Отвратителни болки в корема вече втори ден

  • 10 873
  • 42
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 459
Хора, помагайте, че изпаднах в паника вече. От два дни съм не знам какво означава сън и до тоалетна по-голяма нужда не съм ходила сигурно вече 3-4 дни. Сега постоянно се наливам с вода и разните му там чайчета и тъпотии, ям като за световно ама тцъкк не става. Обадих се на моя лекар да го питам кво да правя и дали да ходя до болницата въобще. Обясних му надве-натри за кво става въпрос и че болката ми е долу ниско на корема, някъде под пъпа, не мога точно да я определя. Каза ми да си купя там някъв си Спазмалгон и да го пия 3 дена по 3 пъти на ден. Е хубаво, де купих го тоя Спазмалгон и първото хапче го изпих в 10.00 часа, ама отгава никакъв ефект. Той ми обясни по телефона, че така, както съм му обяснявала тва били черва и незнам си кво. Е добре де, възможно ли е да ме боли от това, че вече 3 дена не съм ходила до тоалетната по голяма нужда, ама ко да напрая и да искам не мога.Четох доста из нета и пише, че една от причините можело да бъде дехидратацията, на това го отдавам и аз, тъй като по принцип аз имам голям проблем с водата. Не мога да пия вода, пийна ли една-две чашки и ми става лошо. Кво да прая ся в тоя случай - наливането с вода, дали ще даде някъв резултат?

# 1
  • Мнения: 3 116
Имаше един период в който 10 дни пропуснах голямата нужда  Shocked Продават един сироп в аптеките, не мога да се сетя обаче как се казваше точно. Като Дуфалак, но по-силничък. Той ме оправи. Кивито също разхлабва. Ако болките продължат обаче не е лошо да те види лекар  Heart Eyes

# 2
  • Мнения: 3 459
Мисии, шъ ида да си зема киви, та да видим. Кво ли не ядох и не пих досега  #Cussing out

# 3
  • Мнения: 3 459
Оффф, хора ужас  #Cussing out
Изядох една Активия, няколко кивита и изпих безрой литри вода, изпих и един Спазмалгон и корема пак ме скъсва от болка.

# 4
  • Мнения: 3 116
Джей защо не отидеш да те види един хирург, да не би да има някакъв по-сериозен проблем  newsm78

То въпроса може да ми е смешен, но пръцкаш ли ? Това е изключително важно  Thinking

# 5
  • Мнения: 6 029
Ох спазмалгон  ooooh!
Иди си вземи Мезим Форте. Нямаш нужда от лекарско предписание. Или еспумизан.

# 6
  • София
  • Мнения: 708
а защо не пробваш с някакво разхлабително???
и друго-  има ли шанс да е апендицит? не искам да те стряскам, само давам предположение.
а колкото до спазмалгона....това, че тушираш болката не означава че премахваш проблема. А на мен при болка в корема ми помага аулин. много е силен.
и все пак и аз като другите бих те посъветвала да отидеш на лекар.

# 7
  • Мнения: 3 459
Джей защо не отидеш да те види един хирург, да не би да има някакъв по-сериозен проблем  newsm78

То въпроса може да ми е смешен, но пръцкаш ли ? Това е изключително важно  Thinking
Така, подред
1. По това време надали ще намеря някои свястен лекар, дет да ми обърне внимание, това ще стане утре
2. Не, не пръцкам, при това вече 3-4 дни, което много ме безпокои и всички, които питах казват, че най-вероятно е от това, обаче няма как да стане, не защото не искам, а защото не мога  #Cussing out

# 8
  • Мнения: 3 116
Стискам палци всичко да е наред утре  Heart Eyes

# 9
  • Мнения: 3 459
а защо не пробваш с някакво разхлабително???
и друго-  има ли шанс да е апендицит?
Пробвах с хиляда неща, които ми казаха, че действали разхлабително. Ядох мляко, пих силно кафе без захар, ядох кивита, круши, изпих безброй вода, обаче имам чувството, че колкото повече се тъпча толкова по-зле, защото така само задържам храната и по-зле става.
Не знам дали има шанс да е апендицит, но доколкото четох при апендицита болката е непоносима, тя и моята не е много лека, ама поне я изтрайвам, а при апендицита колкото знам няма да мога да мръдна. И още, доколкото знам апендицит боли от дясната страна(ако не се лъжа), а мен ме боли точно под пъпа.

# 10
  • Мнения: 3 459
Емиии, момичета тая вечер така, пък утре квот Господ е рекъл, кат ида на лекар ще видим кво ще стане. Мнооо ме яд на себе си, щот съм патка заспала. Два дни вече не мога да мигна от болка и днес не отидох на лекар от страх нещо да не ми направят или пък да ми сложат сиситеми. Цял ден днеска си стоя с мисълта, че ще ми мине, ама ей на още ефект никъв, ни от храната, нито от боклушкия спазмалгон. Имам тука някъв биолин, освен и от него да пия една таблетка, за него поне знам че действа безупречно, щот съм го пила за менструални болки. Мнооо ме е яд, щот в събота съм на изпит, а в това си състояние нищо не мога да свърша, нито пък да седна да чета.

# 11
  • Мнения: 1 080
Има грип в момента .С болки в корема .

# 12
  • Мнения: 45
първоначално болката при апандесита започва около пъпа и след това преминава в дясно.Също апандесита може да предизвика разтройство или запек.Не казвам,че е това проблема,нито искам да те плаша,но това е което знам за апандисита.Ако трябва иди в спешното.

# 13
  • София
  • Мнения: 708
а защо не пробваш с някакво разхлабително???
и друго-  има ли шанс да е апендицит?
Пробвах с хиляда неща, които ми казаха, че действали разхлабително. Ядох мляко, пих силно кафе без захар, ядох кивита, круши, изпих безброй вода, обаче имам чувството, че колкото повече се тъпча толкова по-зле, защото така само задържам храната и по-зле става.
Не знам дали има шанс да е апендицит, но доколкото четох при апендицита болката е непоносима, тя и моята не е много лека, ама поне я изтрайвам, а при апендицита колкото знам няма да мога да мръдна. И още, доколкото знам апендицит боли от дясната страна(ако не се лъжа), а мен ме боли точно под пъпа.

аз под разхлабителни имах предвид хапчета или капки, именно за да не се тъпчеш.  стига разбира се да нямаш някакви алергии към лекарства и т.н. затова е най-добре на лекар.

за апендицита- да от дясно е, може и в редки случаи да е от ляво, но при всеки е различно. не знам дали ще ти е полезно, ама има една точка за проверяване на това състояние. В легнало положение се прекарва линия между двете хълбочни бодила. точката се намира между дясната и средната трета на тая линия. натиска се бавно и после рязко се отпуска. ако при отпускането болката е много силна е симптом за апендицит. 

# 14
  • Мнения: 3 459
Боже, хора моля ви се. След малко ще взема да припадна от това, което чета  Shocked

Общи условия

Активация на акаунт