Хора внимавайте със сайтовете за запознанства

  • 9 008
  • 88
  •   1
Отговори
  • Мнения: 385
Започвам тази тема с ясното съзнание, че много от вас ще ме нарекат глупачка, инфантилна или просто наивна.Въпреки това ще я пусна в този форум, защото тук четат и пишат много хора и те могат да напишат мнението си,но по-важното е че могат да се предпазят от случка като моята.
И така регистрирах се в сайт за запознанства, голям сайт в който имат регистрация и други мои познати. Направих го с цел – приятелство и кореспонденция(както изрично беше записано и в профила ми). Написах моите имена, а на другия ден качих и снимка,не смятах,че има нещо лошо или пък риск,тъй като имах намерение там да търся приятели,а не да заблуждавам някого или да се правя на друг човек. Писаха доста хора, един от ме попита какво работя и аз като последната глупачка му отговорих и той писа какво работи,каква зодия сме и други съвсем общи приказки. После писа,че имал работа в мойта фирма и ще идва да му дам телефон да се обеди,аз му отговорих ако иска да изпрати снимка и като дойде аз ще го позная. След два дни пак се включи написа,че вече е идвал и си е свършил работа,но понеже мен ме било страх да си дам тел. не сме се видели,аз отговорих,че съм просто предпазлива защото в Интернет има всякакви хора. След това сме разменили не повече от две съобщения когато той ми написа “Искаш ли да се видим,защото нямам време за празни приказки.Помисли и кажи да или не.Светът не свършва с нас” на което аз написах само довиждане.
С риск модераторите да изтрият това което ще напиша сега,ще го направя защото именно заради тази реакция пускам темата.Пиша неговите съобщения почти 1:1
- ей к...во не се прави на оборотна,защото знам коя си. Всичко ми казаха за теб.
- простакеса такава, предпазлива била
- не се крий боклук такъв
- имам приятел в твоя град ще го изпратя да ти счупи кофата, ненормалнице такава, само да го напипам на някоя ракия и ще ти разкаже играта ти къде си търсиш еб...чи.
Има още няколко,но те са толкова гнусни,че ще ви ги спестя.
И сега ви питам,тези които имахте търпение да прочетете всичка – с какво предизвиках този човек да озлобее така и да напише всички тези обиди и заплахи?
Как хората намират приятели в тези сайтове,че чак се срещат с тях,а някои дори са намерили половинките си там. Аз направо се втрещих, изтрих акаунта си от там и часове след това стоя като попарена с адско главоболие.

# 1
  • Мнения: X
Ти май чатиш от скоро. Peace
Как може изобщо тоя разговор да е останал в съзнанието ти, та чак и да го пуснеш в тема и да си го слагаш на сърцето ooooh!
Неискам да те обидя с нищо, просто мноооого се връзваш.
А на въпроса, как някои хора су намират приятели в такива сайтове, искам да ти кажа че страшно много хора са си намерили спътника в живота именно по този начин, и въпросния тип, с когото си говориш ти по никаъв начин няма да промени ничие положително мнение. Peace Утрепки има и в реалния живот около нас. Peace

# 2
  • Мнения: 5 940
Никога не съм влизала в такива сайтове, приятели се намират в истинското, очи в очи общуване.

# 3
  • Мнения: 3 794
Според мен това е някой побъркан тип, който изобщо няма представя коя си ти. Нито пък е идвал във  фирмата, където работиш ти. Опитва се да те сплаши или това е неговия начин за забавлени  #Crazy. Ама, че идиот. Не се стряскай много. Но по такива сайтове всякакви има.  Hug На мен по ICQ  са ми се включвали подобни типове и са ми писали доста нецензурни и обидни неща. Обаче аз казах на един приятел и му дадох номера на въпросия човек. След което моя приятел му писал, че по IP-то са го проследили и ако не престане да ме тормози ще изпратят ченгета  Joy Познай дали ми писа пак ?

# 4
  • Мнения: 1 172
Вероятно си попаднала на някой тийн. Или изкукал комплексар.
А това, което си получила като съобщения, е най-проста форма на шантажиране. Той ти казва нещо, без да е конкретен, ти го навързваш както ти пасва и почваш да се терзаеш.

Въпрос 1: Фирмата, в която работиш, наистина ли си има вземане-даване с такива откровени простаци?
Въпрос 2: Ако е питал за теб и всички те знаят, дали пък не е най-нормалното нещо на света да те извикат (щом и той иска да се видите)?

Не се връзвай на глупости! Но не бъди наивна и не споделяй лична информация пред хора, които не познаваш достатъчно добре (независимо дали в чат, във форум, във сайт за запознанства или в  реалния живот).

# 5
  • Мнения: 385
Да отскоро,това ми беше първия и последния опит. В съзнанието ми е защото случката е от преди няколко дни.

