Колко пари са нужни за НОРМАЛНО отглеждане на дете?

  • 6 458
  • 29
  •   1
Отговори
Здравейте момичета! Много бих искала да чуя мненията ви. Много ми се иска вече да си имаме бебе, но не съм сигурна дали ще се справим финансово:( Споделете, колко е нужно за НОРМАЛНО отглеждане на едно дете? Доходите ни са около 1000 лв на месец, но ако спра да работя ще намалеят естествено:( Все ми се струва, че няма да можем да се справяме. Нямаме собствено жилище и не можем да разчитаме на никой за помощ. Дайте малко кураж:)

# 1
  • София
  • Мнения: 4 273
Давам ти веднага кураж! Като родих сина си, доходите ни бяха много по-малки, местихме се ту при родителите на мъжа ми, ту при моите, бяхме и по квартири... Оправяхме се някак. Имате ли желание за бебе, ще намерите начин да го гледате. А и не еказано, че трябва да се купуват от най-скъпите неща. Има различни марки памперси, различни марки пюрета и т.н. затова не мога да те ориентирам в цени. Но има ли желание, винаги се намира начин! Успех!

# 2
  • Мнения: 183
И мен ме терзаеше същият въпрос преди година, когато решихме да имаме бебе, но от разговори с родили приятелки разбрах, 4е подходящият момент никога няма да дойде ако го чакаш, а на едно-две деца им се намира колая да се отгледат....
или момента не идва, или като решиш 4е това е момента - бебето не идва, така 4е ти решаваш....... Heart Eyes

# 3
Благодаря ви за бързите отговори!!! Май наистина подходящият момент никога няма да дойде, ако много много мисля. Проблема ми е в това, че не мога да разчитам на родители........а и не искам да живея при тях, просто не става. Трябва да се оправяме сами, а някакси много трудно ми се вижда:( Колкото повече си мисля, толкова повече искам.......дано скоро се престраша:))

# 4
  • София-Лозен
  • Мнения: 621
Давам ти всичкия кураж, от който имаш нужда.  People Angel  People Angel  People Angel  People Angel  People Angel
Щом сте решили да имате малкото ангелче, хич не се чудете. Винаги има начин щом има желание. Сигурна съм,че ще се справите, каквито и трудности да се изпречат пред вас.
Желая ти скоро да ни изненадаш с най-прекрасната новина на света.

 Hug  Hug  Hug

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 757
И аз бях като теб , но вече знам , 4е и да имаш и да нямаш пари 1. за бебчето винаги ще намериш и 2. все ще мислиш , че не стигат , то си е казано много добре " дупе знае 2 и 200" , ние сме с много по малк доход на половина на твоя и мисля , че ще се справим , защото имаме желание.
Надявам се скоро да се похвалиш и най- малко да те притеснява дохода ви ( бне ,ч е не трябва да го мислиш)

# 6
  • Мнения: 6 315
Англичаните имат прекрасна поговорка:

"When there is a will, there is a way." - Когато имаш желание, има и начин.

Когато бебнце е факт, винаги се намира начин да се оправиш финансово. Аз например работя от както ми свършиха болничните и се оправяме сравнително добре Simple Smile. Всичко се нарежда, когато имаш желание. Идеален момент не съществува Simple Smile.

# 7
  • София
  • Мнения: 39 713
кураж
Като родих Дияна, излезнах по майчинство и естествено доходите ни спаднаха драстично. Съпругът ми напусна една държавна работа и почна в американска фирма за доста пари. Но положението там се влоши и целия ИТ отдел напусна ... и ние останахме 1-2м само на мойто майчинство. Квартира, храна, добре, че мама помагаше, а и приятелите. Може да се живее и с малко и с много. Веднъж ги има парите, в следващия момент ги няма. Но любовта на малкото човече винаги остава Simple Smile

# 8
  • Мнения: 8 769
Цитат на: Anonymous
Доходите ни са около 1000 лв на месец, но ако спра да работя ще намалеят естествено:( .........Дайте малко кураж:)

Стигат ви. Баба знае 2 и 200. Маргарита ти е написала хубавата английска поговорка. Има хора с повече от едно дете и с далеч по-малки доходи. И се справят. Hands Thumbsup

# 9
  • Мнения: 3 479
Както са ти написали повечето мами, човек знае 2 и 200. Когато забременях с първото си дете бяхме студенти. Креватче взехме от роднини, количка купиха свекърите, дрешки (нямаше кой да даде, пък и тогава нямаше голям избор) само най-необходимото, за храна - кърма и домашно приготвени пюрета. С времето нещата се пооправиха. Е, сега с второто ми е широко около врата, обаче ако бях чакала да дойдат добри времена щяхме да дундуркаме още първи номер, а пък сега очакваме вече трети Grinning . Млади сте, щом имате желание ще се справите. Освен това, докато бебеправите се постарайте нещичко да заделите, че да ви е по-лесно в началото, а първите три месеца ще получаваш болнични, които са почти колкото заплатата. Като порасне бебо и се върнеш на работа, ще ви стане по-леко и ще бъдете много много щастливи от взетото решение да си имате едно малко съкровище.

