«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

улинари€
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 24 отговора

Varna/Florida

ћнени€: 306
«нае ли н€кой как се прав€т в домашни услови€ захарни фигурки за торта?   —трувами се 4е е с белтък, пудра захар ...но смао ми се струва, никога не съм правила и незнам как се прав€т Sad  Sad ўе пр€в€ торта за ¬еликден и искам да и сложа великденски зай4ета.
Ќ€кой знае ли сместа за тестото??
÷итирай

на ќколовръс“ното в ѕјЋј“ка

ћнени€: 4 176
ўе след€ отговорите. —тана ми интересно.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 1 859
јз правих миналата недел€. –ецептата е тук:

http://www.bg-mamma.com/viewtopic.php?t=25131

Ќадолу има превод и съм разказала. какво ми се е плучило.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 750
≈два сега вид€х въпроса и веднага пускам линк към необходимите инструкции!  Smile

тук има идеи, рецепта на захарното тесто и инструкции

основни рецепти за основните видове материал за украса

други такива рецепти и инструкции

още идеи за украса на торти

’айде сега ти гониш!  Very Happy

P.S.
«абравих да ти кажа, че в сладкарниците ƒайски и ѕчела продават готови разкошни захарни фигурки на вс€какви животинки, пеперудки и цветчета. —редна цена 50 ст.
÷итирай

Varna/Florida

ћнени€: 306
ћерси много за тези рецепти...тр€бва да потърс€ глюкоза оба4е...
 јко н€кой има рецепти без глюкоза ....още по добре ще е:)
÷итирай

—офи€

—мени глюкозата с мед. ѕри мен се получи. ј глюкоза продават във всеки супер с диетичен щанд, диетичните магазини и веро€тно в аптеките. Ќе е скъпа.
÷итирай

÷итат на: Raya
—мени глюкозата с мед. ѕри мен се получи. ј глюкоза продават във всеки супер с диетичен щанд, диетичните магазини и веро€тно в аптеките. Ќе е скъпа.

√люкозата ако не знаеш, може лесно да се сбърка с пудра захар. ћисл€ че може съвсем спокойно с пудра захар само.
÷итирай

sofia

ћнени€: 84
÷итат на: mia
ћерси много за тези рецепти...тр€бва да потърс€ глюкоза оба4е...
 јко н€кой има рецепти без глюкоза ....още по добре ще е:)

јз си купих глюкоза от ∆енски€ пазар, по-точно в новата покрита част на един щанд.
”спех!
÷итирай

The new Earth

ћнени€: 1 933
≈то още един сайт с рецепта за тесто за фигурки и други идейки Laughing
http://www.artcake.ru/kitchen.htm/a8/
ј това  е една рецепта за марципан,от който също може да се прав€т фигурки или да се покрие ц€лата торта:
ћарципан
200 гр. ситно смл€ни бадеми
10 горчиви смл€ни бадеми или олио от горчивите бадеми
200 гр. пудра захар
малко розова вода
подправки, напр. ванили€, кора от лимон
1 щипка карамфил
¬сичко се смесва докато стане на гладко тесто. ќформ€ се на топка, овалва се в пудра захар и се остав€ една нощ. —лед това е готов за по-нататъчна преработка

–ецептата е на rosa Razz
÷итирай

—офи€

÷итат на: Mamica
√люкозата ако не знаеш, може лесно да се сбърка с пудра захар. ћисл€ че може съвсем спокойно с пудра захар само.

—ъжал€вам, но не е така. Ќаистина и глюкозата е захар, но в рецептата става дума за течна глюкоза. ќсвен това изрично е подчертано, че не бива да се изпуска от продуктите, защото т€ придава на тестото еластичност.
÷итирай

÷итат на: Raya
÷итат на: Mamica

—ъжал€вам, но не е така. Ќаистина и глюкозата е захар, но в рецептата става дума за течна глюкоза. ќсвен това изрично е подчертано, че не бива да се изпуска от продуктите, защото т€ придава на тестото еластичност.

јз помислих че от тази на прах.
÷итирай

¬ече на село

ћнени€: 491
ѕредлагам ви една иде€, ко€то вид€х в предаването на √ала.
—топ€вате захар до карамел и още докато е течен, рисувате фигурки върху восъчна харти€, откъдето лесно се отлепват като се втвърд€т. ¬еро€тно тр€бва да украс€т тортата минута преди поднас€нето на масата.
÷итирай

ћнени€: 5 877
ј н€кой пробвал ли е да рисува върху точена глазура директно с хранителни бои - тоест с четка? ƒали пък н€ма да се получи?
÷итирай

—офи€

—игурно ще се получи. јз не бих го направила. » без това боите са толкова вредни. »ли бих предупредила (както направих за розичките), че не се €дат.
÷итирай

ћнени€: 5 877
ј ти с какви бои го правиш? «ащо точно са вредни? “ези глазури, които ги отпечатват промишлено, не са ли на същи€ принцип? » шарените готови торти?
»наче и на мен не ми се до€жда нещо с неестествен цв€т, обаче как да направиш торта с фигурки и да не дадеш на децата да €дат фигурките?
÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 24 отговора