Дайте съвети за боядисване на стени

  • 44 336
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 786
А колко струва ламината, те сигурно са си го калкулирали в цената, а  Twisted Evil

# 16
  • Мнения: 18 542
А колко струва ламината, те сигурно са си го калкулирали в цената, а  Twisted Evil
А защо не? Това е труд положен от накой, който работи за пари все пак  Wink
Иначе цените от 15-тина лв нагоре за квм.

# 17
  • Мнения: 382
Moят съвет е, купете си хубава боя и действайте сами.Ние направихме точно така,никога до преди това не сме боядисвали.Купихме английска боя ,която е гъста,не тече, и се нанася супер лесно.Има цветове,които покриват само с една ръка.И с отсичането се справихме,с малко повече търпение и старание.На нови шпакловани стени първо се нанася грунд или Ц200 разредено с вода.Успех Peace

# 18
  • Варна
  • Мнения: 692
Има голямо значение какво е състоянието на стените. И нашия апартамент го взехме по БДС и стените доста трябваше да се изравнят преди да се пристъпи към боядисването. Е, ние действахме с майстор... А ако е само за боядисването - аз и сама бих се хванала!  Peace

# 19
  • Мнения: 995
Дори и  шпакловката да е фина пак ще трябва да шкурнете тук там, после грунд и после латекса. Можете и сами не е толкова сложно. Вместо да давате пари по майстори си купете по- хубав латекс Peace

# 20
  • Мнения: 2 891
Вместо да давате пари по майстори си купете по- хубав латекс Peace

Аз съм на същото мнение.

# 21
  • Мнения: 98
Така  и аз да се включа с мнение по въпроса. Точно преди броени дни завършихме боядисването на стените в новото ни жилище, което е ново строителство.Справихме се се сами, без майстор. Съвета ми е първо да се грундират добре стените и после смело боядисваш.Използвахме бълг. бои на Мегахим -Декоратор и Пастело на Оргахим. Доволна съм.

# 22
  • Мнения: 786
Така  и аз да се включа с мнение по въпроса. Точно преди броени дни завършихме боядисването на стените в новото ни жилище, което е ново строителство.Справихме се се сами, без майстор. Съвета ми е първо да се грундират добре стените и после смело боядисваш.Използвахме бълг. бои на Мегахим -Декоратор и Пастело на Оргахим. Доволна съм.
newsm10
Колко време ви отне горе-долу, и таваните предполагам сами сте си боядисали? А като парички, ако не е много нахално? Колко ръце минахте и какъв грунд използвахте, знам, че има по 3-4 лв. и доста по-скъп. Вашия какъв беше? Peace

# 23
  • Варна
  • Мнения: 148
И поредно мнение от човек с пресни, пресни преживявания в областта.
Подкрепям предходните мнения- оглед на стените, грунд, боя и ВСИЧКО САМИ. Избора на боя мисля, че трябва да е първо според възможностите- левис, може и друга скъпа и качествена или българска по-ефтина. Ако фантазията ти работи- може да спретнеш чудеса и с не толкова скъпи бои. Само като идея- комбинацията с тапет е актуална и резултатите са много добри.
За моите резултати ще пиша след малко, че трябва да изляза.
Ако сте почнали- Успех с четката и валяка.

# 24
  • Мнения: 1 107
Въпросът не беше към мен, но ще споделя моя опит- ползвахме грунд на Боро специално за гипскатрон - за 60 квадрата помещения стигна, че и остана около 1/4. Цената му беше не помня точно, но беше почти колкото на българския латекс-просто ни убедиха, че бил по-подходящ, защото изравнявал попивателната способност там където имало шпакловка и само гипскартон. След като го направихме един майстор-гипсаджия каза, че същото сме можели да постигнем и с по-разредена една ръка обикновен латекс Rolling Eyes
На нас ни отне по един ден на стая, като трябваше да чакаме доста да изсъхне между ръцете боя, че времето беше лошо

# 25
  • Варна
  • Мнения: 148
Моите 3 спални по около 15 квадрата, коридор+стълбище- около 20 квадрата, са грундирани нацяло- под (замазка върху която сложихме мокети), стени, тавани- като стените и таваните са гипскартон с 1туба- мисля, че е около 3л, и остана. Грунда се разрежда приблизително 1:7 и струваше около 19лв. Боята за коридор и стълбище взех българска оцветена по каталог в два цвята (трудно уцелих тъмния- от втори опит) горе долу 30лв. с грешния цвят. Тавана сатенена боя бяла- малко по- скъпа но резултата си струва- практиката показа, че размазания комар се изчиства без проблем.
Само се оказа, че с валяка който препоръчаха се получи по зле отколкото с по- ефтиния, тавана е разделен на две части- боядисани с различни валяци.
Стените на 1та спалня- отново в два цвята българска около 20лв.
Стените на другите две- боя левис оцветена около 100лв. и тапет в подходящи цветове на едната стена (тапетите в Бриколажа на място съчетавах с боя по каталог). Само да поясня, че въпросните стаи са детски и гледах боята да търпи миене.

Надявам се да съм помогнала по някакъв начин в избора на метод и материали.

Едно въпросче- Не ви ли се отлепя боята с хартиеното тиксо като го махате?

# 26
  • Мнения: 103
И ние сами си боядисвахме лятото. Не че да се хваля, ама много кипро стана - двуцветно такова - много веселяшко. Ползвахме грунд Боро Контакт - не помня обаче колко парички беше. Бои взехме от готово оцветените на Мегахим - Декоратор (5 кг - 9-10 лв. някъде). Важно е , че за да докараш цвета, показан на мострата, трябва мъничко да разредиш с вода. Ние избрахме цвят шампанско, ама, нали сме алчни - викаме с една ръка ще покрие - хич няма да разреждаме. Хубаво, ама като стана една лимонка гадна - набързо разредихме - и си се получи. С две ръце стана идеално. а за отсичането м/у два цвята ползвахме хартиено тиксо - много е удобно. Успех!

# 27
  • Варна
  • Мнения: 148
И аз знам- хартиено тиксо да ти е точна границата, ама като тръгнах да го свалям, малеееее как тръгна левиса да се точи- много еластично покритие прави, като гумена става, не пуска тиксото.
Понеже не се получи отсичането на ръка в коридора- много контрасни са боите: бяло и тъмно кафяво, се изхитрих и сложих от стиропорените корнизи- май така се казваха, като първо ги боядисах в кафявото и тогава мъж ми ги залепи със силикон, добре се получи.

# 28
  • Мнения: 995
След като го направихме един майстор-гипсаджия каза, че същото сме можели да постигнем и с по-разредена една ръка обикновен латекс Rolling Eyes

Точно така грундирахме ние Peace

Отсичането правихме без хартиена лента, защото се отлепя латекса.

# 29

Общи условия

Активация на акаунт