На колко месеца/годинки пуснахте децата си на ясла

  • 5 556
  • 65
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 258
на 1 год. и 8 месеца  Peace

# 16
# 17
  • Мнения: 378
Бинко тръгна на 2 години и 1 месец, но стоеше само до обяд.  През това време оставах с бебето у дома, то успяваше да поспи на тишина и аз да свърша нещо. На обяд взимахме баткото с бурканчетата храна - обяд и следобедна закуска. Пасирах , когато му омръзнеше да дъвче, че беше слабичък. Чак на 3 години и 2 месеца започна да остава цял ден - така искаше.

# 18
  • UK/София
  • Мнения: 7 681



  На ясла не бих го пуснала, на градина - да.

# 19
  • Мнения: 139
Пуснах я на 1 и 7 мес. защото държах да тръгне през пролетта /тогава беше на такава възраст/, а и аз исках вече да се връщам на работа.
Общо взето съм за ходенето на ясла. Моето дете си беше много самостоятелно защото в яслата ги учат на това.
Въпрос на личен избор

# 20
  • Мнения: 5 026
Ще го пускам сега,март месец. Ще е на 2г1 месец.

# 21
  • София
  • Мнения: 541
И двете ми деца са януарчета. Каката тръгна на 1 г и 8 м, беба ако я приемат и тя така ще е на 1г 8м през септември.

# 22
  • Мнения: 2 171
Пуснах сина ми на ясла точно когато навърши 2 годинки (роден е през септември). Мисля, че това е идеалната възраст за ясла, защото се адаптира много лесно Peace. Виждам в яслата и току-що проходили дечица, но мисля, че те не се чувстват добре в тази среда - всички са по-големи от тях, игрите им са различни, а понякога и опасни за съвсем малките, не се хранят самостоятелно, изобщо за всичко трябва да разчитат на лелките. А в големи групи е невъзможно да се обръща голямо внимание на всяко детенце по отделно, от което най-малките страдат.

# 23
  • Мнения: 752
Голямата я пуснах на 2 г. и 1 месец, малката - на 1 г. и 10 м. просто през септември бяха на съответната възраст.

# 24
  • Мнения: 812
на 1г и 8 месеца

# 25
  • Мнения: 941
тръгна от две години без месец, тогава се падна септември, аз исках да я пусна на година и 4-5м но нямаше къде, мисля че не е толкова трудна адаптацията, макар че още ходи с нежелание но пък като я взимам не иска да си тръгва, по това съдя че и харесва,
Мога да си я държа в мен до три години че и след това, но мисля че не мога да и осигуря нужните потребности откъм общуване и игри в група, особено зимата ще сме като вълци единаци, както се случва когато е настинала, скуга голяма е за нея

# 26
  • София
  • Мнения: 39 758
Дияна тръгна на ясла на 2,8г. Мислех, че ще запишат в 1ва група на градината, но я оставиха една година в яслата.

# 27
  • Мнения: 3 929
Пуснах сина си на 1 г. и 11 м., но си мисля, че най-добре е детето да пропусне яслата заради честото боледуване.

# 28
  • София
  • Мнения: 3 679
На 1 година и 4 месеца тръгна - мисля, че улучих точния момент - много бърза адаптация, почти не е боледувала.  Peace

# 29
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Септември ще бъде на 1 и 11 м
и аз мисля към септември да я давам - лятото ще я запиша Peace
Мисля, че 2 години е добра възраст Peace

Общи условия

Активация на акаунт