам като и правя разни специалитети, докато тя сладко спи на обед и накрая не иска да яде.

# 6
  • Мнения: 1 440
Аз се чудя например дали му стига само кърмата и се замислям дали да не започна да го захранвам скоро. Макар че ми се иска да продължим на кърма по-дълго...
Съпруга ми чул за някакви бисквити, които може да се разтварят в млякото, за да е по-засищато - има ли такова нещо изобщо?
Доколкото виждам в подписът ти,бебчето наддава доста добре.Какво те кара да мислиш,че е гладно?Определено му е рано за бисквити!
sise_to,както ти е казала Червената кралица,води се по детенцето ти,то ще покаже,кога да го захраниш!
Пример,моята беба ни гледа доста "жадно",като ядем,но засега не проявява никакъв интерес към самата храна!Извод,рано е!

# 7
  • София
  • Мнения: 3 999
Тези бисквити се казваха "Plazmon" или нещо такова. За даце над 3 месеца, слагат се в шишето с мляко и то става малко по-гъсто и съответно бебето спи по-спокойно през нощта. Мисля,че са без глутен, не като обикновените бисквитки Simple Smile Приятелки,които са ги ползвали бяха доволни, но май не са много евтинки. Аз лично никога не съм давала адаптирано мляко досега и не съм ги ползвала.

# 8
  • Мнения: 95
Попринцип по книга,когато детето е на кърма се захранва след 5-ти месец,затова ако ти решиш можеш да започнеш с захранването.И още нещо-със сигурност разбира,когато вие се храните.Успех!

# 9
  • София
  • Мнения: 197
Или е гладно или лакомо Simple Smile
В момента, в който го махна от гърдата започва да си лапа ръцете наново и да пее като пиленце Simple Smile И общо взето дните ни минават като все виси от някоя цица Simple Smile И сега с това нощно неспане....Мисля, че ако го захраня по-рано глада, респективно лакомията ще се поуталожат и ние, и той ще сме по-спокойни.

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Мисля, че ако го захраня по-рано глада, респективно лакомията ще се поуталожат и ние, и той ще сме по-спокойни.
Всъщност това въобще не е вярно. Пюретата не засищат! А и в първите няколко месеца ти ще даваш пюрета не за да се храните с тях, а за да запознаваш детето с нови вкусове и консистенции. Ако все пак смяташ, че детето ти е готова за това ново начинание, започни.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 801
Благодаря на всички, които ми отговороха! Мисля да поизчакам още малко със захранването. Хубавото при мен е, че покрай мен няма баби, които да ме притискат за каквото и да е, така че ще се водя по детето си. Дано да успея да реагирам адекватно като му дойде времето.
gia_fire , това, че си лапа ръцете преди или след кърмене, твърде вероятно да е от зъбките, а не че все още е гладен. Обърни внимание на памперсите и на това как наддава. Нощното неспане, за което си писала, още повече ме навежда на мисълта, че го мъчат зъбките. Успех и при твоето "разпознаване" сигналите на бебо!

# 12
  • София
  • Мнения: 197
sise_to - мерси мила, успехи и на теб  Hug

# 13
  • Мнения: 3 157
Или е гладно или лакомо Simple Smile
В момента, в който го махна от гърдата започва да си лапа ръцете наново и да пее като пиленце Simple Smile И общо взето дните ни минават като все виси от някоя цица Simple Smile И сега с това нощно неспане....Мисля, че ако го захраня по-рано глада, респективно лакомията ще се поуталожат и ние, и той ще сме по-спокойни.




лелее,това все едно аз съм го писала-абсолютно същия случай сме.....не са зъби със сигурност!!!Но какво е-нямам представа Thinking

# 14
  • София
  • Мнения: 197
Или е гладно или лакомо Simple Smile
В момента, в който го махна от гърдата започва да си лапа ръцете наново и да пее като пиленце Simple Smile И общо взето дните ни минават като все виси от някоя цица Simple Smile И сега с това нощно неспане....Мисля, че ако го захраня по-рано глада, респективно лакомията ще се поуталожат и ние, и той ще сме по-спокойни.




лелее,това все едно аз съм го писала-абсолютно същия случай сме.....не са зъби със сигурност!!!Но какво е-нямам представа Thinking


шоколадче - а ти как се справяш?

Общи условия

Активация на акаунт