Хигиена на зъбките

  • 1 656
  • 30
  •   1
Отговори
  • España (Плевен)
  • Мнения: 862
От кога започнахте да миете зъбките на децата си  newsm78  Защото ми се струва, че вече е време,а може и да сме закъснели. Thinking Вече сме на 1 г и 6 месеца. Моята госпожица обаче хич и идея си няма, че пастата не се яде /въпреки че е доста вкусна  /.Вие как и кога започнахте?

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 10 816
Долу-горе на вашата възраст.Имахме вече 4 зъбчета.Първите 2-3 седмици и давах четката за свикване,а аз си миех зъбите пред нея.После започнах да и ги мия,а тя си довършваше миенето.Слагах и все още слагам съвсем малко паста/колкото за идеята/,защото всичко се изгълтва.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 783
На 4 зъба започнахме да им ги мием.

# 3
  • Мнения: 1 517
Ние мием още от първото зъбче, стремях се даже повече да създам навика, отколкото да постигна някакви практически резултати. И наистина миенето се превърна в чудесно забавление за Малчо. Вечер дори сам ни подсеща Simple Smile
Иначе пастата естествено се яде, но има и без флуор (например Ненедент) - те се препоръчват до 3 годиша възраст, най-вече заради факта, че толкова малки деца трудно могат да се научат да плюят, пък и пастата им се вижда доста вкусна  Laughing

# 4
  • Мнения: 2 821
Трудно може да се предозира флуора от количество паста колкото грахово зърно.

# 5
  • Мнения: 1 517
Трудно може да се предозира флуора от количество паста колкото грахово зърно.

Ежедневен прием на флуор (дори по няколко пъти на ден) май не се препоръчва за толкова малки деца  newsm78

# 6
  • София
  • Мнения: 39 739
Когато Дияна се сдоби с 4 зъба в устата (7ми месец) педиатърката ми препоръча да започна да й ги мия. В началото беше като борба на прасе с тиква. След това вече нещата се нормализираха.
И аз давах Зумафлор, но Дияна имаше кариеси.

# 7
  • Пловдив, но иначе от Бургас
  • Мнения: 360
момчил е на 1,9 и от седмица съм му взела ненедент, въпреки че смятам за много рано
пък и каква ли работа ще свърши като се използва само 2 пъти семично.
Не помня аз кога съм взела четка за зъби ,но сякаш спомените ми са от детска градина нататък  newsm78
Не ви ли се струва малко пресилено да се почва още от 2-3 зъба да ги мият, вярно че е голямо забавление, но тези пасти, каквито и да са, едва ли са много полезни за гълтане. Хубаво е че се създават навици ама...
А този зимафлуор как се взема, той ми се струва по добре за зъбките. Аз го вземах бременна и заради това или по чист късмет нямах  никакви проблеми

# 8
  • Мнения: 812
от 1 г и 6 месеца

# 9
Миенето на зъбките започва от появата на първия зъб, отначало без паста, а след като станат 4-6 зъба, се слага паста, както е казала по-горе една мама, колкото грахово зърно. Когато пастата е без флуор, няма опасност като поглъщат такова количество. Добре е децата да го превръщат това в навик, да им стане потребност - отначало като игра, да виждат мама и тати как си мият зъбите и после всичко си идва по местата Grinning А хубавото миене на зъбките и по-малко junk food им спестява време, прекарано при мен, което не е за пренебрегване Wink
Надявам се да съм била полезна, ако имате още въпроси, насреща съм

P.S. По отношение на зимафлуора - 4 капки на ден, от понеделник до петък, събота и неделя почива детето. Това обаче при условие, че не пие високо минерални води като Девин със синия етикет, Хисар, Меричлери, Овощник, Съдиево и не се сещам в момента други марки с високо съдържание на флуор.

# 10
  • Мнения: 2 197
Започнах от първия зъб. С четка и  с паста. Първата паста беше без флуор (късно разбрах, иначе щях да я сменя, защото аз съм привърженичка на флуора и държа да го има в пастата на детето ми). Дъщеря ми сравнително бързо престана да яде пастата. От 6 месеца вече си мие зъбите сама или поне проявява огромно желание. От известно време ги мие два пъти на ден, защото в момента, в който ме  види, че се насочвам към моята четка е първа писта да си ги мие и тя. В момента е с 12 зъба, започнаха на 8 месеца и половина да никнат.

# 11
  • Мнения: 613
От кога започнахте да миете зъбките на децата си  newsm78 

Откакто ни се появиха първите два зъба /на 5м/. Първоначално и миех зъбките със специален гумен напръстник и паста за зъби без флуор. А, като поотрастна сменихме на четка за зъби и детска паста с флуор.

# 12
  • Мнения: 7 947
Ох, при нас не става и не става! Имаме вече 16 зъба /на година и осем сме/, но не мога да го накарам да разбере и по-точно да го науча , че трябва да си мием зъбките. Първо опитахме с Ненадента с гумения напръстник - е ходех си постоянно с ранички по пръстите - в момента, в който се опитах да бръкна в устата му - той ме захапваше! После опитахме с четка - същата история - захапва четката и почва да си играе с нея...И така е до ден днешен Sad

# 13
# 14
  • Мнения: 1 298
И аз мия от появата на първото зъбче. Сега е на година и половина и определено е свикнала с четката.
Старая се да измивам добре всички зъби и правя това вечер след млякото.
След известно време ще започна и сутрин.
Пастата, която използвам е на Продент ( но има много различни на пазара) и
е за деца от 0 до 5 год. и не е проблем да се гълта. Предвидили са го. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт