Как да постъпя? Лелката бие детето ми в градината...

  • 22 245
  • 276
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 092
УСПЕХ!!!

# 61
  • Мнения: 107
 Браво! Успех!Дръж ни в течение!Всеки родител трябва да знае как се постъпва в такава ситуация.

# 62
  • в Низината
  • Мнения: 705
zoroeva, поздравления! Смятам, че ще успеете. Стискам палци. Дано тази жена бъде дисциплинарно уволнена и не си намери повече работа в детска градина. Жалко само, че травмите, които е нанесла на децата ви няма да се забравят!

# 63
  • London
  • Мнения: 292
Здравейте всички! Първо да ви благодаря за отзивчивостта и полезните съвети!
Снощи с мъжа ми написахме жалбата - тази сутрин  ходихме при директорката. Подадохме си жалбата, придружена от подписите и на други родители. Какво ни каза тя: Нашата жалба не е първата срещу тази лелка, но никоя група не я искала в редиците си!!! #Cussing out Едвам се сдържах да не избухна в този момент - никой като не я иска - ние трябва да я търпим ли - ами да я уволни!!? Разказах абсолютно всички инциденти на директорката (отново!!) и и казах, че ако след тази наша жалба тя отново не предприеме нищо - още днес жалбата ще е във всички възможни инстанции до които мога да я подам! Директорката не можа да отрече нито една дума от всичко което казах. Обясни, че след нашата жалба вече има достатъчно "материал" да уволни лелката и че тя самата отдавна иска да го направи, само е чакала събиране на достатъчно доказателства. Единствения проблем бил, че нямало кой да я замести и че за такава заплата трудно някой щял да се наеме на тази работа. Казахме и че нас това изобщо не ни интересува - има си начини да се намери нов човек! Това че няма желаещи не значи че трябва да търпим такъв темерут! Казах и да се обърне към общината, защото иначе аз ще го направя! Отговори ми, че тя лично ще прати запитване до тях с искане за нов човек и дисциплинарно уволнение за Цонка. Предупредих я, че ако в най-скоро време няма развитие ние пак ще сме при нея, но този път с камера на Господари на ефира, примерно - а предполагам тя не иска това! От времето когато аз съм била на градина са минали 25 години - не искам да си мисля че нищо не се е променило! Тя ме убеди, че ще направи всичко възможно за уволнението на Цонка,  а докато това стане ще и бъде забранен всякакъв контакт с децата! ДАНО успеем! Аз ще продължавам да я тормозя  Twisted Evil - докато не успеем!


Лошо е,че ти сама казваш, това не е първаята жалба.
 Откровено ти казвам, че аз се съмнявам да я махнат,все пак недей забравя, че и други се оплакваха и нищо.
 Лично те моля, да настояваш да бъде уволнена,а не като друг път преместена или порицана или там кавото се прави,но без уволнение.
 Успех,аз съм на линия.

# 64
  • Мнения: 258
дано наистина има успех, а не са поредните празни приказки  newsm10
дръж ни "на течение" както се казва  Laughing
Успех  Hug

# 65
  • Мнения: 71

[/quote]


Лошо е,че ти сама казваш, това не е първаята жалба.
 Откровено ти казвам, че аз се съмнявам да я махнат,все пак недей забравя, че и други се оплакваха и нищо.
 Лично те моля, да настояваш да бъде уволнена,а не като друг път преместена или порицана или там кавото се прави,но без уволнение.
 Успех,аз съм на линия.
[/quote]

Точно така смятам да направя! Няма да се задоволя с порицание или преместване! Предупредила съм директорката, че изкъсо ще я следя какво прави по въпроса и че искам МАКСИМАЛНО бързо разрешение.  Ако трябва аз ще намеря кой да работи на мястото на Цонка..

# 66
  • Мнения: 1 931
Дано да я махнат тази жена. С такава лелка може да се травмират така децата,че за цял живот да им остане.
Все пак не каза в коя градина е. Дано да не се случи това,но аз не бих чакала толкова дълго време. И ако не се промени нищо в близките дни да не си остане така, наистина викнете господари на ефира например . Всяка телевизия си дава телефони на които можеш да звъннеш и веднага ще се отзоват.

# 67
  • Варна
  • Мнения: 966
Браво миличка! Дано проблемът се реши във възможно най-кратък срок.

# 68
  • Мнения: 47 981
при нас имаше проблеми, един родител подаде жалба срещу една от учителките, и директорката й наложи веднага наказание мъмрене
знам от нея, че ако в рамките на 6 месеца има второ наказание, има право да я уволни
срещу тази лелка има няколко жалби, но не е уволнена- защо?!?
а за бой над дете, доколкото съм чувала, се полага веднага уволнение/но не знам къде го пише черно на бяло/
явно я притискат от общината, зашото тази лелка е самотен родител, но смятам че случките са достатъчно показателни и е нужно незабавно да се махне
я накарай друг родител да подаде жалба, също разписана от повечко родители, така жалбите стават две една след друга
а може и да подадетет всички жалби, ама да са си с изходящ номер и всичко описано възможно най- подробно, имате право на педагогически съвет за разглеждане на случая

# 69
  • Мнения: 71
Дано да я махнат тази жена. С такава лелка може да се травмират така децата,че за цял живот да им остане.
Все пак не каза в коя градина е. Дано да не се случи това,но аз не бих чакала толкова дълго време. И ако не се промени нищо в близките дни да не си остане така, наистина викнете господари на ефира например . Всяка телевизия си дава телефони на които можеш да звъннеш и веднага ще се отзоват.

Градината е 9-то ОДЗ "Зорница" в Младост. Втора група "Пинокио" - не съм го споменавала не защото искам да го пазя в тайна, просто съм била явно твърде афектирана и съм пропуснала. Въпросната лелка е била преди и в други групи, но сега е в нашата Sad (която както стана ясно от директорката е единствената група, в която госпожите я търпят - никой друг не я искал)

# 70
  • Мнения: 47 981
заплаши ги с телевизията, но по- добре отиди в самата община и внеси и там жалба, с входяш номер
явно директорката не смее да действа, но не се отчайвай, трябва да действате в името на децата
иначе лелка ще си намерят, не мисли че няма кандидати
при нас в яслата отвориха нова група, плюс една леля получи здравословен проблем, значи поне три лелки си намериха и две сестри за нула време

# 71
  • London
  • Мнения: 292
Аз искам пак да изкажа мнение, че въпросното чудовище в прекия смисъл на думата
не случайно изпитва това чувство за безнаказаност.
Още един път казвам, че трябва да се изисква да бъде уволнена.
Също много важно е да има жалбата, а към нея входящ номер, иначе всичко вече е казано.

# 72
  • Мнения: 1 615
Самотен РОДИТЕЛ... Страх ме хваща за нейните деца, честно... Sad

# 73
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Стискам палци да се отървете от това социално зло Crossing Arms
Как не я е срам, да бие децата, каквато и да е връзкарка не би трябвало да си позволява такива волности Stop

# 74
  • Мнения: 227
Поздравления за предприетите мерки и дано имат ефект! Peace

Общи условия

Активация на акаунт