СЕПТЕМВРИ е далече още... тогава ще сме с бебенца разкошни!

  • 11 845
  • 277
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 0
Не се притеснявайте за зацапването. Аз преди седмица какви кафенилки получавах, че доктора чак ми се скара, че не съм се обадила по-рано. Все пак се оказа, че няма проблем - даде ми само но-шпа и то взе че се оправи. Пък аз съм и доста в движение с кола..... Whistling
Разбира се, че няма да се обидя Асенце! Ето ме пиша на кирилица, просто не съм свикнала да пиша много на кирилица и затова Confused
Веднага щом ми кажат термина ще Ви известя - надявам се утре да стане това. По калкулатора на сайта трябва да е 5 септември, но незнам колко може да му се вярва.

# 61
  • Мнения: 3 926
Тъй, сега кажи си термина, за да те драсна на първа страница Hug И си кажи предпочитанията - частно, държавно... Така или иначе трябва към 10-та, 12-та седмица да се регистрираш в женската консултация (ЖК). И да помислиш още от сега за раждането. Ако искаш лекар, който да ти следи бременността от началото до края и при когото да раждаш, ще трябва да се приготвиш да ходиш на частни приеми. иначе можеш просто да си ходиш на ЖК и накрая да отидеш да родиш при дежурен екип.
Като цяло със сигурност всеки ще препоръча своя доктор. Аз ходя при Дуковски от Майчин дом. Там родих първия път. Доволна съм. Живот и здраве и сега смятам да раждам там. Само дето този път съм се настроила за нормално раждане Grinning
Предходната бременност ходех на ЖК в ГУСВ-то при д-р Радева. Бях много доволна. Всеки път ме гледаше на ехограф, въпреки, че не ми се полага по каса. Пускаше си ми всички изследвания и си ми даваше направления без проблем. Честно казано ако й имах малко повече доверие, или ако не се бях влюбила в отношението на Дуковски към пациентите, сигурно щях да родя при нея. Сега обаче мисля да ходя на консултации в Майчин дом, че ми е по-удобно с трамвая.
Луси Hug Hug Hug Чакам официално включване за термина Heart Eyes

# 62
  • при моите любими
  • Мнения: 2 527
Zdraveite na vsichki. Izvinete me za latinicata no imam problem s kompa. Dobre doshli na vsichki novi mami  newsm51. Pipilota milichka i az kato ostanaite mislia che vsichko shte e nared samo se opitai da mislish pozitino i da si pochivash poveche. Iskam da izkaja izkrennite si pochitania kum vsichki  newsm63 maicheta. I az jiveia s mechtata da imam 3 dechica i se nadiavam da ia osushtestvia   bouquet Vchera bah na vtori pregled, vsichko se razviva normalno, veche vlizam v  8 sedmca i bebcho e 1.7sm. Oshte ne sam se zapisala na jenska konsultacia i ne sam si pusnala nikakvi izsledvania, no drugata sedmica shte go napravia, no uspiah da si zapisha chas za fetalen screening (ne znam dali taka se pishte) , na 19.02 v 14ta poliklinika. Niamam turpenie da minava vremeto i da vijdam kak malkoto choveche raste. A na vsichki vas vi polavam poveche polojitelni emocii i se naslajdavaite na vseki edin moment.

# 63
Честно казано не съм решила, но мисля всичко този път да си е по нормалния начин. Забравих да спомена, че тази бременност ми е втора.  Първата беше преди 13 години и съм забравила всичко. Спомням си че тогава ходих по частни лекари, но това не ми помогна особено, родих трудно, и с над 30 шева. Мисля че, всичко е божа работа.Този път мисля да не е при частни лекари.Дразня се от поведението им и от извиването на ръце.
Ако реша да е в Майчин дом какъв е реда. Може би първо трябва да се обадя и да запазя час при някой доктор, който да наблюдава бременността, а след това да реша дали да избирам доктор или когато настъпи момента да родя при дежурния екип. Посъветвайте ме моля как да постъпя. Много съм притеснена.
Относно термина според калкулатора в сайта излиза 17.09., ще потвърдя датата когато отида на лекар.

