бъларски произход

  • 15 192
  • 120
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 843
става дума за опцията с предпочитанията, и че тя е възможна.

Туй ти думам и аз.
Такива опции са се наложили, щото по закона на търсенето... Но те не са нито официални, нито ясно оформени като графа, всъщност...

Възраст и здравословно състояние са нещата, които реално могат да бъдат по силите или не на родителите. Нито полът, нито произходът обаче са такива.

# 76
  • София
  • Мнения: 1 444
Надали ще доживеем това, защото манталитета ни е друг и злобата и завистта са ни в повече, но аз друго не разбирам.
Не ми е ясно как жена, която е изстрадала невъзможноста си да зачене и роди, решението да осинови и всички други главоблъсканици, докато стане майка, та как такава жена се хвали с това, че се е уредила едва ли не с "българче".
На мен така ми прозвуча написаното.За целокупния български народ е нормално да дюдюка около осиновителите, около осиновеното от тях дете и около произхода му.Стотици години да минат пак ще клюкарства и няма да прояви разбиране, тъй като сме доказали, че не опре ли ножа до кокала не сме способни на разбиране, дискретност и великодушие, такива сме.Затова нека поне ние осиновените и осиновителите в този форум, които сме изживяли, някои изстрадали, надрасли и т.н. да станеш родител чрез осиновяване си спестим подобни нараняващи и неуместни забележки и хвалби.Децата са си деца, независимо от това къде и как сме шавнали и сгрешили ние, техните родители.Никой не може да знае собствената му баба и майка дали не са шавнали нанякъде, да не говориме колко са тези, които са наясно с дедите си, родословното си дърво и т.н. изобщо с произхода си.
Съвсем друга тема е как след броени месеци децата заприличват на родителите си, дори в детайли като бенки и др.белези..............но това е тема на друг разтовор.
В обобщение нека не забравяме, че във вените ни не тече синя кръв и оставиме всеки да живее живота си както иска и щом не можем да сме от помощ и да съпреживеем чуждото щастие, поне да не вредим и вгорчаваме живота на хората.

# 77
аз също държах детето ми да е от български произход,чаках година и  5 месеца,но  явно сме имали голям късмет(като чета тук колко е трудно да се осинови дете с бг произход)вече си имаме едно много сладко момченце.

На това народа му вика "ударили сте кьоравото"
 Joy

# 78
  • Бургас
  • Мнения: 90
искам най-искренно да ви помоля да спрете с коментарите .Тогава в началото на годината ,когато пуснах темата бях объркана и обезверена .Благодарение на вас върнах надеждата в живота си, започнах да работя над начина си на мислене , бях очарована от вас и вашата отзивчивост.Смея да твърдя , че вече не държа на произход , аз и съпруга ми .Затова моля ви спрете .

# 79
  • Мнения: 2 084
Моля, модераторите да изтриват умните приказки на Зукини. Аз лично, а и според мен всички, които пишем и четем този форум не сме тук, за да се подиграва някои .... с проблемите ни.

# 80
Моля, модераторите да изтриват умните приказки на Зукини. Аз лично, а и според мен всички, които пишем и четем този форум не сме тук, за да се подиграва някои .... с проблемите ни.

Ех да можеше модератора или някой друг да изтрие измислените проблеми в главите ви децата биха растяли по-спокойни.

# 81
  • Мнения: 48
Смятам,че когато човек осиновява с предрасъдъци това е в негов минус.Ние в началото също бяхме с нагласата,че няма да вземем дете от етнос различен от българския.Но  хората се променят и точно това стана с нас.Когато отидохме в дирекцията да ни четат документите имах предчувствие че ще стане,че това е нашето дете.Честно казано малко ми стана гадно като социалната ми каза,че майката се определя като ромка,а бащата е неизвестен.Но тя направи изключение и ни я показа на компютъра-веднага забравих какво ни беше казала преди това и се влюбих в нея.На майка ми и баща ми казах точно каквото и на нас ни казаха,те сякаш се отдръпнаха и ни казаха да изчакаме още,да не бързаме.Поканих ги да дойдат в дома да я видят,когато отидохме пак на среща и какво да ви кажа,просто се промениха коренно когато я видяха,а и тя през цялото време се смееше.Каквото и да са мислели преди това вече нямаше значение,защото видяха,че тя ни прави много щастливи,а това е най-важното.На свекървата и свекъра не сме обяснявали,защото те не проявиха особен интерес към тази новина.Утре ще си я взема и хората които обичам ще са вкъщи,какво повече да искам.

# 82
  • Мнения: 4 138
aз не пледирам за толератност, а най-вече за напъване в мисленето. човешко е да имаш съмнения, да робуваш на готови клишета. но е непростимо да не се напъваш да мислиш.
основното, водещо най-вече българите с довода за нежелание взимането на дете с различен етнос са за мен плод на остарели схващания и до голяма степен страхът от това, какво биха говорили хората, особено в малките градове.
обаче хората винаги ще говорят.........такъв ни е манталитета, да одумваме околните. определено отвратителна черта от етноса на българина Mr. Greenхубавото е, че е придобита, а не вродена Wink
основния довод при нежеланието за взимане на дете от ромски етнос е този, че може да се метне на биологичните си родители, или ерго да развие типичните за ромският етнос отличителни негативни навици. друг въпрос е, че те са типични за българия и то не за всички. да не говорим са масираната завоалирана пропаганда, която смея да твърдя напоследък е наистина плашеща. омразата, която се подклажда е ужасяваща.
да, ама не. защото отрицателните навици не са вродени, те са приодбити. битието определя съзнанието, средата в която расте някой го определя основно като това, което е.
децата ни наистина са донякъде различни. те имат в живота си една обща подробност, нежелани са от биологичните си родители. да се откажеш от рожденото си дете не е нормално, каквито и да са причините. в разрез е с вродените инстинкти. трябва ли в този случай да мислим, че нашите деца ще наследят тази черта от биологичните си родители. отговорете си сами.

