Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
405-419 от 533 отговора
е браво на вас, то големи красоти  Hug тази графика съм я виждала ушита и е супер  Peace
аз си шия по 1 гоблен, колкото да се изкушавам.
я верно някой да каже за тониранмата панама (не цветна) има ли други в други разцветки освен в кафяво?
Дъмпи - за цветна или за тонирана питаш?
цветни има всякакви  Hug а тонираните май се правят специално за определен гоблен (негърката и венецианската маска на Ланарте са с такива)
кита - къде е 2 часа през нощта?  Crazy и какво трябва да се сетя?
дай да видя бебето  Blush може пък да ми хареса  35
Цитирай

Goody, ша ме умориш бре!
Трябваше да се сетиш, че съм мега мързелива, за това предложих да не се шие девойката /много работа/
Бебето е показано, от лявата ти страна с оранжевата тениска.
Освен това продават тонирана панама в Бг и аз имам същото питане като Дъмпер.
И накрая 2,20 стана вече у Коста Рика.
Приятен Ви ден девойки. Аз се потапям
Цитирай

може ли схемата на туй сладурче?  Flutter
donsita@abv.bg  bouquet

Ако се отнася за моята графика я качвам тук:

http://sissak1.mylivepage.com/file/530/2000_%D0%BC%D0%BE%D0%BC%D … 8%D1%87%D0%B5.rar

donsita,изпратих ти го и по пощата
Цитирай

Goody, ша ме умориш бре!
Трябваше да се сетиш, че съм мега мързелива, за това предложих да не се шие девойката /много работа/
Бебето е показано, от лявата ти страна с оранжевата тениска.
Освен това продават тонирана панама в Бг и аз имам същото питане като Дъмпер.
И накрая 2,20 стана вече у Коста Рика.
Приятен Ви ден девойки. Аз се потапям
#Crazy това не е бебе, това е малък МЪЖ  Love
давай тогава пермина да го видим - след като изплуваш, де  Mr. Green
Цитирай

sissak , мерси много !  bouquet
на каква панама я шиеш и с какъв бод?
Цитирай

Goody има тонирана панама, демек на петна. Кетри и Здравчето шиха на такава  Peace ама аз видях в ибея такава на сини облаци, та ме интересува има ли такава в бг и колко струва?
Цитирай

Ivanichka, предай се, видях те!
Дай малко помощ за пермините с червенata колa, plzzz
Ами предавам се веднага без бой Laughing

Редовно чета но все не остава време да пиша  Embarassed
Миналата седмица бях вкъщи с малкия, че беше болен и гледах всеки свободен момент да шия. Та "Съпружество"-то е почти готово - остава ми само един цвят, бях го снимала по едно време миналата седмица, но така и не ми остана време, да кача снимката в нет-а, а тя така и така вече е невалидна.... та се е видяло, че ще го показвам вече готов  35
И да се оплача, въпреки че не му е тук мястото, но вчера малчо беше на ясла и снощи пак вдигна температура, та сега са с баща си вкъщи, че мен вече ми е неудобно само болнични да представям...

Относно въпроса кръстчета или гобленов - както го е решил дизайнера  Hug Като ученичка съм шила кръстчета вместо 1:4 на разграфена българска панама - ами грозно е (ако имам време ще покажа), т.е. в случая по-добре 1:4, но пък гоблените които ших на Клейтън - никога няма да ушия 1:4 - предвидени са си за кръстчета, че има и разни половинки, четвъртинки, как да стане 1:4 - няма смисъл (виждала съм ги така ушити, но да не извиняват, тея дето са ги направили 1:4, ама не ми аресаха...  Rolling Eyes). А и контур върху гобленов бод, не ми се вързва много...
Та пак да повторя - както е решил дизайнера, ако е казал гобленов - гобленов (вече бих сменила 1:4 с 1:1, за да стане по-малко и преливащо (ако не е с детайл разбира се)), ако е направено за кръстчета - кръстчета Laughing

Кита,  каква помощ искаш за Пермините с червената кола?
Цитирай

Относно въпроса кръстчета или гобленов - както го е решил дизайнера  Hug Като ученичка съм шила кръстчета вместо 1:4 на разграфена българска панама - ами грозно е (ако имам време ще покажа), т.е. в случая по-добре 1:4, но пък гоблените които ших на Клейтън - никога няма да ушия 1:4 - предвидени са си за кръстчета, че има и разни половинки, четвъртинки, как да стане 1:4 - няма смисъл (виждала съм ги така ушити, но да не извиняват, тея дето са ги направили 1:4, ама не ми аресаха...  Rolling Eyes). А и контур върху гобленов бод, не ми се вързва много...
Та пак да повторя - както е решил дизайнера, ако е казал гобленов - гобленов (вече бих сменила 1:4 с 1:1, за да стане по-малко и преливащо (ако не е с детайл разбира се)), ако е направено за кръстчета - кръстчета Laughing

Ето това имах предви и аз Hug! Изобщо не мога пък да си представя Дименшънс шит 1:4, там е бъкано с контурни бодове, просто не мога да си го представя. Шия както е казал дизайнерът и това е.
Цитирай

Goody, сега ще започна "Мадона от Карло Долчи". Ще го снимам, за да ви покажа как изглежда картинката  Peace. Много е мъничък и симпатичен гобленът и съм го нарекла за сина ми.
А, я, аз да ви питам, някой знае ли каква е символиката на "Денят и Нощта", защото въпреки, че съм ги ушила незнам нищо за тях? А, много хора ме питат  Thinking.
Цитирай

Здравейте мами!
 Отдавна ви чета и се възхищавам на творенията ви. Тъй като скоро започнах да шия първия си гоблен и не съм много в час та имам следния въпрос: дали става добре ако се шие с различни марки конци? / Една приятелка ми подари огромно количество чилета на DMC,  Anchor  и още няколко марки  но точно за маковете които съм си харесала и се шият с Anchor имам само 4цвята. Та може ли другите да ги шия с DMC ?/
Цитирай

Здвавей,Zara A !Лично аз си шия с различни марки конци в един гоблен,може да не е правилно но честно казано не се забелязва Smile
Цитирай

и аз не мисля, че има проблем  Peace
Цитирай

Аз отдавна си комплектовам конците с каквото имам и не се забелязва изобщо.
Цитирай

Зара, ако гобленчето е от някое списание или е малко и незадължаващо можеш спокойно да съчетаваш цветовете по собствено желание.Съветът ми, обаче е, ако гоблена ти е по някоя картина или например е упоменато, че е разработка на Вилер/да речем/-да се придържаш стриктно към номерата, описани в ключът към схемата, защото иначе ще получиш нещо различно.Има онлайн таблици за съответствие на една марка конци към друга и можеш да ги намериш, както в нета за по-лесно, така и в много списания-непрекъснато ги пускат.Успех!
Цитирай

Някой по-горе питаше за тонирана панама-аз ползвах всички видове-иначе е на дмц и се предлага в по-добре заредените магазини.Цената е около 26 лв за метър, ширината й е 1 м.Има я в бежев, син и зелен оттенък, а има една страхотна в златно за икони-върхът-направо не ми се шие с друга, ама няма как за обикновените гоблени...
Цитирай

405-419 от 533 отговора