Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кулинария
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 15 отговора
Здравейте, мами кулинарки!
Моя позната /американка/ ми изпрати рецептата за чийзкейка, който тя приготвя вкъщи. Днес го направих и вкъщи много го харесахме, затова реших да споделя рецептата с Вас.

Продукти:

1 ч.ч. натрошени пълнозърнести бисквити /аз използвах Нестле Житен дар - с фибри - 1 пакетр излезе малко повече от чаша, но ги сложих/
3 с.л. захар + 1 ч.ч.
3 с.л. масло или маргарин /разтопено/ + 1ч.ч. масло
5 опаковки чийз крем /аз използвах Филаделфия натурално и сложих 2 опаковки, защото в кварталното ни магазинче имаше толкова  Rolling Eyes/
3 с.л. брашно
1 с.л. ванилова есенция /аз сложих 1 пакетче ванилена захар/
1 ч.ч. заквасена сметана /сложих 1 кофичка от 200 г. на Данон/
4 яйца /аз сложих 3 в предвид по-малкото количество чийз крем/

Разбъркайте бисквитите, 3 с.л. захар и 3 с.л. разтопено масло. Изсипете в тавичка с диаметър около 20 см и притиснете добре сместа. Печете на 160 градуса за 10 мин.

Отделно се разбиват чийз крема, чашата захар, чашата масло и ванилията с миксер. Прибавя се заквасената сметана и пак се бърка. Прибавя се брашното и яйцата едно по едно, като след всяко се разбива. Накрая сместа се изсипва върху бисквитите и се пече на 160 градуса за 1 час и 10 мин. /аз пекох 55 мин./

Като се извади от фурната с нож или шпатула се отделя кейка от стените на съда. Но трябва да се охлади добре, преди да се извади от съда. Като се извади, се намазва със сладко /аз сложих малинено - около 300 г./ и се слага в хладилник да стегне поне 4 часа или за през нощта.

Това, което е важно, е тавичката да е по-дълбока, защото по време на печене се надува доста /после спада/.

Да Ви е сладко!   chef
Цитирай

Много благодаря за рецептата! Вече е в рецептурника ми, ще се пробва!  Hug
Цитирай

София

Ще пробвам задължително тези дни, защото обожавам чийзкейк
Мерси много  bouquet  bouquet  bouquet
Цитирай
Дано Ви хареса!  Hug

Пробвах да сложа снимки, но не успях. Не мога да разбера как става....  Embarassed
Цитирай

Дано Ви хареса!  Hug

Пробвах да сложа снимки, но не успях. Не мога да разбера как става....  Embarassed

Снимката трябва да е качена в интернет, копираш й линка и го слагаш тук, ако искаш картинката да излезе в мнението ти трябва да изглежда така [ i m g ]адреса на картинката[ / i m g ] без интервалите.
Тук е обяснено подробно.

Цитирай

Тук Можеш да видиш инструкции и да се пробваш.
Освен това мен labrex ме открехна за http://www.radikal.ru/,
Има и още начини сигурно много, както и Корнишонка ми написа как да правя линк от малка снимка, към по-голяма и ако искаш ще ти препратя нейното упътване. И аз миналата събота се борих със същото Laughing
Цитирай

Изпревариха ме Party
Цитирай
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=211820

Успях!  Mr. Green
Много благодаря!   bouquet
Цитирай

Изглежда фан-та-стич-но!  smile3521
Цитирай

Върхът. Е сега вече ме зариби съвсем LaughingПросто трябва да ми забрани някой да влизам в този форум. Но надали ще е възможно да ме спре някой. И тази рецепта е копната вече. Какво да ви разправям, от миналат седмица, откак се регистрирах до сега, вече съм се хакнала на тема готвене. И в момента се пекат страхотните пилешки филенца, и втасват едни питки, завити на фитилчета, а тортата с руло е в хладилника.
Следващата събота вече знам какво ще правя за десерт - американския чийзкейк Hug Просто през седмицата не ми остава време ooooh! А просто не си представям ако и тогава имах време. Сигурно по цял ден щях да си готвя newsm78
Цитирай
Благодаря, момичета!  Love
И аз много стоя напоследък тук и от прекрасните рецепти на мамите кулинарки се вдъхнових. Толкова много вкуснотийки от тук спретнах вече. Тук е момента и на тях да им кажа:
Страхотни сте, момичета, продължавайте в същия дух! И продължавайте да ни вдъхновявате.   bouquet
Цитирай

аз ще ви кажа по бърз без печене:
2 пакетчета обикновенни бисквити 1 опаковка малък маргарин
1 кофичка заквасена сметана
2 пакетчета сирене крема
150 гр обикновенна захар
сладко от ягоди/боровинки
бисквитите се начупват на прах и се омесват с маргарина-това е единия блат
,слага се в една плоска чиния и се растила
после се смесва сиренето, сметаната, захарта и 1 пакетче ванилия,разбърква се и се слага в/у първия блат,и най накрая  сладкото.

Цитирай

При мене снимката не излиза. Rolling Eyes
Цитирай

София

Изглежда много вкусно!! Благодаря за рецептата bowuu
Цитирай

Някъде на път....

Изглежда вкусно, но пусто като ме мързи.......  Tired
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 15 отговора