Какво да сложа върху парното?

  • 749
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 745
Имам едни две въпросчета,на които дано се намери някой да ми отговори и да ме посъветва.
1.Имаме вградени реотани в стените,с които се топлим.На стената ,която е между хола и коридора от към хола е с едни плочки като тухлички.Харесва ми.В коридора са тапети и сега предстои ремонт.Най-вероятно ще го мажем с латекс (не е сигурно де),но там на реотаните в момента от топлинката се е напукало и според нас каквото и да сложим ще се пука.Има ли някакви плочки или нещо,което ще издържи ми е питането?Щото тия са слагани преди 20 години и още са здрави,но сегашните...  newsm78
2.На терасите стените са варосани и трябва и там да ремонтираме,но не ща пак вар.Може ли да боядисаме с нещо без да махаме варта и да шпакловаме?

Благодаря предварително.   bouquet

# 1
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
мисля, че и новите плочки ще издържат, не вярвам реотаните да ги нагрявате до червено ....

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 1 146
Мрамор,но не зная дали те устройва.Повечето които са с подово отопление отгоре е терикот,не се пукат.

# 3
  • Мнения: 1 745
Ами там е работата,че това се нагрява доста.Работи през нощта и през деня само излъчва топлина.Сутрин не мога да си сложа ръката на тия плочици.  newsm78 Няма много общо с подовото-то май е доста слабо.Мислех си за такива някакви плочки,с които облицоват камините-истинските де.  Mr. Green Те сигурно са издържливи. Благодаря ви за отговорите все пак.  Hug

А за варта никой ли не знае дали има такова мазило?  newsm78 Аз питах в един магазин,но продавачката не беше от учтивите и не ми каза нищо.  Rolling Eyes

# 4
  • София
  • Мнения: 2 079
Варта трябва да махнеш, със сигурност.  Peace 
Върху нея не може да се слага нищо друго, освен вар. Sad

# 5
  • Мнения: 16
Аз си мисля че ако тези реотани са като радиатори или в някаква та кажа форма ,можеш да си сложиш едни дървени решетки като тия на старите кошари и да си ги аранжираш с някое изкуствено цвете или с естествен домашен бръшлян. Така и топлината ще излиза по добре от стените и ще е красиво.  Peace  Надявам се да ти помогна  bouquet

# 6
  • Мнения: 1 745
Аз си мисля че ако тези реотани са като радиатори или в някаква та кажа форма ,можеш да си сложиш едни дървени решетки като тия на старите кошари и да си ги аранжираш с някое изкуствено цвете или с естествен домашен бръшлян. Така и топлината ще излиза по добре от стените и ще е красиво.  Peace  Надявам се да ти помогна  bouquet

Идеята ти е страхотна,но са вградени вече.  Confused Много тъпо са направени,но ще опитаме с плочки.Дано стане.Благодаря все пак.   bouquet

# 7
  • Мнения: 16
Ми то може и да ги залепиш само като декорация тия решетки да не са  много дебели ,а просто да ги закрепиш на стената със силикон или нещо такова. Не е задължително да са дебели летви,нали ти казвам само като декорация ,някакви по тънки летвички!!!

# 8
  • Мнения: 1 745
Ми то може и да ги залепиш само като декорация тия решетки да не са  много дебели ,а просто да ги закрепиш на стената със силикон или нещо такова. Не е задължително да са дебели летви,нали ти казвам само като декорация ,някакви по тънки летвички!!!

Идея е.От предишния пост не се сетих,но ми звучи добре.Имам още малко време до като разбием и ще го измисля.Още веднъж -благодаря.  Hug   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт