сватба

  • 4 360
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 17
Здравейте!

Дали някой може да ми каже за сватбата кой какво купува Simple Smile и въобще какво е необходимо да се направи и купи newsm78 Предварително ви благодаря!

# 1
  • Мнения: 5 940
Този списък преди време на нас ни помогна в организацията.
Някои неща звучат смешно, но после се оказва, че са необходими.
Ритуална зала :
Халки
Пита
Купичка с мед
Шампанско
Ритуални чаши
Почерпка ( бонбони, сладки и др.) след ритуала

Църква :

халките - но те вече са купени, но пак ще ги спомена
2 свещи вързани с панделка
Бутилка червено вино
Обредна чаша (преди това питайте църквата дали ще изисква такава)
Погача
Купичка с мед
Късметчета които кумата хвърля след венчавката
жито (ориз), дребни бонбонки и стотинки
Кутия шоколадови бонбони

Ресторанта :

Евентуална украса ако ресторанта не разполага с такава
Чаши за младоженците и кумовете - добре е да са обикновени защотото се чупят
Уточнете с ресторанта дали ще осигури ритуала при влизането, ако НЕ трябва да набавите :
Бял плат - слага се на земята
Листа от рози и здравец
Менче украсено със здравец
Погача
Купичка мед
Чиниика сол
Торта за младоженците
Фонтан (фойерверк) за тортата
Пиле украсено което кума трябва да откупи от шаферката
Торта - по-малка  която кумата трябва да откупи от шафера
Шампанско (ако не се предлага от заведението) - за посрещането на младоженците
Три дълги панделки в бяло, синьо, червено - за ритуала по посрещането
Бала кърпа с която да се води хорото
1-2 броя кофи в които да се сложат цветята
Пироефекти
Конфети
*За последните две предварително попитайте управителя на ресторанта дали е съгласен

Облекло на булката:

Тоалет - рокля, костюм
Бельо
Чорапи/чорапогащник
Бижута
Воал
Ръкавици
Коронка или цветя
Обувки
Наметка - за зимните сватби
Чанта
Коронка и/или венче
Жартиер които се хвърля на ергените

Облекло на младоженеца :

Костюм
Риза
Вратовръзка
Ръкавели
Бельо
Чорапи
Колан
Жилетка за костюма, ако модела изисква
Обувки
Бижута

Други :

Покани
Марки и пликове за покани
Булчински букет
Букет за хвърляне
Украса за колата
Цветчета за закичване на гостите
Цветчета за закичване на кумувете, родителите и младоженеца
Топлийки - за закичване на цветчетата
Поставки за масите - т.н. table kart
Балони
Кошница за късметчетата
Кошница за цветчетата за закичване
Бонбони и сладки
Подаръци за гостите - сувенири, икони, благодарствени картички с или без снимка и т.н.
Видео оператор
Озвучаване
Фотограф
Оркестър
Конфети; фоерверки
Наем на кола, лимузина
Прическа
Грим
Маникюр
Подарък за кумувете - според уговорката ви
Кърпа за извеждане
Шафери - облекло и аксесоари (това зависи от уговорката)
Настаняване на гости от други градове в хотел или частни квартири - ако има нужда
Настаняване в хотел за първа брачна нощ - по желание на младоженците - ако сте решили тази опция не забравяйте да вземете дрехи, тоалетни принадлежности за сваляне на грим и душ.
Запазване и предвиждане на евентуална дискотека, бар с приятелите на младото семейство, след тържеството.

Неща, които да вземем със себе си на сватбата:

GSM - добре зареден предната вечер
Грим - червило, пудра, огледалце и др.
Парфюм
Лепенки
Конец в подходящ цвят и игла
Безопасни игли
Фиби
Дезодорант против изпотяване - ще имате нужда определено!!!
Допълнителни чорапи/чорапогащник, защо не и обувки
Мокри и сухи кърпички
Сватбена книга в която всеки от гостите може да напише по нещо на младоженците
Някакви дребни бонбонки - ако ни прилошее; лекарство някакво - ако Ви е необходимо
Ножичка, тиксо и лепило - не се знае дали няма да има нужда от тях
Документи
Фотоапарати - за любителски снимки като не забравяйте лента и батерии
След сватбата :

