съжителство на семеини начела

  • 1 763
  • 13
  •   1
Отговори

Анкета

какво ни се полага на родители с 3 деца.

Опции:

* Гласуването приключено: чт, 21 фев 2008, 13:30

  • Мнения: 3
Здравмейте, аз съм нова в вашия форум ,но искам да ВИ питам, на какво имам право с 3 деца? живея под наем, и получавам 158,00ЛВ.от социалните  #2gunfireСАМО ТОВА МИ СЕ ПОЛАГА ЛО. това е тяхният отговор . моляви някой ако знае нещо нека да ми пише. с бащата живеем на семеини начела,децата са на 8г., 5г.,0,10м.  newsm78 #2gunfire

# 1
  • Мнения: 1 809
Не знам какво ти се полага.Но до колкото знам самотните майки трудно успяват да вземат някаква помощ от социалните,а пък какво да говорим за тези които не са самотни-както в случая ти.Все пак не си самотен родител и има кой да окаже финансова помощ,след като примерно ти не можеш да работиш поради майчинство.

# 2
  • София
  • Мнения: 6 477
Но от друга страна ако вземеш бележка да семейно положение ще пиша неомъжена с 3 деца, така че мисля, че имаш право на някакви помощи от социалните. Става дума май за помощите за електричество, за друго не се сещам да се дават помощи. Провери все пак в социалното - там най-добре ще ти кажат.
Иначе ти се полагат детски - 20 или 25 лв не знам колко станаха вече.
От държавата с любов - толкова! Другото е грижа само и единствено на родителите.

# 3
  • Мнения: 9 990
С бащата все пак живеете заедно, или не съм разбрала?Той не работи ли?

# 4
  • София
  • Мнения: 6 477
Дори и да живеят с бащата по документи нейното семейство се състои от нея + децата. Вече зависи от социалния работник какво ще реши - дали да посети къщата и да отчете, че живеят с бащата или ще постъпи според закона. Но въпреки всичко помощите са само за отопление +  детските ако има доход под 250 или 300 лв. на член от семейството. И това е положението!

# 5
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
виж питай тук многодетните майки
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=259377.0
но ти самотна ли си или има мъж който ти помага?
за пред закона може да не си омъжена и да ти се полагат някакви помощи, но тъй като МНОГО хора вече предпочитат ад живеят без брак - премахнаха помощи за деца, които имат вписан баща в акта за раждане....
питай многодетните като майка на три деца какви помощи ти се полагат

# 6
  • София
  • Мнения: 6 999
...#2gunfireСАМО ТОВА МИ СЕ ПОЛАГА ЛО.

Извинявам се, че може да звуча грубо - Но какво още искаш да ти се 'полага'? Дворец?
Аз пък съм самотна майка с едно дете, с бащата не живеем заедно и нищо не ми се "полага".

# 7
  • София
  • Мнения: 6 477
Иса, подкрепям те напълно. В този ред на мисли, аз също живея сама, работя доволно здраво и в крайна сметка дори не ми се полагат и мизерните детски от 20 или 25 лв.!!!!
Защото успявам сама, само с моята заплата да имам доход по-висок от изисквания за детски! Не че ще забогатея много, но въпроса е принципен! И аз съм самотна майка, но дори в градината ми резнаха 50-те % намаление!
В случая на наско_дени нямам представа за какво иде реч, просто поспамих по темата, защото Иса отново "бръкна в раната"!

# 8
  • Мнения: 24
Подкрепям Isa и Morgana напълно!
Аз също съм самотна майка с две деца и не помня от кога дори детски не съм получавала, а какво пък остава за други помощи?!?!?!

# 9
  • Мнения: 5 584
...#2gunfireСАМО ТОВА МИ СЕ ПОЛАГА ЛО.

Извинявам се, че може да звуча грубо - Но какво още искаш да ти се 'полага'? Дворец?
Доста пъти съм си казвала мнението по въпроса, затова сега ще подкрепя въпроса на Иса и ще и"изокам", както казваше Чудомир - аман от тарикатки! Авторката, не ти ли е малко неудобно да задаваш този въпрос на НАИСТИНА самотните родители? Ей заради такива като теб на тях не им дават нищо.

# 10
  • Мнения: 408
Май ако отиде в някой ромски квартал, по добре ще я осведомят какво и се полага.
Че ако им стане симпатична, може и на някои трикове да я научат.  Wink

# 11
Самотна майка съм на две деца. Един единствен път перди години се опитах да кандидатствам за помощи през зимния сезон. Поискаха ми каквито се сетиш документи почти и майчиното мляко и накрая ми отказаха. Явно това, че кожата ми е възбеличка ми попречи.

# 12
  • Мнения: 124
...#2gunfireСАМО ТОВА МИ СЕ ПОЛАГА ЛО.

Извинявам се, че може да звуча грубо - Но какво още искаш да ти се 'полага'? Дворец?
Доста пъти съм си казвала мнението по въпроса, затова сега ще подкрепя въпроса на Иса и ще и"изокам", както казваше Чудомир - аман от тарикатки! Авторката, не ти ли е малко неудобно да задаваш този въпрос на НАИСТИНА самотните родители? Ей заради такива като теб на тях не им дават нищо.

 NaughtyТова е вече много крайно изказване StopМного Ви бива да нападате ,особено като вече някои преди вас е хвърлил първия камък!
Жената просто търси някаква информация по въпроса.То е ясно,че парите не стигат!

# 13
  • Мнения: 9 990
еми не е крайно...на кой му стигат?Лошото е, че поради гореописани съжителства орязаха наистина самотните родители.Дето разведения татко дава мизерна издръжка, някои и без хич.Всички ядем един и същи хляб, ай сиктир.Камъни били хвърляли ooooh!Някои се счупваме на 15 и не лежим на помощи, за други все няма начин....Като е търсила информация-не е прочела къде и какво пише и как става ли?Че е най-лесно да изокаш у форум и някой да ти снесе наготово всички вратички, молби и прочее.
Ако това е семейство без брак просто-да си налягат парцалките да бачкат.Това ми е съвета.Нищо повече.Ако майката е самотен родител-има закована тема-да прочете.Да съди за издръжка, да си търси помощите.Това е.Нищо крайно няма в това, ще прощавате. Naughty

Общи условия

Активация на акаунт