Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кулинария
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 15 отговора

Хей,момичета помагайте!Мъжо е купил днес пипала и туби от калмари.Пипалата съм решила да ги овалям с брашно и да ги изпържа.Но тубите си нямам и на идея как????Разгледах доста рецепти,но реших да ви попитам и вас за някоя изпитана.По тубите има някакви тъмни работи трябва ли да се отстранят?Помощ!! newsm78
Цитирай

Белгия/София

Тъмните работи се махат, да, значи не са изчистени добре. Аз ги режа на шайбички, овалвам в брашно и сол и пържа.
Цитирай

в магазина ми казаха,че се изчистват от това тъмното,сваряват се за по-малко от минута във вода/колкото повече се варят ,толкова по-жилаво става/ и после се нарязват на кръгчета и се панират с яйце и брашно,аз ги послушах и стана
Цитирай

Гърция

В МОРСКИ ДАРОВЕ съм дала няколко рецепти за калмари.
Цитирай

Благодаря ви момичета,за помощта!  bouquetОставих калмарите за утре и мисля да са пълнени.
Цитирай

Белгия/София

/колкото повече се варят ,толкова по-жилаво става/

Това важи за всяко морско нещо. Не трябва да се вари или пържи дълго време, наистина става жилаво.  Confused
Цитирай

/колкото повече се варят ,толкова по-жилаво става/

Това важи за всяко морско нещо. Не трябва да се вари или пържи дълго време, наистина става жилаво.  Confused

Благодаря!!!!!  bouquet
Цитирай

варна

chef
Цитирай

имат една жила която се маха иначе стават на ластик
варени са много безвкусни, като морски дар е най-добе д ане претърпява много топлинни обработки, една му е достатъчна
Цитирай

Белгия/София

Това отговор по темата ли е или просто запис?  Laughing
Цитирай

Днес ще се правят тубите!3m каква е тази жила,че не мога да схвана??Ще ги пълня реших,но ми се струват доста големи дали ще стане или пълнени се правят само с малки???????
Цитирай

Забравих да ви питам,имам в фризера и един пакет скариди сурими,как да ги направя????
Цитирай

Гърция

Няма значение размера, даже по-големите се пълнят по-лесно Wink. За скаридите пак в линка, който съм дала по-горе има рецепти.
Цитирай

Белгия/София

Забравих да ви питам,имам в фризера и един пакет скариди сурими,как да ги направя????

Сигурна ли си, че са скариди и сурими едновременно? Скаридите са си скариди, а сурмите са онези ролца, на които се казва ролца от раци, те са от опашка на лангуста, бяла риба и с аромат на раци, това са суримите.
Скаридите ги правя с масло, чесън и бяло вино и сметана, а суримите си ги ям или така, или запърженки в масло или на някаква салата, с яйца, с майонеза, царевица, кисели краставички.

Ето ги суримите:

Ето и скаридките:
Цитирай

Някъде на път....

Предлагам ти да ги направиш както аз - станаха много вкусни!  Peace

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=166260.msg3246522;topicseen#msg3246522
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 15 отговора