моля за мнения и препоръки за ясла и/или ОДЗ в Младост 3-4

  • 3 676
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 531
здравейте  Hug
мисля да участвам в надпреварата за онлайн записване през февруари  Crazy много ме притеснява даването на ясла, както вероятно повечето майки, и ви моля за мнения и общи неща,а и подробности, за околните ясли, режима в тях, грижата, цените, работното време и т.н.  Rolling Eyes ние сме на спирката след тази на общината/сладкарница"Неделя" и май най-близо са ми ОДЗ 56, 59 и 70  Rolling Eyes
подобни теми за младост има дискутирани, но доста отдавна, заради което си позволявам пак да повдигна въпроса  Peace
предварително благодаря за мненията, а дано са полезни и на други
  Hug

# 1
  • Мнения: 1 531
хайде майкиииии, нещо снощи и днес не е било време за младостките знаещи и питам пак ...   Sunglasses Praynig Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 512
Здравей,
и аз ще следа темата, защото ходихме за малко в 28 одз, в младост 2, ама нещо не ми допадна, та мисля да я сменя. Дано да получим отговори, че то няма време вече.

# 3
  • Мнения: 217
Препоръчвам ОДЗ 14 "Карлсон", което не е в Младост 3 или 4, а в Младост 2 срещу ХИТ.... Аз съм много доволна от условията и гледането на децата там.... Късмет в надпреварата! Peace

# 4
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
само да попитам...
Само за едно ОДЗ или ЦДГ се кандидатсва или за няколко?

Инфото ми е старо (от 2005г.), но съм злопаметна понякога. В 56ОДЗ, в яслата децата явно ги бият/наказват, когато се напишкат/наакат.

# 5
  • Мнения: 3 695
само да попитам...
Само за едно ОДЗ или ЦДГ се кандидатсва или за няколко?
Може да се кандидатства за колкото искаш, правиш си списък с поредност на желанията. Виж тук: http://www.kg.sofia.bg/

И мен живо ме интересува темата, но много ще съм благодарна, ако се включи някой с инфо и за ОДЗ-тата в Младост-1.

# 6
  • СОФИЯ
  • Мнения: 852
Аз, ако трябва да кандидатствам и да избирам между тези три градини, които си изброила 56,59 и  70 ОДЗ. не бих се спряла на 56ОДЗ. Не съм с много добро впечатление от тази градина. Грубо отношение, крещат като "каруцари" съжалявам за израза. За мен това ще е тормоз за детето. Това е лично наблюдение. Иначе за другите съм чувала добри отзивите от познати


Здравей,
и аз ще следа темата, защото ходихме за малко в 28 одз, в младост 2, ама нещо не ми допадна, та мисля да я сменя. Дано да получим отговори, че то няма време вече.
А аз лично много съм доволна от яслата.Само в началото явно имаха проблем с намирането на персонал, тъй като направиха нова група, но сега вече нещата се нормализираха. Детето много бързо се адаптира и свикна. Ходи с голямо желание.Така, че мога да я препоръчам с две ръце.

# 7
  • Мнения: 1 531
радвам се,че се появяват мнения вече  Hug започвам да с еориентирам  Sunglasses
и да допълня - инфо за 76 ОДЗ и има ли ромчета много
Blush

# 8
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
инфо за 76 ОДЗ и има ли ромчета много [/color] Blush

аз лично, не съм виждала. Но ОДЗ-то е с чудна д-рка и добър персонал. Поне аз от г-жите на синчето съм много доволна. Вчера сутринта, едната му г-жа го посрещна с думите:"здравей маме, ела да те целуна"  Heart Eyes Hug Grinning. А си бяхме за сериозно каране, че в 9:00ч. го заведох.  Blush

# 9
  • София, България
  • Мнения: 2 222
ох и аз ще се запиша да следя, че и на нас ни предстои сагата ... отскоро сме в младост и нямам много инфо за градините в района ...