# 6
  • Мнения: 5 647
Аз винаги съм се чудила на хората, които се регистрират в такива сайтове. А това, че си му казала къде работиш и след това си му пуснала снимка, е голяма простотия. Не се заяждам, но за мен това е безумие.

# 7
  • Мнения: 385
Аз винаги съм се чудила на хората, които се регистрират в такива сайтове. А това, че си му казала къде работиш и след това си му пуснала снимка, е голяма простотия. Не се заяждам, но за мен това е безумие.

Не се сърдя,аз предварително очаквах такава реакция, снимката не съм я дала на него тя е в профила ми.

# 8
  • Мнения: X
Да отскоро,това ми беше първия и последния опит. В съзнанието ми е защото случката е от преди няколко дни.

Случвали ми са се много такива неща. Не в сайтове за запознанства а в чатове. Нито веднъж не съм обърнала внимание. А и смятам че в чатовете можеш много по-успешно да си намериш приятел...........някак си става по -спонтанно, а не да чете някой на какви критерии отговаряш и после да ти пише. Незнам де, това е мое мнение, аз в такива сайтове нямам регистрация, но и подобна случка не би ме спряла, ако реша да имам. Peace

# 9
  • Мнения: 2 000
Просто си попаднала на някакво куку. И аз преди 10-ина години се бях регистрирала в сайтове за запознанства, но не съм попадала на откачалки. Не е трябвало да даваш толкова информация веднага, че и снимка да слагаш, а чак като опознаеш човека с който си кореспондираш.

# 10
  • Мнения: 2 631
Това са група комплексари, които се вбесяват, когато някоя мацка откаже да си размени снимки! Не му се връзвай, нищо лошо няма да ти се случи, забрави го!

# 11
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Преди 7 години моя приателка чатеше почти непрекъснато, идеята и целта беше да си намери мъж от Америка или Европа.
Беше се сближила с един канадец доста, бяха споделяли лични неща (впоследствие се оказа, че само нейните са били реални), той 2-3 пъти твърдеше, че ще дойде до Бг (даже електронния си билет беше изпратил един път - фалшифициран) и т.н.
Впоследствие започна да я тормози електронно в офиса й и на личен мейл. Свърза се с шефа й и започна да го залива с информация къде тя си търси работа, искаше референции, после имаше и по-груби майли до него, граничещи със шантаж.
По това време обаче моята приятелка беше напуснала работа и живееше в чужбина. Работата й в Бг обаче беше интересна и добре платена. Какво щеше да прави ако не се бяха стекли така обстоятелствата и тоя човек я компрометираше?!

На мнение съм, че лична информация не се дава, даже и на човек, който познаваш "добре". 

# 12
  • Варна
  • Мнения: 1 789
 Лудетина, включвам се само да те успокоя, защото ми се виждаш доста уплашена. Най-вероятно си попаднала на някое хлапе. И то те лъже. Не мисля, че е идвал в офиса ти по работа. Ако беше идвал щеше да те познае. Нали си дала снимка? И как така хем те знае коя си, хем не ти се е обадил като е идвал? И кой му е казал "всичко" за теб? Ти вярваш ли, че има някой в офиса ти, който да знае всичко за теб? Мисля, че прекалено навътре си приела нещата. Не се връзвай и имай едно наум занапред.

# 13
  • Мнения: 431
Не само по тези сайтове трябва човек да се грижи за своята анонимност. Вярно е, че анонимността в интернет е илюзия, но е добре да се въздържа да дава информация като три пълни имена, адреси, телефони, дата и година на раждане, снимки, месторабота, служебен телефон, основен и-мейл. Във форумите също. Никога не знаеш кой те чете и с каква цел.

Трябвало е да поразучиш нещата в сайтовете за запознанства преди да се метнеш с главата надолу. Там никой не гледа т.нар. цели за запознанства - и да пишеш "само кореспонденция", полза няма. Има побъркани, има шегаджии. Ако си добре с някой език, опитай в някой чуждестранен сайт.

Съжалявам за това, което си преживяла, дано повече не се налага да чуеш за този субект. Плаши те само, не му се връзвай, игнор. С какво си го предизвикала, не знам - вероятно счита (не без основание) тези сайтове за виртуални публични домове, а жените в него за търсещи секс (като него самия). Като такава нямаш право да отхвърляш щедрото му предложение.

Като ти премине шока, можеш да си направиш паралелна самоличност, поогледай се на тези сайтове. Аз съм го правила, обаче нямам нерви да пресявам хилядите неудачници, които никога не биха ме заговорили на улицата, но са много храбри да пуснат неграмотна бележка "zdrasti sladuranke sex iska6 li".

# 14
  • Мнения: 385
Фирмата е голяма,състои се от отдели аз съм в отделна стая,той ако е идвал,е имал работа при други колеги.Не е казал,че е получил информация от някого в службата,а от негов познат.
Да наистина се уплаших,той беше писал и това "Сега страх ли те е от мен?" А това за едното наум,да определено ще ми е обица на ухото.

Общи условия

Активация на акаунт