Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 78 отговора
Въпросът ми е към всички, които гледат в дома си чинчила. Много ли са претенциозни тези животинки, трдно ли се гледат, хапят ли и не на последно място как се разбират с деца?
Цитирай

Ах, много са сладки.
Ето ти информация, защото не съм гледала.
http://www.zoomania.org/content/view/992/66/
Но ми се срува, че не са от типа гушкави животни...
Цитирай

Мерси много за инфото ще ми бъде от полза Hug
Но и хора, които го имат за домашен любимец може да се включват
Цитирай

Мъжа ми по едно време беше полудял по тоя плъх- чинчилата..Аз, обаче възразих. Само това ми липсваше в къщи  Naughty(Имаме куче и то голямо, а и без друго не живеем кой знае колко на широко  Crossing Arms )

От това, което видях, чинчилата наистина не е от тези животни, които омжеш да им разчиташ 100%, че ще се привърже и няма да те ухапе, ако му скимне  Crazy

Освен всичко друго ми се струва и, че е нощно животно, което означава, че нощем ще рови, ще мляска и какво ли още не...
Цитирай

Плъх, Буба Laughing По-скоро е като катерица Wink
Всеки си има различни предпочитания Cool
Таня, ако ти трябва някое гушкаво, нехапещо и спящо през нощта, сравнително лесно за гледане, можеш да се присъединиш към морскосвинския отбор.
Цитирай

Плъх, Буба Laughing По-скоро е като катерица Wink

че тя катерицата е мишка с опашка.  Laughing
Цитирай

Баш плъх си е! Виждала ли си му краката? А козината? А опашката му прилича на тази на катерицата, но разликата е, че опашката на катерицата е по-гъста и с дълъг косъм, все едно е с екстеншъни.  35На фона на това, опашката на чинчилата изглежда като проскубана  Mr. Green

П.С. Нямам нищо против плъховете по принцип, но незнайно защо чичилчето не успя да предизвика у мен някакви чувства и го свързвам с плъх  Thinking
Цитирай

http://chinchilla.saitche.com/users/index.php?c=1180692219 - виж менюто вляво (Обща информация, Здраве, Хранене...) Very Happy
Цитирай

Шъ мЪ уморитИ  Mr. Green Виждала съм, я, в магазина Laughing
Обичам плъхчета аз, все гризачи съм гледала. Smile Но чинчилата иска повечко място...
Цитирай

Таня, ако ти трябва някое гушкаво, нехапещо и спящо през нощта, сравнително лесно за гледане, можеш да се присъединиш към морскосвинския отбор.

Нашето свинче хапеше всички и по цели нощи изпращаше факсове  с поилка  Mr. Green, нямаше сън за никой.
Цитирай

Въ? Мойте дзверове не хапят. Ама пискат, да. Мъжът ми им вика отбор по синхронно грухтене...
Цитирай

Аз ли ще изляза единствената, която гледа чинчила bowuu
Имаме нашия дребосък от началото на октомври миналата година. Много е сладък и мекичък - като кадифе, според мен прилича на кръстоска между зайче и катеричка, само цветът е като на мишка Smile Аз исках бяла чинчила, но като хванах този мъник и веднага разбрах, че това е моята чинчила Hug
Живее в клетка - на три етажа, за да може да скача повече. Купуваме му специална "чинчилска" храна - яде по 25-30 гр. на ден. По специфично е къпането - всеки ден трябва да се "къпе" в специален пясък - слага му се пясък в някакъв съд и той се търкаля в него - "банята" продължава около половин час.
Нашият в началото беше много див и уплашен, едва успявахме да го хванем, когато го пускахме да потича из стаята Laughing Не хапе - само веднъж ме ухапа в началото, но в общи линии аз си бях виновна. Когато спи и се опиташ да го погалиш, щрака доста стряскащо със зъбки, но не хапе. Вече си знае името, понякога даже идва, когато го викаме и не бяга толкова, когато искаме да го хванем. Много се закача и когато не му обръщам внимание, идва и започва да ми се върти из краката, скача на коленете ми, тича около клавиатурата, докато пиша... Въобще е голям сладур Hug
Основният му недостатък е това, че е гризач 35 Нашият специално има слабост към кабели - по възможност тънички - на микрофони, слушалки, мишки, клавиатури, а също и към латекс...
За разбирането с деца мисля, че няма да има никакъв проблем, но наистина не е животно, което да можеш да гушкаш и мачкаш.
Спирам, че написах цял роман Blush
Цитирай

много са сладички тези животинки и аз искам такова Hug
Цитирай

Здравейте отново днеска си купих чинчилата. Много е сладка - хапва сено с ръчички и си играе в клетката, която е на 3 нива. Малко ме е страх да не ухапе малката че тя постоянно иска да я гали пък още не е свикнала с нея. Как може да те ухапе една чинчила?  Rolling Eyes По скоро какво може да я провокира да те ухапе?
Пишете още много ми е интересно! Hug
Цитирай

Мен ме ухапа, докато го бях гушнала и го тероризирах, завирайки си пръста в муцунката му 35 Не беше сериозно ухапване, но все пак имаше няколко капчици кръв.
Иначе когато си играе, захапва, но лекичко - не боли.
И нашата клетка е на 3 етажа Wink
Цитирай

1-14 от 78 отговора