# 10
  • София
  • Мнения: 512
Жани, наистина персоналът им беше малко, сега как е?

# 11
  • СОФИЯ
  • Мнения: 852
Ivka76, назначиха нова сестра и вече са в пълен състав и не сменят персонала постоянно.Така,че вече всичко е ок.

# 12
  • Мнения: 7 263
Препоръчвам смело 56-то ОДЗ. И да със сигурност Шани няма да е съгласна с мен  Hug Wink
Имам 6 години "стаж" в тази градина и след като съм обиколила 3 градини и още поне 4-5 като летни сборни групи смятам, че мога да направя сравнение.
Имахме най-прекрасните госпожи \и до ден днешен, като ни видят на улицата ни се радват и ни прегръщат и целуват\ и най-невероятната директорка, при положение че моите синове меко казано не са цвете за мирисане Blush Heart Eyes Heart Eyes.
Градината е поддържана, чиста \ в групата ни се чистеше през месец с Рейнбоу - което ни струваше великата сума от 2 лв и това съвсем отделно от ежедневното хигиенизиране\, съвсем скоро се прави нов ремонт и смениха дограмите. Имат басейн, занимания по спорт - плуване, футбол, танци \ народни и латино\, английски език, изкуства.
За тези години съм изгледала не един спектакъл и открит урок и смея да твърдя, че поне с моите деца се е работило със сърце и с много умение и желание.
Извини ме Жани, че ще ти опонирам, но никога не съм чула дори и най-малкото повишаване на тон, дори и в случаите когато на мен като на страничен "зрител" ми се е искало не само да повиша тон, ами и да понапляскам нечие дупе.
За яслата признавам, че нямам наблюдения освен няколкото часа в които прекарах там когато отидох да записвам големия си син. Направи ми приятно впечатление. Не се наемам да коментирам персонала там, но надали е толкова по-различен от другите госпожи в градината.
Приятно впечатление ми правеше, че децата от яслата често бяха извеждани в градината навън, за разлика от много други ясли в които ги държат само вътре, независимо от времето.

# 13
  • Мнения: 1 531
мерси и за това обратно мнение Peace

дано повече майки се включат
Hug

# 14
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
че децата от яслата често бяха извеждани в градината навън, за разлика от много други ясли в които ги държат само вътре, независимо от времето.

точно при оградата, под дърветата, на място, дето и трева няма...  Tired  Но г-жите си седят на столчета, пък децата се моткат по земята на нещо като чул, послан да ги предпази.  Close
Това видях аз през 2005г., когато детето ми бе в яслата на 56 ОДЗ, през месец юли и въпросното детско заведение бе дежурно. И ги биеха децата, определено. При голяма беля (наакване) в гащите як тормоз. Детето ми до септ. месец ревеше всеки път, щом се изпуснеше в гащите. Аааааааа, как щях да забравя... Бях овикана не еднократно, че имам такова голямо дете (на 1г. 11м.), което не било научено на нищо... Нито да яде самостоятелно, нито да си казва, че има пиш или ако, нито да се преоблича само.
(Само за сведение, в момента е на 4г. и 5м. и все още г-жите или лелите в групата му помагат да се облича. Веднъж не са ми казали такива думи...)
Да не говорим, че през него период (дежурния), децата биваха старателно разделяни на НАШИ и ЧУЖДИ. Всичките малчугани, от самото си ОДЗ бяха наши, а останалите чужди...  Confused
Но понеже когато едно дет. заведение е дежурно, не винаги през този месец работят титулярките, може жените които уж ми "гледаха" детето, да са били "външни", извикани само за този дежурен месец.
Както и да е... Яслата в 56 ОДЗ си остава един кошмар, през който не знам как преминахме...

П.П: През 2006г. детето ми пак ходеше по дежурни ДГ. Бяхме в 59 ОДЗ и в 70 ОДЗ. Е такова чудо, като гореописаното не видях, ви казвам.

Общи условия

Активация на акаунт