кога се прави снимка?

  • 1 057
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 029
въпросът ми е в какъв случай се прави снимка на белите дробове?Не може ли само със слушалка да се установи определено заболяване?А има ли възможност въобще слушалката да не "хване" болестта и тя да се установява само със снимка?

# 1
  • Мнения: 2 005
Ако е вирусна пневмония - не се чува на слушалка , незабавно е нужна снимка  Peace

# 2
  • Мнения: 1 029
а при нея има ли кашлица,температура или други симптоми?

# 3
  • Мнения: 238
Когато лекарят прецени... обикновено когато има съмнение за пневмония. Не винаги пневмониите се чуват със слушалка Naughty
Ако все пак нещо не си съгласна с мнението на лекуващия лекар, отиди при друг, но недей да отказваш снимка просто защото нещо не си съгласна с диагнозата.
На моят син след 7 дни антибиотик и постоянна висока температура му направиха снимка, въпреки че нямаше външни признаци за пневмония. За щастие и не беше.
Късмет и бързо излекуване! Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 558
Когато прецени докторът!  Вземат се в предвид много неща....Няма абсолютно точни правила - всеки случай се разглежда сам за себе си....и се преценява!

# 5
  • София
  • Мнения: 39 746
Добрият лекар може да чуе със слушалка, и обикновено затвърдява дадената диагноза със снимка.

# 6
  • Мнения: 3 929
Доколкото знам, при вирусна пневмония няма Т и много трудно се "улавя" със слушалка. Колкото и да е добър докторът, при такива съмнения по-добре е да се направи снимка въпреки облъчването, защото не можете да си представите до какво може да доведе една нелекувана пневмония! Аз съм един типичен пример и майка ми винаги ме кара да снимам детето при съмнение за пневмония, защото когато аз съм била на окоро 2 год., никой не се е сетил да и направи снимка и никой не е открил, че имам пневмония и едва не умирам от увреждане на сърцето. И до ден днешен приятелките на майка ми разказват, че не могат да повярват, че съм жива и при това съм такава жена, като си спомнели умиращото бебе.

# 7
  • Мнения: 7 201
Ако е вирусна пневмония - не се чува на слушалка , незабавно е нужна снимка  Peace
Точно така.

а при нея има ли кашлица,температура или други симптоми?
Не винаги.Но пък синът ми като е карал вирусна пневмония винаги е поддържал Т:38-38,5 градуса.

# 8
  • Карлово
  • Мнения: 4 627
Доколкото знам, при вирусна пневмония няма Т и много трудно се "улавя" със слушалка. Колкото и да е добър докторът, при такива съмнения по-добре е да се направи снимка въпреки облъчването, защото не можете да си представите до какво може да доведе една нелекувана пневмония.
Преди 4 години ни случи подобно нещо. Детето вдигаше висока Т след обед около 16 часа. Джипито въпреки внимателния преглед не хвана хрипове, отидохме на море без да правим повторен преглед, там друга лекарка не чу нищо при два прегледа изпрати ни в Приморско. И онази докторка като полудя, че има двустранна пневмония ни изпрати директно в болница в Бургас.

Общи условия

Активация на акаунт