Цитросепт?

  • 4 920
  • 31
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 936
Аз започнах да давам на дъщеря си от вчера,но като чета мненията тук малко се озадачих...В листовката пише,че за малки деца се дозира по капка на килограм тегло,но делено на половина.А тук чета,че го дозирате по капка на килограм,без деленето,защо така?Освен това пише,че профилактичната доза е наполовина по-малка.За дъщеря си изчисилх така;тя е 12 кг,съответно трябва да давам 6 капки дневно при изявени здравословни проблеми и 3 капки като профилактична доза,права ли съм?
Аз също ги капя в млякото й,по 3 капки сутрин и вечер.След реакциите,за които прочетох с млякото,трябва ли да вдигна дозата и по колко да давам?

Значи, по 1 капка на килограм тегло = 12 капки, делено на 3 приема през деня = по 4 капки на прием. Профилактичната доза е наполовина, т.е. 6 капки за деня или по 2 капки на прием. Може да ги даваш с вода и мед или да увеличиш с 50% дозата, ако е с мляко.
Ако детето ходи на градина и няма възможност да пие капките на обед, може да му се дадат след като се прибере, а по-късно и вечерната доза.

# 31
  • Бургас
  • Мнения: 10 346
И аз давам профилактична доза - 1 капка на 1 кг. делено на две (т.е. на 12 кг. - 6 капки), а като е болен двойно.Слагам му ги наведнъж вечер в АМ, но сега като прочетох това за действието му в мляко се зачудих дали да увеличавам капките? Thinking
Иначе ефект май наистина има.Като го пиеше сина ми изкарваше боледуванията доста леко, "на крак", но като го спрях за малко ми направи Ларингит, след това Отит...Не знам дали има нещо общо или просто съвпаднаха нещата.Сега го започнахме на 15.10 и нямам намерение до март-април да го спирам, пък да видим.

Общи условия

Активация на акаунт