# 64
  • Мнения: 0
Здравей Асенце!
Ако искаш мажеш да ме запишеш за 5 септември, а ако има промени утре след прегледа ще кажа Wink
Що се отнася до раждането аз още не смея да си правя планове, тъй като туптящо сърчице още не съм видяла Sad. Вуйчо ми е дългогодишен лекар в Шейново - Д-р Мишев. Предполагам, че всичко на него ще доверя. Той и мен е израждал Grinning навремето.

# 65
  • София
  • Мнения: 413
Пипилота, слушай сега...по скоро чети Naughty Това течение Е НОРМАЛНО, свързано е с остатъчна кръв и закрепването на ембриона! НЕ се притеснявай! Ако те боли коремчето пий Нош-Па -безвредно е (до 6 таблетки на ден). Само не се шашкай и мисли позитивно!

# 66
  • София
  • Мнения: 413
Пипилота, слушай сега...по скоро чети Naughty Това течение Е НОРМАЛНО, свързано е с остатъчна кръв и закрепването на ембриона! НЕ се притеснявай! Ако те боли коремчето пий Нош-Па -безвредно е (до 6 таблетки на ден). Само не се шашкай и мисли позитивно!

# 67
  • Мнения: 822
Пипилота, щом не можеш да пиеш дуфастон, вземи си отпуск и си почини добре и полежи и ще отмине. Не е нещо ненормално, това зацапване, но го наблюдавай, да не се засили.
И само не се притеснявай! Всичко ще е наред, мила !  Hug

# 68
  • Мнения: 934
Пипилота, горе главата! Всичко ще е наред! Praynig
Искам нещо да споделя с вас, или по-точно с тези, които чакат второ или трето дете.
Страхувате ли се от вирусните инфекции? Пращате ли децата си на ясла или градина? Аз навлизам точно в периода на органогенеза (от вчера) и много се страхувам малката да не ми лепне някой вирус, да не се зарзи със шарка..... ooooh!
От понеделник съм отпуска целия февруари и както споделих , ако всичко е наред след това ще взимам болнични.
Чудя се дали да не я държа в лкъщи с мен..... newsm78
Посъветвайте ме!

# 69
  • Мнения: 3 926
Аз съм карала всички шарки, без Морбили. Пращам си я спокойно на градина и не са тревожа за нищо. Да пази Господ, но ми е здраво детето. До сега само три пъти съм я спирала за ден-два, заради сополи. Нищо повече Grinning
Та, с две думи Съншайн, няма за какво да се тревожиш Hug Единствената опасна шарка за бременността е Рубеолата. И въпреки, че не вярвам изобщо в способността на ваксините да си вършат работата, съм убедена, че децата няма да се разболеят Grinning

# 70
  • Мнения: 8
Привет и от мен! newsm45
Преди малко пак прокървих,тъмо се бях успокоила,че всичко е наред и отново...Плаче ми се.Утре съм на преглед,стискайте ми палци Praynig

# 71
  • София
  • Мнения: 413
Стискаме ти миличка!  Praynig Ти само си почивай! С теб сме да знаеш! Praynig

# 72
  • Мнения: 400
Уау,момичета,докато изчета старата тема и 4 страници от новата #Crazy
Виждам,че вече няма болни Peace
geryq опитай се да се успокоиш...Случват се такива неща,без да има проблем в последствие.
little_sweet много ти е готино бебето-на теб прилича newsm62-убавица.

# 73
  • Мнения: 1 233
gerygq, разбирам те прекрасно!знам, че да ти кажа да си спокойна, много трудно ще стане, но трябва заради бебето. И аз съм в подобно положение. Една голяма виртуална прегръдка от мен Hug

# 74
  • София
  • Мнения: 372
 newsm45 smile3511 newsm45 момичетаааааааааааааа и аз като теб geryg, Пипилота 
 и другите, ама не е кръв а по-скоро някакво кафеникакво течение с малко червени точки   smile3516 хем ме е страх, хем се опитвам да се успокоя, защото май определено не съм единствена. да ви се оплача от 4-5 нощи не мога да спя   Thinking само се въртя ... вие как сте със съня?
утре искам МНОГО ама МНОГО да ми стискате палци и на мен.  baby_neutral от 08:30 съм на лекар и ме е много шубе, защото предишното яйце беше кухо  Weary ама този път вече трябва да е ок yes
лека вечер на вас и много усмивки!

Общи условия

Активация на акаунт