ъглов диван?

  • 5 024
  • 20
  •   1
Отговори
Здравейте. Струва ли ви се добре и как би изглеждал диван с размер 2.90/2 м в стая с размери 4.80/3,50.

# 1
  • Мнения: 824
Мисля,че диванът не би бил подходящ за такава стая.Може би  по-малък диван?

# 2
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Зависи и от другите мебели, според мен ако ще е само дивана с ТВ няма да е прекалено голям, но ако има още маси, холна мебел, библиотеки няма да има много пространство в стаята Thinking

# 3
  • Мнения: 18 542
Голям ми се струва.
Ето пропорционално как ще изглежда:

# 4
  • Мнения: 721
Аз пък мисля, че ще е ок.

С ъгловия диван си спестяваш фотьойлите, с тях определено се нуждаеш от повече място.

# 5
  • Мнения: 18 542
Нали се сещаш, че на скицата е само стаята и дивана без нищо друго и пак изглежда пълна...
Хубаво е ъглов диван, но по-малък, за този размер стая  Peace
Фотьойлите не са задължителни, спокойно могат да се заместят от големи правоъгълни табуретки  Simple Smile

# 6
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
И аз смятам, че е добре. Ние също възнамеряваме да си купим такъв динав, при положение, че стаята ни е 4.50 на 4.50

# 7
  • Мнения: 824
С ъгловия диван си спестяваш фотьойлите, с тях определено се нуждаеш от повече място.


Точно защото няма място,се нуждае от по-малък ъглов диван.Дори стаята да е предназначена само за диван с масичка и нищо друго,пак ще изглежда потискащо.В едно помещение,ако няма достатъчно простор,то поне трябва да създава илюзия за такъв.

# 8
Миоки благодаря за скицата, но ще трябва да се съобразя и с прозорците и двете врати на стаята и дивана ще дойде още по напред в стаята.Наистина сигурно ще изглажда подтискащо и няма да ими място за нищо друго.А са толкова хубави тези диванчета   Tired

# 9
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Там където ще го поръчаш евентуално, не може ли да го намалят с 10-20-30 см, ако толкова много харесваш модела?
Ние така направихме с дивана  в кухнята, заоблената част я скъсиха, защото иначе вратата нямаше да може да се отвори.

# 10
  • Мнения: 575
В едно предаване за дизайн, казаха че хората погрешно слагат малки мебели в малки стаи. Там обзаведоха една малка стая с огромен диван и стана много дизайнерско.

# 11
  • Мнения: 18 542
Мисля, че целта е да е практично освен дизайнерско...

# 12
  • Мнения: 46 436
Не ги харесвам, заради метода им на разпъване, когато се ползват за спане. Пък и за вашата стая не би стояло добре, стават за огромни всекиднвени и поне 1 стая за гостна, за да не се налага разпъване.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Заръчал съм си такъв диван, ще го положа в стая с 5м дължина. Но сякаш диването ще е към 2,8 м. От значение беше да се разгъва благоприлично, в случай, че осъмне някой гост у дома, а това се случва често с някой баба.  Чакам скоро да посядам отгоре му и ще споделя как изглежда таков грамадански диван в хола..

# 14
  • Мнения: 2 379
Здравейте. Струва ли ви се добре и как би изглеждал диван с размер 2.90/2 м в стая с размери 4.80/3,50.
Нашият диван е 3 х 1.8 метра. Този модел: http://www.poltronesofa.com/antigonon.htm
По_късата страна е шезлонг или лежанка (не знам как точно се нарича), т.е. няма облегалка по целия гръб, а само малко отстрани. Виждаш на снимката за какво говоря. Това определено много олекотява визуално облика на дивана и прави обема му по_малък.
От гледна точка на удобсто, да, ние го намираме за голямо удобство за излежаване. Laughing
За отношението към помещението, прецени за твоя случай.
Ние сме сложили този диван в хол 6.5 х 6.5 метра и без ужасно много други мебели. Peace Когато търсехме точната позиция на дивана (понеже се отказах от първоначално намислената Blush Laughing), бая го повъртяхме и трябва да ти кажа, че в някои случаи задръстваше дори и голямо помещение като нашето.
Можеш да направиш проби "на сухо" с вестници на пода, които имитират очертанията на дивана. Или със столове, наредени един до друг. Wink

Общи условия

Активация на акаунт