организиране на меден месец/седмичка/уикенд след сватбата

# 2
# 3
  • Мнения: 5 940
В списъка има правописни грешки, но съм го копирала.

# 4
  • Мнения: 7 109
За това кой и какво да купи трябва в семейството да се разберете. И евентуално да уточните с кумовете какви са ви взаимните очаквания за приноса.
Ако можете всичко сами да направите, ще бъде най-спокойно за вас - двамата младоженци.  Peace

# 5
  • Мнения: 17
Първо искам да благодаря за списъка Simple Smile Зная само, че свекървата купува роклята, но за другото не съм сигурна. Предполагам, че има някакви традиции и в това newsm78

# 6
  • София
  • Мнения: 406
Има традиции,разбира се.Свекървата купува булчинската рокля,а тъщата костюма.Valerie ти е дала един много подробен списък,важното е и ти да имаш такъв,за да ти е организирано всичко и да не забравиш нещо.Относно традициите за мен са важни и доколкото можах да съчетая българска с по-модерна сватба го направих.Аз съм от Плевен и тук след взимане на булката,свекървата я посреща с дарове в дома,в който ще живеят.Но главното са финансите.Желая ти една приказна сватба с много любов,смях и веселие,защото това е един от най-важните дни в нашия живот. baloni
 newsm51

# 7
  • Мнения: 945
Не очаквай кумовете да купуват каквото и да е. Вярно, според една от традициите кумата купува букета и още няколко неща, но аz лично съм твърдо против това. Тук имеше по едно време доста теми, в които имаШе обидени жени, че кумата трябвало да купи еди какво си, а тя се била стиснала. Много гроzно, раzваля отношенията и скапва сватбата.
Не гледай и на сватбара като на иzвор на пари, гостите в крайна сметка трябва да се канят, zа да споделят твоето щастие, а не zа да се ръснат с малко парички. И свекърите не са длъжни да ти дават мнооог пари, както някои тук очакват. Важно е да правят всичко от сърце, не брона на нулите...
И последно, питай кумовете дали не смятат да се раzвеждат, че тук една дама беше много въzмутена как кумовете им се раzвели след сватбата....  Joy

Това са странните ми съвети, но са от няколко години форумски опит. Другите, стандартните, може навсякъде да ги намериш.

# 8
  • Мнения: 22 408
по принцип в съвременните сватби всичко е въпрос на уговорки и добра воля
повечето младоженци си купуват всичко, което им е нужно за церемониите
ако кумовете ви изявят желание да спазват традициите, ок. Но в противен случай е грозно да се каже - вие ще купите, това, това и т.н.
Същото е и при родителите на двойката.

# 9
  • Мнения: 17
Благодаря ти bmanolova за пожеланията! Simple Smile и благодаря на жсички останали за съветите и мненията. Оценявам помощта ви! Hug

# 10
  • Мнения: 2 270
Ние ще си купуваме всичко сами!

# 11
  • Мнения: 4 965
по принцип в съвременните сватби всичко е въпрос на уговорки и добра воля
повечето младоженци си купуват всичко, което им е нужно за церемониите
ако кумовете ви изявят желание да спазват традициите, ок. Но в противен случай е грозно да се каже - вие ще купите, това, това и т.н.
Същото е и при родителите на двойката.

Правилно.

На нашата сватба държахме да си организираме и да си купим всичко сами.
Единствено за халките даде злато свекито, голямата ми зълва поръча и плати колата, майка ми държеше да плати костюма на мъжа ми и тортата, а кумата ми купи букета /но ходихме заедно да го изберем/.
За размяната на подаръци: с кумовете се разбрахме всеки какво иска и заедно ходихме да си купим нещата; с родителите също се уговорихме; на гостите казахме - пари. Е, имаше и разни сервизи, кухненски роботи, ютия и т.н., но всеки изрично ни беше попитал, та нямаше повтарящи се и ненужни подаръци, а организацията, стилът и т.н. бяха точно според нашите виждания. Снимките и видеото бяха подарък от наш близък-оператор. Ди-джеят също ни беше приятел и взе символична сума, а "живите песни" бяха подарък от Гуна Иванова, която е приятелка на мама.

Общи условия

Активация на акаунт