Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Софето, гадното Софе..

Здравейте!
Някъде бях чела, че бременните и родилките страдат от синдрома на карпалния нерв - изтръпване на пръстите, поради прищипването на определен нерв по време на бременността, което може да продължи и известно време след раждането.
Е, аз определено имам този синдром и изобщо не знам как да се преборя с тази мъка!?
От известно време обаче нещата се задълбочиха, защото започнаха да ме болят и китките и реално не мога да движа добре палците ан ръцете си.. Трудно ги отварям и разтягам.. Не мога да си вдигам бебчето спокойно.. Все се опасявам, че ще я изтърва..
Моля, ако някой е минал през същото да ми помогне със съвет какво да направя и към какъв лекар да се обърна?
Може ли с нещо да облекча това състояние?
Може ли да се мажа с някакви затоплящи гелове от типа на Фастум Гел за да премахна тази болка в китката под палеца?
Цитирай

Софето, гадното Софе..

Никой ли не може да даде съвет?  Crying or Very sad
Цитирай

София

Здрасти! Когато синът ми беше бебе, ме болеше палецът - ходих на невролог, даже го снимаха на рентген- мазах го и пих лекарства, но вече не помня какви. Оказа се, че е от начина по който държах бебето- чак ми се беше изкривил палеца. Най-добре отиди на невролог.
Цитирай

Sofia

Zdravei, i az imam su6tia problem. Bremenna sum v 5-tia mesec, i ot okolo 2-3 sedmici zapo4naha da se poduvat prustite na rucete i da me boliat, vsiako dvijenie na prustite e svurzano s bolka. Hodih na niakolko lekaria, no mi kazaha 4e tova bilo normalno pri bremennost i malko sled neia, ne mi dadoha lekarstva. Razbiram te, no za sujalenie i az ne znam kak da si pomognem. Ako niakoi znae re6enie-6te sme blagodarni. Pozdravi
Цитирай

София

Carpal tunel синдрома може да се лекува с акупунктура и билки, особено ако и известно време след раждането продължава болката и съответното ограничение на движенията.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.