Какво да направя с 12 белтъка?

  • 9 783
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 927
Търсете и в архива на форума  Simple Smile
Не съм открила как става и кога, но много по-нови теми са вече там, докато по-стари теми витаят още из този форум  Simple Smile

# 16
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Oт белтъците можеш да направиш крем : 4 белтъка, 1 чаена чаша и половина захар.
Белтъците се разбиват на сняг. Към тях се прибавя 1чаена чаша захар. Разбива се докато се стопи захарта. Останалата половин чаша се карамелизира. Карамелът се изсипва при белтъците при непрекъснато бъркане. Изсипва се в чашки.

# 17
  • София
  • Мнения: 18 679
Благодаря на всички Hug Избрах си торта Гараш и вероятно кокоски, защото белтъците ми са много. Ще сладкарствам цяла вечер Flutter

# 18
Крема със снежните топки звучи супер

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 523
Сега имам 12 замразени белтъка във фризера и се чудя какво да спретна от тях.

Замразените белтъци могат ли да се обработват успешно? В смисъл, да се разбиват на сняг, примерно?

# 20
  • Мнения: 818

Замразените белтъци могат ли да се обработват успешно? В смисъл, да се разбиват на сняг, примерно?

Могат,даже се разбиват супер бьрзо ако не са напьлно размразени,а стоят като скреж.

# 21
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
аз да попитам-за крема на Гараша,че не ми стана ясно newsm78
Мишел казва,че сметаната за крема не е заквасена
Как Сийка казва,че е каймак
Аз до колкото знам,каймака е заквасена сметана,но може би бъркам Embarassed
Моля,да поясните каква е точно сметаната за крема.Започнах да си я записвам,но това не ми стана ясно......
Благодаря  bouquet

# 22
  • Мнения: 25 586
Писала съм каймак, защото така го пише в оригиналните рецепти. Понеже не може да се намери такава екстра по нашите магазини, спокойно може да се замени с течна сметана. Ако намерите истинска, животинска сметана - добре. В краен случай и растителните ще станат. Но не и заквасена в кофичките.
Макар че, като се замисля, може и със заквасена да стане, просто ще е по-тежък кремът.  newsm78

# 23
  • Мнения: 244
Миналата седмица правих еклерова торта с крем брюле, отидоха 12 или 13 яйца, но само жълтъците. Сега имам 12 замразени белтъка във фризера и се чудя какво да спретна от тях. Мислех торта Гараш, но съм се заблудила - тя се прави с цели яйца. Някакви идеи за сладкиш с много белтъци? Класическите целувки не са ми интересни, искам нещо по-така завъртяно Flutter Тортичка или някой по-джиджан крем Wink

Една по-различна торта с меренге-блат и белтъчен крем + бисквитен блат и маслен крем.
ТОРТ "ГРАФСКИЕ РАЗВАЛИНЫ".
http://www.kulina.ru/poset/pos301.htm

4-8 белков
2,5 стакана сахарной пудры
1 стакан сахарного песка
1 стакан муки
1 ч. ложка соды, гашеной уксусом
Основа торта готовится из 2 коржей:
1. Для коржа из белковой массы:
Хорошо взбить 6 охлажденных белков с 2 стаканами сахарной пудры, выкладывать подготовленную массу на вспыленный мукой лист ложкой, придавая ей различные формы (безе должны быть примерно одинаковой величины). Выпекать безе на очень слабом огне около часа.
2. Для коржа из бисквитной массы:
Взбить 4 яйца с 1 стаканом сахара, добавить муку и гашеную уксусом соду. Вылить бисквитное тесто в форму, смазанную маслом и обсыпанную мукой (или выстелить форму промасленной бумагой) и выпекать на слабом огне около получаса. Готовый корж слегка охладить и разрезать горизонтально на 2 пласта.
Приготовить крем двух видов:
1. Для сливочного крема:
Банку сгущенного молока, не открывая, залить водой и варить в течение трех часов. Затем переложить сваренное молоко в миску, добавить 200 г обычного сгущенного молока, 200 г размягченного сливочного масла. Все хорошо взбить.
2. Для белкового крема:
Взбить 2 белка с 0,5 стакана сахарной пудры и добавить растолченные орехи.
Плоское блюдо, подготовленное для торта, смазать кремом из сгущенного молока, уложить на него 1 бисквитный корж, промазать его этим же кремом, посыпать толченными орехами и положить сверху второй бисквитный корж. Слегка уплотнить основу торта руками. Верхний корж так же промазать достаточно толстым слоем крема. Укладывать поверх слоя крема выпеченные безе в произвольной форме, смазывая из белковым кремом. Все выложенные безе должны образовать красивую асимметричную горку, имитирующую развалины замка. Залить сверху безе оставшимся кремом из сгущенного молока, поливая его так, чтобы поверхность была потеками (это явится украшением торта). Сверху выложить оставшийся белковый крем и все обильно посыпать крупно порезанными орехами.

Това е моето предложение. Ако имаш проблеми с превода - ще помагаме !  chef

# 24
  • Мнения: 1 679
michel, тия кокоски ми се виждат супер - направо изгладнях

# 25
  • Мнения: 2 142
Smiley* , наистина са страхотни, аз обожавам всичко с кокос, особено кокоски.  Имам няколко италиански рецепти, които си приличат, но са по малко различни и си ги редувам  Crazy
 Embarassed Убийте ме с камъни, не мога да си намеря рецептата за белтъчната торта  Embarassed

# 26
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Как Сийка,благодаря ти за отговора Hug
Мисля,че такава животинска сметана е на Президент,но май е неподсладена,а тази растителната е сладка..........
абе като ида на магазина,каквато има такава ще взема,и утре живот и здраве ще я направя....
Благодаря още веднъж  bouquet

# 27
  • София
  • Мнения: 35 931
Торта "Павлова"

6 бр. белтъци
300 г пудра захар
1 с.л.  брашно
1-2 ванилии 
 
300 мл течна сладка сметана
плодове по избор - ягоди, малини, банани, киви, боровинки


Белтъците се разбиват на твърд сняг. Добавя се пудрата захар -  при непрекъснато разбиване, докато   сместа стане напълно гладка и захарта се разтвори.
Добавят се  брашно и  ванилията .
В тава се слага фолио или хартия за печене, намазнява се и се поръсва с  брашно.
Върху фолиото се рисува кръг с диаметър 20 см и в кръга се изсипва сместа , като центъра се оформя по-нисък от краищата и се заглажда.
Пече се на 120 C  за около час и час и половина. 
Сметаната се разбива.
Тортата се намазва с разбитата сметана и се украсява  с нарязани плодове.
Ето ти една картинка/не е моя/  Grinning:
 
Ето намерих и стъпка по стъпка как се прави:
ТУК

Аз правя и торта с такива блатове, крема обаче трябва да е маслен, че иначе блата омеква.

# 28
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
belinda, какво стана? Как оползотвори белтъците?  Thinking

# 29
  • Мнения: 7 418
Можеш да направиш следното
Разбиваш белтъците със захар на гъста пяна. В един литър подсладено мляко вариш малки топки от разбития белтък. Като свърши белтъка в от млякото правиш ванилов крем. Изливаш в купички, поставяш снежните топки отгоре и заливаш с карамелизирана захар
и настърган шоколад.
  Имат ли някакво определено кулинарно име тези топки?
  Колко време се варят в млякото?

Общи условия

Активация на акаунт