За супата от детската кухня. Кога да я давам?

  • 1 129
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 402
Здравейте отново,отдавна не съм пускала нова тема, защото уж всичко вече ми ясно Wink, дъщеря ми е на 8 месеца, но от днес сме на детска кухня и сега малко съм в чуденка как точно да давам отделните храни. Най много се чудя за супата. До колкото си спомням имаше някаква подобна тема за това и сега ви моля ако някоя от вас може да ми даде линк към нея да погледна или просто да ми кажете вие как процедирате в случая със супата. Предварително благодаря и се извинявам ако подхващам вече разисквана тема, но не ми се рови из търсачката.

# 1
  • Мнения: 338
Супата я давах вечер, когато бяхме на вашата възраст, но сега я предлагам на обяд. Сега като дам основното вечер го засища повече и затова обърнах

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
Супата я давах за вечеря,основното за обяд а десерта следобяд.

# 3
  • Мнения: 668
аз ги давам по половин супа и яденце и после нещо за десерт.както ви харесва така ги давай

# 4
  • Мнения: 887
Супата можеш да я даваш когато ти си прецениш - или преди основното, или за вечеря.

# 5
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Супата раздува стомаха.Педиатърката ме предупреди, ако давам, с черпака да загребвам само гъстата част.Но от кухня не съм давала никога.

# 6
  • София
  • Мнения: 663
аз давам дк така: обяд- супа, 16ч. десерта и вечер-основното (така се засища по-добре и е доволен) е за десерт 1/2 бурканче плодово пюренце (останало от обяда)  chef

# 7
  • Мнения: 636
Извинявам се, че се намесвам с въпрос в темата, но искам да ви попитам дали пасирате супата? Днес взех за първи път и в нея имаше парченца лук, моркови, фиде, които трябва да се дъвчат, а дъщеря ми още няма зъбки.

# 8
  • Мнения: 189
Слагам в супата сухар,пасирам и я давам за вечеря.

# 9
  • София
  • Мнения: 15 219
В началото, когато Иво беше по-малък, давах половината супа+основното за обяд. Тя и без това е в по-малко количество отколкото другите 2 неща-основното и десерта.
Когато порасна, давах и супата, и основното за обяд.
Десерта давах следобяд.

Пасирах супата, както и основното, докато Иво навърши годинка и малко. Иначе не ги ядеше. После започнах да пасирам не до "гладко", а с няколко завъртания на пасатора, и така постепенно се научи да яде непасирана храна.

# 10
  • София
  • Мнения: 448
Моят Криси си изяждаше и супата и основното за обяд.Десерта следобяд.Всичко пасирах.Но май не повече от месец използвах детската кухня,понеже видях в супата косъм и люспа от лук.Започнах изцяло аз да му готвя и стерилизирах.

# 11
  • Мнения: 1 217
Давам част от супата /разбирай 30-40 мл/ преди основното.Но давам само водичката.
В повечето случаи не иска и да пробва супата.
Второто го изяжда цялото.
Десерта разделям на две-едната половинка за десерт след обеда,другата преди кашата след обяд.
Не мисля да давам супа със сухари за вечеря.

# 12
  • Мнения: 1 701
Супата я давам за вечеря, преди млякото, но на 8 мес. Кали караше само на АМ вечер. От 1 год. започнахме със супичките.

# 13
  • Мнения: 402
Благодаря за отговорите Wink, ще видим как ще я нагласим работата. Тука в нашия град повечето  майки дават супата като предиобедно ядене, нещо като за закуска. Аз днес я дадох за обяд със сухар, а основното щото то беше сиренява каша я дадох преди малко (19.00), щото после пием АМ. Може би е най добре д си минава като част от обедното меню, но ако не може, ще и търся място Wink. Иначе количеството което дават наистина е малко и би могло да мине я за преди обяд я за вечеря.  Hug

# 14
  • Мнения: 6 441
Супата не му я давам изобщо,десерта също,защото е с прясно мляко.Само яденето си хапва Peace

Общи условия

Активация на акаунт