Рустик или Дайте идеи за селска лятна къщичка

  • 22 993
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 33
Момичета смятам да ставам селянка това лято (или другото- зависи от финансите). Скоро купих парцелчето. Къщата е в строеж- малка, едноетажна с предназначение за лятна вила- сезонно обитаема. Абе къща за релакс с дворче, трева, градинка ....и т.н.Смятам, че най добре ще е е да я обзавеждам в някакъв кънтри стил- закачливо, но евтино- като смятам да ползувам преоблечени стари мебели и прочее евтинджоси. Много от вас се ровят усърдно в нета и ако са попадали на некви интересни идейки, моля да го споделят с мен.   

# 1
  • Мнения: 3 036
amileva,
Първото нещо е да почнеш да си набавяш стари неща,като гърнета,чинии,старинни съдове.
На всяка цена направете камина.Знам че е само за сезонно обитаване, но и за каране на Нова Година става.
Бих ти предложила да си набавиш списание "Къща и градина"(струва само 1 лев).
Там има страхотни идеи за обзавеждане и декорация в къщи.
Двора си го направи голямата част с райграс,направи си градина с пътеки и чакъл.
Може да си направиш и алпинеум с различни цветя или билки.

# 2
  • Мнения: 1 117
Я и аз да се наредя тук, че и на мен ми предстои реконструкция и обзавеждане на селска къщичка.
Много харесвам стила рустик, и си мисля точно така да я направя моята къща. Тя си има всички предпоставки за това - строена е преди има няма 80години....

# 3
  • Мнения: 3 034
страхотен стил е рустик, много уют има в него!  Hug както са ти написали, събирай си грънци, съдове, саксии (ако са и олющени, още по-добре), кошници, стари ракли, сандъци, от счупени парченца от стари керамики можеш да си направиш страхотни неща - табли за поднасяне, плочки за пътека, горна част на масичка или нощно шкафче - развихри си въображението, защото този стил ти дава възможност от нищо да направиш нещо  Peace аз съм си сковала собственоръчно етажерки от дъски, някои съм лакирала в естествен цвят, други съм боядисала, дори в детската има такива.

текстилът ще ти свърши страхотна работа - пъстри одеяла, карирани или раирани покривки, шарени пердета, възглавници, ресни, спално бельо пачуърк или просто дантела по ръбовете и т.н.

пускам ти някои снимки на общи изгледи, после ще пусна и разни детайли. само да ти кажа, че аз най-подходящи неща откривам по мазета и тавани, ако имаш достъп до селски къщи - още по-добре, хората отдавна са забравили какво баба им е зарязала в мазето  Party








# 4
  • Мнения: 3 034
ето някои детайли - подове - обикновено плочи или масивно дърво:







спални:











# 5
  • Мнения: 3 034
мебели и разни нещица  Grinning



















# 6
  • Мнения: 3 034


рустик баня:


рустик с плочки:


етажерка:


мивка:


панел за стена/маса/нощно шкафче:


нашите ракли са още по-красиви според мен:


три различни гоблена от някоя баба или дори дантелени покривчици, апликирани върху цветен мат и готово:


свещник или поставка за сапун - от тънки и гъвкави пръчки, върбата е добър вариант:


рамка за снимка или картина -  4 летви:


вечните кошници  Hug


керамични цветни чинии - аз ги закачам и по стените:


олющени стари саксии:


и така нататък  Peace

# 7
  • Мнения: 117
       Момичета  аз  също  съм  фенка  на  този  стил  ,  и  от  това  лято  си  събирам  подобни  предмети .
Искам  само  да  ви  попитам  ,    някой  знае  ли  как  да  реставрирам  стари  дървени  предмети   напр.  буренца  ,    и  как   да  ги   почистя  от  плесен  по  ъглите   и  трудно  достъпните  извивки ?   Искам   да   ги   подготвя   за  лакиране . Grinning

# 8
  • Мнения: 1 117
simplyaven, аз харесвам най-вече италианския и донякъде френския рустик, изобщо по средиземноморската част, испански също. Тези неща, които си показала, ми идват малко встрани, особено леглото от необработени дърва, малко североамерикански ми действат....пък и пачуърка,.... аз по-скоро си представям бял лен, коноп, землисти тонове, ковано желязо, патинирани от времето предмети, камък, мебели с изтрита боя по ръбовете, такива неща.

selenia, най-добре с четка и сапун, ако трябва малко препарат срещу мухъл, но много гадно смърди. А си мисля, че е по-добре да не ги лакираш, а да ги оставиш матови с помощта на восък или малко мазнина дори, например готварските принадлежности от дърво - дъски, купи, лъжици, само с олио да ги намажеш няколко пъти, добиват прекрасна патина.

# 9
# 10
  • Мнения: 117
  Благодаря  ти  Lois  веднага  го  пробвах  метода  ти   (  с  четката  и  сапуна )  и  сега  буренцето  се  изцежда  на  душа  в  банята Grinning

 А  относно  домакински  дървени  съдове  ,  които  да  намажа  с  олио  все  още  нямам  такива -  в  процес  на  събиране  съм .
 За  сега  имам  само  2  колелета  от  каруца  ,  които  трябва  да  реставрирам (   в  много  лошо  състояние  са  )
1 стан  за  тъкане  и  много  глинене  делви

А  има  ли  такова  животно  ,  като BG - рустик   newsm78  и  можете  ли  да  пуснете  снимки?

# 11
  • Мнения: 1 117
selenia, леле, как ти завиждам за стана! ако ти хрумне да го продаваш някой ден, да знаеш, че съм кандидат!
А относно българския стил - най-лесно е това - погледни възрожденските къщи и дворове, и идеите са готови!

# 12
  • Мнения: 117
Lois  Не  ми  завиждай  чак  толкова Wink
Стана  е  в  ужасно  състояние ,  целият  е  изяден  от  дървеници  и  една  две  летви  му  липсват  ,  и  затова  живот  и  здраве  ще  се  наложи  да  търся  дърводелец  ,  да  помага  при  възтановяването . Но  затова  пък  разполагам  с  чекрък  в  перфектно състояние ,  а  в  момента  съм  в  процес  на  издирване  на  маслобойна . Ако  чуеш  нещо по въпроса  свиркай .

Къде  в  нета  да  намеря  снимки  на  стари  български  къщи  ,  показани  отвътре  и  отвън newsm78

# 13
# 14
  • Мнения: 117
   Златна  си  Как` Сийке   златнаааа smile3501

Общи условия

Активация на акаунт