гестациони седмици?как ги броите?

  • 2 076
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 133
здравейте вече сериозно се притеснявам да не би да съм си загубила ума.питах,питах как се броят и коя седмица в кой месец съм и съвсем се обърках.дайте едно рамо ако някой е наясно със ситуацията.от коя до коя седмица е 1,2,3....и тъй нататъкпоследният ми цикъл е на 18 септември от тогава ли да ги броя седмиците?наистина имам нужда от помощ. Embarassed

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 817
От датата на последната М. От 1 до 4г.с. си 1 месец, аз поне се ориентирах като деля седмиците на 4 и полчуавах месеца  Laughing Термина ти е 24 юни, значи сега на 24-ти влизаш в 5-ти месец Simple Smile ако не греша.  Мисля, че е така bouquet

Последна редакция: сб, 19 яну 2008, 20:52 от ikoseva

# 2
  • Мнения: 249
Гестационните седмици се броят от първия ден на последната менструация.Принципно до края на бременността са 40 г.с., или 10 лунарни месеца ( всеки лунарен месец има 28 дни това са точно 4 седмици). Календарни са 9 месеца. Щом последния ти цикъл е бил на 18.09, то термина ти би трябвало да е определен за 25.06.2008г. Та от 25-то число ти влизаш във всеки следващ календарен месец. На 25.01.2008г. ти ще влезеш в 5-ти месец (календарен). Надявам се да съм го обяснила разбираемо!

# 3
  • София
  • Мнения: 627
Г.С. се броят от датата на последната менструация.

# 4
  • Мнения: 493
Г.С. се броят от датата на последната менструация.

 PeaceОбщо са 40г.с. за цялата бременност

# 5
  • Мнения: 7 474
В Зачатие има много удобен калкулатор http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=vi … 809&Itemid=77

Според него си в 17г.с.  Peace

# 6
  • Мнения: 3 092
Ти не можеш да разбереш 17г.с. кой месец от бременността ли е ?

# 7
  • София
  • Мнения: 1 946
Продължителността на бременността се изчислява по два начина:
     - в седмици на аменорея, тоест отсъствие на мензис, смятани от 1-я ден на последната менструация;
     - в седмици на реална бременност. Тя започва от 3-та седмица на аменореята, тоест с оплождането. Това прави: броя на седмиците без мензис минус две седмици.
     Седмиците на бременност показват действителната възраст на бебето.

     И двата начина на изчисление са правилни и еднакво използвани. Въпреки това първият начин е възприет като международна норма за всичко, което се отнася до данните на бременността. По-сигурен е, понеже всяка жена знае точно датата на последния си мензис, а овулацията може да не е станала точно на 14-я ден от цикъла.

     Статистиката показва, че бременността е различна. Теоретически средната и продължителност е:
     - 280 дни, пресметнати от първия ден на последния мензис;
     - 266 дни, пресметнати от момента на оплождането.

     280 дни се равняват приблизително на 10 лунарни месеца, или на 40 гестационни седмици без менструация. Лунарният месец се означава с пълнолуние на всеки 28 дни. Понеже се започва с 1-я ден на последната менструация, 10 лунарни месеца отговарят на 10 месеца без менструация. В англосаксонските държави продължителността на бременността се изчислява в лунарни месеци.

    266 дни представляват приблизително 9 календарни месеца или 38 седмици. Това отговаря на реалната възраст на бебето.

източник: "Бъдещата майта - Какво трябва да знае всяка бременна жена" на Мари-Клод Дьолае

# 8
# 9
  • Мнения: 256
Това с броенето на мен ми беше много смешно, а мъжът ми още се чуди какво всъщност става.  smile3506

На мен последната менструация ми беше на 18.08, а забременях на 09.09, то.е. влизала съм в 5-та гестационна седмица!!!  Simple Smile

Но си приех една дата, която най-много ми хареса за термин и си смятам по нея.  smile3532 Иначе си казвам, че в момента влизам в 6-ти месец, а то още съм в пети, изобщо...
Ама с нередовен цикъл като моя и с години преди това пиене на противозачатъчни се получават подобни Д-Ефекти.

Да е живо и здраво детето преди края на май да не се юрне да напъва навън! Praynig

# 10
Аз си следя седмиците с тази линийка,каквато имаш и ти.Разделям седмиците на 4 и получавам месеца.Според моите изчисления съм навършила 4 месеца и 2 седмици тоест карам 5 месец в момента и след 2 седмици ще го навърша и започвам 6ти.С теб сме почти с един и същи термин.Моята последна менструация беше на 16.09.07.

# 11
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Г.С. се броят от датата на последната менструация.

 PeaceОбщо са 40г.с. за цялата бременност

Има много информация в нета. Поразрови се  Peace

# 12
  • Мнения: 133
да вили 1 точно това не мога да разбера и се радвам че си го формулирала така ,защото аз не намерих точните думи.благодаря.но сякаш почнах да разбирам малко по малко.но не смятам че на всяко 25 число от месеца влизам в следващ месец.защото лунарният месец е от 4 седмици т.с. 28 дни,а календарния е и 29 и 30 и 31дни .така че датата всеки месец се променя.така са ми отговорили повечето момичета.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 946
На мен терминът ми е на 3 юли. Теоретично тогава съм на края на 9тия месец. Следователно началото му е на 3 юни. На 3 май пък влизам в 8ми месец, на 3 април в 7ми и т.н... Сега съм в четвърти по мои си сметки.
Можеш да пресметнеш и така, смятам, че е доста удобно и не чак толкова неточно.   Hug
Забележка: Това не са лунарни месеци, а календарни! Бременността трае 10 лунарни месеца и 9 календарни.  Peace

# 14
  • Мнения: 133
благодаря ви на всички за помоща.аз като се ядосах накрая икато седнах и си направих една графика и след много драсканици -почти като да измислиш питагоровата теорема 2 Grinning-достигнах до извода че съм на 4 месеца и 2 седмици.получих някакво успокоение все пак  Wink
информацията на saxophone ми беше интересна,защото и аз първоначално си я броях от датата на зачеване.благодаря на всички.

Общи условия

Активация на акаунт