винаги ще говорят за нашите деца, защото те са осиновени и това ги прави различни. в детската градина ще дават съвет на другите майки да не позволяват на децата си да играят с нашето, защото е осиновено, в училището пак ще е така. и всичко идва оттам, че хората мислят следното-биологичните родители са зарязали детето, демек не са били стока, значи и детето ще е като тях. и ще ни боли, защото ние знаем, че нашето дете не е различно. и ще плачем от безсилие, защото няма да можем да разберем как така уж нормални хора не могат да проумеят една елементарна истина.
същото е и с етноса. и докато сме избирателни спрямо децата, обществото ще бъде същото към нашите деца
повечето майки тук с течение на времето стигнаха до извода на цветкова. детето е дете. то няма етнос. когато е моето дете.
аз го обичам защото е моето дете.
лошото е, че обществото ни е незряло и ние допускаме да сме толерантни към това, а не би трябвало. би трябвало да воюваме за правдата. в името на децата си.
всички деца са деца на родителите си. на тези, които ги отглеждат. за това мисля всички сме на едно мнение.
да смятаме, че децата носят в себе си нещо от миналото, качествата на своите създатели, означава да не ги приемаме като наши.
да приемем, че имат индивидуалност е истината. и ако моето дете един ден примерно открадне нещо, няма да го отдам на етноса му, а на възпитанието, което аз му давам и на характера му.
но, обществото ще каже, ами да, открадна, защото е осиновена. и това няма да е истина, нали.
едно делене води след себе си друго. когато проумеем тази елементарна истина, животът ни ще стане много по лек и хармоничен.
не можем да сме избирателни в деленето. да делим по етнос, а да не искаме да делят нашите деца. и докато ние делим, ще делят и нас.

Последна редакция: чт, 05 юни 2008, 10:40 от matakosmata

# 83
aз не пледирам за толератност, а най-вече за напъване в мисленето. човешко е да имаш съмнения, да робуваш на готови клишета. но е непростимо да не се напъваш да мислиш.

Мата  напъването при тези хора е единствено в тоалетната и понякога в защита на позицията им, колкото и неправилна да е  тя.

# 84
  • Мнения: 120
Това с произхода на децата в домовете е много дискусионна тема. По някога произходът се определя от акушерките в родилната зала. Идва майката, ражда и избягва, без да остави информация и лични данни и без да се самоопредели етнически. И решават, че щом го е оставила по този начин, пък и "приличала на цингака" лепват на детето ромски произход в картона. Познавам ДМСГД Бургас. В момента гледат около 200 деца. Знам, че може да прозвучи цинично, но служителите в тези институции са последните, които насърчават осиновяването и приемната грижа и сигурно наблягат много на произхода. Отидете в дом а деца 3-7 години и вижте вече порасналите деца от "ромски произход", които никой не е поискал, защото именно са от "ромски произход". Много от тях са руси и синеоки.  Може и да съм пристрастна, но на мен рядко някое дете ми прилича на ромче. Децата са деца - прекрасни и неповторими.

# 85
  • Мнения: 9
Здравейте момичета   bouquet
искам да видите този материал той се отнася за всички нас
http://www.az-deteto.com/petition/index.html

# 86
Това с произхода на децата в домовете е много дискусионна тема. По някога произходът се определя от акушерките в родилната зала. Идва майката, ражда и избягва, без да остави информация и лични данни и без да се самоопредели етнически. И решават, че щом го е оставила по този начин, пък и "приличала на цингака" лепват на детето ромски произход в картона. Познавам ДМСГД Бургас. В момента гледат около 200 деца. Знам, че може да прозвучи цинично, но служителите в тези институции са последните, които насърчават осиновяването и приемната грижа и сигурно наблягат много на произхода. Отидете в дом а деца 3-7 години и вижте вече порасналите деца от "ромски произход", които никой не е поискал, защото именно са от "ромски произход". Много от тях са руси и синеоки.  Може и да съм пристрастна, но на мен рядко някое дете ми прилича на ромче. Децата са деца - прекрасни и неповторими.

Много деца и от ромския произход са прекрасно-неповторими. За съжаление в някои случаи мургавата им кожа се възприема като проблем и от осиновителите им не само от задръстеното с предрасъдъци общество

# 87
  • Мнения: 4 138
хакера, като тиквичка ми беше станал тамън симпатичен, що се прекръсти. дай малко по-серизозно с коментарите и задълбочено.....не може така, бе кака, пльок в темата и по едно изречение. Hugади гуш, и да слушаш.
ясно е, че едната мургавост не е кусур, а по-скоро преимущество, ама в българия засега не мислят повечето хора така. за да се образова народа си трябват доводи и обясняване. хапливи забележки пораждат само негодувание, нема сми.

# 88
  • Мнения: 1 843
Здравейте момичета   bouquet
искам да видите този материал той се отнася за всички нас
http://www.az-deteto.com/petition/index.html

За жалост, петицията вече е внесена (1 юни), само с пет хиляди и няколко гласа, а аз макар и във връзка с някои от участниците в кръглата маса, разбрах за нея едва сега. Sad
Е, ще чакаме отзиви.
Дано!

# 89
  • Мнения: 2 172
хакера, като тиквичка ми беше станал тамън симпатичен, що се прекръсти.

 LaughingХаха, сега включих, шоуто продължава newsm57 Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт