Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 28 апр. 2005, 19:30 ч.

ГРИС ???

• 5 294
  • 13
  •   1
Отговори
  • Все на втория етаж
Кажете ми за гриста.Нищо незнам. Embarassed Как се приготвя с мляко и за колко голямо бебе може?? Свеки от две седмици напира-мляко с грис та мляко с грис.Та кажете ми?

# 1
Я виж тук,има доста рецепти за бебета,включително и тази,която търсиш. Wink
 Arrow http://biblioteka.biberonbg.com/index.php

# 2
  • Все на втория етаж
Цитат на: Lady Marmalade
Я виж тук,има доста рецепти за бебета,включително и тази,която търсиш. Wink
 Arrow http://biblioteka.biberonbg.com/index.php

Мерси,прочетох го,но това е само рецептата.А и се води десерт,не мога да й заместя хранене с това.Значи ли че вече може да го яде,а глутен ? Embarassed

# 3
  • Варна
Ами принципно отдавна можеш да и даваш грис.Има каша-грис която се дава на деца навършили 4 месеца.Сега на детската кухня също има десерт грис който давам за следобедна закуска  Simple Smile

# 4
  • Бу-у-урга-а-ас
Грис може да даваш за следобедна закуска. Приготвям го така:
Вода(прясно мляко) колкото едно бурканче от пюре на Ганчев,
3 мерителни лъжички от Нан или Фризолак или 3 ч.л. но пълни грис.
Като заври водата слагам гриса и бъркам около минута. Като изстине слагам 5 мерителни лъжици адаптирано мляко, а ако млякото е прясно малко захар, ако детето така е свикнало. Към прясното мляко може да се добави малко ванилия. Първоначално става много рядко, но като изстине, набъбва и се сгъстява.

# 5
  • Добрич
И аз давам грис за следобедно хранене от 7 месечна възраст. Приготвям го така:
В 150 ml преварена вода слагам 3 суп. лъжици грис, слагам да заври при непрекъснато бъркане. Сгъстява се леко и го отделям от котлона. Прехвърлям в купичка за сервиране.След около 15 минути, след като е поизстинала сместа, прибавям 3 мерителни лъжички от ад. мляко при непрекъснато бъркане.
На моя бебо не му е достатъчно сладко това, затова евентуално прибавям плодово пюре или съвсем малко захар.

# 6
  • Sofiа
и аз го правя така, като накрая прибавям и намачкан банан или настъргана ябълка, круша

# 7
  • Бургас
за да не пускам нова тема ще попитам тук:
а мога ли да правя примерно по две порции (едната за следващия ден) след като съдържа адаптирано мляко?  newsm78

# 8
Не те съветвам да го приготвяш с прясно мляко, можеш да го правиш само с вода, като след като махнеш от котлона да добавиш кърма/адаптирано мляко.

Синът ми много го харесва и с добавен плод вътре - с банан най-вече Wink

# 9
а мога ли да правя примерно по две порции (едната за следващия ден) след като съдържа адаптирано мляко?  newsm78

Ами според мен не може, т.к. е с адаптирано...  newsm78

# 10
..... а мога ли да правя примерно по две порции (едната за следващия ден) след като съдържа адаптирано мляко?

Не е задължително да има и мляко , но нищо не ти пречи да сложиш мляко в първата порция , а втората да я дадеш само с плодове.

На Митко ги правя с банани или пасирани плодове от компот / като използвам и сока /.

# 11
Аз давам грзи на малката от 6-ти месец. Смесвам и го с плодово пюре и така го приема по-добре.

# 12
Грис давам от 9-тия месец като замествам следобедното хранене. Правя няколко варианта.
1.Варя го с мляко и зхар - още е на адаптирано мляко, нищо че  е на 1 г и 3 месеца;
2.варен във вода с малко масло и захар или сиренце, а може и двете;
3.сварявам 1-2 лъжици грис във вода и ги добавям към плодово пюре - като кисел.

# 13
Всички рецепти са страхотни, а моята тайна е, че слагах по една щипка канела, преди да го сваля от котлона....дава невероятен аромат, без да променя вкуса.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт