Как да направя захарни фигурки за торта??

  • 19 357
  • 24
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 307
Знае ли някой как се правят в домашни условия захарни фигурки за торта?   Струвами се 4е е с белтък, пудра захар ...но смао ми се струва, никога не съм правила и незнам как се правят Sad  Sad Ще прявя торта за Великден и искам да и сложа великденски зай4ета.
Някой знае ли сместа за тестото??

# 1
  • Мнения: 4 176
Ще следя отговорите. Стана ми интересно.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 883
Аз правих миналата неделя. Рецептата е тук:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=25131

Надолу има превод и съм разказала. какво ми се е плучило.

# 3
  • Мнения: 750
Едва сега видях въпроса и веднага пускам линк към необходимите инструкции!  Simple Smile

тук има идеи, рецепта на захарното тесто и инструкции

основни рецепти за основните видове материал за украса

други такива рецепти и инструкции

още идеи за украса на торти

Хайде сега ти гониш!  Grinning

P.S.
Забравих да ти кажа, че в сладкарниците Дайски и Пчела продават готови разкошни захарни фигурки на всякакви животинки, пеперудки и цветчета. Средна цена 50 ст.

# 4
  • Мнения: 307
Мерси много за тези рецепти...трябва да потърся глюкоза оба4е...
 Ако някой има рецепти без глюкоза ....още по добре ще е:)

# 5
  • София
  • Мнения: 3 883
Смени глюкозата с мед. При мен се получи. А глюкоза продават във всеки супер с диетичен щанд, диетичните магазини и вероятно в аптеките. Не е скъпа.

# 6
  • Мнения: 4 176
Цитат на: Raya
Смени глюкозата с мед. При мен се получи. А глюкоза продават във всеки супер с диетичен щанд, диетичните магазини и вероятно в аптеките. Не е скъпа.

Глюкозата ако не знаеш, може лесно да се сбърка с пудра захар. Мисля че може съвсем спокойно с пудра захар само.

# 7
  • sofia
  • Мнения: 127
Цитат на: mia
Мерси много за тези рецепти...трябва да потърся глюкоза оба4е...
 Ако някой има рецепти без глюкоза ....още по добре ще е:)


Аз си купих глюкоза от Женския пазар, по-точно в новата покрита част на един щанд.
Успех!

# 8
  • The new Earth
  • Мнения: 1 941
Ето още един сайт с рецепта за тесто за фигурки и други идейки Laughing
http://www.artcake.ru/kitchen.htm/a8/
А това  е една рецепта за марципан,от който също може да се правят фигурки или да се покрие цялата торта:
Марципан
200 гр. ситно смляни бадеми
10 горчиви смляни бадеми или олио от горчивите бадеми
200 гр. пудра захар
малко розова вода
подправки, напр. ванилия, кора от лимон
1 щипка карамфил
Всичко се смесва докато стане на гладко тесто. Оформя се на топка, овалва се в пудра захар и се оставя една нощ. След това е готов за по-нататъчна преработка

Рецептата е на rosa Stuck Out Tongue

# 9
  • София
  • Мнения: 3 883
Цитат на: Mamica
Глюкозата ако не знаеш, може лесно да се сбърка с пудра захар. Мисля че може съвсем спокойно с пудра захар само.


Съжалявам, но не е така. Наистина и глюкозата е захар, но в рецептата става дума за течна глюкоза. Освен това изрично е подчертано, че не бива да се изпуска от продуктите, защото тя придава на тестото еластичност.

# 10
  • Мнения: 4 176
Цитат на: Raya
Цитат на: Mamica
Глюкозата ако не знаеш, може лесно да се сбърка с пудра захар. Мисля че може съвсем спокойно с пудра захар само.


Съжалявам, но не е така. Наистина и глюкозата е захар, но в рецептата става дума за течна глюкоза. Освен това изрично е подчертано, че не бива да се изпуска от продуктите, защото тя придава на тестото еластичност.

Аз помислих че от тази на прах.

# 11
  • Вече на село
  • Мнения: 569
Предлагам ви една идея, която видях в предаването на Гала.
Стопявате захар до карамел и още докато е течен, рисувате фигурки върху восъчна хартия, откъдето лесно се отлепват като се втвърдят. Вероятно трябва да украсят тортата минута преди поднасянето на масата.

# 12
  • Мнения: 5 877
А някой пробвал ли е да рисува върху точена глазура директно с хранителни бои - тоест с четка? Дали пък няма да се получи?

# 13
  • София
  • Мнения: 3 883
Сигурно ще се получи. Аз не бих го направила. И без това боите са толкова вредни. Или бих предупредила (както направих за розичките), че не се ядат.

# 14
  • Мнения: 5 877
А ти с какви бои го правиш? Защо точно са вредни? Тези глазури, които ги отпечатват промишлено, не са ли на същия принцип? И шарените готови торти?
Иначе и на мен не ми се дояжда нещо с неестествен цвят, обаче как да направиш торта с фигурки и да не дадеш на децата да ядат фигурките?

# 15
  • София
  • Мнения: 2 249
Цитат на: Anda
А някой пробвал ли е да рисува върху точена глазура директно с хранителни бои - тоест с четка? Дали пък няма да се получи?


Четох, че може, но се препоръчва течността да е някакъв тип алкохол, така че да се изпари (вместо да разтвори захарта).

# 16
  • София
  • Мнения: 3 883
Цитат на: Anda
Иначе и на мен не ми се дояжда нещо с неестествен цвят, обаче как да направиш торта с фигурки и да не дадеш на децата да ядат фигурките?


Има два начина - или правиш фигурките толкова твърди, че да са негодни за ядене или използваш други начини да оцветяваш.

Тестото по принцип става бяло. Розово става със домашен сироп. Лилаво със сок от боровинки или други горски плодове. жълто със сок от лимон, зелено от киви и т.н.

# 17
  • Мнения: 5 877
А тези сокове няма ли принципно да разводнят тестото?

# 18
  • София
  • Мнения: 3 883
Да, но ти ще си добавиш още пудра захар.

# 19
  • Мнения: 3 777
А защо не оцветявате със степчета?

# 20
  • София
  • Мнения: 3 883
Степчетата са още по-вредни. Освен оцветители, съдържат ароматизатори, стабилизатори и подсладители, най-често аспартам.

Обичам си черният дроб. И бъбречетата си също.

# 21
  • София
  • Мнения: 4 145
В момента чета теми за украси на торти.
Защо боите да са вредни?

# 22
  • София
  • Мнения: 3 883
Stryper,

погледни в закованата  темат "Черен списък" горе. Само не помня, коя точно страница беше, но материалът е достатъчно дълъг. Там за Е-тата. Ще го намериш лесно.

# 23
  • София
  • Мнения: 4 145
Благодаря. Отивам там.

# 24
  • sofia
  • Мнения: 127
Ето един линк за оформяне на захарни фигури.

http://www.citykitchen.ru/cgi-bin/catalogue.pl?f=1,22,661&s= … cc647a60bee2efeb0

Общи условия

Активация на акаунт