# 10
  • Мнения: 2 657
Щом сте решили да имате беб4е,давайте смело Wink
Ние парвия месец с малкия така го бяхме закъсали,4е нямахме една стотинка.Но както са ти писали вси4ки,пари винаги ще намериш за детето.Има месеци когато изкарваме с 500-600лв/не вклю4вам май4инството,то отива за заеми/,но има и такива дето караме и с 200лв.Така 4е смело на пред Grinning Като кажат мой познати,4е ще имат бебе,когато имат пари.Е да ама то винаги не стигат парите Confused

Дано скоро да се похвалиш Wink

# 11
  • София
  • Мнения: 3 046
Тъй като питаш конкретно колко са разходите ще ти напиша колко струват разни работи, без които не можеш и то на "приемливи" цени
1. Памперси - аз купувам на Памперс за 0.32ст/бр., в началото сменях по 6-7 на ден, после намаляват до 4-5.
2. Мокри кърпи - в началото по 2-3бр на преобуване, после намаляват, един пакет от 80кърпи сега ми стига за около седмица, в началото ги свършвах за 2 дена. Купувам едни "Fresh and soft" за 2.50
3. Капки за колики - пак за началото, ще ти трябват няколко опаковки, всяка за около 5-6лв - или САБ или Еспумизан.
4. Чай на ХИП против колики 6лв кутия, стига за около месец
5. Дрешки: бодита - трябват по 5-6бр по 3лв (средно)
ританки, пижамки, чорапки, шапчици - тези неща се купуват периодично, може да вземеш и от приятели, защото много бързо омаляват. В тази част можеш да се развихриш и да накупиш много неща (няма нужда от тях!!!), но и сама може да се разходиш да видиш колко струват по магазините. Аз сега май давам по едно 40-50лв/месец - все нещо трябва да се купи ново, нещо става малко, сезоните се сменят, разни дрешки не са удобни...но общо взето може да минем и с половината от тях
6. Еднократни покупки: сама може да ги видиш и в някой онлайн магазин за ориентир, ето тук:
http://shop.danet.bg/index.php?cPath=40_41
http://family-bg.com/catalog/index.php
-Креватче
-Чаршавчета - 2-3 комплекта
-Количка
-Кенгуру
-Стол за хранене
-преповивало
-ваничка - по-добре анатомична
-бебешка козметика - душ-гелче, олио, крем за дупе
-хавлийки - 2бр
-Няколко играчки - дрънкалки и гумени такива, биберони, шишета (ние сме на кърма и ползваме едно шише за вода, ако ще сте на адаптирано мляко трябват повече)
-Като екстри са бънджи, люлка, активна гимнастика, стерилизатори (ако няма да кърмиш), помпа за кърма(според мен е задължителна ако кърмиш), слънцезащитни продукти
Когато порасне малко започваш да даваш пюрета:
-плодови - аз давам на ам-ам 1лв/бр., давам по половин бурканче на дан
-зеленчукови - може да ги правиш сама, дори и от замразени зеленчуци
-месни - също може да го правиш сама, моя обаче не ги яде и купувам за 2.50 на ХИП или по 2лв на Сънвал, по едно бурканче през ден
Каши не давам и не знам колко струват, но не са безбожни

Като резюме, зщото май те поизплаших, искам да ти кажа пари се намират, особено за детето. И аз понякога се чудя как се справяме, преди да забременея ми звучеше нереално дори, но начин се намира!
А и след като гушнеш бебечето ще си кажеш "как съм могла да се замислям дори!!! Сега може да ти звучи малко странно, бебетата плачат, ставаме посред нощ, ангажирани сме по цял ден, перем, гладим като за световно, нямаме грам лично време и пространство (понякога, особено в началото се случва до тоалетна да не можеш да идеш, какво остава за душ!), и въпреки това всички майки сме единодушни:
 да имаш бебе е невероятно изживяване, пожелавам ти от сърце съвсем скоро да го разбереш! preggo

# 12
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 893
Ако чакаш подходящ момент...все ще отлагаш.За финансово ще се справите.Това е най-голямото щастие! Stuck Out Tongue

# 13
  • Мнения: 46 430
Първоначалната инвестиция е по-голяма, ние взехме - количка /200 лв./, легло /105 лв./, кошница за кола /64 лв./, кошара /130 лв./. За текущите - памперси, влажни кърпички, храна и играчки - 130-150 лв. на месец /включва хранене на адаптирано мляко, което би отпаднало, ако кърмиш/. Това е за бебе, при по-големите деца, които ходят на училище разходите са по-големи.
Успех!

# 14
  • Мнения: 370
Кураж сега не ти трябва - трябва ти само желание. Е, и любов към "технологията" на бебеправенето. Куража ще ти трябва после - като влезеш в родилното  Laughing . Шегувки... Доста от мамите и татковците разчитаме само на себе си, не отричаме, че е трудно, но пък си заслужава. В цените можеш да се ориентираш и самичка, ясно ти е, че можеш да си купиш доста от нещата "на старо", можеш да купуваш по- евтинки дрешки, важното е да се обичате вие двамата и да се грижите с любов за детето. Ще видиш, когато, дай Боже, си имате прекрасно детенце, ще се чудиш как си могла да си мислиш, че няма да се справите.

Общи условия

Активация на акаунт