Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Деца от 1 до 6 г.
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

Здравейте, знам че има много изписано по въпроса, но точно това ме обърка... ще синтезирам малко мнения.
Търся частна градина в районите Красна поляна, Красно село, Овча купел, Павлово или Бъкстон, на приемливи цени, от порядъка на 150-250 лв.
Благодарна съм, който се включи с информация.
Цитирай

Sofia

Не мога да ти дам информация за конкретните райони, но в момента цена под 250 лв. за целодневно гледане не мисля, че ще намериш. Ако намериш 250, то ще е незадълго, долната граница на цените мисля, че се е качила до около 300 лв. Неприятно, но факт  Confused
Цитирай

София

Няма такава такса в София. Ходим от май 2007 на ЧДГ и съм проучила пазара. Такива такси има в Плевен, Стара Загора. Там също проучих, защото бабите ни са от там.
Цитирай

София

Аз доколкото знам има частна градина на цена около 180-200 лева.Познати деца ходят там. Намира се някъде около последната спирка на тролей 2 под резиденцията.
Успех!
Цитирай

София

Има , има  Peace
Моят син е в една прекрасна детска градина " МИЛА " . Намира се в Бъкстон до Църквата  Very Happy
Таксата е 200 лв.
Детето ми вече 6 месеца е там и съм много доволна - извеждат ги всеки ден , готвят им на място , отношението към децата е страхотно и много се занимават с тях .
Болни деца не се допускат !
Цитирай

София

Благодаря момичета!

А някой знае ли колко е таксата в държавна детска градина?
Цитирай

София

Ами 40 лв. е в държавна доколкото знам ... но нека да каже някой , който е по запознат / в смисъл детето му е в такава градина / .
А ти нали питаше за частна ? Къде намеси държавните ...
« Последна редакция: пн, 21 яну 2008, 15:56 от Pipinka »
Цитирай

София

Исках да направя сравнение.
40-50 лв. за държавна
? за частна

Според мен 3-5 пъти повече е нормално, всичко останало е спекулация, не мислите ли?
Цитирай

Sofia

Не е спекулация. Това е реалното положение на нещата. Държавните градини се субсидират. 250-300 лв. (по-скоро 300 към момента) е минимума, при който може да функционира сравнително нормално една частна ДГ.
Сметката е елементарна и всеки може да си я направи (аз съм я правила много пъти) - наем, заплати, ток, храна и прочее. А в случай, че се подсигуряват по-качествени условия - луксозно помещение, активно изучаване на език, спорт, арт занимания и т.н., вече говорим за такси от порядъка на 500 лв. и нагоре...
Пак казвам, аз съм по-скоро засегната от това положение на нещата, с две деца доста солено ми излиза "удоволствието", но и не мога да кажа на черното бяло и да говоря за спекулация и др. подобни.
Цитирай

БГ - София

40 лв е таксата в общинските детски градини и ясли.
Не мисля, че има спекулация. Мария е обяснила, че общината субсидира градините си. А и да не се пропуска момента с допълнителните пари, които се събират в общинските градини, за какво ли не (като се почне от тоалетната хартия която носим всеки месец и се стигне до чаршафите, които родителите сами си перат на някои места).
Цитирай

София

Може и така да е, просто събирам информация и правя сравнение, с разликите в частните и държавни детски градини извън България.
Ок приемам, всяко становище, стига да е аргументирано.
Цитирай

гр.София

Има , има  Peace
Моят син е в една прекрасна детска градина " МИЛА " . Намира се в Бъкстон до Църквата  Very Happy

Дай линк. Ако можеш пиши повече. Колко деца са? Колко учителки и лелки ги гледат? Има ли 4 групи и т.н. 
Цитирай

Sofia

Детето ми е в държавна детска градина. Таксата е 40 лв., всеки месец даваме по 2.50лв за вода, 15 лв за английски, 14 лв за танци, 3лв за театър. В началото събирахме по 25лв за учебни тетрадки и материали. Та като сметнеш грубо на месец идва 75лв.
Цитирай

София

Има , има  Peace

Дай линк. Ако можеш пиши повече. Колко деца са? Колко учителки и лелки ги гледат? Има ли 4 групи и т.н. 
Да, дай малко повече информация, защото тази цена...ме заинтригува и мен Laughing
Цитирай

Sofia

Детето ми е в държавна детска градина. Таксата е 40 лв., всеки месец даваме по 2.50лв за вода, 15 лв за английски, 14 лв за танци, 3лв за театър. В началото събирахме по 25лв за учебни тетрадки и материали. Та като сметнеш грубо на месец идва 75лв.

Скоро имахме родителска среща и директорката това ни обясни за държавните градини, че освен гореспоменатите пари, държавата дава на месец на дете по 192 лв, което общо прави пак към 300 лв. Peace
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.