Как се справяте с ината на 3 годишни деца?

  • 2 372
  • 21
  •   1
Отговори
Имам дъщеря, която е на 2г. и 8 месеца и единственият ни проблем е инатът. Когато реши, че трябва да е каквото тя каже се тръшва на земята и може да пищи с часове. Държа да кажа, че думи, игрички и дори шамарчета не помагат. Ако я игнорирам започва още повече да се инати. Не мисля, че е глезена и затова го прави. Като дете съм била същата и се чудя - генетично ли се е предало? newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 4 865
Дори и да е генетично, нека си пищи. Като й омръзне, ще спре.

# 2
  • в Низината
  • Мнения: 705
Щом нищо не помага в случая, остави я да се инати. Дори и по-зле да стане, кпизата ще премине много по-бързо, отколкото ако й обръщаш внимание. След това спокойно обясняваш, че не бива да прави така и т.н.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 132
Трудно.
Със спокойствие и търпение.

# 4
  • Мнения: 4 371
Или не му обръщам внимание, или отивам и започвам да му говоря като на голям човек. Второто ми върши повече работа.

# 5
  • гр.София
  • Мнения: 219
Тя просто пробва. До сега явно номера й минава. Обясни й като на голям човек, че няма да допуснеш такова държание от нейна страна и бъди търпелива, безкрайно търпелива. Остави я да плача, все ще спре. Но ако се намесиш, тя ще реши, че и този път новера й е минал. Мното е друдно да се справиш, но не е невъзможно.

# 6
  • Мнения: 1 931
Различно реагирам. Когато му кажа ходи да се наревеш оттатък и после ела да си поговорим веднага млъква. Ако пък започна спокойно да му говоря, той повече държи на своето. Пробва и да ми се тръшка, точно 2 пъти оставих го да си полегне на земята и млъкна. Другото което правя му скривам любими играчки и го карам да си ги заслужи.  А иначе е много палав и понякога се чудя как му ги ражда главицата тези щуротии. 

# 7
  • Карлово
  • Мнения: 4 572
Аз мисля, че тръшкането е театър. Като няма публика - няма представление.
Зарязвам детето и се отдалечавам. Винаги е помагало.
Ще ти разкажа за племенницата ляга на пода за нещо си и крещи. Затварям вратата да не се чува и си сядаме кротко в друга стая. Крясъците спират, тя отваря вратата и пак ляга и се разкрещява.

# 8
  • Мнения: 2 950
При нас също има такива прояви от време на време. Опитвам се да й говоря сериозно и в повечето случаи тя възприема. Но ако е в някаква фаза на истерия й казвам:"Ако ще ревеш, отивай си в стаята да се наревеш, и тогава се върни да поговорим!" Това го научих от сестра ми. И аз самата се учудих, но системата работи безпогрешно.  smile3521 След малко пристига, обляна в сълзи и ми казва:"Извинявай, мамо! Искам да си поговорим, послушна съм!"  newsm10

Естествено и този номер си имаше период на адаптация. Получи се някъде след 5-6 повтаряния.

# 9
  • Мнения: 71
Не знам дали да вярвам на зодии, но сина ми е телец и си се държи като теле Grinning Добре че аз съм търпелив човек. Върха на ината започва когато баща му му се разсмее на това как се инати. А като го изимитира веднъж какви физиономии и какви звуци издава малкия направо побесня! И в този случай аз имам участта да се разправям не с едно а с две инани деца  Whistling

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И аз си мисля , че всичко това е театър. И както каза : chanoir като няма публика няма и представление.  Опитай с игнор.

# 11
  • Мнения: 2 722
Не се справям  Embarassed
Чакам да му премине кризата с опита за налагане /ако сме в къщи/ и след като се успокои разговаряме. Ако сме навън го нарамвам ревящ и мятащ се, прибираме се и пак същото  Wink
По въпроса за публиката - не минава тоя номер при мен - актьора тъпо и упорито си върви по мен из стаите /не се дере само докато ме преследва/
Така като гледам и малкия ще е същия, но няма да дочака 3 годишна възраст за да ме довърши  Joy

# 12
  • Мнения: 1 555
При нас е същото - реве като че ли го бия и хората ме гледат ей така по улиците  Shocked а аз говоря ли, говоря, но ефект нулев  Rolling Eyes а като започна да викам, защото не издържам на ината му, той ми казва - "не викай" и започва още повече да се тръшка  #Crazy
Мен баба ми веднъж като малка ми каза, че щом съм такъв инат и не слушам, щяло да ми се върне с моите деца... незнам дали ми се връща, а мисля направо, че ме задминава  Confused
Нали  кризата на 3тата година се явява като първия пубертет, така че търпение, здрави нерви и много любов и това ще премине !!!  Peace

# 13
  • Мнения: 82
И моят племеник е същият все едно говориш за него.Колко срам е брала сестра ми по улиците и колко упреци от минаващи бабички само тя си знае!Бяха стигнали до положение да не излизат из центъра.Уж взе малко да се оправя ама да видим!

# 14
  • София
  • Мнения: 6 966
Честно да си призная не се справям. Опитвах с говорене, ама много говорене и обяснения и то когато се успокои, опитвах с наказания, с игнор, всеки път има ефект от различен метод. Но продължава да се инати и да се опитва да се налага за абсолютно безмислени неща, така просто за спорта. Независимо, че  в много голям процент от случаите от ината си не печели нищо и не успява да се наложи, не спира да опитва.

Общи условия

Активация на акаунт